Analýza ceny bitcoinu: BTC čelí opakovanému odmietnutiu na hranici odporu 24 000 dolárov

Denná predpoveď ceny bitcoinu BTC

  • Bitcoin leží na vrchole hromady zdravej podpory.
  • MACD v časovom rámci 4 hodín sa má obrátiť z medvedieho na vzostupný.
  • Platnosť 100 000 bitcoinových možností vyprší na Vianoce

Bitcoinové býky tento utorok prevzali späť kontrolu nad trhom. Cena však čelí opakovaným odmietnutiam na psychologickej úrovni 24 000 dolárov. Zdá sa, že držitelia predávajú svoje mince v okamihu, keď dosiahnu túto úroveň.

Bitcoin zlyháva na úrovni 24 000 dolárov

Medzi 12. a 19. decembrom prešla popredná kryptomena legendárnym zhromaždením, kde vzrástla z 18 000 na 24 000 dolárov. Odmietnutie bariéry odporu 24 000 dolárov však prinútilo cenu klesnúť na 22 675 dolárov predtým, ako sa vrátila späť. Bohužiaľ sa zdá, že po ďalšom odmietnutí cena opäť klesne.

denný graf BTC / USD 122320

Obrázok: denný graf BTC / USD

Cena v súčasnosti sedí na vrchole zdravých zón podpory, čo je pre držiteľov BTC povzbudivým znamením. Existuje silná podpora medzi 23 000 a 23 300 dolárov, ktorá by mala absorbovať veľký predajný tlak. Potom by mala byť 20-dňová SMA dostatočne robustná na to, aby absorbovala zvyškový predajný tlak.

bitcoinový objemový graf 122320

Obrázok: IntoTheBlock

Štvorhodinový graf by mal byť pre držiteľov povzbudivý. Zdá sa, že krátkodobá trhová hybnosť je na pokraji obratu od medvedieho k vzostupnému vývoju.

btc / usd 4-hodinový graf 122320

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

Argentína sa obrátila k bitcoinu ako zaistenie

Keď sa argentínska finančná kríza zhoršuje, ľudia sa čoraz viac obracajú na kryptomeny ako na zaistenie proti zlým verejným politikám. Maximiliano Hinz, prevádzkový riaditeľ Binance pre Latinskú Ameriku, uviedol, že počet nových Argentínčanov pôsobiacich v Binance je dnes päťkrát vyšší ako v roku 2019.


Ak vezmeme do úvahy všetkých poskytovateľov služieb, latinskoamerický tím spoločnosti Binance odhaduje, že počet nových používateľov kryptomeny v Argentíne sa tento rok strojnásobil. Citovaná správa Télama:

Od januára do dnešného dňa sa počet argentínskych používateľov v Binance znásobil o päť. To ale nebol prípad všetkých platforiem. Ak hovoríme o trhovom priemere, dalo by sa povedať, že počet používateľov tento rok vzrástol o 300%.

Hinz uviedol, že hoci pandémia zohrávala dôležitú úlohu pri náraste záujmu o kryptomeny, iskra už nejaký čas horela. Spomenul, že zlá verejná politika priniesla krajinu na krízovú úroveň, ktorú prekonajú iba venezuelské.

Hinz dodal, že Argentínčania osobitne uprednostňujú investície do digitálnych aktív na dobu určitú. Télam vysvetľuje, že jednou z možností uprednostňovaných argentínskymi investormi sú vklady so zaistenou ziskovosťou 6% ročne v dolároch, s možnosťou vkladu od siedmich dní do 90.

David Rosenberg nazýva BTC bublinou

Analytik David Rosenberg tvrdil, že BTC je uväznený v bubline. Rosenberg uviedol, že väčšina ľudí investujúcich do bitcoinu to teraz robí iba kvôli popularite mince a že väčšina investorov nevie o aktíve nič.

Podľa správy Live Bitcoin News Rosenberg uviedol:

Hovoríte s väčšinou ľudí, ktorí ma žiadajú, aby som vložil peniaze do bitcoinov, nemôžu vám ani len povedať, kto bol osobou, ktorá ich vyvinula, ani ako sa ťažia. Je to len klasický, stádový, mimoriadne preplnený obchod. Je to v masívnej bubline.

Zdá sa, že Rosenberg má problém aj s celkovou ponukou bitcoinu. Bitcoin má iba 21 miliónov jednotiek. V súčasnosti sa vyťažilo okolo 18,5 milióna. To znamená, že do vyčerpania zásob BTC zostávajú niečo vyše dvoch miliónov. Rosenberg pochybuje, či toto číslo 21 miliónov bude konečnou známkou, pretože existujú možné spôsoby, ako tento počet nejako rozšíriť, ak by bol niekedy zasiahnutý.

Zdanlivo naznačil, že ktokoľvek by mohol potenciálne vytvoriť viac bitcoinu, čím sa v budúcnosti zvýši jeho suma na 21 miliónov. Spomína:

Zdá sa, že všetci veria, že sa dostaneme k limitu 21 miliónov obmedzení ponuky, ale v protokole nie je nič, čo by naznačovalo, že ponuka bitcoinu nemôže stúpať, akonáhle dosiahneme tento limit.

Rosenberg nie je jediným kritikom bitcoinu. Medzi ďalších ľudí, ktorí pochybujú o zdatnosti bitcoinu, patrí miliardársky investor Mark Cuban. V nedávnom vyhlásení spoločnosť Cuban naznačila, že hoci je bitcoin investovateľný, nejde o zaistovací nástroj, ktorý je všeobecne vnímaný.

100k BTC opcie čoskoro vyprší – ďalšia volatilita vpred?

25. decembra má vypršať bitcoinová futures v hodnote približne 2,3 miliárd dolárov. To spôsobilo, že komunita očakávala volatilný týždeň na trhu s kryptomenami. Poskytovateľ dát Skew nedávno tweetoval, že v piatok vyprší platnosť 102 200 bitcoinových (BTC) opcií.

Opčné zmluvy umožňujú držiteľom nakupovať alebo predávať BTC za konkrétnu cenu známu ako realizačná cena. Podľa spoločnosti Skew má piatkový koniec platnosti pozoruhodné klastre okolo realizačnej ceny 15 000 dolárov a 20 000 dolárov.

Dátum vypršania platnosti zmlúv o bitcoinových opciách sa všeobecne považuje za volatilnú udalosť vlajkovej kryptomeny. Je to preto, lebo s blížiacim sa dátumom vypršania platnosti zmluvy držitelia upravujú svoje zmluvy. Obchodníci, ktorí sú v zisku, sa tiež môžu rozhodnúť, že dostanú výplatu a odložia kryptomenu.

Je známe, že takéto udalosti spôsobujú veľké výkyvy hodnoty bitcoinu. Dopad zmluvy na cenu BTC sa zvyčajne prejaví viac dní pred vypršaním platnosti.

Bitcoin je v súčasnosti uprostred významného býčieho trhu, ktorý je čiastočne poháňaný inštitucionálnymi investormi a veľkými mimoburzovými obchodmi..

Aj pri očakávanej volatilite termínovaných obchodov sa javí veľká šanca, že BTC zostane dobre podporovaný inštitucionálnym dopytom a nárastom nelikvidných peňaženiek.

Kľúčové cenové úrovne, ktoré je potrebné sledovať

Momentálne sa bude pozornosť sústrediť na zónu podpory 23 000 dolárov a 23 300 dolárov. Táto oblasť musí držiteľom pevne držať, aby znovu otestovali bariéru odporu 24 000 dolárov. Prestávka pod túto hodnotu spôsobí zvýšenie ceny na 20-dňovú SMA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map