Denná predpoveď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu prekročila úroveň 50 000 dolárov.
  • MACD je na pokraji obrátenia sa medvedieho k vzostupnému rastu.

Bitcoin klesol z 57 300 dolárov na 48 800 dolárov 22. februára a 23. februára. V súčasnosti BTC sedí na vrchole 20-dňovej SMA a vyšplhala sa späť na 50 500 dolárov. Pozrime sa podrobnejšie na technické analýzy.

Cena bitcoinu späť nad 50 000 dolárov

Za posledné dva dni cena bitcoinu vzrástla o 2 000 dolárov a v čase tlače dosiahla 50 300 dolárov. Pokles z 22. februára sa však postaral o to, aby BTC obrátilo parabolickú SAR z býčej na medvediu. To ukazuje, že súčasný sentiment na trhu je negatívny.

denný graf BTC / USD 022521

Obrázok: BTC / USD denne

Cena bitcoinu hore stojí pred stredne silným a silným odporom na 51 500 dolárov, pričom 465 000 adries si zakúpilo 201 000 BTC tokenov. Ak kupujúci prekonajú túto zónu, BTC dosiahne odpor 54 000 dolárov.

graf objemu BTC / USD 022521

Obrázok: IntoTheBlock

Pri pohľade na 4-hodinový cenový graf bitcoinov vidíme, že MACD sa chystá obrátiť z medvedieho na býčie, čo ukazuje, že BTC sa bude zotavovať ešte viac.

btc / usd 4-hodinový graf 022421

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

Kongres USA sa obával krypto financovania domáceho terorizmu


Podvýbor Kongresu USA v súčasnosti skúma, či domáci extrémisti využívajú kryptomenu ako zdroj finančných prostriedkov na svoju činnosť. Podvýbor pre národnú bezpečnosť, medzinárodný rozvoj a menovú politiku dnes koná rokovania s názvom „Doláre proti demokracii: financovanie domácich teroristov po povstaní“.

V memorande výboru sa uvádza, že „ako sa zvyšuje kontrola zo strany tradičných bánk a platobných platforiem, extrémisti sa obracajú na ponuky kryptomien.“ V memorande sú uvedené dva hlavné incidenty, z ktorých vyplýva, že kryptomena mohla pomôcť financovať povstanie Kapitolu.

Najskôr 8. decembra poslal francúzsky extrémista, ktorý spáchal samovraždu, 28,15 BTC (v tom čase v hodnote 522 000 dolárov) na 22 adries. Niektoré z týchto 22 adries patria známym krajne pravicovým aktivistom a osobnostiam internetu. Viac ako 250 000 dolárov z BTC, ktoré previedol, putovalo aktivistovi Nickovi Fuentesovi, ktorý bol počas povstania označený za člena Kapitolu. Vstup do budovy však výslovne odmietol.

Po druhé, memorandum odkazovalo na živé video z protestu Capitol, v ktorom streamer dostal približne 222 dolárov v kryptomenových tipoch. Podľa dokumentu platforma pre streamovanie videa Dlive vyplatila „státisíce dolárov extrémistom od jej založenia“. Platformu kúpil BitTorrent – vlastnená nadáciou Tron.

Výbor sa domnieva, že keďže tradičné financie sú čoraz viac regulované, budúci povstalci pravdepodobne použijú netradičné spôsoby financovania svojich aktivít. Dodala, že „niektoré zo zatknutí súvisiacich s útokom z 6. januára“ boli úspešné kvôli metódam oznamovania, ktoré používajú banky a ďalšie regulované finančné ústavy.

Krypto investor, ktorý sa volá „The Crypto Monk“, uviedol, že aj karty Pokémona by boli lepšie na platbu ako bitcoiny kvôli schopnosti mince vystopovať finančné prostriedky.

CryptoMonkTweet

Generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy: Bitcoinová trhová kapitalizácia prekoná 100 000 dolárov

Micheal Saylor, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, nedávno uviedol, že trhová hodnota bitcoinu v budúcnosti presiahne 100 biliónov dolárov. Dodal, že vlajková loď kryptomeny sa stane „stabilizačným vplyvom“ pre globálny finančný systém.

Saylor v rozhovore pre „Squawk Box“ CNBC uviedol, že bitcoiny prekonajú trhovú kapitalizáciu zlata.

Potom bude subsumovať negatívne výnosy zo štátneho dlhu a iných menových indexov, kým nevyrastie na 100 biliónov dolárov. Akonáhle sa dostane na 10 biliónov dolárov, jeho volatilita bude dramaticky menšia.

Dodal, že keď BTC vzrastie na 100 biliónov dolárov, tempo rastu a volatilita klesnú, pretože minca sa stane „stabilizačným vplyvom v celom finančnom systéme 21. storočia“. Komentáre Saylor prichádzajú uprostred korekcie kryptotrhu, pri ktorej poklesla cena BTC o 20% z nového maxima 58 000 dolárov.

Saylor prezradil, že okrem pozoruhodných BTC holdingov spoločnosti MicroStrategy, sám investoval aj do najväčšej kryptomeny. Pokiaľ ide o generálneho riaditeľa, dopyt po bitcoinoch v najbližších rokoch vzrastie, a to nielen zo strany inštitúcií, ale aj retailových investorov.

Dodal, že môžeme očakávať, že „miliarda ľudí si do piatich rokov uloží svoju hodnotu, v podstate sporiaci účet, na mobilné zariadenie a bude chcieť použiť niečo ako bitcoin.“

Square kupuje Dip. Investuje ďalších 170 miliónov dolárov

Spoločnosť finančných služieb Square nedávno oznámila, že získala ďalšie bitcoiny. Vo verejnom vyhlásení spoločnosť uviedla, že „nakúpila približne 3 318 bitcoinov za celkovú kúpnu cenu 170 miliónov dolárov“.

Pridal:

V kombinácii s predchádzajúcim nákupom spoločnosti Square za 50 miliónov dolárov v bitcoinoch to predstavuje približne päť percent z celkovej hotovosti, peňažných ekvivalentov a obchodovateľných cenných papierov spoločnosti Square k 31. decembru 2020.

Za posledných pár dní bitcoin výrazne poklesol zo svojej novej historicky vysokej ceny. Na základe 170 miliónov dolárov, ktoré Square zaplatil za zhruba 3 318 BTC, sa zdá, že zaplatil v priemere 51 235 dolárov za mincu.

Square dodal, že verí, že kryptomena je „nástrojom“ posilnenia ekonomiky, pretože poskytuje ľuďom spôsob, ako sa zapojiť do globálneho menového systému a zabezpečiť ich finančnú budúcnosť. Poznamenal tiež, že nedávna investícia je súčasťou pokračujúceho záväzku spoločnosti k bitcoinu. Square kúpil v roku 2020 bitcoin v hodnote 50 miliónov dolárov, ktorý oznámil vlani na jeseň.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Cena bitcoinu dosiahne rezistenciu 51 500 dolárov a potom sa dotkne 54 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector