Analýza ceny bitcoinu: BTC dosahuje novú najvyššiu úroveň v histórii po schválení spoločnosťou Tesla

Denná predpoveď ceny bitcoinu BTC

  • Spoločnosť Tesla oznámila, že si kúpila BTC v hodnote 1,5 miliardy dolárov.
  • Cena bitcoinu tento pondelok vyskočila o 6 000 dolárov.

Cena bitcoinu mala pred korekciou dosiahnuť 50 000 dolárov

Pondelok sa ukázal ako pamätný deň pre cenu bitcoinu. Tesla pod vedením Elona Muska vo svojej dokumentácii SEC oznámila, že kúpila bitcoin v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Hneď ako správa vyšla, cena BTC okamžite zareagovala a dosiahla nové historické maximum 47 131,35 USD.

Tesla kupuje BTC za 1,5 miliardy dolárov

Spoločnosť Tesla Inc, spoločnosť na výrobu elektromobilov pod vedením Elona Muska, nedávno kúpila bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov, uvádza sa vo svojej výročnej správe podanej Americkej komisii pre cenné papiere (SEC). Carl Quintanilla z CNBC zdieľal výňatok zo správy na Twitteri, ktorý si získal pozornosť krypto komunity.

„TESLA 10-K: ".. v rámci tejto politiky sme investovali súhrnne 1,50 miliárd dolárov do bitcoinu a môžeme z času na čas alebo z dlhodobého hľadiska získavať a držať digitálne aktíva. Očakávame, že v blízkej budúcnosti začneme prijímať bitcoiny ako formu platby za naše produkty..

Krátko po prepuknutí správy bitcoiny opäť vystúpili nad hranicu 40 000 dolárov. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk pred niekoľkými dňami pridal do svojej biografie na Twitteri hashtag #bitcoin. Len to stačilo na to, aby sa cena mince posunula o 20%. Musk pripustil, že mešká na bitcoinovú párty a mal si kúpiť BTC „pred ôsmimi rokmi“ počas chatu v klubovni.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy, je obrovský záujem a investície spoločnosti MicoStrategy o bitcoiny v poslednej dobe. Vďaka investíciám do bitcoinu v hodnote viac ako 1 miliarda dolárov sa MicroStrategy dostáva na popredné priečky od minulého roku. Len pred niekoľkými dňami spoločnosť usporiadala veľkú konferenciu, ktorá predstavila bitcoin a jeho prípady použitia inštitúciám z celého sveta.

Je pozoruhodné, že výkonný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Micheal Saylor v decembri 2020 hovoril s Elonom Muskom o bitcoinoch. Musk tweetol provokatívny mem o BTC, na ktorý Saylor odpovedal slovami:

Ak chcete svojim akcionárom udeliť láskavosť vo výške 100 miliárd dolárov, konvertujte súvahu TSLA z USD na BTC. Ostatné firmy na S&P 500 by nasledoval vaše vedenie a časom by z neho vyrástla láskavosť vo výške 1 bilión dolárov.

Musk potom požiadal Saylor, či sú možné bitcoinové transakcie za miliardy dolárov. Saylor k tomu povedal:

Áno. Za posledné mesiace som kúpil viac ako 1,3 miliardy dolárov v # BTC & rád sa s vami podelím o moju príručku offline – od jedného raketového vedca k druhému.

CoinShares CSO: Inštitúcie musia teraz prideliť prostriedky na bitcoin

Meltem Demirors, hlavný strategický pracovník spoločnosti CoinShares, varoval, že v súčasnosti je pre inštitucionálnych investorov riskantné nemať vo svojom portfóliu bitcoiny. V rozhovore pre CNBC sa Demirors zaoberal obavami, že býčie vzrasty bitcoinu majú časový limit. Regulátori ako americká ministerka financií Janet Yellenová nakoniec zasiahnu proti krypto priestoru.


Výkonný pracovník zaznamenal mylnú predstavu, že bitcoin nie je regulovaný, čo je podľa neho „určite nepravdivé“. Dodal, že CoinShares trávi veľa času dodržiavaním predpisov. Podľa Demirorsa bolo pridelenie finančných prostriedkov bitcoinu rizikom pre investorov v roku 2020. V roku 2021 sa však domnieva, že „existuje riziko nepridelenia prostriedkov na bitcoin“.

V komentári k inštitucionálnemu prijatiu bitcoinu Demirors hovoril o MicroStrategy, ktorá kvôli prideleniu bitcoinu viac ako zdvojnásobila svoje rezervy štátnej pokladnice. Spomenul tiež nedávnu konferenciu o bitcoinoch, ktorú usporiadala spoločnosť MicroStrategy a na ktorej sa zúčastnilo viac ako tisíc podnikových pokladníkov. Podľa názoru Demirorsa sa národné štáty teraz začínajú vážne zaoberať otázkou, akú úlohu by mohol bitcoin hrať v budúcnosti ich ekonomík.

Demirors dodal, že tentoraz vedie bitcoinový býk inštitucionálny záujem, zatiaľ čo maloobchodníci sa viac zameriavajú na menšie kryptomeny a meme coiny.

Veľký záujem o bitcoin pochádza zo strany inštitúcií. Keď sa pozrieme na trendy na obchodnej strane, zo strany štruktúrovaných produktov, kde prevádzkujeme a spravujeme aktíva pre našich klientov v hodnote 4 miliárd dolárov, prichádza veľa prílevov od inštitúcií, ktoré alokujú prostredníctvom verejne kótovaných produktov alebo fondov obchodovaných na burze. Existuje maloobchodná účasť, ale ani zďaleka to nie je to, čo sme videli v roku 2017.

Vidíme retailovú účasť na veciach ako Dogecoin (DOGE) a ďalších druhoch kryptomien s menšou trhovou kapitalizáciou, ktoré sa viac hodia na „memefikáciu“ a to, čo nazývame „meme coin“ alebo „meme stock“, ak sa pozriete na GameStop a AMC. Skutočne to, čo z môjho pohľadu vedie bitcoin, je zásadný posun sentimentu.

Spoluzakladateľ spoločnosti BlockTower Capital: Cena bitcoinu by mohla dosiahnuť 400 000 dolárov

Ari Paul, CIO spoločnosti BlockTower, nedávno uviedol, že verí, že bitcoiny by v nasledujúcich pár rokoch mohli potenciálne dosiahnuť viac ako 10-násobné zisky. Paul si vzal na vedomie Twitter, že býčí trh môže trvať do konca roku 2022 a bitcoiny budú rásť medzi 153% a 915% zo súčasnej ceny.

“Z časového hľadiska predpokladám, že máme 9 – 22 mesiacov.” Cena múdra – môj odhad je, že BTC končí beh býkov medzi $ 100k – $ 400k a Alts sú lepšie. “

V rozhovore pre Real Vision s bitcoinovým býkom Raoul Palom Paul vysvetlil, že aj keď je v otázke bitcoinu dlhodobo býčí, verí, že altcoiny v blízkej budúcnosti prekonajú BTC..

Takže ak sa tento býčí trh podobá tým, ktoré prišli pred ním, a myslím si, že to bude pravdepodobné, posledná tretina býčieho behu bude pravdepodobne vo všetkých minciach prevyšovať všetky bitcoiny. A to sa stalo zakaždým v minulosti. Zvyčajne sa to stáva na tradičných trhoch, kde získate – zásielky s malou veľkosťou uzávierky v zásade prekonávajú kvalitu. A dôvodom je to, že tolerancia ľudí voči riziku rastie.

Cena bitcoinu sa konsoliduje nad 45 000 dolárov

Pred týmto pondelkom sa cena bitcoinu za posledných 10 dní zvýšila z 30 450 na 39 000 dolárov. Po tejto správe BTC prekročil úroveň 40 000 dolárov, 41 000 dolárov, až na 47 000 dolárov. Tento posledný skok však posunul index relatívnej sily (RSI) do prekúpenej zóny, čo ukazuje, že majetok je predražený a môže čeliť dočasnej korekcii.

denný graf bTC / USD 020921

Obrázok: BTC / USD denne

Ak sa táto korekcia skutočne vyskytne, bariéra podpory na úrovni 38 500 dolárov – kde 708 500 adries predtým zakúpilo 390 000 tokenov BTC – vyzerá dostatočne robustne na to, aby absorbovala veľký predajný tlak.

graf objemu BTC / USD 020921

Obrázok: IntoTheBlock

4-hodinový cenový graf bitcoinov vykazuje dva pozitívne znaky – parabolická hodnota SAR sa zmenila z medvedej na býčiu, zatiaľ čo MACD naznačuje zvyšujúcu sa býčiu dynamiku. To všetko nám hovorí, že BTC sa môžu plaziť do bariéry 50 000 dolárov skôr, ako sa postavia k tejto korekcii.

btc / usd 4-hodinový graf 020921

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

Zostatok bitcoinu na burzách klesá

graf BTC / USD GlassNode 020921

Ponuka BTC na burzách klesla na úroveň naposledy zaznamenanú v januári 2018, priamo na vrchole. Odvtedy prišlo do obehu ďalších 1,8 milióna BTC, ktoré sa všetky hromadili. Toto je pozitívne znamenie pre cenu bitcoinu, pretože ukazuje, že ľudia uprednostňujú držanie pred predajom.

Bitcoinové aktívne adresy sa zvyšujú

Graf sentimentu BTC / USD 020921

V grafe vyššie vidíme konzistentný nárast 200-denného kĺzavého priemeru aktívnych adries (jedinečné adresy interagujúce v sieti $ BTC). To nám ukazuje, že bitcoinová sieť je neustále silnejšia.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Očakávame, že cena bitcoinu dosiahne 50 000 dolárov predtým, ako bude čeliť korekcii. Technická stránka vyzerá dosť silno.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map