Klady a zápory investovania do Cardana, je dobré investovať do Cardana?

Dozviete sa viac o výhodách a nevýhodách investovania do Cardana, ktoré vás posúvajú vpred, aby ste zistili, či je dobrý nápad investovať do Cardana.

Cardano môže byť chýbajúcim kúskom vo vašom investičnom portfóliu. Tu je dôvod, prečo by ste mohli zvážiť investíciu do Cardana, klady a zápory a čo presne hľadať.

Pred investovaním do Cardana je dôležité, aby ste pochopili, do čoho ide. Cardano nie je len ďalšou formou kryptomeny, ako je Ethereum alebo Bitcoin, ale novým druhom decentralizovanej platformy založenej na blockchaine.

Poďme sa teda dozvedieť viac o Cardane – jedna z popredných kryptomien, ktorú sa tento rok oplatí sledovať. Čo je však vôbec Cardano?

Čo je Cardano?

Predtým, ako zanalyzujeme výhody a nevýhody držby a investovania v Cardane, mali by sme vysvetliť viac o skutočnej minci. Cardano je decentralizovaná verejná platforma založená na blockchaine, ktorá tiež existuje jedna z prvých open-source a recenzovaných sietí v existencii.

Cieľom Cardano je poskytovať pokročilé funkcie založené na vedeckého a výskumného procesu. Zakladatelia Cardano – zodpovedný za Charlesa Hoskinsona – poverili akademikov a odborníkov z rôznych vzdelávacích inštitúcií úlohou preskúmať Cardanov protokol.

Hlavným cieľom bolo vytvoriť platformu tretej generácie, ktorá dokáže zlepšiť nasadenie inteligentných zmlúv a vyriešiť problémy s mierkou bitcoinu, mince prvej generácie. Niet divu, prečo sa mnohí odborníci domnievajú, že ak Cardano splní svoje sľuby, môže nahradiť Ethereum, čo je mince druhej generácie.

Cardano používa dve vrstvy: jednu na vyrovnanie transakcií a druhú na inteligentné zmluvy; Cardano Settlement Layer (CSL) a Control Layer.

Srdcom Cardana je jeho algoritmus proof-of-stake s názvom Ouroboros. Na rozdiel od protokolov o kontrole práce je protokol Cardano menej energeticky náročný a cenovo dostupnejší. Zvedavo dosť, Ouroboros je starodávny obraz draka, ktorý žerie svoj chvost.

Ako funguje Cardano?

Cardano má jedinečnú dvojvrstvovú architektúru. Ako je uvedené vyššie, jeden sa používa na spracovanie transakcií s minimálnymi transakčnými poplatkami, druhý na spustenie inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií..

Je pozoruhodné, že na rozdiel od protokolov overenia funkčnosti blockchainy proof-of-stake nevyžadujú obrovské množstvo elektriny a sú viac priateľský k životnému prostrediu.


Ešte, protokol Ouroboros sa dosť líši od iných algoritmov proof-of-stake. Blockchain je rozdelený do epoch, ktoré sú vyrobené z pevných období nazývaných sloty.

Existujú vedúci automatov, ktorí sú zodpovední za pridávanie blokov. Musia vytvoriť 50% transakčných blokov v rámci jednej epochy, s blokmi schválenými schvaľovateľmi vstupu ktorých voľba je založená na ich podieloch.

Aby sa zabezpečila nestranná účasť a spravodlivé procesy validácie, spoločnosť Cardano použila výpočtový systém pozostávajúci z viacerých strán, ktorý slúži ako digitálne vyhadzovanie mincí..

Ekonomické odmeny sú rozdelené medzi podporovateľov vstupu, zúčastnené strany zaoberajúce sa výpočtom viacerých strán a vedúcich automatov.

Zdroj: BraveNewCoin

Vďaka škálovateľnému konsenzuálnemu mechanizmu umožňuje Cardanov model tiež spracovanie väčšieho počtu transakcií za sekundu, čo mu pomáha zostať konkurencieschopným tradičné platobné systémy, ako napríklad Visa.

Čo je to ADA?

Cardanova pôvodná minca sa volá ADA. ADA má obmedzený prísun 45 miliárd mincí. V súčasnosti je v obehu 31 112 484 646 mincí.

Je zaujímavé, že ADA dostala svoje meno od matematičky a spisovateľky z 19. storočia Ady Lovelaceovej (dcéry lorda Bayrona), ktorá navrhla prvý mechanický počítač.

Keďže ide o decentralizovanú menu, ADA je atraktívnym aktívom v rôznych priemyselných odvetviach, pretože poskytuje vyššiu transparentnosť a efektivitu postupov.

Zatiaľ je to spoločnosť stojaca za Cardanom, Vstupný výstup Hongkong (IOHK) ponúka rôzne služby vrátane Atala SCAN, ktorého cieľom je ochrana používateľov pred falšovaným tovarom a neoprávnenými farmaceutickými výrobkami; Atala PRISM, ktorý poskytuje ekosystém odolný proti neoprávneným zásahom pre akademické certifikácie a vydávanie poverení; Atala Trace / EMURGO za certifikáciu výrobkov v poľnohospodárskom sektore.

Samozrejme, ADA môže byť použitá aj ako platobná metóda alebo hlasovací nástroj v rámci ekosystému.

Aké sú však ďalšie výhody investovania do Cardana v roku 2021?

Súvisiace: 3 dôvody, prečo by Cardano mohlo tento rok zdvojnásobiť vaše peniaze

Zvážili by ste investíciu do Cardano ADA?

Výhody investovania do Cardana

klady zvlnenia

Aké sú výhody investovania do Cardana?

Poznanie výhod investovania do Cardana je nevyhnutné, aby ste sa mohli sami rozhodnúť, či je ADA dobrou a potenciálne ziskovou investíciou.. Tu je teda rýchly pohľad na výhody investovania do Cardana.

✅ Skvelý vývojový tím:

Cardano, ktoré založili Charles Hoskinson a Jeremy Wood, spoluzakladatelia spoločnosti Ethereum, si získalo veľkú popularitu po oficiálnom vydaní v roku 2017. Cardano je tiež podrobené peer-review, aby sa zabezpečilo, že v protokole nebudú žiadne slabiny. Upozorňujeme, že aby ste predišli chybám a hackom, Cardano testoval rôzne protokoly a vyvinul pokročilý blockchain.

✅ Cardano používa viac vrstiev:

To je jedna z hlavných výhod Cardana. Implementáciou vrstvy vyrovnania a výpočtovej vrstvy zaisťuje Cardano neobmedzenú škálovateľnosť a rýchle transakcie. Umožňuje tiež vykonávanie aktualizácií bez zásahu do platieb a transakcií.

✅ Open-source platforma:

Potenciál Cardano ako plne otvorenej platformy s kódom napísaným v jazyku Haskell programovanie Jazyk tiež stojí za zváženie. Tu by sme mali poznamenať, že Haskell je funkčný jazyk, ktorý je predovšetkým o funkciách a blokoch, ktoré v prípade potreby vykonávajú úlohy.

Block Blockchain tretej generácie:

Cardano sa vyhlasuje za blockchain tretej generácie. Považuje sa za spoľahlivejšiu ako iné kryptomeny, pretože ADA neustále prekonáva výzvy, s ktorými sa stretli iné platformy. Je tiež škálovateľnejšia ako Ethereum a decentralizovanejšia ako Bitcoin, pretože sa škáluje horizontálne (prostredníctvom svojho protokolu Ouroboros Hydra).

✅ Cardano je zabezpečené:

Cardano je protokol proof-of-stake, ktorý zaisťuje matematicky preukázanú bezpečnosť. Vzhľadom na zvýšený počet kybernetických útokov v krypto sektore nie je pochýb o tom, že bezpečnosť je rozhodujúca. Upozorňujeme, že systém spoločnosti Cardano má bezkonkurenčné plány riadenia bezpečnosti a ochrany osobných údajov.

✅ Cardano môže poskytnúť digitálnu identitu:

Rovnako ako iné kryptomeny, aj Cardano sa spolieha na decentralizáciu. Dobrou správou je, že Cardano môže poskytnúť digitálnu identitu občanom bez bankového styku na celom svete, najmä v rozvojových krajinách po celom svete. Cardano v skutočnosti začalo spolupracovať s viac ako 54 krajinami. Upozorňujeme, že podľa údajov svetová populácia bez prístupu k finančným službám je viac ako 1,7 miliárd.

Nevýhody investovania v Cardane

mínusy zvlnenia

Zatiaľ čo Cardano má oproti iným minciam niekoľko pôsobivých výhod, a to tak pre obchodníkov, ako aj pre investorov by mali byť oboznámení s nevýhodami investovania do ADA, aby mohli robiť informované rozhodnutia.

Ako každá investícia, ani vloženie peňazí do Cardana nie je bezpečné. Tu sú niektoré vážne nevýhody investovania do Cardana:

❌ Cardano sa stále vyvíja:

Aj keď je Cardano známy ako akademický blockchain, ktorý prešiel zásadnými kontrolami a testovaniami, pravdou je, že Cardano sa stále vyvíja a vyvíja sa pomaly. Aj keď sa Cardano snaží držať krok s konkurenciou a technickým pokrokom, jeho vývoj si vyžaduje čas. Cardano v súčasnosti stráca pozíciu medzi spoločnosťami Ethereum a EOS, pretože stále rieši neúplné štandardy inteligentných zmlúv a tokenov.

Výsledkom je, že pre ľudí, ktorí chcú na tejto platforme začať so svojimi prvotnými ponukami mincí (ICO), je to ťažké. Cardano tiež stále pracuje na svojom aspekte škálovateľnosti a zatiaľ čo kryptomeny ako Ripple dokážu spracovať 1 000 transakcií za sekundu, Cardano dokáže spracovať iba 257 transakcií za sekundu.

❌ Cardano chce zaviesť hlasovací systém:

Aj keď má systém otvoreného hlasovania, kde je možné navrhovať vylepšenia a hlasovať za / proti, lákavý faktor, je to jedna možná nevýhoda. Jednoducho preto, že držitelia tokenov nie sú vždy technicky zdatní a môžu hlasovať za neprimerané rozhodnutie! Výskumný pracovník spoločnosti Ethereum proof-of-stake Vlad Zamfir tvrdí, že hlasovanie na reťazci môže byť nebezpečné a môže vynútiť zmeny na celých uzloch.

❌ Problémy so synchronizáciou medzi účtovnými knihami:

Aj keď Cardano implementovalo jedinečný algoritmus, niektorí kritici tvrdia, že Cardanove predpoklady, že účtovné knihy sa budú synchronizovať v danom okamihu, sú pre globálny blockchain nereálne. Okrem toho mnohí tvrdia, že sú možné útoky na dvojnásobné výdavky alebo 51%. Napríklad podporovatelia vstupov môžu nakoniec schváliť rovnaké transakcie od dvoch vedúcich slotov.

Záver: Rovnako je Cardano dobrou investíciou?

Áno, napriek všetkej kritike, Cardano je dobrá investícia. Cardano je v skutočnosti viac ako dobrá investícia.

Je na 7. mieste ako uvádza CoinMarketCap.

Keďže celkový počet žetónov je obmedzený, riziko inflácie je tiež obmedzené, pretože dopyt po minci neustále rastie. Existuje tiež veľa technických výhod, ako napríklad decentralizovaná povaha Cardana a vrstvená architektúra, vďaka ktorým je Cardano dobrou investíciou.

To znamená, že ak chceme odpovedať na to, či má spoločnosť ADA hodnotu, mali by sme zvážiť širokú škálu faktorov a potenciálnych rizík. Úspech Cardano závisí aj od počtu inteligentných zmlúv a dApps, ktoré by bol schopný hostiť. Aj keď ho recenzovaná povaha robí bezpečnou, je treba ešte veľa rozvíjať.

Môžeme len povedať, že ADA má dobrú šancu získať svoj spravodlivý podiel v sektore kryptomien.

Pohybuje sa smerom hore a neustále obsadzuje Top 10 v CoinMarketCap z hľadiska trhového stropu a objemu obchodovania.

Jeho nízka vstupná úroveň z neho robí atraktívnu investíciu pre obchodníkov a začiatočníkov, ako aj pre dlhodobých investorov. ADA je tiež správnou voľbou pre ľudí, ktorí chcú jednoducho diverzifikovať svoje portfólio.

Zjednodušene povedané, Cardano je investícia s nízkym rizikom a množstvom potenciálnych odmien. Je to niečo, čo by ste si mali určite urobiť predtým, než zvážite pridanie ADA do svojho portfólia.

Skutočná otázka investovania Cardano potom, či to naozaj funguje? Ak ste ochotní investovať čas a energiu, potom by to pre vás mohlo byť dobré.

Koľko investovať do Cardana?

vymeniť cardano

Ak si myslíte, že výhody Cardana prevažujú nad jeho nevýhodami, čo z neho robí dobrú krátkodobú aj dlhodobú investíciu, možno budete chcieť vedieť, koľko investovať do ADA.

Ako už bolo uvedené, súčasné ceny ADA z nej robia atraktívne aktívum pre začiatočníkov aj skúsených obchodníkov.

To, že sú investície do Cardana vysoko dostupné, ešte neznamená, že by ste mali riskovať všetky svoje úspory. Jeden by nikdy nemal investovať viac, ako si môže dovoliť stratiť.

Pamätajte, že kryptomeny sú vysoko volatilné a investovanie do ADA môže byť riskantné.

Ale tu je lahůdka: nákup ADA môže byť jednoduchý. S eToro môžete nakupovať a predávať ADA a obchodovať s CFD až 90+ krypto párov.

Pripravení investovať Cardano ADA?

Will Cardano bude milionárom?

S trhovým stropom vo výške 9 672 163 390 dolárov (v čase písania tohto článku), môžeme povedať, že Cardano je už milionárskym výrobcom.

Je zaujímavé, že hoci je bitcoin najväčšou mincou z hľadiska trhového stropu, spoločnosť ADA v posledných mesiacoch prekonávala lepšie výsledky ako bitcoiny. Cardano vzrástlo o viac ako 500%!

Všeobecný vzostupný trend teraz robí z popredných mincí ako ADA tiež ziskovú investíciu.

Väčšina predpovedí sa zhoduje na tom, že ADA sa bude naďalej zvyšovať uprostred vzostupnej dynamiky v krypto sektore. Mnohí tomu veria kríza s koronavírusmi povedie k zvýšenému využívaniu kryptomien a blockchainovej technológie, čo by mohlo viesť k zvýšeniu hodnoty ADA.

Tu by sme mali poznamenať, že historicky najvyššia hodnota spoločnosti ADA sa uskutočnila 4. januára 2018, keď ADA dosiahla 1,33 USD.

Ak sa Cardanu podarí presadiť sa ako inteligentný kontraktor, je možné, že ADA v nasledujúcich rokoch dosiahne 1,5 až 2 doláre.

Expert Adam Web naznačuje, že Cardano má potenciál v nasledujúcich piatich rokoch preskočiť 10 dolárov za mincu.

Prečítajte si náš článok o cenových predpovediach spoločnosti ADA tu.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Cardano ADA

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Kľúčové body

  • Cardano je jednou z popredných blockchainových platforiem v sektore kryptomien.
  • Decentralizovaná povaha Cardano a vrstvená architektúra sú len niektoré z výhod, vďaka ktorým je Cardano dobrou investíciou.
  • Cardanský natívny token ADA zaznamenal v porovnaní s inými digitálnymi gigantmi pôsobivý nárast, takže niektorí odborníci tvrdia, že jeho hodnota môže v nadchádzajúcich rokoch dosiahnuť viac ako 2 doláre.
  • To znamená, že investovanie do Cardana zostáva rizikovým finančným podnikom, ktorého vývojový systém je jednou z hlavných nevýhod investovania do ADA..

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Myslíte si, že klady Cardano prevažujú nad jeho zápormi?

Ak sa vám náš článok páčil Výhody a nevýhody investovania do Cardana, potom ho zdieľajte s kýmkoľvek, kto by sa mohol zaujímať o technológie kryptomeny a blockchainu.

Časté otázky

Je Cardano (ADA) lepší ako ethereum (ETH)?

Aj keď má Cardano efektívnejší stávkový mechanizmus ako Ethereum – Charles Hoskinson tvrdí, že Cardano má najlepší kód v oblasti kryptomien – Cardano sa stále vyvíja, takže je príliš skoro na to povedať. Aj keď má Cardano sľubnú budúcnosť, čísla ukazujú, že Ethereum je stále lídrom v oblasti inteligentných kontraktov a nasadenia dApps, v súčasnosti je na 2. mieste, čo sa týka trhového stropu a objemu obchodov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector