Analýza ceny bitcoinu: BTC umožňuje stabilný výstup na 39 000 dolárov

Denná predpoveď ceny bitcoinu BTC

  • 4-hodinový graf cien bitcoinu vytvoril vzostupný krížový vzor s 20-barovým a 50-barovým SMA.
  • MACD vykazuje v MACD trvalú vzostupnú dynamiku.

Za posledných osem dní cena bitcoinu vyskočila z 30 400 dolárov na 38 250 dolárov. Počas tohto nárastu sa BTC podarilo prevrátiť 20-denný SMA z odolnosti na podporu, zatiaľ čo parabolická SAR sa tiež zmenila z medvedieho na býčie. Vďaka toľkým pozitívnym znameniam sa pozrime, čo sa v zákulisí deje s bitcoinmi.

Cena bitcoinu je zameraná na 40 000 dolárov

Býci mali cenu bitcoinu pod kontrolou štyri dni po sebe, počas ktorých sa im podarilo otočiť 20-dňovú SMA z odporu na podporu. Relatívny index sily (RSI) je trendy okolo 63, čo znamená, že BTC môže prekročiť 40 000 dolárov predtým, ako dôjde k nadhodnoteniu majetku.

denný graf bTC / USD 020421

Obrázok: BTC / USD denne

Cena bitcoinu vopred neobsahuje silné bariéry odporu. Podľa IOMAP IntoTheBlock existuje stredná až slabá prekážka na úrovni 39 000 dolárov, pričom 124 000 adries predtým zakúpilo 156 000 BTC.

graf objemu BTC / USD 020421

Obrázok: IntoTheBlock

4-hodinový cenový graf bitcoinov vyslal viac pozitívnych signálov, čo predpovedá býkom dobré výsledky. Pozrime sa na ne bližšie.

btc / usd 4-hodinový graf 020421

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

  • BTC je trend v formovaní kanála smerom nahor.
  • 20-bar SMA prešiel cez 50-bar SMA a vytvoril vzostupný kríž.
  • MACD vykazuje pretrvávajúci vzostupný trend na trhu.

Nové peniaze plynúce do bitcoinu

graf BTC / USD sklenených uzlov 020421


Obrázok: Glassnode

Pri pohľade na vyššie uvedený obrázok, ktorý zverejnil Glassnode, vidíme, že počet bitcoinov, ktoré sa vyberajú z binárnych binárnych burz (Coinbase), je exponenciálne vyšší ako počet bitcoinov, ktoré sa vyberajú z búrz kryptomeny (Binance). To naznačuje skutočnosť, že do bitcoinu prúdia nové peniaze, pretože čoraz viac ľudí sa snaží akumulovať čo najviac BTC.

Víza umožňujúce inštitúciám a bankám nakupovať bitcoiny

Spoločnosť Visa nedávno uzavrela partnerstvo s digitálnym neobankom spoločnosti First Boulevard na pilotovaní krypto API, ktoré umožní inštitucionálnym klientom nakupovať, uschovať a obchodovať s kryptomenami v držbe spoločnosti Anchorage. First Boulevard je zameraný na budovanie generačného bohatstva pre Čiernu komunitu. Anchorage je federálne objednaná banka digitálnych aktív.

Pilotný program API sa má spustiť neskôr v tomto roku. V tejto súvislosti hlavný produktový riaditeľ spoločnosti Visa Jack Forestell uviedol:

Založili sme sa, aby sa Visa stala mostom medzi digitálnymi menami a našou globálnou sieťou 70 miliónov obchodníkov a dnes sme vedúcou sieťou pre krypto peňaženky s 35 krypto platformami, ktoré sa rozhodli vydať Visa. […] Týmto pilotným programom chceme rozšíriť hodnotu Visa pre našich klientov neobank a finančných inštitúcií poskytnutím ľahkého mosta ku kryptovým aktívam a blockchainovým sieťam.

Uprednostňovaním partnerov, ako je First Boulevard, sa Visa snaží vyrovnať podmienky, pokiaľ ide o prístup k novým a vznikajúcim technológiám. Prezident Anchorage, Diogo Monica, uviedol, že pilotný program API spoločnosti Visa je dôležitým krokom tak pre šírenie kryptomien ako triedy aktív, ako aj pre prístup k platobným finančným službám. Pridal:

Sme nadšení, že spolupracujeme so spoločnosťami Visa a First Boulevard na vybudovaní infraštruktúry pre bezpečnejšiu a spravodlivejšiu finančnú budúcnosť.

Môže Čína vypnúť bitcoiny za 7 miliárd dolárov ročne?

Počas nedávnej debaty s obhajcom kryptomien Anthony Pomplianom hovoril Micheal Green – hlavný stratég spoločnosti Logica Capital o dominancii ťažby bitcoinov v Číne. Green zdôraznil dominantný podiel BTC hash rate nachádzajúci sa na čínskych hraniciach, pričom z pohľadu USA označil sieť za „neuveriteľne zraniteľnú“. Išiel vysvetliť, prečo bitcoin nie je taký decentralizovaný, ako sa to vníma.

Prevažná väčšina ťažobnej činnosti sa vyskytuje v regiónoch ako Čína, Rusko a Irán. Ak započítame účasť banských združení, kontrolujú viac ako 90% hodnoty hash. Toto nie je decentralizovaný systém.

Green dodal, že ak by napríklad Čína odstavila bitcoinovú sieť (začatím ťažby prázdnych blokov), stálo by to krajinu iba 7 miliárd dolárov ročne.

Aktuálny odhad, koľko by stálo odstavenie bitcoinovej siete […], ak by sa napríklad Čína rozhodla jednoducho začať ťažiť prázdne bloky […], sa pohybuje okolo 7 miliárd dolárov ročne. Pre národný štát to nie je nič

Pompliano však s Greenom nesúhlasil a uviedol, že bitcoin je „zo všetkých meradiel najsilnejšia výpočtová sieť na svete […].“ Poukázal na nedávnu „diverzifikáciu“ čínskej centralizácie hash rate a zdôraznil pozoruhodný pokrok v hash. moc, ktorej velia subjekty so sídlom v USA.

Pompliano ďalej spochybnil Greenov domnienku, že geografické rozdelenie hashovacej rýchlosti bitcoinu predstavuje schopnosť národa vykonávať kontrolu nad sieťou. Povedal:

To, že existuje akýkoľvek druh kapitálového toku inde, ešte neznamená, že ho tieto vlády kontrolujú.

Green tiež vykreslil bitcoin ako kanál kriminality a nástroj, ktorý používajú nepriatelia USA na obchádzanie dolára. Predpovedal, že americká vláda čoskoro zakáže BTC. Pomp k tomu uviedol, že ak by Greenov názor zvíťazil, USA urobia chybu, keď sa vylúčia z globálnej finančnej revolúcie, ktorou sa budú inšpirovať blockchain a kryptomeny..

Argo Blockchain kúpil v januári 172,5 BTC

Argo Blockchain (ARB), verejne obchodovaná bitcoinová ťažobná spoločnosť, nedávno odhalila, že v januári kúpila 172,5 BTC ako súčasť svojej stratégie správy aktív. V nedávnej tlačovej správe spoločnosť poznamenala, že kúpila BTC tokeny v druhej polovici januára. Odhaduje sa, že vlajková loď kryptomeny sa za ten čas obchodovala medzi 30 000 a 36 000 dolárov.

S BTC obchodom okolo 36 500 dolárov majú nové podiely aktuálnu hodnotu viac ako 6 miliónov dolárov. Argo tiež uviedlo, že ťažilo 93 BTC "alebo ekvivalent bitcoinu" v januári, o niečo menej ako 96 BTC (alebo ekvivalentných) v decembri 2020.

Podľa tlačovej správy mala ťažobná spoločnosť do konca januára zhruba 500 BTC. Generálny riaditeľ Peter Wall uviedol, že január bol "najlepší mesiac v histórii spoločnosti z hľadiska výnosov aj ziskov z ťažby." Akcie spoločnosti Argo predovšetkým stúpli za posledný rok o viac ako 1350%.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Očakáva sa, že cena bitcoinu prekoná hranicu odolnosti 39 000 dolárov a dosiahne psychologickú úroveň 40 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map