Červené vlajky týždňa

Hodnota DeFi (VALUE)) trezory utrpeli vyťaženie z flash úveru vo výške 6 miliónov dolárov, podobne ako v prípade Harvest’s

Keby nebolo nedávneho zhromaždenia bitcoinov, mohlo by sa to nazývať hackerská sezóna. Stále viac projektov, najmä v oblasti decentralizovaného financovania (DeFi), je napádaných a zdá sa, že žiadna inteligentná zmluva už nie je bezpečná..

14. novembra o 10:45 EST, iba pár hodín po vydaní aplikácie Vault Phase 2, ktorá bola na Twitteri oslavovaná ako „najvyššia bezpečnosť, najlepší návrat a najväčšia komunita„V kryptomene, komplexná„ dvojitá “flash pôžička útok využil trezor MultiStables z Protokol ValueDefi. V rámci toho, čo bolo neskôr definované ako jeden z najkomplexnejších útokov v DeFi, hacker použil dve bleskové pôžičky, s Aave a Uniswap, na ukradnutie 6 miliónov USD.

Posmrtná článok tím vysvetlil, čo sa stalo: útok trval 80 000 ETH prostredníctvom bleskovej pôžičky na Aave, kúpil 116 miliónov DAI a 31 miliónov USDT, vložil 25 miliónov DAI do trezoru, získal späť 24 miliónov mvUSD a vymenil 91 miliónov DAI a 31 miliónov USDT na USDC. MvUSD boli potom stiahnuté z DAI a 80k ETH plus poplatky vrátené spoločnosti Aave. Nakoniec bolo 33 miliónov DAI odkúpených späť a 2 boli odoslané späť do Deployeru (ako sa to v poslednej dobe stalo inokedy). Vinník to urobil využitím výhod zraniteľností v trezoroch Value DeFi.

Origin dolár ($ OUSD) stratil milióny pri útoku bleskových pôžičiek

O tri dni neskôr prišli na rad útoky na dolár Origin ($ OUSD).

The Projekt stabilných výnosov generujúcich výnosy utrpel stratu finančných prostriedkov vo výške 7 miliónov dolárov, Z toho milión dolárov tvorili vklady zakladateľov, zamestnancov a samotnej spoločnosti Origin. Tím stále presne skúma, ako bol útok vykonaný, ale má podozrenie, že išlo o transakciu s flash pôžičkou, ktorá sa zdá byť koreňom útoku..

Údajne bol hacker po útoku schopný predať časť ukradnutých OUSD, DAI a ETH na serveroch Uniswap a Sushiswap. útočník tiež umýva ukradnuté prostriedky pomocou RenBTC.

Podrobné vysvetlenie zneužitia si môžete prečítať v tejto aktualizácii článok tím Origin.

Išlo o piaty bleskový úverový útok pre Defi za posledný mesiac, a to hneď po Harvest Finance, Akropolis, CheeseBank a Value.

Celkovo podľa CipherTrace, Hodnota hackerov Defi je v roku 2020 zatiaľ pripísaná na zhruba 100 miliónov dolárov.

Crypto Exchange Liquid hovorí, že údaje používateľa sú pravdepodobne vystavené v rozpore s bezpečnosťou

Ako oficiálne potvrdené, kryptomena Kvapalina ako boli napadnutí 13. novembra.

Útok spočíval v tom, že jeden z poskytovateľov hostingu nesprávne previedol kontrolu nad účtom a doménu na škodlivého činiteľa, ktorý získal prístup k niektorým interným e-mailovým účtom. Toto porušenie malo za následok vystavenie používateľských údajov. Ako uviedli:

„Veríme, že zlomyseľný herec dokázal získať osobné informácie z našej databázy používateľov. To môže zahŕňať údaje, ako je váš e-mail, meno, adresa a šifrované heslo. Pokračujeme v vyšetrovaní, či zlomyseľný herec nezískal tiež prístup k osobným dokumentom poskytnutým pre KYC, ako sú identifikačné údaje, selfie a doklad o adrese, a po ukončení vyšetrovania poskytneme aktualizáciu. “


To by mohlo viesť k krádežiam identity, nevyžiadaným e-mailom a pokusom o phishing. Aj keď tím neverí, že by to pre jeho používateľov predstavovalo okamžitú hrozbu, navrhuje „aby si všetci zákazníci Liquidu zmenili svoje heslo a poverenia 2FA čo najskôr“.

Poľnohospodárstvo UNI končí … čo sa stane ďalej?

Keď sa poľnohospodárstvo $ UNI chýlilo k svojmu plánovanému koncu 17. novembra, špekulovalo sa o budúcej cene $ ETH a tokene Uniswap. vznikajúce, a prvý Uniswap komunitný hovor nepodarilo sa im dosiahnuť nijaké konečné rozhodnutie o ďalších krokoch platformy. Viac ako 2 miliardy USD boli uzavreté v štyroch združeniach, ktoré poskytovali odmeny UNI v dolároch (ETH-DAI, ETH-USDC, ETH-USDT, ETH-WBTC); všetky peniaze, ktoré mali smerovať späť na trh. Pretože cena ETH bola v polovici 300 dolárov pred začiatkom poľnohospodárstva v septembri, mnohí sa obávali o hroziace skládky, pretože ľudia by ich zamenili za stabilné mince alebo viac investične príťažlivé altcoiny. Cena nebola jediným záujmom Uniswapu, pretože všetky tieto zhromaždené peniaze znamenali veľmi pomalý sklz aj na Dexe.

Aby ste využili daný okamih, Sushiswap ($ SUSHI) oznámil zvýšenie odmien za rovnaké štyri fondy na ich platforme. Presne o hodinu neskôr vyvinul Hayden Adams (vynálezca Uniswap) nový návrh pokračovať v odmenách ďalšie 2 mesiace pri polovičnej rýchlosti distribúcie genézy. Návrh teraz čaká na fázu kontroly konsenzu, predtým ako by sa poľnohospodárstvo mohlo znova spustiť 4. decembra.

Sushiswap a Uniswap TVLSushiswap a Uniswap TVL (kredit na obrázku: DeFi Pulse)

Medzitým, ako vidíme na nasledujúcom obrázku, Uniswap TVL výrazne poklesla na úkor spoločnosti Sushiswap’s, ktorá sa zvýšila a dosiahla podobnú čistú hodnotu ako jej hlavný konkurent..

Bitcoin pokračuje vo svojej rally

Po voľbách v USA, aj keď je výsledok stále kontroverzný, $ BTC pokračuje vo svojom zhromaždení, akoby mu to mohlo byť jedno. V posledných dňoch jeho trhová kapitalizácia dokonca dosiahla ATH vo výške 350 miliárd dolárov, čím prekonala predchádzajúce maximum z 16. decembra 2017 (kvôli inflácii BTC v dolároch, aj keď cena nie je na ATH, je v obehu viac mincí ako pred 3 rokmi, čo malo za následok vyšší trhový strop). Cena je momentálne nad 18 000 dolárov! Nakoniec!

Cenový graf bitcoinuCenový graf bitcoinu (kredit na obrázku: Coingecko)

Keďže $ BTC v poslednej dobe rástlo, dalo by sa staviť, že médiá začnú pokrývať aj správy, a to sa presne stalo. Videli sme BBC, Rýchle peniaze CNBC, CNN a mnoho ďalších rozhovorov s „odborníkmi“ a špekulácií o ďalšom ATH, spolu s mnohými starými a novými mémmi, ktoré sa zdieľajú všade. Vďaka širokému pokrytiu a väčšiemu počtu maloobchodných predajcov sa bojí straty (krypto služba Paypal dosiahol 25 miliónov dolárov v objeme obchodovania za prvý mesiac od uvedenia na trh) to môže znamenať, že (miestny) vrchol sa blíži?

Aj keď sa to všetko dialo, vyzerá to, že veci pre čínskych baníkov nie sú také dobré. Wu Blockchain uviedlo, že 75% opýtaných baníkov bojuje s platením svojich účtov za elektrinu. Je to spôsobené obmedzeniami, ktoré čínska vláda uplatňuje na kryptomeny, takže je veľmi ťažké nakupovať a predávať za doláre CNY. Mnoho baníkov videlo zmrazenie ich bankových kariet alebo odstavenie strojov, pretože nemali peniaze na zaplatenie účtu za elektrinu.

Preto sa tiež špekuluje, že táto veľká rally nebola spôsobená iba zvýšením dopytu, ale aj preto, že skládková činnosť ťažiarov, ktorá vytvára neustály tlak na predaj, sa spomalila.

Čo vidličková bitcoinová hotovosť?!

15. novembra Bitcoinová hotovosť ($ BCH) prešiel aktualizáciou protokolu, ako ju ustanovil cestovná mapa.

Táto aktualizácia obsahovala hard vidličku, ktorá rozdelila reťazec na dva, BCHN a BCHA po bloku # 661647. Dôvod, prečo sa to deje, je z dôvodu nezhôd o súčasnom stave blockchainu medzi bitcoinovým hotovostným uzlom a bitcoinovými hotovostnými komunitami ABC po odmietnutí navrhovanej aktualizácie spoločnosťou Amaury Sechet (ABC). Vyzerá to, že $ BCHN bude dominantnou časťou, pretože 80% baníkov prejavilo podporu pred rozdelením a je to teraz 667 blokov vpredu.

Toto nie je prvá vidlica za $ BCH, ako bol samotný výsledok bitcoinu vidlička v roku 2017.

Ako prebiehajú stávkové preteky ETH2?

Menej ako týždeň pred termínom je ETH vsadených na mainnet Ethereum 2 menej ako polovica toho, čo je potrebné na spustenie fázy Beacon Phase 0. Ako predpovedajú mnohé zdroje, komunita očakáva rozhodné zvýšenie sadzby vkladov v posledné dni pred termínom. Ak budú minimálne požiadavky splnené do 24. novembra, ETH2 sa spustí 1. decembra, inak sa začne automaticky 7 dní po dosiahnutí limitu..

V nedávnej dobe AMA, Danny Ryan, hlavný výskumný pracovník nadácie Ethereum, odpovedal na obavy používateľov z možnosti neúspešného spustenia. Ryan hovorí, že nadácia má riešenie, ktoré spočíva v úprave limitu na približne 100 000+ ETH, čo považujú za dostatočné. Vyhnete sa tak tomu, že vsadené ETH ponecháte v limbe. Ryan tiež poznamenal, že pre tých, ktorí sa zapojili, bude pre týchto prvých používateľov veľká odmena. Ich Stránka Github sa tiež podrobnejšie venuje iným alternatívam.

Tu je 5 vecí, ktoré POTREBUJETE vedieť o ETH 2.0

Dozviete sa tiež viac o tomto stávkovacom preteku a jeho možných dôsledkoch:

Bude úspešne spustené Ethereum 2.0 (ETH)?

OKEx Exchange konečne obnovuje výbery!

Viac ako mesiac po Okex Exchange sa rozhodol pozastaviť všetky výbery kryptomien, tím práve oznámil, že operácie sa znovu otvoria 27. novembra alebo skôr. Ubezpečujú tiež, že 100% finančných prostriedkov používateľov je bezpečných.

The oficiálne oznámenie potvrdil, že jeden z držiteľov súkromného kľúča Okexu spolupracoval s orgánmi v prípade, ktorý nemá nič spoločné so samotnou burzou. Upresnili, že hoci „OKEx vždy používal záložný mechanizmus pre držiteľov súkromného kľúča, aby zabezpečil, že každý držiteľ súkromného kľúča môže spustiť aktiváciu záložného súkromného kľúča v prípade dlhodobého znefunkčnenia, ako je smrť alebo strata pamäti“, konkrétny scenár ich zaskočil, pretože na to nebola pripravená žiadna stratégia.

Významné vernostné kampane budú vyhlásené na znak vďaky komunite.

Postupujte podľa vývojového príbehu OKEx tu.

Boxerské udalosti: rozhovory, darčeky a ďalšie!

  • Prečo potrebujeme súkromie a škálovanie na blockchaine? Ochrana osobných údajov je ďalším veľkým skokom v technológii blockchain, ktorá sa dá použiť na umožnenie anonymného zdieľania údajov, výmeny bez spustenia a skutočnú zastupiteľnosť tokenov. Hovorili sme s profesorom Dawn Songom o potrebe inteligentných zmlúv na ochranu súkromia a o tom, ako sa to implementuje Oasis Protocol ($ ROSE): https://youtu.be/JQzKKOV_ycA

  • Po mesiacoch práce je náš NOVOREBNOVENÝ web v prevádzke !! https://boxmining.com/
  • Máme fantastickú spoluprácu s tímom DuckDao, aby sme mali šancu vyhrať (podľa nášho názoru) najlepší NFT EVER!

&# 128525; Zopakujte výhru !!&# 128081;

PRIPOJTE SA K NAJVÄČŠEJ ������ zberateľskej hre: 200 000 dolárov PRIZE pool, ktorý vám priniesol @duck_dao

Detaily&# 128073;https://t.co/5ZFDXUtRBm

Rozdávanie najvzácnejších kariet

1x&# 129332; �������� Boxmining&# 128640;

15x „Stratos“ karty

1) Retweet

2) Označte 3 priateľov

3) Eth adresa#duckdaohunters pic.twitter.com/Tnq3LbRIRp

– Boxmining (@boxmining) 18. novembra 2020

Pripravované akcie

* Všetky časy sú v UTC, pokiaľ nie je uvedené inak

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector