Výhody a nevýhody investovania spoločnosti Tezos

Výhody a nevýhody investovania do XTZ: Úvod

Považujete Tezos (XTZ) za investíciu? Pozeráte sa na jeho potenciál ako milionára? Ak vás zaujíma Tezos a jeho investičný vkus, mali by ste sa oboznámiť so všetkými výhodami a nevýhodami investovania do XTZ.

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o spoločnosti Tezos – jednom z najinovatívnejších bojovníkov v oblasti kryptomien – a sami sa rozhodnite, či potenciálne odmeny prevažujú nad možnými rizikami.

Vďaka rade vzdelávacích materiálov a interaktívnych kurzov sme v Trading Education tu, aby sme vás podporili na vašej ceste k úspechu v obchodovaní s kryptomenami. Ktovie: Investícia do XTZ môže byť vašim prvým krokom k tomu, aby ste sa stali ďalším krypto kráľom!

Čo je Tezos?

Tezos je inovatívna platforma založená na blockchaine, ktorá podporuje cezhraničné transakcie, inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie, známe tiež ako dApps.

Navrhnuté v roku 2014 Arthurom a Kathleen Breitmanovými, Spoločnosť Tezos bola uvedená na trh v roku 2018 po ohromujúcej Initial Coin Offering (ICO). ICO spoločnosti Tezos sa uskutočnilo v roku 2017; trvala 13 dní, počas ktorých bolo prijatých 232 miliónov dolárov.

Teraz, len pár rokov po svojom prvom vydaní, je Tezos jedným z popredných kryptomien, pokiaľ ide o sentiment na trhu a trhovú kapitalizáciu. Upozorňujeme, že spoločnosť Tezos sa v súčasnosti umiestňuje na 19. miesteth, podľa CoinMarketCap.

historický cenový graf tezos

Rovnako ako iné kryptomeny, aj Tezos sa spolieha na decentralizované riadenie siete – čo tiež robí z XTZ skvelú alternatívu k tradičným bankovým a finančným systémom.

Tezos však nevyniká iba decentralizovanou povahou a pokročilou technológiou: Spoločnosť Tezos posunula svoju infraštruktúru o krok ďalej a umožnila používateľom hlasovať o navrhovaných aktualizáciách v skutočnom blockchaine.

Ako sa uvádza na jeho oficiálnej webovej stránke, „Tezos je blockchainový protokol open-source pre aktíva a aplikácie podporované globálnou komunitou validátorov, výskumníkov a staviteľov.“

Poznač si to Prirodzenou kryptomenou spoločnosti Tezos je XTZ, často označovaný ako tez alebo tezzie. V čase písania tohto článku sa jeden XTZ obchodoval za 2,10 USD.

Takže teraz, keď poznáte vstupy a výstupy spoločnosti Tezos, poďme preskúmať výhody obchodovania s XTZ – najmodernejšou kryptoburzou, ktorá sa sama mení.

Zvážili by ste investíciu do Tezos XTZ?

investujte do tezos

Výhody investovania do spoločnosti Tezos

klady zvlnenia

Aké sú výhody investovania do spoločnosti Tezos?

Tezos má oproti iným digitálnym gigantom, vrátane Ethereum, EOS a Cardano, mnoho výhod; výhody, vďaka ktorým investori veria, že tento flexibilný altcoin sa môže potenciálne stať ziskovým finančným podnikom.

Nižšie uvádzame niektoré z hlavných výhod produktu Tezos:

✅ Tezos je viac ako kryptomena:

Tezos je vysoko škálovateľná platforma založená na inteligentných zmluvách. Vzhľadom na skutočnosť, že Tezos nie je len kryptomena, ale aj inovatívna blockchainová platforma, niektorí investori sa domnievajú, že Tezos má sľubný rastový potenciál. Tezos možno použiť v akomkoľvek druhu podnikania, vrátane hranie, ktorá je jedným z najväčších a rýchlo rastúcich priemyselných odvetví na svete.

✅ Spoločnosť Tezos má impozantné riadenie celého reťazca:

Jednou z najväčších výhod spoločnosti Tezos je skutočnosť, že má pôsobivú správu na reťazci. To znamená, že všetci držitelia mincí Tezos môžu navrhovať zmeny a hlasovať za ne, čím sa vytvorí spoločenstvo, kde bude všetkých používateľov počuť a ​​eliminovať rozhodnutia zhora nadol. Na rozdiel od iných kryptomien zabudoval Tezos rozhodovanie do siete používateľov, takže sa nemusí spoliehať iba na vývojárov a baníkov. Jeho demokratická povaha tiež umožňuje uskutočňovať neustále zmeny bez radikálnych forkov.

✅ Tezos je samočinne sa meniaci blockchain:

Tezos je vysoko flexibilný a má automatickú aktualizáciu, ktorá sa často označuje ako samoobslužná. Samo-meniaca sa povaha znamená, že k upgradom dochádza bez toho, aby ste sa museli deliť na dva rôzne blockchainy. Inými slovami, keďže o zmenách rozhodujú používatelia, je výskyt pevných forkov eliminovaný. Táto výhodná vlastnosť v skutočnosti eliminuje stagnáciu a zvyšuje implementáciu vylepšení, keď sa objavia.

✅ Spoločnosť Tezos sa spolieha na inovatívny proces známy ako pečenie:

Vyššie opísaný proces riadenia jedinečnej siete sa nazýva pečenie. Tezos popisuje pečenie ako „akt podpisovania a publikovania blokov v blockchaine Tezos“. Pečenie je viacstupňový proces, ktorý vyžaduje, aby používatelia zložili bezpečnostnú zálohu a vložili papier vo výške 8 000 XTZ. Proces pečenia je nielen prístupný, ale aj vynikajúci spôsob, ako generovať príjem zarábaním odmien v XTZ, čo je skvelá investícia do XTZ..

✅ Spoločnosť Tezos používa vylepšený tekutý mechanizmus dôkazu o podiele:

Tezos kombinuje to najlepšie z tradičných dôkazov o záujme a delegovaných dôkazov o záujme. Pekári, ktorí sa zúčastňujú na systéme konsenzu o dôkazoch podielu Tezos, môžu generovať nielen ocenenia, ale prispievať do siete. Tu by sme mali poznamenať, že tradičný dôkaz o podiele je, keď uzly uzamknú svoje vlastné tokeny na overenie blokov, zatiaľ čo delegovaný dôkaz o podiele umožňuje zapojenie aj menej majetným používateľom. Spoločnosť Tezos umožňuje pekárom prijímať delegované tokeny, čo umožňuje účasť aj používateľom s menšími podnikmi.

✅ Bezpečný programovací jazyk pre inteligentné zmluvy:

Spoločnosť Tezos používa jazyk s názvom Michelson, ktorý umožňuje formálne overenie inteligentných zmlúv. Najdôležitejším aspektom je, že Michelson dokáže matematicky dokázať správnosť kódu, ktorým sa riadia transakcie. Toto formálne overenie – často sa používa v kritických prostrediach (napr. v kozmickom priemysle) – tiež môže zabrániť výskytu chýb v systéme. Preto je tento programovací jazyk tiež bezpečnejší a flexibilnejší ako iné jazyky.

✅ bezpečný a spoľahlivý systém:

Začlenením jazyka, ktorý zvyšuje formálne overenie, sa Tezos považuje za bezpečný projekt. Pokiaľ ide o správnosť kódu, Tezos je ideálny pre prípady použitia s vysokou hodnotou a poskytuje odolnosť proti útočníkom a krypto podvodom.

✅ Tezos je oceňovaným majetkom medzi investormi:

Vďaka svojej inovatívnej technológii a ideológii je spoločnosť Tezos medzi investormi veľmi cenená. Ako príklad uvedieme, keď Tezos vznikol, získal významné investície od spoločností ako PolyChain Capital. Tezos tiež uzavrel rôznorodé partnerstvá s významnými finančnými inštitúciami, ako je napríklad jedna z popredných brazílskych bánk, Banco BTG Pactual. Je zaujímavé, že Tim Draper z oblasti rizikového kapitálu je jedným z investorov, ktorí veria v XTZ.

✅ Rastúca komunita priaznivcov:

Jedným z najlepších kladov spoločnosti Tezos je skutočnosť, že tím ponúka štedré granty vývojárom na štúdium platformy. V spolupráci s Univerzitou v Kingslande poskytujú školenie pre záujemcov o XTZ a sú tiež aktívni v sociálnych sieťach. Podľa štatistík poskytnutých spoločnosťou Hacker Noon má Tezos viac ako 1 600 predplatiteľov Facebooku, 25 000 sledovateľov na Twitteri a 22 600 členov Redditu..

Nevýhody investovania do spoločnosti Tezos

mínusy zvlnenia

Zatiaľ čo Tezos má oproti iným kryptám množstvo výhod, znalosť nevýhod investovania do Tezosu je pre pomoc investorom nevyhnutná sami rozhodnú, či môže Tezos viesť k uspokojivým návratom.

Tu sú niektoré z najväčších nevýhod investovania spoločnosti Tezos:

❌ Po spoločnosti Tezos ICO nasledovali prieťahy, boje a súdne spory:

Po úspešnom ICO spoločnosti Tezos v roku 2017 nasledovali početné nezhody a súdne spory, ktorá sa stále považuje za veľkú nevýhodu. Napríklad Nadácia Tezos a Breitmanovci prešli mnohými konfliktmi, pretože Nadácia Tezos prestala spolupracovať pri využívaní získaných prostriedkov na zlepšenie blockchainu. Celý vnútorný konflikt viedol k oneskoreniu vydávania tokenov, čo malo za následok vyšetrovanie týkajúce sa XTZ a rôzne súdne spory.

❌ Zníženie jeho popularity:

Kvôli vnútorným problémom utrpela popularita spoločnosti Tezos. Tezos je v skutočnosti stále považovaný za nevyzretú platformu niektorými investormi, ktorí sa radšej držia veľkých hráčov, ako sú napríklad Ethereum a Bitcoin. Aj keď sa spoločnosti Tezos podarilo obnoviť jej verejný obraz, s tým, že Tezos dosiahol svoje historické maximum v polovici februára tohto roka, platforma má pred sebou ešte dlhú cestu, pokiaľ ide o masové prijatie.

❌ Tezos je mladá účtovná kniha:

Napriek pôsobivej technológii je Tezos stále mladý a chýba mu komerčná podpora. Aj keď je XTZ atraktívnou investíciou, tí, ktorí chcú používať svoje kryptomeny na každodenné transakcie, by si mali uvedomiť, že Tezos nie je v obchodných transakciách všeobecne podporovaný.. Platforma nedosiahla svoje kapacity a stále musí čeliť budúcim problémom s poplatkami za transakcie, rýchlosťou a delegovaním, pretože sieť neustále rastie.

Je Tezos dobrá investícia?

investovať do tezos

Teraz, keď poznáte výhody a nevýhody spoločnosti Tezos, sa môžete tiež opýtať, či je Tezos dobrým majetkom, do ktorého sa oplatí investovať. Pravda je, že všetky investície sa riadia jednoduchým faktorom: takzvaný pomer rizík a výnosov alebo ak potenciálne odmeny prevažujú nad možnými rizikami.

Tezos má určité riziká, pravda! Pokiaľ ide o komerčnú podporu a adopciu v porovnaní s konkurenciou na trhu, ako sú EOS, NEO a ďalšie blockchainové platformy, ktoré podporujú inteligentné zmluvy a dApps, ešte musí prejsť dlhú cestu..

Tezos má zároveň pôsobivú technológiu a dokázal sa presadiť ako jeden z popredných kryptov na trhu. V skutočnosti má spoločnosť Tezos kvôli niektorým problémom so škálovateľnosťou, ktorým sa v súčasnosti Ethereum venuje, veľkú príležitosť stať sa lídrom v oblasti investovania do kryptomien a dokonca ďalším kráľom inteligentných zmlúv..

So schopnosťou podporovať správu on-chain a úrovňou podielu viac ako 80% sa rozšírilo medzi 450 validátorov a 13 000 delegátov, Tezos je určite dobrá investícia.

Pokiaľ ste teda ochotní investovať do XTZ, neváhajte a urobte si vlastný prieskum a investujte do riadenia rizík. Jednoducho preto, že investovanie XTZ by mohlo skutočne fungovať aj pre vás!

Len si spomeňte na dôležitú mantru vo finančnom sektore: nikdy neinvestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť, a nikdy neriskujte viac ako 1% svojho účtu v jednom obchode.

Sme pripravení začať investovať Tezos XTZ?

investujte do tezos

Will Tezos sa stane milionárom?

S trhovým stropom vo výške 1 586 468 102 dolárov, v istom zmysle je Tezos už milionárskym výrobcom.

Pretože je vždy dobré porovnávať coiny s bitcoinom, nespochybniteľnou kryptomenou č. 1, môžeme povedať, že Tezos si v porovnaní s BTC nielen dobre počínal, ale aj zaznamenal vynikajúci vývoj cien. Napríklad, 1. januárasv, 2019 bol jeden XTZ 0,47 USD, zatiaľ čo 1. januárasv, 2020 dosiahla 1,35 USD (nárast o + 186%).

porovnanie cien kryptomien

Zdroj: Hacker Noon

Hodnota protokolu Tezos sa bude pravdepodobne ešte viac zvyšovať, pretože sa protokol bude čoraz viac prijímať.

Vzhľadom na jeho výhody v porovnaní s inými kryptomenami sa odborníci domnievajú, že Tezos je výnosná investícia. Na základe hlbokej technickej analýzy Wallet Investor predpovedá, že dlhodobé investície do spoločnosti Tezos môžu v nasledujúcich piatich rokoch viesť k výnosom okolo + 318,51%. Inými slovami, súčasná investícia vo výške 100 USD môže do roku 2025 dosiahnuť až 418,51 USD.

Napriek hrboľatej ceste k úspechu a zlému PR má Tezos potenciál vyskočiť do centra pozornosti a čoskoro sa stať jednou z top 10 kryptomien.. Podľa kapitána Altcoina, ak Tezos dodá plánovaný produkt a vytvorí stabilnú užívateľskú základňu, má potenciál narásť až 10– až 100-krát viac ako jeho doterajšie maximum..

Zatiaľ čo cenové predpovede, najmä nových a volatilných aktív, zostávajú špekulatívne a treba ich brať vždy s rezervou, niektorí odborníci tvrdia, že Tezos môže v nasledujúcich rokoch dosiahnuť 1 000 dolárov..

V skutočnosti by sme nemali zabúdať, že projekty proof-of-stake, ako je Tezos, môžu spôsobiť ďalší trh s kryptobýlami. To je správne! Je to stávkový mechanizmus Tezos, ktorý sa môže stať hlavným faktorom ceny a pomôže Tezosu dostať sa z finančných otrasov vyvolaných koronavírusmi, s ktorými sa teraz ekonomiky potýkajú.

Pamätajte však, že ceny kryptomeny závisia aj od princípov dopytu a ponuky, regulácií, adopcií a kryptoaktív, takže Tezos a akékoľvek ďalšie investovanie do kryptomeny zostávajú nepredvídateľné, a teda rizikové!

Kľúčové body

  • Tezos je jednou z najinovatívnejších platforiem založených na blockchaine používaných pre online platby, inteligentné zmluvy a dApps.
  • Aj keď mal Tezos hrubý začiatok poznačený mnohými vnútornými problémami a súdnymi spormi, z technického hľadiska je Tezos veľmi lákavý pre investorov: ponúka vylepšený mechanizmus proof-of-stake, inteligentné zabezpečenie zmlúv a postupy samočinnej zmeny.
  • Jednou z hlavných výhod investovania do systému Tezos je jeho demokratická povaha, ktorá umožňuje aj menej majetným používateľom podieľať sa na rozhodovaní a hlasovaní s cieľom vylepšiť celý ekosystém..
  • Spoločnosť Tezos má tiež podpornú komunitu a spravodlivé množstvo pekárov – faktor, ktorý môže pomôcť spoločnosti Tezos stať sa dominantným aktívom v krypto priestore.
  • Jeden XTZ sa momentálne obchoduje za 2,10 USD, čo z neho tiež robí dostupnú investíciu pre začiatočníkov.
  • S trhovým stropom 1 586 468 102 dolárov má Tezos potenciál stať sa v nadchádzajúcich rokoch výrobcom milionárov..
  • Niektorí odborníci tvrdia, že XTZ môže v najbližších rokoch dosiahnuť 1 000 dolárov.

Teraz poznáte výhody a nevýhody investovania do XTZ. Ak sa cítite dostatočne inšpirovaní na to, aby ste začali investovať do spoločnosti Tezos, alebo ak tento článok priniesol ďalší pohľad na vaše súčasné obchodné znalosti, možno vás poteší, že eToro poskytuje možnosť obchodovať s kryptoaktívami vrátane XTZ a CFD až na viac ako 90 kryptomenách.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Tezos XTZ

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Myslíte si, že odmeny Tezos prevažujú nad neúspechmi? Dajte nám vedieť!

Ak sa vám náš článok páčil Klady a zápory investovania do spoločnosti Tezos (XTZ) budú z spoločnosti Tezos tvorcami milionárov? zdieľajte ho prosím s každým, kto by sa mohol zaujímať aj o investovanie do kryptomeny.

Časté otázky

Je Tezos lepšou investíciou ako Ethereum?

Z technického hľadiska možno Tezos považovať za lepšiu investíciu ako Ethereum. Tezos je blockchain, ktorý vždy fungoval v rámci ekosystému proof-of-stake, čo ho robí robustnejším ako súčasný konsenzus Ethereum v oblasti proof-of-work. Pokiaľ však ide o trhovú kapitalizáciu, adopciu a trhovú kapitalizáciu, Ethereum – často označované ako kráľ inteligentných kontraktov – je po bitcoinoch stále druhou najväčšou kryptomenou.

Oplatí sa investovať do spoločnosti Tezos?

Áno, Tezos je hodná investícia uprostred prebiehajúcej pandémie. Aj keď sa Tezos v čase písania článku obchodoval za 2,10 USD, čo sa nedá porovnať s inými poprednými kryptotékami, Tezos otvoril dvere delegovanej účasti a má stabilnú pozíciu z hľadiska likvidity. Niektorí odborníci tvrdia, že XTZ môže v najbližších rokoch dosiahnuť 1 000 dolárov.

Koľko potrebujete na pečenie XTZ?

Na pečenie XTZ potrebujete riadok XTZ alebo minimálne 8 000 XTZ. Čím viac XTZ máte, tým vyššia je šanca na overenie blokov a získanie odmeny. Tí, ktorí nemajú dostatok kapitálu, môžu napriek tomu delegovať svoj podiel na pekára, ktorý bude náhodne vybraný z iných pekárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me