Thundercore nedir?

ThunderCore (TT) bir yüksek performanslı akıllı sözleşme platformu Bu, merkezi olmayan uygulamaların (Dapps) ve Merkezi Olmayan Finansın (DeFi) çalıştırılmasına izin verir. Thundercore, düşük ücretler vaat ediyor ve herhangi bir uygulama ile uyumluluk popüler Ethereum Platformu için yazılmıştır. Thundercore Network’ün temel para birimi şu şekildedir: TT, bir değer transferi olarak ve platformdaki ilgili gaz ücretleri için kullanılan.

Thundercore, Ölçeklenebilirliği Çözme girişiminde bulunarak, Bir Saniyenin Altında Onaylara izin verir. Son birkaç yılda, birçok blockchain projesi ağ hızlarını ölçeklendirme ve iyileştirme üzerinde çalışıyor. Yakın zamana kadar, Ethereum gibi büyük projelerin başaramadığı blok zincirlerini ölçeklendirmek neredeyse imkansız görünüyordu.. ThunderCore Görünüşe göre onu kırdı ve platformlarını ölçeklendirmede Ethereum gibi devleri yenme yolunda olabilir.

ThunderCore’un amacı nedir?

ThunderCore, dApp’lerin toplu olarak benimsenmesini sağlayan yüksek performanslı bir blok zinciri olmayı hedefliyor. Nispeten daha düşük işlem ücretleri (düşük gaz maliyeti), uyumluluk, güvenlik ve hız vaat ediyor.

Şu anda blok zincirindeki işlemler çok yavaş. Bunun nedeni, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından icat edilen bir terim olan “Blockchain Trilemma” dır..

Blockchain Üçlemesini Çözme

Vitalik Buterin, bir Blockchain’in bu özelliklerden en fazla 2’sine sahip olabileceğini öne sürdü.

Göre “Blockchain Trilemma“, Bir blok zincirinin üç ana özelliği vardır: ademi merkeziyet, ölçeklenebilirlik ve güvenlik.

Bununla birlikte, blok zinciri üçlemesi, bir projenin üç özelliğinin de tatmin edici bir durumda olmasının çok zor olduğunu öne sürüyor. Merkezi olmayan ve sağlam bir güvenliğe sahip bir ağ ölçeklendirilemez. Benzer şekilde, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir bir blok zincirinin çok az güvenliği olacaktır..

Buterin, temel düzeyde, bir blockchain ağının herhangi bir zamanda üç özellikten yalnızca ikisine ulaşabileceğine inanıyor. Blok zinciri üçlemesi, çoğu kripto para birimi blok zincirinde ölçeklenebilirlik sorunlarının kaynağı olabilir. Çoğu kripto projesi, ağ ademi merkeziyetçiliği ve güvenliği sağlarken yüksek sayıda işlemi idare edemez.

Ancak ThunderCore bu soruna bir çözüm buldu.

ThunderCore, Blockchain Üçlemesini nasıl çözer??

Birçok proje, ölçeklenebilirliği birleştirirken ademi merkeziyet ve güvenlik üzerindeki vurgularını sürdürmeyi denedi ve başarısız oldu. ThunderCore, ancak bunu benzersiz bir şekilde yapmaya çalışır. Bunu Hızlı Yol ve Yavaş Yol oluşturarak yaparlar. Hızlı Yol iyimser koşullar içindir. Yavaş Yol en kötü durumlar için iken.

Hızlı Yol ve Yavaş Yol Nedir?

Hızlı Yol bir otoyol gibidir ve ağ üzerinde anlık onaylara izin verir. Bununla birlikte, Hızlı Yolda bir şeyler ters giderse, ThunderCore kullanıcıları Yavaş Yol’a başvurabilir. Yavaş Yol, daha küçük yollardan oluşan bir ağa benzer. Çok hızlı değil ama güvenilir olacak.


Hızlı Yol için ThunderCore, 2 yolla hızlı ve kolay onaylamayı kolaylaştırır. Bir menfaat sahipleri komitesi tarafından yürütülen “Komite”. Ve işlemleri ve verileri doğrusallaştırmak için “Hızlandırıcı”.

ThunderCore, endüstrideki en istikrarlı ağlardan biri olduğu için Ethereum’u Yavaş Yol olarak kullanıyor. Ağ durumu kötü olduğunda ve / veya bir saldırı olduğunda yavaş yol devreye girecektir. Ayrıca Hızlandırıcının çalışıp çalışmadığını görmek için bir kontrol görevi görür..

Thundercore Nasıl Oynanır??

Thundercore, yeni TT oluşturmanın veya pasif gelir elde etmenin bir yolu olarak çıkarılamaz, bu nedenle Thundercore madenciliği yoktur. Bunun yerine pasif olarak Thundercore oluştur, TT, belirli bir cüzdanda TT’yi kilitleyerek kazanıyor. Ödül miktarı, 7 gün, 30 gün, 3 ay, 6 ay veya 1 yıl olabilen kilitlenme süresine bağlıdır. Thundercore’u stake etmek kolaydır, bunu mobil cüzdanı kullanarak yapabilirsiniz ve bir kazık havuzuna katılmak.

Thundercore Staking Ödül Tablosu.Zaman içinde Thundercore Staking Ödülleri

ThunderCore (TT) ne için kullanılır??

ThunderCore (ThunderToken veya TT olarak da bilinir), ThunderCore ağının yerel kripto para birimidir. Ethereum ağındaki ETH’ye benzer şekilde ThunderToken, gaz ücretlerini ve değer transferlerini ödemek için kullanılır.

ThunderCore Ekibi

ThunderCore Ekibi: Chris Wang (CEO), Elaine Shi ve Rafael Geçidi

takım mühendisler, bilim adamları ve girişimcilerden oluşur. Daha önce Bitcoin ve akıllı sözleşmelerle ilgili akademik makaleler yayınladılar. Ayrıca, Kripto Para Birimi ve Sözleşmeler Girişimi’nin (IC3) kurucu üyeleridir..

Güncelleme Ağustos 2019: Baş Bilim İnsanı Elaine Shi olacağını açıkladı ThunderCore Projesi’nden ayrılmak.

ThunderCore’un Mevcut Durumu Nedir??

İlk Thunder sürümü tamamen EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumlu olacaktır. Böylece, dApp’lerin doğrudan taşınmasına izin verir.

ThunderCore, yayın öncesi ana ağını çoktan dağıttı. Bu nedenle, geliştiriciler ThunderCore üzerinde geliştirme yapmaya başlayabilir. Kullanıcılar ayrıca akıllı sözleşmeleri uygulamaya başlayabilir.

ThunderCore Mainnet’e nasıl bağlanırım?

Metamask’ta RPC ayarlarını değiştirerek veya MyEtherWallet’ta sunucuyu değiştirerek Thundercore’a doğrudan bağlanabilirsiniz..

Metamask için ThunderCore Mainnet Ayarları

 1. MetaMask’ı kurun: MetaMask tarayıcı uzantısı tarayıcınızda. Metamask web sitesinde bir hesap oluşturun ve güvenlik protokollerini ayarlayın (tam bir kılavuz için Metamask Eğitimimize göz atın);
 2. ThunderToken (TT) Alın: Metamask tarayıcı uzantısından jetonlar alabilirsiniz. Açılır menüyü tıklayın ve “özel RPC” yi seçin. “Yeni ağ bölümüne” gidin ve “gelişmiş seçeneği” seçin.
 1. Mainnet RPC URL’si: https://mainnet-rpc.thundercore.com
 2. Zincir kimliği: 108
 3. Sembol: TT
 • TT sembolü Metamask’ınızda görünecektir. ThunderCore’da 50 ücretsiz jeton alabilirsiniz İnternet sitesi Metamask TT adresinizi kopyalayıp uygun alana yapıştırarak. Bu işlemi jeton satın almak için de kullanabilirsiniz;
 • ERC20 sözleşmesini kopyalayıp yapıştırın: akıllı sözleşme kaynak kodunu Github’dan kopyalayın; (benimkini burada kullan: https://remix.ethereum.org/#version=soljson-v0.4.24+commit.e67f0147.js&optimize = false&gist = 116b51b7e5bf2cd3f29f2136dac3f08f)
 • Remix ID aracılığıyla dağıtın; ve
 • Kontrol et https://scan.thundercore.com/.
 • ThunderCore’un Artıları ve Eksileri

  Artıları

  • ThunderCore, Ethereum ağıyla uyumludur;
  • Ağ, Ethereum’a kıyasla daha hızlı işlem hızına sahiptir;
  • ERC20 akıllı sözleşmeleri bu ağda kullanılabilir;
  • Ekip, dApp etkileşimine gaz olmadan izin verecek yeni özellikler üzerinde çalışıyor;
  • ThunderCore, kullanıcıların ve geliştiricilerin Metamask ve Truffle vb. Gibi mevcut araçları kullanmasına olanak tanır; ve
  • Geliştiriciler, ağ üzerinde akıllı sözleşmeler gerçekleştirirken tanıdık programlama dillerini (ör.Solidity) kullanabilir..

  Eksileri

  • Şu anda bu ağda yalnızca bir “Hızlandırıcı” var. Bu, ne kadar gücün merkezileştirileceğine dair soruları gündeme getiriyor. (Hızlandırıcının hesapları donduramayacağını veya işlemleri süresiz olarak duraklatamayacağını unutmayın, çünkü bu yeniden seçime neden olur)

  Jeton ölçümleri & Dolaşan arz

  Thundercore şu anda listeleniyor ve işlem görüyor Huobi. Madeni para şu şekilde listelenir: CoinMarketCap’te Thunder Token.

  Huobi, ThunderToken’in (TT) Token ölçümlerini yayınladı:

  Toplam Toplanan: 50 Milyon ABD Doları

  Melek yuvarlak: 0,01 USD / jeton (2 yıllık kilit – Mart 2020’ye kadar)

  Tohum turu: 0,02 USD / jeton (1 yıllık kilit – Nisan-Mayıs 2019’a kadar)

  Final turu: $ 0,10 USD / token (% 20’si 28 Şubat’ta,% 40’ı 28 Mayıs’ta,% 40’ı 28 Ağustos’ta piyasaya sürülecek)

  Huobi Lite yuvarlak: 0,015 USD / jeton, yalnızca 500.000 USD değerinde jeton satıldı

  Bundan çıkarabileceğimiz şey, ThunderCore değerlemesinin son Özel satış süresinden 0,1 ABD dolarından 0,15 ABD dolarına düştüğüdür. Kuşkusuz, Huobi Lite tokenlerinin daha fazla oyuncuyu içeri girmeye teşvik etmek için indirimli olarak satıldığı da düşünülebilir. Token fiyatı Final Round’dan çok daha düşük olduğu için Huobi Lite TT satışı konusunda tartışmalar var – İlk yatırımcıların ve destekçilerin çoğunu (ThunderFans gibi) üzmek.

  ThunderCore Hub (Oyunlar ve Thundercore Hediyeleri)

  ThunderCore Hub, cep telefonları için bir cüzdan ve Dapp merkezidir

  Şu anda ThunderCore Hub, 150 TT hediye yeni Android uygulamalarını test etmek için. Kaliteyi ziyaret edin ThunderCore Hub web sitesine gidin ve beta APK’yı yükleyin, bir hesap açın ve ücretsiz TT’yi almak için dApp oyunları oynayın.

  Sonuç

  ThunderCore farklıdır çünkü hem işlemleri hem de akıllı sözleşmeleri ölçeklendirir. Bu, blok zincirlerinin güvenlik ve ademi merkeziyetten ödün vermeden saniyede binlerce işleme sahip olabileceği anlamına gelebilir..

  Güncelleme (1 Mayıs 2019): Mainnet RCP adresi ve Ekip üyeleri & Linkedin Profilleri

  Güncelleme (10 Mayıs 2019): Huobi’ye listeleme bilgileri eklendi

  Güncelleme (14 Mayıs 2019): ThunderCore Hub ve TT Giveaway eklendi

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Adblock
  detector