Dozviete sa viac o výhodách a nevýhodách investovania do Bitcoin Cash, ktoré vás posúvajú vpred, aby ste zistili, či je dobrý nápad investovať do Bitcoin Cash BCH.

Máte záujem o investovanie do bitcoin hotovosti? Zaujíma vás, aké sú výhody a nevýhody investovania do Bitcoin Cash a aký je ich potenciál byť milionárom? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní BCH.

My v Trading Education sme tu, aby sme predstavili výhody a nevýhody investovania do bitcoinovej hotovosti pomôcť vám urobiť informované rozhodnutie a rozhodnúť sa sami, či Bitcoin Cash sa oplatí investovať.

Vzhľadom na to, že bitcoinová hotovosť je populárna minca, ktorej sa na trhu dobre darí – momentálne na siedmom mieste podľa trhovej kapitalizácie – je zrejmé, že Bitcoin Cash má množstvo kladov a môže byť výrobcom milionárov. Zároveň je potrebné brať do úvahy aj nevýhody Bitcoin Cash, aby sme investorom pomohli robiť presné kryptické predpovede.

Poďme sa teda ponoriť do zložitosti bitcoinovej hotovosti – jednej z najkontroverznejších mincí v sektore kryptomien.

Ak chcete nakúpiť alebo investovať do Bitcoin Cash BCH rýchlo a ľahko, s 0% províziou, odhláste sa eToro Exchange!

Čo je Bitcoin Hotovosť?

Čo je teda vlastne Bitcoin Cash?? Bitcoin Cash je kryptomena uvedená na trh v roku 2017 ako vidlica bitcoinu s cieľom vyriešiť problémy so škálovaním spôsobené vlastnou popularitou bitcoinu (alebo keď backend nedokáže zvládnuť rastúce množstvo práce a používateľov).

Tu by sme si mali uvedomiť, že hard fork označuje významnú zmenu protokolu siete, ktorá vedie k vývoju dvoch blockchainov. Je zaujímavé, že posledným blokom, ktorý zdieľali Bitcoin a Bitcoin Cash, bol blok 478558.

Bitcoin Cash bol navrhnutý, ako je uvedené vyššie, aby pomohol Bitcoinu vyriešiť problémy s jeho škálovaním a zlepšiť jeho rýchlosť a efektívnosť. Bloky Bitcoin Cash boli navrhnuté osemkrát (8 MB) väčšie ako Bitcoin a ďalej sa zvýšili na 32 MB.

Väčšie bloky môžu predĺžiť dobu overenia transakcie a umožniť sieti spracovať viac transakcií za sekundu.

Naproti tomu bitcoin má bloky s veľkosťou 1 MB, ktorej cieľom je zlepšenie bezpečnosti namiesto rýchlosti. Problém je v tom Bitcoin spracováva iba asi sedem transakcií za sekundu, pričom každých 10 minút sa pridávajú bloky s veľkosťou 1 MB. Vďaka tomu sú bitcoiny pre globálnu ekonomiku neefektívne, najmä v porovnaní s kartami Visa a inými spôsobmi platby.

Aj keď má Bitcoin rôzne pozoruhodné forky, vrátane Bitcoin XT, Bitcoin Classic a Bitcoin Gold, Bitcoin Cash je stále najväčšou bitcoinovou vidlicou podľa trhového stropu.

Rodná mena BCH Bitcoin Cash je oveľa lacnejšia ako bitcoin (BTC). Jeden BCH sa obchoduje za 247,63 USD, v porovnaní s BTC obchodom za viac ako 17 000 USD – čo robí z Bitcoin Cash atraktívnu investíciu medzi krypto nadšencami.

Zvážili ste investíciu do Bitcoinová hotovosť?


Výhody investovania do bitcoinovej hotovosti

výhody investovania do bitcoinovej hotovosti

Aké sú výhody investovania do Bitcoin Cash BCH?

Vďaka svojmu inovatívnemu plánu je zrejmé, že Bitcoin Cash rozprúdil komunitu kryptomien. A hoci sa Bitcoin Cash z hľadiska trhového stropu nemôže porovnávať s jeho predchodcom Bitcoinom, pravdou je, že existujú rôzne výhody investovania do Bitcoin Cash.

Tu je teda rýchly pohľad na výhody investovania do bitcoinovej hotovosti.

✅ Bitcoinová hotovosť je decentralizovaná:

Rovnako ako bitcoin a ďalšie kryptomeny, hodnota Bitcoin Cash spočíva v tom, že sieť je decentralizovaná, čím sa eliminuje potreba centrálnych bánk a peňažná ponuka sa vymyká z rúk úradov. Vďaka globálnemu rozšíreniu uzlov je bitcoinová hotovosť tiež imúnna voči politickým útokom, čo je hlavným prínosom pre investovanie BCH.

✅ Bitcoin Cash je škálovateľný:

Jednou z hlavných výhod Bitcoin Cash v porovnaní s bitcoinom je jeho škálovateľnosť. Tím Bitcoin Cash rýchlo implementuje zmeny a zvyšuje ich škálovateľnosť, čo znamená, že viac ľudí môže uskutočňovať transakcie a platby naraz. Od novembra 2020 má Bitcoin Cash veľkosť bloku 32 MB (podľa CoinMarketCap). Vysoká škálovateľnosť znamená, že budúci potenciál Bitcoin Cash v oblasti adopcií je tiež vysoký.

✅ Je vysoko efektívny:

Jednou z hlavných výhod Bitcoin Cash je jeho vysoká účinnosť. Vďaka oveľa väčším blokom ako Bitcoin môže Bitcoin Cash zaznamenať viac transakcií v každom bloku a uskutočniť platby rýchlejšie a pri nižších nákladoch v porovnaní s bitcoinmi. Tím, ktorý stojí za Bitcoin Cash, stanovil jasný plán a uvažuje o opätovnom zvýšení veľkosti blokov, aby vyriešil možné problémy so škálovateľnosťou. Pri súčasnom zaťažení siete je fronta nepotvrdených transakcií relatívne nízka a zvyčajne nepresahuje 200 – 250 transakcií..

✅ Bitcoinová hotovosť má nízke transakčné náklady:

S nárastom celkovej škálovateľnosti Bitcoin Cash sa znižujú doby validácie a poplatky za transakcie. Provízie za transakciu 236 bajtov môžu stáť odosielateľov len od 0,001 do 0,008 USD, ako uvádza Bitcoin.com.

✅ Bitcoin Cash je veľmi populárny:

Napriek tomu, že bitcoin – pôvod bitcoinovej hotovosti – je stále jedným z najpopulárnejších coinov z hľadiska objemu obchodovania a trhového stropu, nemôžeme ignorovať jednu z najväčších výhod investovania bitcoin cash: jeho popularitu. Bitcoin Cash bol popularizovaný mnohými kryptoguru, vrátane Roger Ver, známy ako Bitcoin Jesus. Ver sa snaží presvedčiť svet, že bitcoinová hotovosť je pravý bitcoin, najmä ak bitcoin naďalej bojuje s problémami škálovateľnosti a stráca svoju nadvládu nad ostatnými mincami.

✅ BCH sa dá ľahko získať:

Rodnú menu BCH Bitcoin Cash je možné ľahko získať. Je uvedený na najlepších burzách ako eToro, ktorý podporuje masové prijatie a zvyšuje jeho investičný potenciál na trhu s kryptomenami.

Nevýhody investovania do bitcoinovej hotovosti

proti investovaniu do bitcoin hotovosti

Hoci má bitcoinová hotovosť oproti bitcoinu a iným kryptomenám rôzne výhody. Avšak ako každá investícia, ani vloženie peňazí do Bitcoin Cash BCH nie je bezpečné.

Tu by ste teda mali vedieť o rizikách investovania do bitcoinovej hotovosti.

❌ Bitcoinová hotovosť má nízku adopciu:

Napriek popularite a potenciálu Bitcoin Cash má Bitcoin Cash relatívne nízku adopciu. V porovnaní s bitcoinmi nemá bitcoinová hotovosť stále veľkú dôveru investorov a vykazuje nižšiu penetráciu na trh. Aj keď sa Roger Ver aktívne snaží propagovať Bitcoin Cash, masové prijatie je stále nízke. A všetci vieme, že miera adopcie je rozhodujúca pre podporu rastu akejkoľvek kryptomeny.

❌ Bitcoin Cash má problémy so značkou:

Jednou z hlavných nevýhod investovania do bitcoinovej hotovosti sú jej problémy so značkou, čo môže mať negatívny vplyv na vieru investorov. Bitcoinová hotovosť sa ťažko odlišuje od bitcoinu a tiež prešla niekoľkými rozdeleniami vrátane bitcoinu SV. Zatiaľ čo farebný Roger Ver sa veľmi snaží podporovať Bitcoin Cash a rozpoznávanie jeho značiek, pravdou je, že Bitcoin Cash čaká ešte dlhá cesta.

❌ Bitcoinová hotovostná ťažba je menej výnosná:

Počítačová zložitosť siete je veľkou nevýhodou, pretože ovplyvňuje rýchlosť extrakcie údajov. V skutočnosti je ťažba Bitcoin Cash podobná ťažbe bitcoinov. Hlavný rozdiel je v tom, že ťažiari Bitcoin Cash získavajú menší zisk, čo môže mať vplyv na ich motiváciu. A hoci nemusíte byť IT špecialistom alebo baníkom, aby ste mohli investovať do Bitcoin Cash, nie je tajomstvom, že ťažba ovplyvňuje hodnotu akejkoľvek kryptomeny.

❌ BCH má nižšiu likviditu ako BTC:

Ak vezmeme do úvahy okrem iných finančných faktorov aj objem transakcií v rámci reťazca a volatilitu denných výnosov, je zrejmé, že transakcií v hotovosti v bitcoinoch je menej ako transakcií v bitcoinoch. To znamená, že BCH má nižšiu likviditu v porovnaní s BTC, pričom s pármi BCH sa obchoduje menej ako s pármi BTC – nevýhoda, ktorá môže ovplyvniť budúce ceny a masové prijatie.

Je bitcoinová hotovosť dobrou investíciou?

Áno, bitcoinová hotovosť sa ukázala ako dobrá investícia, ktorá je v súčasnosti na siedmom mieste podľa trhového stropu – čo je významný fakt, ktorý zvyšuje jeho investičný potenciál.

Aj keď niektorí kritici nepovažujú Bitcoin Cash z dlhodobého hľadiska za dobrú investíciu, ale z krátkodobého hľadiska za špekulatívny nástroj, čísla ukazujú, že Bitcoin Cash rastie. Upozorňujeme, že v čase písania tohto článku, Bitcoin Cash má 24-hodinový objem 1 925 093 750 dolárov.

graf ceny hotovosti bitcoin

Vzhľadom na to, že bitcoinová hotovosť je jednou z najvýznamnejších foriem bitcoinu, čoraz viac investorov sa zaujíma o túto mincu. BCH je požadované aktívum, pričom jeden BCH sa k 19. novembru 2020 obchodoval za 247,63 USD.

Bitcoin Cash je koniec koncov ambiciózny projekt, ktorého cieľom je nahradiť bitcoin. Ako nedávno Ver tweetoval: ”Predstavte si, že dnes investujete do bitcoinu, ale neuvedomujete si, že to vždy malo byť v hotovosti. Bitcoinová hotovosť “

Ako taký, investovanie do Bitcoin Cash má sľubnú budúcnosť, najmä pre tých, ktorí veria v budúcnosť obchodovania s kryptomenami. Podľa niektorých predpovedí, BCH by mohol do konca roku 2020 dosiahnuť 320 dolárov – rok, ktorý bol turbulentný nielen pre investorov, ale aj pre ekonomiky na celom svete.

Najmä Roger Ver je presvedčený, že cena bitcoin cash sa môže v roku 2021 zdvojnásobiť.

Ostatní kryptoinvestori tiež naznačujú, že BCH môže byť svedkom vzostupného trendu a dosiahnuť nové maximá. DigitalCoinPrice je jednou z popredných platforiem, ktoré ohlásili možnú optimistický nadchádzajúci rok pre BCH, ako aj pozitívne vyhliadky na roky 2021 – 2025.

Zjednodušene povedané, Bitcoin Cash BCH je investícia s nízkym rizikom a množstvom potenciálnych odmien. Je to niečo, čo by ste si mali určite urobiť predtým, než zvážite pridanie BCH do svojho portfólia.

Je bitcoinová hotovosť BCH bezpečnou investíciou?

Áno, dá sa predpokladať, že investovanie do Bitcoin Cash je bezpečná investícia. Je to založené na troch faktoroch: adopcii, rozvoji a podpore.

Presnejšie povedané, jedným z faktorov, ktoré môžu ovplyvniť životnosť Bitcoin Cash, je jeho praktické využitie alebo schopnosť používateľa platiť za tovar a služby. Dobrou správou je, že Bitcoin Cash má aplikácie v reálnom svete a akceptuje ho viac ako 945 online a 670 kamenných predajcov, čo zvyšuje jeho investičný potenciál..

Na dobrej úrovni sú aj ďalšie dva faktory, ktoré môžu mať vplyv na Bitcoin Cash ako bezpečnú investíciu – aktívny vývojový tím a veľká komunita priaznivcov. Ako bolo uvedené vyššie, Bitcoin Cash má medzi bitcoinovými investormi pôsobivé mediálne zastúpenie, pričom aktívnym obhajcom je kontroverzný Roger Ver.

Ako už bolo povedané, investovanie do kryptomeny je vysoko rizikový finančný podnik.

Investuje sa bitcoinová hotovosť za to?

Áno, investícia do Bitcoin Cash sa môže vyplatiť. Jednoducho preto, že Bitcoin Cash je najrozšírenejšou vidlicou bitcoinu, ktorá rastie z hľadiska trhového stropu a objemu obchodov!

Okrem toho majú jeho vývojári a podporovatelia početné ambiciózne plány pre svoje budúce a škálovateľné aplikácie.

Hoci bitcoiny v súčasnosti tvoria viac ako 50% celého krypto priemyslu, mnoho investorov uprednostňuje obchodovanie s altcoinmi. Investor Brian Kelly napríklad kedysi povedal, že bitcoinová hotovosť je nevyhnutnou kryptomenou.

To znamená, že aj keď investovanie do Bitcoin Cash je jednoduché a prichádza s mnohými výhodami, to neznamená, že by ste mali investovať do Bitcoin Cash.

Predtým, ako začnete investovať do kryptomien, mali by ste vypracovať investičnú stratégiu a rozhodnúť sa, či sa viac zaujímate o krátkodobé obchodovanie alebo dlhodobé investovanie. Upozorňujeme, že mnoho investorov považuje bitcoinové virtuálne zlato a veľké aktívum pre dlhodobé investovanie za to, že bitcoinová hotovosť je jednoducho vhodnejšia na krátkodobé obchodovanie, ako aj praktické využitie kryptomeny bez meškania.

Koľko by som mal investovať do bitcoinovej hotovosti?

Všeobecným pravidlom v sektore investovania do kryptomien je investovať iba peniaze, ktoré si môžete dovoliť stratiť a nikdy nemusíte riskovať viac ako 1% svojho účtu v jednom obchode.

Mali by ste tiež vziať do úvahy profil rizika a výnosov Bitcoin Cash a vypracovať úspešnú stratégiu riadenia rizík s cieľom znížiť riziká a potenciálne zvýšiť zisky.

Z dôvodu nestálosti trhu niektorí finanční experti naznačujú, že do kryptomeny by sa malo investovať iba 5% ich kapitálu..

Koniec koncov, volatilita trhu s kryptomenami je povestná. Zoberme si napríklad bitcoin. Kúpa televízora za 500 dolárov mohla pred desiatimi rokmi (napríklad v decembri 2011) stáť asi 250 bitcoinov a teraz len malý zlomok bitcoinu.

Bude bitcoinová hotovosť tvorcom milionárov?

S trhovým stropom vo výške 4 578 427 768 USD môžeme povedať, že Bitcoin Cash je už teraz milionárom.

Ak ste boli jedným z investorov, ktorí mali bitcoiny predtým, ako sa v roku 2017 rozdelili na bitcoinovú hotovosť, určite by ste zvýšili svoj zisk prijatím bitcoinovej hotovosti. Je pravda, že keď sa vyskytne tvrdá vidlica, držitelia originálnych mincí, ktorí majú súkromné ​​kľúče, budú mať prístup k majetku v oboch reťazcoch.

Ak teraz uvažujete o investovaní do bitcoinovej hotovosti, nezabudnite, že existuje vysoké riziko. Ak by ste 15. decembra 2018 kúpili napríklad Bitcoin Cash za 75,03 dolárov, ich dnešný predaj by priniesol zisk okolo 200 dolárov. Cieľom je čakať na rast cien a výmena za doláre.

Aj keď cenové predpovede sú hlavne špekulatívne kvôli vysokej volatilite na kryptotrhu, hodnota BCH sa v nasledujúcich rokoch môže ešte zvýšiť. pretože nedostatok podporuje rast. A všetci vieme, že rovnako ako bitcoin, aj bitcoinová hotovosť má obmedzenú zásobu 21 miliónov mincí, pričom obežná mena predstavuje 18 576 031 mincí.

Teraz poznáte výhody a nevýhody investovania do bitcoinovej hotovosti. Ak sa cítite dostatočne inšpirovaní na to, aby ste investovali do BCH, môže vás to potešiť eToro poskytuje možnosť investovať do kryptoaktív, vrátane bitcoinovej hotovosti a obchodovania s CFD až na viac ako 90 kryptomenách.

eToro – nakupujte bitcoinové hotovosti BCH s províziou 0%

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Kľúčové body

  • Bitcoin Cash je vidlica bitcoinu uvedená na trh v roku 2017. V skutočnosti je Bitcoin Cash jednou z najobľúbenejších foriem bitcoinu.
  • Bitcoin Cash bol navrhnutý s väčšími blokmi ako Bitcoin, aby sa vyriešili problémy so škálovateľnosťou bitcoinu a aby boli transakcie rýchlejšie a efektívnejšie.
  • Bitcoin Cash má množstvo výhod, vďaka ktorým sú investori presvedčení, že Bitcoin Cash pôjde úplne iným smerom ako Bitcoin. Medzi výhody investovania do Bitcoin Cash patria nízke transakčné poplatky, rýchlejšie časy a vysoká úroveň škálovateľnosti.
  • Aj keď mnohí veria v nové funkcie a cestovný plán Bitcoin Cash, tvrdia, že môžu nahradiť bitcoin, existujú určité nevýhody, ktoré by investori mali zvážiť. Medzi niektoré nevýhody BCH patria problémy so značkou, nízka adopcia a vysoká volatilita.
  • Aj keď môže byť Bitcoin Cash milionárom, mali by ste zvážiť profil rizika a výnosov Bitcoin Cash a sami sa rozhodnúť, či je investovanie do Bitcoin Cash vhodné pre ich finančné ciele a odborné znalosti.

Zvážili by ste investíciu do Bitcoin Cash alebo iných kryptomien?

Ak vás bavilo čítať náš článok Výhody a nevýhody investovania do bitcoinovej hotovosti, bude to milionár, zdieľajte s kýmkoľvek, kto by mohol mať záujem o investovanie do bitcoinovej hotovosti a kryptomeny.

Mám si kúpiť bitcoinovú hotovosť alebo bitcoin?

Je to výlučne na vašich investičných cieľoch a viere. Upozorňujeme, že jednou z hlavných výhod bitcoinovej hotovosti oproti bitcoinu je jej vyššia škálovateľnosť, lacnejšie transakčné poplatky a rýchlejšie časy spracovania. Na druhej strane je bitcoin na prvom mieste, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu, a má šírenie rozpoznávania mien. Či už sa rozhodnete pre nákup BCH alebo BTC, nezabudnite, že investovanie do kryptomeny je vysoko riziková investícia.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector