Başlamadan Önce

Aşağıdaki olayları yakından takip ediyoruz: SushiSwap ve kurucusu “Chef Nomi”. Bu makale değil Şef Nomi’nin eylemleri veya SushiSwap’in nasıl çalıştığı veya çalıştırılması gerektiği konusunda yorum yapmak veya sonuç çıkarmak. Bu makale, SushiSwap’in ne olduğu ve platformun nasıl kullanılacağı hakkında basit bir açıklamadır. Tüm mahsul yetiştirme projelerinde olduğu gibi, SushiSwap büyük miktarda risk içerir. Verim çiftçiliğine katılmak isteyen herkes kapsamlı bir araştırma yapmalı ve önceden ilgili riskleri dikkatle değerlendirmelidir.

SushiSwap Nedir (SUSHI $)?

SushiSwap, en yeni merkezi olmayan finans (DeFi) likidite havuzu platformudur. SushiSwap ile insanlar jetonlarını likidite havuzlarına ekleyebilir ve kazanabilir. Bu yazıda, Sushi Swap platformuna ve likidite havuzuna nasıl katılacağınıza bir göz atacağız. Herkes katılabilir.

İlginç geliyor mu? Hadi ayrıntıya girelim.

Özet

 • SushiSwap, herkesin likidite sağlamasına izin veren bir platformdur. Karşılığında kişi jeton (lar) ve SUSHI jetonları ile ödüllendirilir..
 • 4 Eylül 2020 itibarıyla 1 milyar dolar kilitli likidite var.
 • Bazı likidite havuzlarında çok yüksek APY (% 1.000’e kadar) olasılığı. Mevcut getirileri kontrol edebilirsiniz. SushiBoard.

SushiSwap neden bu kadar popüler??

Sushi Swap, kendisini “gelişmiş ve topluluk dostu” bir Uniswap olarak pazarlamaktadır. SushiSwap, piyasa yapıcıları istihdam ettikleri Binance gibi geleneksel bir borsadan farklı olarak, kullanıcıların likidite sağladığı topluluk odaklı bir platformdur. Karşılığında ödüllendiriliyorlar. Gerçekten de, kullanıcılar piyasa yapıcıdır.

SUSHI belirteci

SUSHI jetonları, likidite madenciliği için ödül olarak verilir. Token, sahiplerinin platformun yönetimine katılmalarına izin verir ve onlara tüccarlar tarafından protokole ödenen ücretlerin bir kısmını verme hakkı verir. Platformun yönetişimi için, SUSHI sahipleri, token sahiplerinin tokenleriyle oy kullanabilecekleri bir SushiSwap İyileştirme Teklifi (SIP) sunabilir..

Tabii ki, bazı insanlar da SUSHI fiyatları hakkında spekülasyon yapıyor ve token Binance, FTX ve OKEx borsaları gibi büyük borsalarda işlem görebiliyor..

SushiSwap’in Avantajları

KYC (Müşterinizi Tanıyın) politikası yoktur. Bu, herkesin işlem yapabileceği ve likidite havuzlarına katkıda bulunabileceği anlamına gelir. Platform izinsizdir, yani herkes izin istemeden milyonlarca dolar katkıda bulunabilir..

Sushi Swap’tan jeton kazanın. SUSHI, Sushi Swap’ın yerel simgesidir. Likidite havuzuna katkıda bulunduğunuzda, suşi jetonları kazanırsınız. SUSHI’yi ETH ile takas edebilirsiniz.

Suşi Takas modeli: % 0,25’i doğrudan aktif likidite sağlayıcılarına gider ve% 0,05’i SUSHI’ye dönüştürülür ve suşi sahiplerine ödüllendirilir.

İlginç geliyor mu? Sushi Swap’ın ana sayfasını ziyaret edelim.


SushiSwap başlangıç ​​kılavuzu

Sushi Swap’ın ana sayfasına ilk geldiğinizde şunu göreceksiniz:

Sushiswap.fi ana sayfasıSushiswap.fi ana sayfası

“Cüzdanın Kilidini Aç” veya “Menüye Bak” seçeneğine tıklayın, her iki şekilde de bu platforma bağlanmak için ETH cüzdanınızı bağlamanız gerekecek.

Sushi Swap, MetaMask, WalletConnect veya diğer birçok gözetim dışı cüzdanı kullanma seçeneğine sahiptir. Tercih ettiğiniz birini seçin.

Cüzdan bağlayınCüzdan bağlayın

Meta Mask veya Wallet Connect’in Sushi Swap’a bağlanmasına izin verin. Bağlandıktan sonra jetonlarınızı likidite havuzlarına eklemeye hazırsınız.

Likidite havuzlarıLikidite havuzları

Size çeşitli likidite havuzları (LP’ler) sunulur. Her likidite havuzunun farklı bir yıllık yüzde getirisi (APY) vardır..

Bu örnekte, ETH-USDT havuzuna katkıda bulunacağım. USDT’mi likidite havuzuna ekliyorum. Karşılığında, USDT ve SUSHI jetonlarının bir yüzdesini alacağım. Sushi Swap’ı bir “topluluk gelir paylaşımı” modeli olarak düşünün.

Likidite havuzuna katkıda bulununLikidite havuzuna katkıda bulunun

Likidite havuzuna katkıda bulunmak için, “USDT-ETH UNI-V2 LP’yi Onayla” yı tıklayın ve Meta Maskenizin tokenlerinizi likidite havuzuna taşımasına izin verin.

Şimdi ne olacak? Bekle. “Kazanılan SUSHI” kutusu, kazandığınız SUSHI’niz ile doldurulmalıdır. “Hasat” seçeneğine tıklayarak SUSHI jetonunuzu istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz..

2020 özeti ve yeni yol haritası!

Son aylarda Sushiswap ekosisteminde pek çok şey oldu: şimdi hızlı bir özetin ve geleceğin bu projeye ne getireceğine bakmanın zamanı geldi.!

Protokolle sonuçlanan tüm ortaklıkların sayısı saymakla birlikte, en önemlilerinden biri, en önemlisi değilse de, kesinlikle Yearn ile birleşmedir. Haber ayrıca tartışmalara da yol açtı: Sushiswap, bazıları tarafından hala Uniswap’in bir tür “kopyası” olarak görülüyordu ve Andre Cronje (Yearn’ın babası) Defi’de inşa etmenin nasıl zor olduğu ve bunun tersine herhangi biri için ne kadar kolay olduğu hakkında bir makale yazdığında sadece başkalarının kodunu kopyalayın, bu gerçekten tutarlı görülmedi. İşbirliği, iki ekibin Deriswap üzerinde işbirliği yapmasına izin vermek için doğdu..

Yine de, Sushiswap o kadar çok gelişiyor ki, Mira Christanto (Messari’nin veri analistlerinden biri) “geçmişlerini geride bıraktılar” ve Venture Capitals tarafından desteklenmediklerinden, rakiplerinden daha hızlı hareket edebiliyorlar. Ocak, Sushiswap’in TVL’sinde (şu anda 2,1 milyar dolar), çoğunlukla Uniswap’ın.

2020’deki önemli kilometre taşları arasında, haftanın eski Menüsünün yerini alan yeni Sushiswap likidite madenciliği teşvik programı Onsen’i görüyoruz. Toplulukları ekosistemde bir araya getirir ve oylanan jetonların akredite olmasına ve madencilik programına katılmasına izin verir. Web sitesinde ayrıca yeni bir düzen ve basit bir sürüm var.

2021 Yol Haritası

Yeni yıl başladığı için, Sushiswap’in 2021 için ne üzerinde çalıştığına bir göz atmak da ilginç. Ekip, uzun ve ayrıntılı bir açıklama yayınladı. yol haritası Ocak ayı başlarında. Önemli yükseltmeler şunlardır:

 • Mirin, Sushiswap’in V3 protokolünün yeni yükseltilmiş sürümü olacak. İmtiyazlı havuzlar, çift getiri, dinamik getiri yeniden dengeleme gibi birçok yeni özellik ve okuyabileceğiniz kadar çok daha fazlasını içerecektir. İşte.
 • Bentobox (Ocak ayında piyasaya sürülmesi gereken) yeni bir Borç Verme Platformu olarak ekibin zihninde doğdu. Onlar kodu üzerinde çalışırken, daha fazlası haline geldi. Basit bir ifadeyle, herhangi bir protokol ve gelecekteki uzantılar için tüm jetonları tutan tek bir kasa olacaktır. Birkaç oracle’ı destekleyecek ve aynı zamanda tüm SUSHI sahiplerine fayda sağlayacak.
 • Miso (Asgari İlk Suşi Teklifi), platformda yeni projelerin lansmanlarını yürütmek için tasarlanmış bir tür simge fırlatma rampası olacak. Kitle satış seçenekleri, IDO’lar (İlk Ürün Teklifi), müzayedeler ve daha fazlasını içerecek. Bunu Binance’in fırlatma rampasına benzer bir şey olarak düşünebiliriz.
 • Ethereum ücretleri, ETH2 bir gerçeklik olana kadar önümüzdeki gelecekte artmaya devam edeceğinden, çoğu platform, kullanıcıları için Katman 2 olasılıkları gibi alternatif çözümler üzerinde çalışıyor. İyimser Toplamalar üzerinde çalışan Uniswap’in aksine, Sushiswap daha büyük bir Yearn ekosistemi ile senkronize hareket etmeye karar verdi ve bu nedenle muhtemelen Zk-toplamaları seçenekleri sunacak.

Tüm bu büyük haberlerle birlikte, Sushiswap yeni bir alana taşınmayı planlıyor, çünkü onlara göre eskisi platformun çeşitliliğini tanımlamak için yeterli değil. Tamamen ademi merkeziyetçi bir yönetişim yapısına geçiş de 2021’in sonunda planlanıyor. Son olarak, Sushiswap, insanların platformda görmek istedikleri şeylerle ilgili fikirlerini ifade etmeleri için bir teklif sayfası oluşturdu.. Herkes aşçı olabilir yeni fikirler önermeyi seviyorsanız fikrinizi dile getirebileceğiniz yerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

SushiSwap’e likidite sağlamak riskli mi??

Kod denetlenmezse havuz saldırıya uğrayabilir. Akıllı sözleşmelerden fon çeken bilgisayar korsanları vakaları olmuştur. Kodun saygın bir firma tarafından denetlenmesi yardımcı olur. SushiSwap durumunda, Quantstamp tarafından bir “güvenlik incelemesi” (bir denetim değil) verilmiştir. 10 sorun tespit edildi, ancak bunlar ölümcül görünmüyor. Daha sonra, Peckshield bir denetim SushiSwap üzerinde. İşletme lojistiği ile ilgili kritik veya yüksek önem derecesine sahip hiçbir sorun bulamadılar, ancak dağıtım sırasında ekstra özen gösterilerek düzeltilmesi gereken 2 yüksek önem dereceli opsec sorunu buldular.

Sushi Swap’ın ödül modeli nedir?

% 0,25’i doğrudan aktif likidite sağlayıcılarına gider ve% 0,05’i tekrar suşiye dönüştürülür ve aktif SUSHI sahiplerine dağıtılır.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların bir sonraki seviyesi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector