Denná predpoveď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu prekročila 50 000 dolárov a potom sa stiahla.
  • BTC sedí na vrchole množstva zdravých úrovní podpory.

13. februára sa cena bitcoinu odrazila od múra podpory 47 000 dolárov a vyskočila na 49 575 dolárov. Tento utorok sa BTC podarilo prekročiť hranicu 50 000 dolárov a odvtedy sa stiahla späť.

Cena bitcoinu presahuje dve zdravé úrovne podpory

Za posledné štyri dni sa cene bitcoinu podarilo otočiť psychologickú úroveň 49 000 dolárov z odporu na podporu. Kvôli tomuto býčemu stúpaniu sa teraz RSI plazilo po okraji prekúpenej zóny. Akýkoľvek náhly vzostupný pohyb by mohol spôsobiť, že BTC bude ešte predraženejší, čo môže viesť k medvedej korekcii.

denný graf BTC / USD 021721

Obrázok: BTC / USD denne

Negatívom je, že cena bitcoinu má dva zdravé podporné múry na úrovni 49 000 dolárov a 47 000 dolárov. Predtým si za 49 000 dolárov zakúpilo 403 000 adries 301 000 BTC tokenov. Táto úroveň sa javí ako dostatočne robustná na to, aby absorbovala veľký predajný tlak.

graf objemu BTC / USD 021721

Obrázok: IntoTheBlock

Bitcoin Miners HODLING cez predaj

Bitcoinoví ťažiari hromadia viac BTC, zatiaľ čo dlhodobí investori dosahujú zisky, tvrdí Glassnode. Napriek veľkému predaju baníkov v januári správa spoločnosti Glassnode ukazuje, že odtok baníkov zatiaľ počas februára vyschol.

graf BTC / USD sklenených uzlov 021721

Obrázok: Glassnode

Podľa správy sú baníci a dlhodobejší investori dvoma hlavnými predajcami bitcoinu počas býčích trhov. Glassnode poznamenal, že klesajúci odtok baníkov možno považovať za býčieho vzrastu, keď baníci buď už pokryli svoje náklady na prevádzku, alebo hromadili mince. Druhá z nich by mohla byť odpoveďou na investíciu spoločnosti Tesla do bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov.

Výňatok zo správy znie:

To naznačuje, že baníci buď dokončili adekvátny predaj na pokrytie nákladov, alebo to tiež môže znamenať, že vnímajú hlasovanie o dôvere spoločnosti Tesla ako spravodlivý dôvod na silné držanie svojich pokladníc..

Keďže ťažiari teraz držia svoje bitcoiny, spoločnosť Glassnode dospela k záveru, že väčšinu mincí predávaných na trhoch vykladajú dlhodobí investori. Analytická spoločnosť tiež poznamenala, že Coin Days Destroyed (CDD) ukazuje, že sa staršie mince prerozdeľujú. Glassnode dospel k záveru, že dlhodobí investori vyťažili zisky od októbra – keď sa BTC pohyboval okolo 12 000 dolárov. CDD je miera ekonomickej činnosti, ktorá dáva väčšiu váhu minciam, ktoré sa dlho nevyužili.

Prehľad zákazu kryptomeny v Nigérii

Blockchain Industry Coordinating Committee of Nigeria (BICCON), sa pripojil k ďalším hráčom v kryptopriemysle s cieľom napadnúť nedávnu smernicu Central Bank of Nigeria (CBN) pre banky. BICCON je orgán, ktorý zastupuje krypto a blockchain zainteresované strany v Nigérii. CBN vykonala objednávku 5. februára 2021 a snaží sa odpojiť kryptomeny od bankového systému.

V nedávnom vyhlásení BICCON odmietol tvrdenie CBN, že nová smernica je iba „obyčajným opakovaním“ toho, čo uviedla v januári 2017. Táto smernica skutočne zakazuje finančným inštitúciám poskytovať služby ľuďom alebo subjektom obchodujúcim s digitálnymi aktívami.

BICCON taktiež vytkol CBN, že neposkytla „žiadne adekvátne oznámenie alebo súdny príkaz ktoréhokoľvek súdu s príslušnou jurisdikciou.“ Orgán tiež vyzdvihol unáhlenosť a nesprávnu realizáciu objednávky. Ďalej sa odhaľovalo, ako toto rozhodnutie ovplyvnilo niektoré kryptofirmy.

Od 5. februára 2021 bolo zrušených niekoľko účtov osôb a subjektov. V jednom zvláštnom a výnimočnom prípade boli finančné prostriedky na dvoch firemných účtoch burzy kryptomien vymazané a potom nakoniec zatvorené.

BICCON poznamenal, že zákaz môže čeliť právnym prekážkam, pretože „v súčasnosti neexistuje legislatíva Národného zhromaždenia, ktorá by kriminalizovala alebo nezákonne obchodovala s kryptomenou v Nigérii“. Predtým, ako BICCON zverejnil svoje vyhlásenie, niektorí členovia nigérijského senátu tiež vyjadrili nesúhlas so smernicou CBN. Podľa správ nigérijský senát požaduje, aby CBN rozhodnutie vysvetlila.

Je pozoruhodné, že senátor Sani Musa vystúpil na podporu smernice CBN. Musa tvrdil, že vďaka kryptomenám, najmä bitcoinom, bola nigérijská mena „takmer zbytočná“. Nigérijská komisia pre bezpečnosť a výmenu tiež uviedla, že podporuje smernicu CBN.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Cena bitcoinu bude stále klesať pod hranicu 50 000 dolárov. Veríme, že BTC nakoniec premení 50 000 dolárov na silnú linku podpory.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me