Analýza ceny bitcoinu: 20-dňový SMA zabraňuje BTC pred drastickými poklesmi

Denná predpoveď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu nedokázala splniť medvedí kríž v 4-hodinovom časovom rámci.
  • IOMAP vykazuje dve silné bariéry odporu na úrovni 38 000 a 40 000 dolárov.

Po poklese z bariéry odolnosti 40 000 dolárov 10. januára cena bitcoinu klesla počas nasledujúcich štyroch dní na 34 000 dolárov, kým sa našla podpora v 20-dennej SMA. Cena potom vzrástla a znovu otestovala bariéru 40 000 dolárov, potom sa okamžite znížila späť na 20-dňovú SMA.

20-dňový SMA drží BTC hore

Za posledné štyri dni sa dvadsaťdňovej spoločnosti SMA podarilo udržať cenu bitcoinu hore. Zatiaľ čo MACD vykazuje pretrvávajúcu negatívnu dynamiku, 20-dňová SMA (35 600 dolárov) odmietla pod týmto medvedím tlakom poľaviť.

denný graf bTC / USD 011921

Obrázok: denný graf BTC / USD

Bližší pohľad na IOMAP IntoTheBlock nám ukazuje, prečo je táto bariéra podpory taká silná. Predtým na tejto úrovni si 746 000 adries zakúpilo 382 500 BTC tokenov. Táto linka je ako taká dostatočne robustná na to, aby absorbovala obrovské množstvo predajného tlaku.

graf objemu BTC / USD 011921

Obrázok: IntoTheBlock

4-hodinový graf predstavuje pre držiteľov optimistické hľadisko. Po prvé, MACD vykazuje vzostupnú dynamiku trhu, čo by malo naznačovať nadchádzajúci cenový skok v bitcoinoch. Po druhé, 50-bar SMA bol na pokraji prechodu cez 20-bar SMA, aby vytvoril medvedí krížový vzor. Zdá sa však, že tieto dve technické informácie sa rozišli.

btc / usd 4-hodinový graf 011921

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

Celkový sentiment ceny bitcoinu vyzerá medvedie

Nakoniec nasledujúci graf prevzatý z IntoTheBlock nám pomáha vizualizovať počet adries vstupujúcich do protokolu každý deň. Ako vidíte, počet adries sa výrazne znížil zo 685 400 7. januára na 470 450 17. januára.


graf bitcoinových adries 011921

Obrázok: IntoTheBlock

To nám ukazuje, že celková sieť značne slabne s menšími adresami ochotnými pripojiť sa k protokolu.

Bývalý kanadský premiér chváli bitcoin

Bývalý kanadský premiér Stephen Harper nedávno uviedol, že existuje šanca, že bitcoiny a digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) môžu slúžiť ako rezervné meny na nahradenie dolára. V rozhovore s Jay Martinom z Cambridge House Harper uvažoval o možnosti nahradenia USD veľkými menami, ako je euro alebo čínsky jüan..

Harper vyjadril pochybnosti o tom, že ktorákoľvek z mien je životaschopnou alternatívnou menou z dôvodu dlhodobej neistoty týkajúcej sa hodnoty eura a "svojvoľné opatrenia" čínska vláda by prijala ohľadom hodnoty jüanu.

Je ťažké pochopiť, aká je alternatíva k americkému doláru ako hlavnej rezervnej mene sveta. Okrem zlata, bitcoinu, celého koša vecí […] Myslím si, že uvidíte, že sa rozšíri počet vecí, ktoré ľudia používajú ako rezervy, ale podstatná časť z nich bude stále predstavovať americký dolár..

Expremiér ďalej uviedol, že si myslí, že CBDC sú do istej miery „nevyhnutné“, ale pravdepodobne budú predmetom menovej politiky na celom svete. Harper ďalej uviedol, že má obavy z toho, že sa stanú centrálne banky "akýsi obecný bankár" než len finančný monitor. To by mohlo ovplyvniť zavedenie ktoréhokoľvek CBDC. Pridal:

Nakoniec, ak máte digitálnu menu a účelom centrálnej banky je kontrolovať infláciu a vytvárať stabilnú menu a ceny, potom je digitálna mena iba akousi evolúciou trhu..

Na druhej strane, ak sú CBDC iba „divokými experimentmi“, ktoré rozhodujú o úlohe centrálneho bankovníctva, potom Harper uviedol, že sa bude obávať.

Bývalý minister financií USA: BTC „zostáva tu“

V nedávnom rozhovore na „Wall Street Week“ agentúry Bloomberg TV sa Dr. Lawrence H Summers, bývalý minister financií USA, podelil o svoje názory na bitcoiny. Summers uviedol, že je presvedčený, že bitcoin je odolným aktívom a „je tu, aby zostal“.

Myslím si, že niektorým inštitúciám sa to [bitcoin] páči, tu zostávajú. Nemyslím si, že sa to celé zrúti. Myslím si, že keď dobehnete a potom dobehnete dole a potom sa vrátite naspäť, vyzerá to oveľa odolnejšie, a preto si myslím, že sa ľudia budú pohybovať smerom k nej, a ako sa k nej ľudia posúvajú, vzhľadom na konečnosť jej ponuky, to je bude faktorom pracujúcim na zvyšovaní cien

V roku 2016 Summers uviedol, že nesúhlasí s komentárom výkonného riaditeľa JPMorgan Chase Jamieho Dimona (z roku 2015), že „žiadna vláda nikdy nepodporí virtuálnu menu, ktorá ide okolo hraníc a nemá rovnaké kontroly.“ Summers povedal:

Jamie je chytrý chlap … Ale Bill Gates je tiež chytrý chlap a povedal, že internet nikam nefunguje.

Dr. Summers je jedným z najlepších amerických ekonómov. Pôsobil ako riaditeľ Národnej hospodárskej rady Bieleho domu v Obamovej administratíve a ako prezident Harvardovej univerzity a pracoval ako hlavný ekonóm Svetovej banky.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne úroveň?

Ak cena bitcoinu bude naďalej testovať 20-dňovú SMA a nakoniec sa pokazí, môže klesnúť na 50-dňovú SMA (27 350 dolárov). Na druhej strane cenové býky BTC čelia silnému odporu na hranici 38 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map