Süper Çiftlik ($ SUPER), tokenlerine değer katma kapasitesi verirken, fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir çapraz zincir DeFi platformudur. Yaratıcıların yararlanabileceği kendi NFT pazarına sahiptir. Protokol, kullanıcının tüm blok zinciri yolculuğunu kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Son olarak, SuperFarm, çeşitli oyun platformlarından daha fazla ortaklığı çekebilecek sürekli büyüyen bir projedir..

Arka fon

EllioTrades’in yaratıcısı ve Dapp Evolution Games’in kurucu ortağı Elliot Wainman, Ethereum ağının kitlesel olarak benimsenmesi hedefiyle SuperFarm üzerindeki çalışmalarına başladı. Elliot’ın hedefi, NFT’ler aracılığıyla oyun içi varlıklar satın almak isteyen dünya çapında 2,5 milyardan fazla oyuncuya ulaşmaktır..

SuperFarm’ın ilk para toplama turu, Bitcoin.com, GBV Capital, Solidity Ventures ve Spark Digital Capital gibi önde gelen kripto para ve finans firmalarının ve diğerlerinin katıldığı toplam 1,1 milyon $ tutarındaydı..

SuperFarm’ın ne yaptığına daha derine dalmadan önce, NFT’lerin ne olduğunu anlamak önemlidir..

NFT nedir?

Değiştirilemez Jetonlar (NFT), sanat eserlerinden veya bir kişinin kimliğinden neredeyse her şeyi temsil eden dijital varlıkları ifade eder. NFT’ler kopyalanamaz ve hepsinin farklı meta verileri vardır.

Genellikle, kripto ile işlem görebilmeleri için gerçek dünya varlığının blok zinciri temsilini oluşturmak için kullanılırlar. NFT’ler programlanabildiğinden, oluşturucunun ihtiyaçlarına göre farklı özellik ve niteliklerle iliştirilebilirler..

SuperFarm nedir?

SuperFarm nedir? (Kaynak: ‘BÖLÜM 1: SuperFarm’a Giriş“Orta düzey makale)

Süper Çiftlik herhangi bir kod gerektirmeden NFT çiftçiliği için zincirler arası bir DeFi platformudur, birincil amacı herkesin kendi tokenlerini oluşturmasını kolaylaştırmak ve NFT çiftçiliği yoluyla onlara değer katmaktır. Ve iş tarafında herhangi bir kodlama gereksinimi olmadığı için, platformu kullanmak kendi NFT’lerini oluşturmanın teknik karmaşıklığını azaltır..

SuperFarm NFT Farming (Kaynak: ‘BÖLÜM 1: SuperFarm’a GirişOrta düzey makale)

SuperFarm’ın tokenleştirme sürecini özetlemesinin yolu, bir dizi görsel, başlangıç ​​dostu araçtan geçer. Simgeleri için kuralları özelleştirebilir, özelliklerini belirleyebilir, bir davranışı teşvik edebilir ve daha fazlasını yapabilirler. SuperFarm platformunun kullanımı kolaydır ancak kalite ve etkinlikten ödün vermez.

Platformda oluşturulabilen tokenlar ERC20 uyumludur. Bunları desteklenen herhangi bir pazara satabilirler. Aslında, kullanıcılar isterlerse platform üzerinden kendi NFT pazarlarını bile kurabilirler..

NFT Tarım

Platform aracılığıyla işletmeler kolayca kendi çiftliklerini oluşturabilir ve NFT’lerini oraya yerleştirebilir. Kullanıcılar, NFT’lerden pay almak ve teşvikler kazanmak için bunlara erişebilir. Ancak, herhangi birinin yeni çiftlikler açmasına izin verilmeden önce minimum bir SUPER jeton gereksinimi vardır..


NFT Pazaryeri

Kullanıcılara, tarımdan aldıkları ödül puanları ile NFT satın alabilecekleri NFT mağazasına erişim sağlanmaktadır. Ayrıca, kullanıcıların desteklenen kripto para birimleriyle NFT satın almalarına da olanak tanır..

Müfettiş

Superverse, SuperFarm için oyun arayüzüdür. Otomatik savaş kurulumunda çalışan NFT tabanlı bir kart oyunudur. Oyun puanlarının yanı sıra, Superverse’de bulunan ödüllerden bazıları, SuperFarm ortaklı oyun platformlarından NFT düşüşlerini içerir..

Bir kullanıcıya Denetçiye erişim verilmeden önce SUPER holdingleri için minimum bir gereksinim vardır..

SuperFarm Özellik Karşılaştırma Tablosu (Kaynak: ‘BÖLÜM 1: SuperFarm’a Giriş“Orta düzey makale)

Superfarm Yerel Jetonu – SÜPER $

$ SUPER jetonu, SuperFarm’ın yerel yardımcı jetonudur. Bir değişim aracı olarak veya yönetişim ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılabilir. SUPER ayrıca sahiplerine SuperFarm’ın oyun ekosisteminde, video oyun ortaklarında ve NFT droplarında bulunan ürünlere ve programlara erişim sağlar..

Platform gelecekte tamamen ademi merkeziyetçi olmayı amaçladığından, yönetişimi topluluk tarafından yönetilmektedir. Platformu değiştirmek veya değiştirmek için herhangi bir karar veya teklif, SÜPER sahiplerinin oylamasından geçmelidir. Oylama gücü, sahip olduğunuz SUPER token miktarına göre belirlenebilir. SÜPER’te ne kadar çok tutarsanız, oylama gücünüz o kadar güçlü olur..

Platformda yapabileceğiniz diğer satın alımlar da SÜPER içerir. Sadece SUPER sahiplerinin kullanımına sunulan platformun bazı önemli özelliklerine erişmek için kullanılabilir..

SUPER satın almak istiyorsanız, jeton Uniswap’te listelenir. SUPER için bazı kullanım durumları aşağıdadır.

SuperFarm $ SUPER kullanım durumları (Kaynak: ‘BÖLÜM 1: SuperFarm’a Giriş“Orta düzey makale)

Stake etme

SÜPER ayrıca stake edilebilir. Kullanıcılar, SUPER’lerini akıllı bir sözleşmede kilitlemeli, böylece bunu yaptıkları için jeton ödülleri kazanabilirler. Bu ödül yapısı, SUPER’de yapılan platform ücretlerinin tahsil edilmesinden gelir..

Çiftçilik

SÜPER NFT ödülleri için de stake edilebilir. Kullanıcılar, NFT’ler için stake etmeye katılarak, ortak çiftliklerden özel NFT ödülleri de alabilirler..

Kullanıcılar ayrıca platformda kendi çiftliklerini kurabilirler. Bununla birlikte, bunu yapmak için minimum 100.000 SUPER token gereksinimi vardır. Kotanın amacı, istenmeyen posta olasılığının düşük, çiftliklerin kaliteli olmasını sağlamak ve jetonun satın alınmasını teşvik etmektir..

NFT Damlaları

SUPER sahipleri ayrıca NFT düşürme ödüllerine hak kazanır. Bunlar, Superverse ve partnerli video oyunlarında bulunan NFT’lerdir. Bununla birlikte, NFT düşürmelerinin bir parçası olmak için, kullanıcıların gerekli minimum SUPER jetonlarını elinde tutması gerekir..

SuperFarm NFT Damlaları (Kaynak: ‘BÖLÜM 1: SuperFarm’a GirişOrta düzey makale)

Sonuç

SuperFarm, ilginç bir DeFi projesidir. Platformun güçlü yönlerinden biri, hedef pazarının kim olduğunu zaten belirlemiş olmasıdır. Proje başarılı bir şekilde başlarsa ve daha fazla oyuncu ve geliştiriciyi dahil ederse, insanların kripto ve DeFi’ye olan ilgisini önemli ölçüde artırması kuvvetle muhtemeldir. 2,5 milyar oyuncunun kripto trenine atladığını hayal edin; bu büyük bir başarı olacak.

Üstelik SuperFarm, işletmelerin kolaylıkla yararlanabileceği bir projedir. Kendi NFT’lerini oluşturmak ve pazarlamak istiyorlarsa, SuperFarm’ın arayüzü onlar için de platformu hazırladı. Proje hedeflerine ulaşırsa, tüm DeFi için umut verici bir görünüm sunar. Bugün nerede durduğuna bakmak imkansız değil. Platformun kullanımı kolay ve karlı. Dikkat etmemiz gereken DeFi projelerine aittir..

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların sonraki düzeyi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector