Vysvetlené výhody a nevýhody investovania bitcoinu

Dozviete sa viac o výhodách a nevýhodách investovania do bitcoinových BTC, ktoré vás posúvajú vpred, aby ste zistili, či je dobrý nápad investovať do bitcoinu.

Výhody a nevýhody investovania do bitcoinu, Je dobré investovať do bitcoinu??

Máte záujem investovať do bitcoinu? Chcete poznať všetky výhody a nevýhody investovania do bitcoinových BTC tohto legendárneho digitálneho aktíva? Zaujíma vás, či môže byť bitcoin milionárom? Potom ste na správnom mieste!

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o výhodách a nevýhodách investovania do bitcoinu a jeho investičnom potenciáli byť miliónom tvorcov.

Čo je to bitcoin?

Predtým, ako preskúmame výhody a nevýhody investovania do bitcoinu, mali by sme si odpovedať na otázku „Čo je to bitcoin?“

Bitcoin je jedným z najobchodovanejších aktív vôbec, aktívom, ktoré v roku 2009 uviedol na trh tajomná postava Satoshi Nakamoto.

Bitcoin je platobná platforma aj digitálne peniaze, s bitcoinovým blockchainom a BTC sú vzájomne prepojené.

Presnejšie povedané, bitcoin je digitálna platforma, ktorá prevádzkuje vlastný blockchain alebo bloky transakcií a umožňuje ľuďom uskutočňovať platby jednoduchým a transparentným spôsobom. Bitcoin je tiež nový typ peňazí, ktorého cieľom je dosiahnuť, aby bol náš finančný systém decentralizovaný a menej zaťažujúci elimináciou potreby centrálnych bánk a nákladných tretích strán..

Vďaka svojej inovatívnej povahe sa bitcoin stal atraktívnou možnosťou investovania pre obchodníkov na čiastočný úväzok aj pre kryptomeny.

Je však bitcoin dobrou investíciou a môže byť výrobcom milionárov? Pozrime sa na výhody a nevýhody investovania bitcoinu!

Výhody investovania do bitcoinu

výhody investovania do bitcoinu


Aké sú výhody investovania do bitcoinu?

Investovanie do bitcoinu je populárny podnik na celom svete. Prečo? Jednoducho preto, že bitcoin má oproti iným investičným možnostiam množstvo výhod.

Tu sú niektoré z výhod investovania do bitcoinu:

✅ Bitcoin je štipľavý:

Bitcoin je vôbec prvá minca, a ako taká viedla k vytvoreniu tisícov alternatívnych mincí, ktoré sa nazývajú altcoiny. Táto skutočnosť robí z bitcoinu prestížne a žiadané aktívum; aktívum, ktoré prinieslo revolúciu v spôsobe, akým vidíme peniaze.

✅ Bitcoin je decentralizovaný:

Jednou z hlavných výhod bitcoinu je jeho decentralizovaná povaha; neexistujú žiadne orgány alebo centrálne banky, ktoré by mohli ukladať vysoké poplatky alebo obmedzenia. Bitcoin je tiež globálny, takže neexistujú žiadne výmenné kurzy, ktoré by bolo treba riešiť. Táto funkcia je veľmi lákavá a čoraz viac ľudí sa uchyľuje k investovaniu do kryptomeny.

✅ Bitcoin je prístupný:

Ak chcete investovať do bitcoinu, nepotrebujete majetok ani kreditnú históriu. To dáva alternatívu ľuďom, ktorí nedôverujú svojej vláde alebo žijú v obmedzených podmienkach, aby mali prístup k financiám. A hádaj čo! Investovanie do kryptomeny je otvorené 24/7.

✅ Bitcoin je vysoko likvidný:

Jednou z najlákavejších výhod investovania do bitcoinu je jeho likvidita. Bitcoin patrí medzi najlikvidnejšie investičné aktíva, takže obchodníci môžu v krátkodobom horizonte buď obchodovať s bitcoinmi za iné aktíva, alebo bitcoiny nakupovať a držať dlho. Skvelou správou je, že mnoho obchodných platforiem ako eToro prijíma bitcoiny, čo uľahčuje investovanie bitcoinu po celom svete.

✅ Bitcoin je transparentný:

Ako bolo uvedené vyššie, bitcoin je decentralizovaná platforma; je to prvá implementácia digitálnych peňazí typu peer-to-peer, ktorá priťahuje ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev. Bitcoin je navyše verejná účtovná kniha, ktorá umožňuje každému vidieť transakcie, pretože sú natrvalo uložené v blockchaine.

✅ Diverzifikácia portfólia:

Hľadáte ďalšie výhody investovania do bitcoinu? Investovanie do bitcoinu ponúka ľuďom možnosť diverzifikovať svoje portfóliá. Ako vieme, diverzifikácia portfólia môže investorom pomôcť rozložiť investície a znížiť riziká vystavenia.

✅ Zabezpečenie proti inflácii:

Vďaka svojej ponuke 21 miliónov mincí a decentralizovanej povahe sa mnohí domnievajú, že bitcoin je imúnny voči ekonomickým otrasom, geopolitickým problémom a inflácii. Niektorí tvrdia, že bitcoin môže v budúcnosti prekonať zlato.

✅ Bitcoin má cenné obchodné vlastnosti:

Bitcoin má rôzne funkcie, napríklad autorizáciu viacerými podpismi, ktoré môžu zlepšiť transparentnosť a bezpečnosť v podnikových nastaveniach. Navyše podľa údajov je bitcoin najprijateľnejšou mincou medzi maloobchodníkmi – má viac ako 15 174 firiem, ktoré akceptujú bitcoiny, a 5 041 bitcoinových bankomatov. Nie je to jeden z najlákavejších profíkov investovania do bitcoinu?

✅ Návratnosť investícií (ROI):

Aj keď investovanie do bitcoinu nie je bez rizika, čísla ukazujú, že bitcoin má v porovnaní s ostatnými aktívami značnú návratnosť investícií. Najmä v roku 2020 bitcoin prekonal výkonnosť aktív, ako sú zlato a ropa.

Nenechajte si ujsť: Čo najlepších 10 kryptomien exploduje v roku 2021?

Nevýhody investovania do bitcoinu

nevýhody investovania do bitcoinu

Ako každá investícia, ani vloženie peňazí do bitcoinu nie je bezpečné. Tu je to, čo by ste mali vedieť o rizikách investovania do Ripple.

Niektoré z nevýhod investovania do bitcoinu zahŕňajú:

❌ Bitcoin je vysoko volatilný:

Jednou z najhorších nevýhod investovania do bitcoinu je jeho volatilita. Pretože bitcoin je vzácne aktívum, jeho hodnota je ohromne ovplyvnená princípmi dopytu a ponuky a sentimentom na trhu. To robí bitcoiny vysoko nepredvídateľnými a volatilnými, a teda riskantnými. Napríklad bitcoin dosiahol v decembri 2017 takmer 20 000 dolárov a o týždne neskôr klesol pod 10 000 dolárov.

❌ Bitcoinové transakcie sú dosť pomalé:

Zatiaľ čo bitcoiny umožňujú platby po celom svete, mnohí používatelia nesúhlasia s jeho pomalými časmi spracovania. Nie je tajomstvom, že každá bitcoinová transakcia môže trvať až 10 minút. Poplatky sa navyše môžu líšiť v závislosti od rozhodnutí o ťažbe a veľkosti transakcie v bajtoch.

❌ Bitcoin má obmedzené použitie:

Aj keď počet obchodníkov, ktorí akceptujú bitcoin, stúpa a čoraz viac ľudí sa obracia na bleskovú sieť, aby uskutočnili mikroplatby, využitie bitcoinov je stále obmedzené a závisí od dostupnosti internetu. Je to zásadný podvod, nie? Navyše, v porovnaní s inými coinmi ako Ethereum, je bitcoin obmedzený iba na finančné transakcie.

❌ Bitcoin nie je stopercentne bezpečný:

Aj keď je technológia blockchain takmer neuskutočniteľná, pravdou je, že bitcoin nie je stopercentne bezpečný. Hackovanie je hlavnou hrozbou, najmä ak držíte svoje bitcoiny na burze. Všetci si pamätáme na notoricky známy hack Mt. Gox, nie? Pre mnoho ľudí je navyše ťažké spravovať súkromné ​​kľúče a môžu stratiť svoju peňaženku po zotavení.

❌ Investovanie do bitcoinu nie je regulované:

Jednou z najväčších nevýhod investovania do bitcoinu je skutočnosť, že existuje malý regulačný dohľad. Regulácie a zdaňovanie v oblasti kryptomeny sa na celom svete líšia a sú často nejasné alebo kontroverzné. Nedostatok predpisov môže, bohužiaľ, viesť k podvodom a podvodom.

❌ Bitcoin je nepochopený:

Napriek výhodám a inovatívnej technológii je investovanie do bitcoinu stále zahalené mylnou predstavou. Mnoho ľudí si krypty spája s Hodvábnou cestou, nedovolenými činnosťami a krypto podvodmi, čo sťažuje adopciu kryptomeny. Navyše, ísť proti tradičným platobným systémom je pre mnohých ľudí stále neortodoxné.

❌ Bitcoin nie je energeticky efektívny:

Jednou z najhorších stránok bitcoinu je jeho spotreba energie. Podľa BBC, Bitcoin využíva toľko energie ako Švajčiarsko alebo viac ako sedem gigawattov (GW).

Rovnako tak je bitcoin dobrou investíciou?

Ako vidíme, investovanie do bitcoinu má rôzne výhody a nevýhody. Mali by ste sa však sami rozhodnúť, či je bitcoin dobrá investícia alebo nie, Je pozoruhodné, že mnoho investorov verí vo svetlú budúcnosť bitcoinu a tvrdí, že by mohol prekonať zlato.

Zjednodušene povedané, bitcoin je investícia s nízkym rizikom a množstvom potenciálnych odmien. Je to niečo, čo by ste si mali určite urobiť predtým, než zvážite pridanie BTC do svojho portfólia.

Skutočná otázka investovania bitcoinu potom, naozaj to funguje? Ak ste ochotní investovať čas a energiu, potom by to pre vás mohlo byť dobré.

Podľa CoinMarketCap je bitcoin najlepšie obchodovanou kryptomenou na celom svete.

cenový graf bitcoinu

Bitcoinu sa tiež podarilo prežiť medvedí trh vyvolaný pokračujúcou pandémiou koronavírusov.

Zvážili by ste investíciu do BTC?

Mali by ste investovať do bitcoinu?

Najskôr sa rozhodnite, či je investovanie do bitcoinu pre vás dobrou voľbou mali by ste vypočítať pomer rizika a výnosu a sami sa rozhodnúť, či potenciálne odmeny prevažujú nad možnými rizikami.

Je pravda, že bitcoin je riskantná investícia a technológia, ktorá sa za ním skrýva, sa stále vyvíja … Bitcoin je však tiež jednou z najobľúbenejších a najcennejších mincí, ktorá dáva investorom šancu diverzifikovať svoje portfólio a potenciálne dosiahnuť zisk.

Nakoniec bude všetko na vašich investičných cieľoch a ochote učiť sa a zostať v obraze s kryptotrhom.

Koľko investovať do bitcoinu?

Ak ste ochotní investovať do bitcoinu, môžete si položiť ďalšiu dôležitú otázku: „Koľko investovať do bitcoinu?“

Aj keď je to na vás, vašich finančných prostriedkoch a vašej komfortnej zóne, nikdy by ste nemali investovať viac, ako si môžete dovoliť stratiť.

Nikdy neriskujte viac ako 1% svojho účtu v jednom obchode a neinvestujte do efektívnej stratégie riadenia rizík.

Ak naozaj chcete investovať do bitcoinu, môžete to robiť s malými prírastkami BTC, kým nezískate viac skúseností a dôvery. Dobrá správa je, že s bitcoinmi a inými kryptami môžete začať obchodovať už od 100 dolárov.

Z bitcoinu sa stane milionár?

V istom zmysle to už je, ako sme už diskutovali, cena môže naďalej stúpať z dôvodov vysvetlených vyššie.

Bitcoin je ovplyvnený princípmi ponuky a dopytu, vďaka čomu je vysoko volatilný. Odborníci sa domnievajú, že akonáhle BTC dosiahne svoju maximálnu zásobu 21 miliónov mincí, stane sa stabilnejšou …

Hodnota bitcoinových BTC sa bude pravdepodobne ešte zvyšovať, pretože nedostatok má tendenciu podporovať rast jeho ceny. Pamätajte, že bitcoin alebo akákoľvek investícia obsahuje určité riziko. Pred konečným rozhodnutím o investovaní do BTC teda investujte iba to, čo si môžete dovoliť, a urobte čo najviac prieskumov.

eToro – najlepšia platforma pre kryptomeny pre obchodníkov aj investorov

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Kľúčové body

  • Investovanie do bitcoinu má množstvo výhod a nevýhod.
  • Bitcoin je najstaršia a najobchodovanejšia kryptomena, ktorá je vysoko likvidná, transparentná a relatívne bezpečná.
  • Investície do bitcoinu sú zároveň volatilné, energeticky neefektívne a chýba im náležitý regulačný dohľad.
  • Od krátkodobých až po dlhodobé investície môže byť investovanie do bitcoinu riskantné, ale zároveň výnosné.
  • Mnoho bitcoinových investorov verí v jeho svetlú budúcnosť a potenciálny rast.
  • Bitcoin je investícia s nízkym rizikom a množstvom potenciálnych odmien.
  • Pred investíciou do bitcoinu by sa malo investovať do obchodného vzdelávania, riadenia rizík a sebadisciplíny. My v Trading Education poskytujeme rôzne vzdelávacie materiály, ktoré vám môžu pomôcť zvládnuť umenie kryptoobchodovania.

Teraz poznáte výhody a nevýhody investovania do bitcoinu, aby ste sa mohli sami rozhodnúť, či je bitcoin dobrou investíciou, ktorá môže byť milionárom..

Ak chcete investovať do bitcoinu, jednoducho sa zaregistrujte pomocou eToro. Táto špičková burza vám umožňuje nakupovať a predávať kryptomeny a obchodovať s CFD s viac ako 90 krypto pármi.

Ak sa vám náš článok páčil Výhody a nevýhody investovania do bitcoinu, bude to milionár? Vysvetlené výhody a nevýhody investovania bitcoinu, prosím lajknite a zdieľajte s každým, koho by to tiež mohlo zaujímať.

Ďalšie čítanie:

Prognóza predpovede ceny bitcoinu: Koľko bude mať bitcoin hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Tipy a chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri investovaní do kryptomeny

Top 10 najdôležitejších kryptomien iných ako bitcoin

Najobľúbenejšie kryptomeny vo Veľkej Británii

10 kryptomien, ktoré sa majú zvážiť v roku 2021

Najobľúbenejšie kryptomeny v USA

Časté otázky

Oplatí sa investovať do bitcoinu?

Áno, do bitcoinu sa oplatí investovať. Vzhľadom na skutočnosť, že bitcoin je zaistením proti inflácii a môže prekonať zlato, niet pochýb o tom, že investovanie bitcoinu stojí za zváženie.

Je rozumné investovať do bitcoinu?

Bitcoin je jedným z najobchodovanejších aktív, ktorý sa často považuje za bezpečný prístav v časoch sociálnych otrasov. Napríklad bitcoinu sa počas pretrvávajúcej pandémie podarilo prežiť medvedí trh, čo znamená, že investovanie do bitcoinu je určite chytré.

Je bitcoin dobrá investícia?

Áno, bitcoin je dobrou investíciou pre obchodníkov, ktorí sú ochotní prijať jeho riziká, ako aj pre krypto nadšencov, ktorí veria v decentralizovanú budúcnosť sveta financií.

Je bitcoin vysoko rizikovou investíciou?

Áno, investovanie do bitcoinu je riskantné kvôli jeho vysokej volatilite. Táto vysoko riziková investícia je zároveň spojená s potenciálne vysokými výnosmi. Preto vždy robte prieskum, plne pochopte riadenie rizík a sebakontrolu, aby ste znížili riziká a udržali si náskok pred kryptomenou.

Mám teraz investovať do bitcoinu?

Ak ste ochotní investovať do bitcoinu, je teraz skvelý čas ponoriť sa do sveta kryptomeny. Mnoho finančných odborníkov v skutočnosti verí v bitcoin a jeho rast ďaleko po roku 2021.

Môžete sa nechať oklamať bitcoinom?

Aj keď má bitcoin oproti iným kryptám mnoho výhod, bitcoin sa často označuje ako Pandorina skrinka na investovanie do kryptomien. Mnoho podvodov zahŕňalo falošné bitcoinové výmeny a podvody s Initial Coin Offering (ICO). Ľudia si navyše stále spájajú bitocín s Hodvábnou cestou a nezákonnými činmi. Preto si vždy uvedomte možné riziká a podvodné činnosti.

Koľko je bitcoinových milionárov?

Podľa posledných informácií existuje viac ako 17 971 bitcoinových milionárov alebo adries s viac ako 1 miliónom dolárov v bitcoinoch údaje. Od denného obchodovania až po hodling a ťažbu môžu obchodníci preskúmať rôzne možnosti investovania bitcoinu, ktoré im môžu pomôcť časom zväčšiť svoje bohatstvo.

Kam investovať do bitcoinu?

Jedným z najlepších miest na investovanie do bitcoinu je eToro. Poskytuje skvelé obchodné nástroje a umožňuje kryptovým nadšencom nakupovať a predávať digitálne mince a obchodovať s CFD s viac ako 90 pármi a aktívami. Účet si dnes môžete ľahko otvoriť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector