Analýza ceny bitcoinu: BTC býci čelia jednej kritickej rezistencii na ceste späť k 20 000 USD

Denná predpoveď ceny bitcoinu BTC

  • Býkom v ceste stojí dvojtýždňový odpor.
  • 4-hodinová RSI mohla vstúpiť do prekúpenej zóny, čo spustilo krátkodobú korekciu.

Bitcoin chytil všetky titulky neskoro, a to z dobrého dôvodu. Od inštitúcií po pravidelných investorov sa zdá, že každý chce kúsok bitcoinového koláča. Tento pozitívny sentiment sa prejavil v cenovej akcii, pretože BTC je len o vlások vzdialený od zóny 20 000 dolárov.

V ceste stojí dva týždne starý odpor

Býci zahájili svoju demonštráciu tento víkend a podarilo sa im spojiť štyri pozitívne dni. Cena sa zvýšila z 18 000 na 19 360 dolárov, čím sa počas tejto demonštrácie prekročila 20-dňová SMA. Kĺzavý priemer konvergencie / divergencie (MACD) naznačuje, že hybnosť sa má obrátiť z medvedieho na býčie.

denný graf BTC / USD 121520

Obrázok: denný graf BTC / USD

Ako je vidieť, je tu silný odpor na úrovni 19 725 dolárov, ktorý zabránil posunu ceny o dva týždne dozadu. Kupujúci musia prekonať túto úroveň, aby sa plazili späť do zóny 20 000 dolárov. Pri pozorovaní štvorhodinového grafu môžeme vidieť dve krátkodobé bariéry odporu, ktoré musia kupujúci prekonať, a to na 19 375 dolárov a 19 700 dolárov.

btc / usd 4-hodinový graf 121520

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

Relatívny index sily (RSI) je však trendy okolo 66,55, hneď vedľa prekúpenej zóny. Ak pozitívna cenová akcia posunie RSI nad 70, mohlo by to spustiť krátkodobú korekciu.

Pol miliardy bitcoinov stiahnutých z búrz

Pridaním ďalšej dôveryhodnosti k nášmu vzrastajúcemu POV sa ukazuje, že bitcoin bol nedávno svedkom najväčšieho jednodňového poklesu súm držaných na burzách. Podľa Santimenta bolo len pár dní späť vybraných približne 29 709 bitcoinov (v hodnote 570 miliónov dolárov). Spustenie dátovej analýzy poznamenalo, že ide o najvýznamnejší jednodňový pokles od apríla.

množstvo bitocinu na výmennom grafe

Obrázok: Santiment


Zdá sa, že množstvo BTC držaných na burzách klesá. Burzy mali začiatkom roka 6% z celkovej ponuky bitcoinov. Počet poklesol v októbri na niečo málo cez 4% a v novembri na 3,8%. V decembri táto suma ešte klesla na 3,7% (684 000 bitcoinov v hodnote 13 miliárd dolárov).

Zdá sa, že množstvo bitcoinov držaných na burzách a cena mince do istej miery korelujú. V roku 2020 sa zdá, že nárast ceny bitcoinu koreluje s poklesom množstva držaného na burzách.

Podľa správy spoločnosti Trustnodes údaje naznačujú, že nárast v roku 2019 na 14 000 dolárov nebol udržateľný, pretože sa zvýšila predajná ponuka a viac bitcoinov sa presunulo na burzy. V roku 2020 to tak nemusí byť, pretože dve metriky sa pohybujú opačným smerom (pravdepodobne kvôli rozdeleniu na polovicu). Preto by baníci nemuseli byť schopní zvýšiť predajný tlak tak, ako by to bolo možné v roku 2021, pretože teraz dostávajú menej bitcoinov.

Obchodovanie s bitcoinmi od spoločnosti Fidelity sa považuje za „neuveriteľne úspešné“

Abigail Johnson, generálna riaditeľka spoločnosti Fidelity Investments, uviedla, že obchod v oblasti úschovy bitcoinov spoločnosti bol "neuveriteľne úspešný. “ Aj keď neposkytla žiadne konkrétne informácie, Johnson poznamenala, že Fidelity usilovne pracuje na prepojení dedičného sveta s budúcnosťou digitálnych aktív.

V nedávnom rozhovore pre Barron’s Johnson uviedol:

Budovanie týchto rámcových rámcov na uľahčenie obchodovania medzi nekrytými menami a kryptomenami je niečo, čo sa deje teraz, a som rád, že sa pohybuje ďalej.

Vzhľadom na dopyt spotrebiteľov Johnson uviedol, že úschova bitcoinov v oblasti bitcoinu je veľmi potrebná. V marci 2019 začala spoločnosť Fidelity ponúkať služby úschovy bitcoinov prostredníctvom samostatnej dcérskej spoločnosti s názvom Fidelity Digital Assets. Okrem úschovy bitcoinov poskytuje spoločnosť Fidelity Digital Assets aj služby obchodovania a vykonávania kryptomien.

V rozhovore Johnson uviedla, že považuje priestor kryptomeny za „fascinujúci“. Uviedla, že obchod s kryptomenami spoločnosti Fidelity je na dobrej ceste.

Ako obchod sme dostali veľa dobrého impulzu, čo je skutočne vzrušujúce, a to je to, čo som sa snažil dosiahnuť, keď sme sa presťahovali do [krypto], takže som za to skutočne šťastný.

Inštitúcie vložili 600 miliárd dolárov do BTC, podľa JPMorgan

Jedna z najväčších bánk v USA, JPMorgan Chase, odhaduje, že do bitcoinu môže prúdiť až 600 miliónov dolárov. Aby sa tak stalo, mali by poisťovacie spoločnosti a dôchodkové fondy v Japonsku, Európe a USA prideliť 1% svojich aktív do vlajkovej lode.

V nedávnej správe analytik spoločnosti JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou uviedol, že inštitucionálny dopyt BTC sa v nasledujúcich rokoch zvýši. Podľa predchádzajúcej správy U.Today spoločnosť Massachusetts Mutual Life Insurance Company prekvapila komunitu kryptomien získaním bitcoinu v hodnote 100 miliónov dolárov.

Panigirtzoglou verí, že ďalšie inštitúcie pôjdu cestou MassMutual, čo spustí dominový efekt.

Nákupy bitcoinu od MassMutual predstavujú ďalší míľnik v prijatí bitcoinu inštitucionálnymi investormi. Je vidieť potenciálny dopyt, ktorý by mohol vzniknúť v nasledujúcich rokoch, keď ďalšie poisťovacie spoločnosti a penzijné fondy budú nasledovať príklad MassMutual.

Aj keď generálny riaditeľ JPMorgan, Jamie Dimon, stále kritizuje bitcoiny, zdá sa, že stratégovia banky sú v otázke mince čoraz viac býčí. Podľa nedávnej správy agentúry Bloomberg stratégovia banky uviedli, že inštitucionálne prijatie bitcoinu sa len začalo.

Prijímanie bitcoinov inštitucionálnymi investormi sa iba začalo, zatiaľ čo v prípade zlata je ich prijímanie inštitucionálnymi investormi veľmi pokročilé.

Kľúčové cenové hladiny, ktoré je potrebné sledovať na BTC

Odpor na úrovni 19 725 dolárov je najkritickejšou úrovňou, na ktorú si treba dať pozor. Prelomom minie cenu na 20 000 dolárov. Zlyhanie na tejto úrovni však spôsobí pokles poprednej kryptomeny na 20-dňovú SMA (18 670 dolárov). Ak cena ďalej klesne, kupujúci budú dúfať, že sa trendová trendová čiara udrží, aby sa zabránilo katastrofickému pádu na 50-dňovú SMA (17 000 dolárov).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map