Dengeleyici ($ BAL) bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) farklı kripto para birimlerinin alım satımları arasındaki maliyeti ve kaymayı azaltan protokol. Dengeleyici, merkezi olmayan bir alternatiftir. geleneksel piyasa yapıcı, alınıp satılan varlıklara likidite sağlayan bir 3. taraf kuruluş. Dengeleyici protokolü, Smart Order Routing (SOR) kullanarak en iyi oranları ve işlem fiyatlarını otomatik olarak bulmak için farklı merkezi olmayan ticaret platformları tarafından çağrılabilir. Protokol ayrıca mevcut Dengeleyici Havuzlarından gelen fonları kullanarak ticareti tamamlamak için gerekli fonları sağlar. Balancer Finance, Eylül 2019’da Mike McDonald ve Fernando Martinelli, O zamandan beri Şirket, 3 milyon dolarlık yatırımla başarılı bir tohum turu yaşadı.

Dengeleyici Değişim Arayüzü

Dengeleyici, Uniswap dapp üzerine inşa edilen N-boyutlu değişmez yüzeyi kullanır. Ayrıca, piyasayı düzenlemek için bilgisayar algoritmalarından oluşan UniSwap gibi Otomatik Pazar Yapıcıları (AMM) kullanırlar. Havuzları, portföyü “arbitraj fırsatlarını takip ederek” yeniden dengeleyen tüccarlardan ücret almak yerine, kullanıcılarla portföy yönetim ücretlerini ortadan kaldırıyor..

Balancer kendini Merkezi Olmayan Finans (DeFi) hiyerarşisi içinde önemli bir konuma kaydırdı, çünkü BAL token 2020’nin başında Bileşik Protokol’ün yönetişim belirteçlerinin artışını yakaladı. Bu, borsaya olan ilginin arttığını gördü ve bir rakip olarak tahsis edildi. DeFi alanında. Bu algı, DeFi projelerinin popülaritesinin ve madencilik niteliklerinin artmasıyla aynı zamana denk geliyor. Forbes raporu “DeFi Getiri Tanımlayıcıları” nda. Öyleyse, tomurcuklanan veya meraklı bir yatırımcıysanız veya gelişmekte olan DeFi pazarını anlamak isteyen biriyseniz, bu sizin için bir rehberdir. Bu yazıda, projenin tam bir dökümünü sunuyoruz, ne olduğunu ve bu DeFi değişimini ve protokolünü kullanmanın faydalarını açıklıyoruz..

Dengeleyici hakkında güçlü ve zayıf yönleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için videomuza göz atın:

YouTube Afişi Balancer Finance: Bu DeFi platformu hakkında bilmeniz gerekenler

Dengeleyicinin Havuzları Açıklandı: Bunlar nedir?

Dengeleyici havuzları, alım satımlara ve işlemlere likidite sağlamak için kullanılan, kullanıcı tarafından sağlanan fon koleksiyonlarıdır. Bu havuzların toplamı 11 Milyon ABD Dolarından fazla olabilir (örneğin, USDT, BAT ve COMP havuzu). Bu fon koleksiyonu, işlemin karşı tarafı olarak kripto para birimi alım satımları sırasında çağrılacak ve böylece tüccarlara likidite sağlanacaktır..

Kontrollü / Özel Havuzlar: Bunlar, havuzun üzerinde sabit bir durum olduğunda ve içerik oluşturucu jetonları ve ağırlıkları belirleyebildiği zamandır. Bu genellikle tasfiye memurlarının dışında olmasını istemeyen özel aktörler için yapılır, örneğin büyük miktarlarda çalışan üçüncü şahıs tasfiye memurları.

Kesinleştirme / Paylaşılan Havuzlar: Bu havuzlar, tüm aktörlerin likidite katması için açıktır ve tek yönlü bir geçiştir. Kontrollü havuzların aksine değiştirilemez ve sabit bir parametresi olamaz ve genellikle genel halkın tasfiye etmesi ve kar elde etmesi içindir..

Havuzların iki ana alt kategorisinin yanı sıra, kullanabileceğiniz daha spesifik başka akıllı havuzlar da vardır. Örneğin, Likidite Önyükleme Havuzları (LBP’ler), ekiplere derin likidite oluştururken aynı zamanda bir proje jetonu serbest bırakma fırsatı verir. Diğer örnekler arasında, kurucu Martinelli’nin genişletilmiş bir açıklayıcı yazdığı, sıfır kalıcı kayıplı stabilcoin havuzları yer alıyor. İşte.

Havuz oluşturucu aracıDengeleyicinin Havuzu oluşturma aracı

$ BAL Jetonu

Balancer’in ilk lansmanında kendi yerel jetonu yoktu, ancak bu yıl şirketin yönetim jetonunu $ BAL açıklamasıyla değişti. Şirket, jetonu 23 Haziran 2020’de dağıtmaya başladı ve sitede likidite sağlayıcıları için haftalık olarak dağıtılacak.

Bununla birlikte, BAL tokenlerinin ekonomik bir değeri yoktur, bunun yerine protokoldeki yönetişim hakları için para birimidirler. Bu haklar, sahiplerin yeni özelliklerin, protokol ücretlerinin ve katman 2 ölçeklendirme gibi daha büyük yapısal değişikliklerin yanı sıra diğer blokzincirlerle ilgili sözleşmelerin uygulanması açısından ağırlıkla Dengeleyici protokolünün yapısı üzerinde söz sahibi olmasını sağlar..


Oluşturulan 100 milyon token var, ancak bunların 25 milyonu zaten kurucu üyelere, çekirdek geliştiricilere, danışmanlara ve yatırımcılara tahsis edildi. Geriye kalanların ise likidite ekleyen Dengeleyici kullanıcıları tarafından çıkarılması ücretsizdir..

Balancer’ın web sitesine göre: “Her hafta 145.000 BAL veya yılda yaklaşık 7,5 milyon BAL likidite sağlayıcılarına dağıtılıyor. Bu, BAL’ın varlığının ilk yılında, başlangıçta tahsis edilen 25 milyon token arzında% 30 arz enflasyonu olacağı anlamına geliyor. ” Öyleyse, haftalık BAL tahsisini nasıl kazanabilirsiniz? Bu, aşağıda tartışılan BAL likidite madenciliği yoluyla yapılır..

BAL Liquidity Mining: $ BAL tokenleri nasıl kazanılır?

Likidite madenciliği, son haftalarda merkezi olmayan finans (DeFi) alanında en popüler tartışma konularından biri haline geldi. Özünde, likidite madenciliği, esasen kullanıcıların bir tür ödül karşılığında bir DeFi protokolüne varlıkların likiditesini sağlamasıdır. Bu ödül, altta yatan DeFi protokolünün yönetim jetonları dahil olmak üzere çeşitli jetonlar olabilir (bu, parasal değere sahip olabilir – COMP gibi sonuçlanabilir). Temel olarak, kullanıcılara sahip oldukları varlıklardan para kazanmaları için bir yol sunar..

$ BAL jetonu kazanmanın ana yolu Liquidity Mining’dir. Esasen, Dengeleyici, havuzlarına ödeme yapan tasfiye memurlarını $ BAL jetonları şeklinde ödüllendiriyor. Şirketin teklif BAL tokenlerini, her adresin Balancer’daki toplam likiditeye göre katkıda bulunduğu likidite miktarıyla orantılı olarak vermektir..

BAL yapmanın bir başka yolu da bir havuz oluşturmak ve işlem ücretlerinin avantajlarından yararlanmaktır. Bunlar $ BAL şeklinde dağıtılır. Bu sistem aynı zamanda havuz oluşturucuyu, ücretler ne kadar düşük olursa, o kadar çok BAL aldıkları için ücretleri düşürmeye teşvik eder. Dengeleyicinin ücreti, havuz oluşturucularına kısa vadeli veya uzun vadeli bir seçenek sunar ve yatırımcıların borsaya çekilmesi için daha düşük ücretleri teşvik edeceğini umarlar..

BAL’ın dağıtımı ve yönetişim hakları ile ilgili konularda konuşan kurucu Martinelli, “Bunu yapmamızın en önemli faktörü veya nedeni, bu şeyin ademi merkeziyetçi olmasını istememizdir. Merkezi olmayan, güvensiz bir geleceğe inanıyoruz ve Balancer’ın bunu yapmasını istiyoruz. Dağıtımın sağlıklı bir şekilde yapılmasına ihtiyacımız var. “

Dengeleyici Verim Tarımı & En İyi Havuzlar

Dengeleyicideki en iyi likidite havuzları şu anda Likidite Getirisinde% 30 APR’ye kadar geri dönüyor. Bu oranlar, Kap Faktörü 5 Temmuz 2020’de güncelleme.

Mevcut en iyi oranları ve likidite getirisini bulmanın en iyi yolu Tahminler Değişim Tablosu.

Denge Parası Beyaz Listeye Alma

$ BAL Dengeleyici Yönetişim jetonunun airdroplarının kalitesini sağlamak için, havuzların beyaz listede bulunan en az iki jetona sahip olması gerekir. Madeni paralar, dengeleyici beyaz listesi haftalık olarak. Dağıtılmakta olan BAL $ miktarı, maksimum $ ile işlem hacmine ve toplam likiditeye bağlıdır.

Dengeleyici Borsasında Ticaret

Likidite ve havuzlarının yanı sıra, Balancer her şeyden önce merkezi olmayan bir borsadır. KYC veya kayıt olmadan, anonimlik ve gizlilik korunur. Orada işlem yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey MetaMask gibi bir cüzdan. Metamask hesabının nasıl kurulacağını buradan öğrenin.

Borsada işlem yapılabilecek bir dizi token bulunur. Bunlar arasında Ethereum (ETH), DAI, MKR, USDC, REP, BTC ++, WBTC, WETH, BAT, SNX, ZRX, LINK, DZAR, UMA, LRC, REN, LEND, KNC, COMP, OCEAN bulunur. Borsa ayrıca tBTC, ANT, cUSDC, cDAI, imBTC, pBTC, sBTC, sUSD, PNK, AST ve RPL gibi havuzları olmayan bir dizi tokene sahiptir..

Dengeleyici: herhangi bir risk var mı?

Merkezi olmayan borsalar genellikle yüksek risklerle ilişkilendirilir. Bu türden yüksek faiz oranları ile bu kadar kolay ticaret yapma yeteneği bir endişe kaynağıdır. Bu, yakın zamanda Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından, bazen “açıklanamayan risklerle” gelen “gösterişli DeFi şeyler” olduğu konusunda uyardı..

Vitalik Buterin’den Tweet

Balancer, web siteleri kullanıcıları şu şekilde uyararak riskleri kabul etti: “Dengeleyici çok yeni bir protokoldür. Her önlemi almamıza ve kapsamlı denetimler yapmamıza rağmen, bu hala bir beta üründür. Başlamak için az miktarda para kullanın. “

Sonuç

Genel olarak, Balancer kendini pazarlama yapımını otomatikleştirmek ve farklı kripto para birimleri için işlem ücretlerini azaltmak için güçlü bir araç olarak konumlandırıyor. Piyasada bir ilk olan n boyutlu likidite havuzları oluşturma yeteneği ile likidite havuzu piyasasına liderlik ediyor. Balancer, yüksek ücretleri reddeden ve aktif olarak caydıran benzersiz formülü ile, topluluk vurgusuyla potansiyel olarak kendi kendine yeten bir sistem olabilecek merkezi olmayan bir proje yarattı..

Şimdilik Balancer’ın ana hedefi, UniSwap için sıkı bir rekabet yaratmak ve kendilerini Ethereum’daki AMM alanında endüstri liderleri yapmaktır. Birçoğu, Uniswap üzerindeki DEX işlevselliğinin Dengeleyici ile aynı olduğu için bunun mümkün olduğuna inanıyor, çünkü token için bir Uniswap jeton havuzu, 50/50 veya 1: 1 değerine ayarlanmış iki jetonlu Dengeleyici havuzuna eşittir..

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların bir sonraki seviyesi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector