Monero nedir?

Monero, Koduyla da bilinen XMR, Nisan 2104’te piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Diğer kripto para birimlerinin aksine, Monero ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyete odaklanan açık kaynaklı ve özel bir kripto para birimidir. Monero bu isimle değil, BitMonero ancak daha sonra bir hafta içinde, bu dijital para biriminin arkasındaki ekip onu Monero olarak yeniden adlandırdı çünkü kısa ve Esperanto dilinde “madeni para” anlamına geliyor. Biraz zaman aldı Monero XMR bir pazar hissi haline gelmek. 2016 ortasında, Monero’nun piyasa değeri 5 milyon – 183 milyon dolar, 2017’nin ortalarındaydı, şimdiden 720 milyon dolara ulaştı.

XMR genellikle Bitcoin gibi bir kripto para birimi olarak yanlış yönlendirilirken, tamamen farklı bir şekilde çalıştığı için olmamalıdır. Daha hızlı bir zorunluluktur, özel, güvenli ve ucuz bir dijital para birimi bu, dünyanın herhangi bir yerinde bir ödeme kaynağı olarak kullanılabilir. Bitcoin, banka havalesi olmadığı için Monero XMR için böyle bir ücretin olmadığı durumlarda BTC sahiplerinin havale ücretini ödemek zorunda kalması nedeniyle bir banka havalesi para birimidir. XMR’nin bu özelliği nedeniyle, hileli ve çok günlük tutma sürelerinin ters ibrazı sıfırdır.

XMR bu para biriminin vergiye uygun olmadığı ve hiçbir ülkenin yasayla kapatamayacağı için herhangi bir para birimi tarafından merkezileştirilmemiştir. Diğer bir deyişle, bir ülkenin ekonomik durumu XMR’nin değerini etkilemeyecektir. Monero’nun değeri, yalnızca piyasada sırasıyla çok hızlı veya yavaş işlem görüyorsa artacak ve azalacaktır..

Monero, merkezi olmayan, özel ve dijital bir para birimidir. Diğer elektronik parada, genellikle yalnızca iki mülkünüz vardır; Monero’nun, XMR’yi alan kişi ve gönderen kişi de dahil olmak üzere biri tarafından izlenmeden dijital nakit ticareti yapmak için bir çözüm sunduğu merkezi olmayan ve dijital. Kısacası, güvenli, özel, izlenemez, bağlanamayan ve değiştirilebilir bir dijital para birimidir. Monero’nun bu özelliklerinden dolayı aşağıdakilerden keyif alıyorsunuz ve bu yüzden Monero iyi bir yatırım ve bu nedenle paranızı daha güvenli hale getirmek ve hiçbir çaba harcamadan değerini artırmak için şu anda Monero’ya yatırım yapıyorsunuz..

OKUYUN USD Kredi / Banka Kartı ile Monero (XMR) nasıl satın alınır??

Özel:

Diğer dijital para birimleri, Monero’ların kendi özel blok zincirinde alınıp satılabildiği işlemlerinizi herkes görebildiği için halka açık blok zincirinde alınıp satılmaktadır. Bu, Monero aracılığıyla yapılan tüm işlemlerin varsayılan olarak gizli kalmasını sağlar. Hesabınıza erişim izni vererek, mali durumunuzu veya denetçinizi yalnızca siz görebilirsiniz. Bu aynı zamanda Monero, piyasadaki en özel kripto para birimi. Çevrimiçi mağazalarda XMR olsanız bile, bir ödeme yapın veya diğer tüm makbuzları gizli tutun.

Güvenli:

Tüm ticaret sürecini yapmak için Monero XMR, geliştirici, kullanıcıları için güvenli bir iş planı geliştirdi. Her işlemi güvenli hale getirmek için, Monero’nun yazılımına kaydolduğunuzda oluşturulan bireysel bir hesap için anımsatıcı bir çekirdek sağlarlar. Bu kod, hesabı yedeklemek için kullanılabilecek 25 kelimeden oluşur. Tüm hesaplar bir parola ile şifrelenmiştir. Bu, birisi hesabınıza erişmeye çalışsa bile paranızın güvende olmasını sağlamıştır. Çalınan Monero bile bu sistem sayesinde değersiz hale getirilebilir. Yani tek bir Monero kaybetmek imkansız.

İzlenemez:

Monero, tüm işlemleri izlenemez hale getirmek için size halka imzası sağlar; bu, işlemi kimin oluşturduğunu, gönderenin ve ödemenin alındığını geri izlemenizi imkansız hale getirir. Bu, belirli kriptografi türleri ile çalışan özel bir özelliktir. Başka bir deyişle, hükümet veya hatta internet servis sağlayıcınız tarafından izlenme endişesi duymadan internet sansürünü kırabileceğiniz VPN çalışmasıyla aynı şekilde çalışır..

OKUYUN USD Kredi / Banka Kartı ile Monero (XMR) nasıl satın alınır??

Bağlantısız:

Tutarı işlemden ve diğerlerinden gizlemek gibi daha fazla gizlilik için, Monero gizlilik teknolojilerini kullanıyor RingCT, Ring imzası ve gizli adresler gibi. Bu, yalnızca gönderenin ve alıcının adının işlemden gizli kalmasını değil, aynı zamanda işlem miktarının da gizli kalmasını sağlar. Bu gizlilik teknolojileri yalnızca Monero tarafından kullanıcılarına ekstra gizlilik sağlamak için kullanılır..

Değiştirilebilir:

Bir Monero her zaman başka bir Monero’ya eşit kalacaktır. Bunun nedeni, XMR değiştirilebilir bir dijital para birimi. Bu, satıcınızın veya değiştiricilerinizin Monero’yu kara listeye alıp almayacağı konusunda endişelenmenize gerek kalmamasını sağlar..

Yukarıdakiler dışında bu o değil; XMR’nin değeri her geçen gün artıyor. Yatırım amacıyla, bu, herhangi bir yatırımcıyı belirli bir para birimine yatırım yapmaya çekmek için yeterlidir. Dijital para biriminin kağıt paranın yerini alacağı gelecekte bile bu para birimini daha güvenilir, güvenli ve izlenemez hale getirmek için çalışan gerçekten sağlıklı ve olgun bir geliştirici ekibine sahip. Bu nedenle, uzun vadeli yatırım yapmak için bir dijital para birimi arıyorsanız, benzersiz ve güvenilir özellikleri nedeniyle XMR gerçekten de diğer tüm dijital para birimlerine göre en iyi seçimdir. Her ne kadar değeri XMR BTC’ye kıyasla çok yüksek değil, bu da onu yatırım amacıyla satın almak için uygun fiyatlı bir dijital para birimi yapıyor.

Tutabilirsin Monero güvenli ve emniyetli Risk alan bir kişi değilseniz ve yatırım yapmak için güvenli bir fırsat arıyorsanız uzun vadede cüzdanınızda.

Kredi / Banka Kartı ile Monero XMR Satın Almak İçin Adım Adım

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me