Amazon je svetovo preslávený ako kráľ elektronického obchodu a cloud computingu. Mnoho podnikateľov môže potvrdiť skutočnosť, že spoločnosť Amazon im pomohla stať sa lídrom na trhu. Amazon vlastní 40-50 percent maloobchodných tržieb v USA, väčšina Američanov uprednostňuje nakupovanie na online webe. To, vďaka čomu táto spoločnosť vyniká medzi konkurenciou, je veľký výber produktov a služieb, ktoré ponúkajú, zákazníci platia čo najmenej a ich produkty sú dodávané v rekordnom čase..

V posledných rokoch spoločnosť rozšírila svoje služby, čo zahŕňa poskytovanie investičných príležitostí zákazníkom v podobe akcií. Rozhodli sme sa preskúmať, či sú tieto akcie ziskové.

Všetky informácie, ktoré potrebujete k informovanému rozhodnutiu, nájdete v nasledujúcej príručke:

Mali by ste si kúpiť akcie Amazonu?

Pred investovaním do akcií Amazonu je dôležité poznať všetky základné skutočnosti spolu s pohybmi a prognózami cien.

História cien akcií spoločnosti Amazon

Ako už bolo spomenuté skôr, spoločnosť Amazon je známa svojím modelom elektronického obchodu a je to model, ktorý si v priebehu rokov mnohé podniky duplikovali. Amazon bol spočiatku iba online kníhkupcom, ktorý sa neskôr rozšíril na digitálnu zábavu, cloud computing a mobilné produkty. Dnes sa na webe dá kúpiť väčšina maloobchodných produktov.

Ako online maloobchod Amazon pozitívne využíval výhody sociálnych médií a širších sietí. Na celom svete sú približne dva milióny predajcov a 300 miliónov používateľov. Sociálne médiá pomohli urobiť z identity značky výkonnejší marketingový nástroj. Nie je žiadnym prekvapením, že sa spoločnosť Amazon považuje za jednu z najlepších značiek v roku 2019. Uvádza sa, že online reklamy a sieťové efekty pomohli v roku 2019 predať produkty v hodnote 50 miliárd dolárov, čím sa ich celkový príjem zvýšil z 20,5% na 280 miliárd dolárov

Spoločnosť Amazon ponúka svojim používateľom okamžité potešenie vďaka svojej politike doručenia na 1 deň. Tržby digitálnych obchodov sa zvýšili zo 14,8% na 141 miliárd dolárov v roku 2019. Jednodňová politika doručovania sa implementovala až v poslednom štvrťroku, čo však viedlo k najvyššiemu nárastu predplatného Prime. Používatelia, ktorí majú najlepšie predplatné, majú okrem iných výhod aj nákupné výhody, hudbu a filmy. Pomocou Amazonu si môžete kúpiť širokú škálu produktov a služieb vrátane nábytku, smartfónov a potravín. To všetko je možné doručiť až k vašim dverám.

Výkonnosť akcií spoločnosti Amazon

Amazon Stock ničí svojich konkurentov, najmä počas pandémie COVID-9, ktorá spôsobila pokles na trhoch v roku 2020. Amazon obchoduje s využitím vysoko výkonných technologických akcií, ktoré sa bežne označujú ako FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google). Použitím FAANGu akcie Amazonu za posledný rok vrátili akcionárom 10,77%. Počas tejto globálnej pandémie sa Amazon Stocks ukázal byť odolnejším.

Ako funguje dividenda akcií spoločnosti Amazon?

Amazon neplatí svojim používateľom dividendy. Namiesto vyplácania dividend Amazon neustále reinvestuje do svojho podnikania. Patria sem investície do väčšieho videoobsahu pre Amazon Prime Video, budovanie nových dátových centier a prenájom stoviek softvérových technikov okrem iných investícií. Z nášho výskumu sme zistili, že hodnota akcií Amazonu sa zvýšila na 130 000%. Existujú správy, ktoré naznačujú, že mnoho investorov očakáva, že spoločnosť Amazon vytvorí hodnotu pre akcionárov z nedávnej akvizície Whole Foods v hodnote 13,7 miliárd dolárov.

Dobrá správa je, že prístup Amazonu viedol k úžasným výnosom

Ako investor je vždy dôležité vedieť, ako spoločnosť, ktorej ste zverili svoje prostriedky, míňa svoje príjmy. V prípade, že urobíte zlú investíciu, všetky príjmy a peňažné toky, ktoré spoločnosť generuje počas niekoľkých rokov, sa akcionárom nemusia vôbec hromadiť, ak sa príjmy minú zo zlých akvizícií. Alternatívou je, že spoločnosť môže reinvestovať všetky svoje hotovostné toky s vysokými výnosmi a z dlhodobého hľadiska urobiť spoločnosť zmysluplne hodnotnejšou. Toto je prístup Amazonu.


Ako dosiahnete návratnosť svojej investície so spoločnosťou Amazon?

S prístupom Amazonu jeho ročné príjmy vzrástli zo 148 miliónov dolárov v roku 1997 na 281 miliárd dolárov v roku 2019. Niektorí si môžu myslieť, že je to absolútne nepravdivé, ale je to pravda. Amazonu sa za 22 rokov podarilo 1898-násobný nárast čistého predaja. Celý tento rast bol dosiahnutý bez zvýšenia základného imania. Spoločnosť vytvorila príjmy z vlastného podnikania a všetky z nich použila na opätovné investovanie do rastu, výskumu a rozvoja podnikania.

Investori, ktorí sa usilujú o dividendy, musia pochopiť, že Amazon má silnú reputáciu generovania oveľa viac ako dolára z každého dolára akcionárskeho kapitálu, ktorý si ponechá vo svojom podnikaní. To znamená, že pokiaľ existujú príležitosti na reinvestíciu, mali by sa investori vždy usilovať o spoločnosť, ktorá dáva svoje peniaze do práce, a nie vyplácať dividendy.

Investori, ktorí sa usilujú o dividendy, si môžu kedykoľvek vytvoriť svoju vlastnú predajom malého množstva svojich akcií tak často. Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, požadujete sprostredkovateľský účet, ktorý umožňuje obchodovanie s zlomkovými akciami, vzhľadom na to, že jedna akcia Amazonu predstavuje zhruba 3 100 dolárov.

Ako nakupovať zásoby Amazon s eToro

1. Vytvorte si účet eToro

Vytvorenie účtu eToro je rýchle a ľahké. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa pomocou svojich základných kontaktných údajov a e-mailovej adresy a prihlásiť sa do svojho novo vytvoreného účtu eToro v priebehu niekoľkých minút.

2. Vyplňte svoj profil

Po vytvorení účtu sa zobrazí výzva na vyplnenie profilu pred začatím obchodovania. Tieto informácie sú povinné a slúžia na zabezpečenie súladu s predpismi AML a CTF. Po dokončení kliknite na tlačidlo celého profilu pod svojím používateľským menom a postupujte podľa ďalších krokov.

3. Financujte svoj účet eToro

Po dokončení nastavenia účtu a registrácie budete musieť svoj účet financovať. Minimálny vklad, ktorý eToro v súčasnosti prijíma, je 200 dolárov alebo ekvivalent v iných menách. eToro ponúka širokú škálu platobných metód vrátane kreditných a debetných kariet, Paypal, bankových prevodov a ďalších spôsobov.

4. Nákup vašich zásob Amazon

Po financovaní účtu môžete začať obchodovať s akciami na eToro. Máte na výber, či si akciu kúpite alebo skratujete. To závisí od toho, ako predpokladáte, že sa trh bude pohybovať vpred.

Tu sú jednoduché kroky, ako nakupovať akcie na eToro

Krok 1: Vyhľadajte Amazon Stock

ako nakupovat amazonske akcie

Krok 2: Kliknite na možnosť Obchod

kupovanie amazonskych akcii

Krok 3: Kliknite na možnosť Kúpiť

ako nakupovať akcie amazon

Investovanie do akcií Amazonu: naše posledné myšlienky

Možno by vás zaujímalo, či je investícia do akcií Amazonu taký dobrý nápad. No určite si to myslíme. Spoločnosť Amazon dokazuje, že z nových obchodných línií robí ziskových vodcov v priemysle. S poklesom globálneho akciového trhu môže byť najlepším časom na investovanie do akcií Amazonu. Keď ste pripravení začať investovať, odporúčame vám to urobiť prostredníctvom regulovaného a dôveryhodného sprostredkovateľa, ako je eToro.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector