Denná predpoveď ceny ETH pre Ethereum

  • Cena éteru sa počas svojej poslednej rally zvýšila z 1 050 dolárov na 1 275 dolárov.
  • RSI je na pokraji vstupu do prekúpenej zóny.

Ethereum čelilo medzi 10. januárom a 12. januárom ťažkej korekcii, keď cena klesla z 1 275 dolárov na 1 050 dolárov. Vyzerá to však, že cena sa odvtedy dokázala zhromaždiť a poskočiť späť na 1 275 dolárov. Cena etherea je odteraz dosť neistá.

Cena éteru môže vyskočiť na 1 300 dolárov alebo sa môže zdvojnásobiť

Za súčasného stavu cena Etherea testuje bariéru odolnosti 1 275 dolárov. Nezabudnite, že ide o rovnakú úroveň, ktorá prinútila vodcu inteligentných kontraktov klesnúť okolo 10. januára na 1 050 dolárov. Ak kupujúci prevezmú kontrolu, mali by byť schopní vytlačiť cenu ETH za psychologickú zónu 1 300 dolárov.

denný graf eth / usd 011921

Obrázok: denný graf ETH / USD

Nezabúdajte, že index relatívnej sily (RSI) sa chystá vstúpiť do prekúpenej zóny. To by mohlo znamenať, že táto najnovšia býčia rally sa blíži ku koncu. Niekoľko indícií nám však ukazuje, že súčasný sentiment na trhu je veľmi býčí.

graf objemov et / usd 011921

Obrázok: IntoTheBlock

Po prvé, vopred chýba dostatok robustných odporových stien, čo ukazuje IntoTheBlock. Po druhé, MACD v štvorhodinovom grafe sa chystá obrátiť z medvedieho na býčie. Oba tieto ukazovatele nám hovoria, že éterum sa pravdepodobne prelomí okolo psychologickej úrovne 1 300 dolárov.

eth / usd 4-hodinový graf 011921

Obrázok: 4-hodinový graf ETH / USD

Pomer dodávok na burzu pre ethereum klesá na 3 roky

Pomer výmenných dodávok pre Ethereum v poslednej dobe neustále klesá. Podľa Santimenta dosiahol pomer dodávok najnižšiu úroveň od novembra 2018.


Santimentový graf eth / usd 011921

Obrázok: Santiment

Prezentované údaje naznačujú, že Ethereum sa bude naďalej pohybovať od búrz. Je pravdepodobné, že skončí v peňaženkách, kde sa bude držať alebo minú ako plyn na účely decentralizovaného financovania. Používatelia môžu tiež prevádzať ETH na chladiarenské peňaženky ako dlhodobú investíciu. Na druhej strane by ho mohli využiť na uľahčenie rôznych ďalších inteligentných aplikácií založených na kontraktoch.

Rok 2020 zaznamenal rozmach v priestore DeFi. TVL (celková hodnota uzamknutá) vzrástla z približne 600 miliónov dolárov na takmer 25 miliárd dolárov. To zvýšilo dopyt po éteri, ktorý funguje ako „plyn“ pre ekosystém éteru. Rekordný rast v DeFi spôsobil, že Ethereum dosiahlo ročné rekordné maximá za generované transakčné poplatky. Týmto opatrením predbehol bitcoin v roku 2020 o neuveriteľných 83%. Toto zvýšené použitie v DeFi znamená, že používatelia potrebovali na dokončenie svojich transakcií viac ETH.

Spustenie ETH 2.0 iniciovalo prechod siete z overovacej metódy PoW (Proof-of-Work) na PoS (Proof-of-Stake). Druhá možnosť umožňuje používateľom s minimálne 32 éterom vložiť svoj éter alebo vložiť do siete. Týmto sa zaviedla stávková zmluva, v rámci ktorej mohli používatelia vkladať a „blokovať“ svoje ethereum, pričom súčasná adresa zmluvy o vklade ETH 2.0 predstavuje viac ako 2,5 milióna ETH..

Aj keď nie je možné jednoznačne povedať, kam má ETH namierené, keď sa vzďaľuje výmenám, sú to s najväčšou pravdepodobnosťou hlavné faktory.

Softnet Mainnet Soft Launch zvyšuje optimizmus vrstvy 2 na ethereu

Poskytovateľ riešení Layer-two Ethereum, spoločnosť Optimism, sa po roku vývoja na sieťovej sieti nedávno uviedol na trh. V oficiálnom blogovom príspevku Optimism načrtol podrobnosti o štarte a testovaní bitky, ktoré sa v sieti ešte len majú vykonať.

Generálny riaditeľ spoločnosti Compound Finance Robert Leshner sa vydal na Twitter pochváliť tím Optimism.

Cieľom „Optimistic rollup“ je urýchliť a zlacniť transakcie prevádzkovaním inteligentných kontraktov mimo Etherea a iba ukladaním výsledkov koreňového reťazca. Nedávne nasadenie sa nazýva mäkké spustenie, pretože je ešte potrebné dokončiť ďalšie testovanie. Spoločnosti Coinbase a Synthetix systém za posledných pár mesiacov aktívne testovali.

Podľa oznámenia Optimizmu budú na OVM povolené iba inteligentné kontrakty s povoleným povolením – plne funkčné vykonávacie prostredie kompatibilné s Ethereum Virtual Machine (EVM) určené pre systémy vrstvy dva. Spoločnosť dodala, že autentizované výbery budú povolené, aby sa zabránilo škodlivej aktivite, a v prípade núdze sa použijú administračné kľúče na aktualizáciu zmlúv.

Na záver Optimism poznamenal, že v blízkej budúcnosti je naplánovaný plný verejný testnet a tím dúfa, že čoskoro bude nasadený verejný mainnet.

Cena éteru je ako ísť na dosiahnutie týchto úrovní

Ak cena etherea prekoná hranicu odolnosti 1 275 dolárov, mala by ľahko dosiahnuť psychologickú hranicu 1 300 dolárov. Ak však nedôjde k porušeniu, cena ETH sa zníži na úroveň 1 100 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector