Denná predpoveď ceny bitcoinu BTC

  • Cena momentálne rokuje s linkou odporu 34 500 dolárov.
  • Počet nových adries vstupujúcich do protokolu medzi 1. januárom a 5. januárom dramaticky vzrástol.
  • Počet adries s najmenej 1 000 BTC dosiahol historické maximum.

Napriek prebiehajúcemu cenovému rastu bitcoinu je zlato zhruba 4,6-násobok súčasnej trhovej kapitalizácie bitcoinu vo výške 5,85 miliárd dolárov. Stratégovia v banke JPMorgan Chase napriek tomu predpovedajú scenár, v ktorom BTC čoskoro prekoná zlato.

Nedávna správa agentúry Bloomberg citovala poznámku stratégov banky na čele s Nikolaosom Panigirtzoglou. V poznámke experti načrtli cestu k tomu, aby sa celkové investície súkromného sektora do bitcoinu rovnali hodnote, ktorá sa v súčasnosti investuje do zlata prostredníctvom fondov obchodovaných na burze alebo prútov a mincí. Táto cesta však závisí od konvergencie bitcoinu so zlatom. Podľa ich názoru to bude pravdepodobne trvať nejaký čas.

Vytlačenie zlata ako „alternatívnej“ meny znamená pre bitcoiny z dlhodobého hľadiska veľkú výhodu […], je nepravdepodobné, že dôjde ku konvergencii volatility medzi bitcoinmi a zlatom rýchlo a je to v našej mysli viacročný proces. To znamená, že teoretický cenový cieľ bitcoinu nad 146 000 dolárov by sa mal považovať za dlhodobý cieľ, a teda neudržateľný cenový cieľ pre tento rok.

Bitcoin bol dosť volatilný aj v rámci svojej nedávnej cenovej rally. Stratégovia napriek tomu identifikovali silné pozitívne znaky kryptomeny, poukazujúce na akumuláciu špekulatívnych dlhých pozícií. Varovali však, že strednodobé hľadanie investičného prostredia je naďalej ťažké:

Ocenenie a pozičné pozadie sa stalo pre bitcoin oveľa náročnejšie na začiatku nového roka […] Aj keď nemôžeme vylúčiť možnosť, že súčasná špekulatívna mánia sa bude šíriť ďalším tlačením ceny bitcoinu smerom nahor k oblasti konsenzu medzi 50 000 – 100 000 dolárov, veríme, že sa tieto cenové hladiny ukážu ako neudržateľné.

Bitcoin’s Liftoff To $ 40,000

Bitcoin stúpol z 18.000 dolárov 12. decembra na 34 500 dolárov, čo sa takmer zdvojnásobilo v hodnotení. Odteraz popredná kryptomena rokuje s bariérou odolnosti 34 500 dolárov. Po jeho úspešnej navigácii by BTC malo byť schopné dosiahnuť úroveň 40 000 dolárov.

denný graf bTC / USD 010621

Obrázok: denný graf BTC / USD

Štvorhodinový graf dodáva nášmu býčemu výhľadu ďalšiu dôveryhodnosť. Tu si musíte uvedomiť dve veci. Po prvé, počas posledných štyroch sedení BTC úspešne zmenil parabolickú SAR z medvedej na býčiu. To ukazuje, že celkový trend na trhu je v súčasnosti ťažký.

btc / usd 4-hodinový graf 010621

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

Spolu s tým ukazuje MACD v 4-hodinovom grafe rastúci vzostupný trend na trhu. To tiež naznačuje, že sa očakáva vyšší rast cien. Nakoniec, keď uvidíme počet denných aktívnych adries vstupujúcich do siete, môžeme vidieť, že sa od 1. januára do 5. januára stabilne zvyšoval zo 445 500 na 601 500..

bitcoinové adresy graf 010621

Obrázok: IntoTheBlock

Toto je pre protokol veľmi pozitívnym znamením, pretože nám hovorí, že sieť neustále rastie a stáva sa silnejšou ako kedykoľvek predtým.

Počet veľrýb dosahuje historicky najvyššiu hodnotu

Graf sentimentu BTC / USD 010621

Santiment, analytická platforma pre reťazce, tiež poznamenala, že počet adries s 1 000 BTC alebo ~ 34 miliónmi dolárov dosiahol historické maximum 2 323, keď sa skončila utorok. Ako hovorí Santiment – „Nemusí existovať výraznejšia vzostupná metrika ako ukazovateľ smerujúci k rastúcemu počtu majiteľov s hodnotou viac ako 33,7 mil. USD.“

Americké banky môžu teraz oficiálne používať stablecoiny a verejné blockchainy

Americký úrad pre kontrolu meny (OCC) nedávno zverejnil ďalšie pokyny týkajúce sa kryptomeny. To umožní väčšiu účasť regulovaných finančných inštitúcií v priestore digitálnych aktív.

V nedávnej tlačovej správe OCC diskutovala o svojom rozhodnutí umožniť Federálne charterovým bankám a sporom používať stablecoiny a verejné blockchainy na bankové funkcie, ako sú zúčtovanie platieb. OCC sprostredkovala správy prostredníctvom interpretačného listu, v ktorom načrtla všetky možnosti pre banky zúčastňujúce sa na nezávislých sieťach na overovanie uzlov (INVN)..

Podľa tohto listu môže akákoľvek národná banka alebo federálna asociácia šetrnosti prevádzkovať uzly na overovanie, ukladanie a zaznamenávanie transakcií vo verejných sieťach blockchain. V usmernení sa tiež spomína, že banky môžu na platby používať INVN a stablecoiny, pokiaľ sú protokoly v súlade so súčasnými priemyselnými postupmi..

Používanie blockchainových sietí a stablecoinov by mohlo potenciálne zvýšiť efektivitu federálnej bankovej architektúry a zároveň zabezpečiť stabilitu platieb. Úradujúci kontrolór OCC Brian Brooks povedal:

Náš list odstraňuje akúkoľvek právnu neistotu ohľadom oprávnenia bánk pripájať sa k blockchainom ako uzly validátora a tým uskutočňovať platby stablecoinom v mene zákazníkov, ktorí čoraz viac požadujú rýchlosť, efektívnosť, interoperabilitu a nízke náklady spojené s týmito produktmi..

To je pre trh s kryptomenami mimoriadne býčie.

Kľúčové cenové úrovne na sledovanie BTC

Odteraz musíme vidieť, ako cena reaguje na psychologickej úrovni 34 500 dolárov. Po úspešnom vyjednaní by cena mala dosiahnuť úroveň 40 000 dolárov. Ak však cena klesne, 20-barový SMA v 4-hodinovom grafe (33 000 dolárov) musí zostať silný, aby udržal cenu v zóne 30 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me