Denná analýza ceny bitcoinu BTC

  • Cena sa ťažko prelomí nad hranicu odporu 24 000 dolárov.
  • Línie podpory 23 000 dolárov a 22 500 dolárov držia cenu.

Túto nedeľu mali BTC prvý medvedí deň po ôsmich po sebe idúcich býčích stretnutiach. Od tejto chvíle sa kupujúci snažia prekonať úroveň 24 000 dolárov. Vyzerá to, že predajcovia označili ako výpredajový bod 24 000 dolárov. Kupujúci sa však stále javia ako odolní.

Línia odporu 24 000 dolárov sa zastaví smerom nahor

Spolu s zastavením ceny na hranici 24 000 dolárov sa okolo zóny prekúpenia pohybuje aj index relatívnej sily (RSI). To všetko naznačuje, že môžeme byť na pokraji miernej korekcie predtým, ako BTC bude pokračovať v pohybe nahor.

denný graf BTC / USD 122120

Obrázok: BTC / USD denne

Ak sa cena upraví správne, o akých negatívnych cieľoch by ste mali vedieť? Za tým účelom skontrolujeme IOMAP IntoTheBlock. Zdá sa, že cena sedí na vrchole dvoch úrovní silnej podpory na úrovni 23 000 dolárov a 22 500 dolárov. Tieto dve úrovne sa javia ako dostatočne zdravé na to, aby absorbovali značné množstvo predajného tlaku.

graf objemu BTC / USD 122120

Obrázok: IntoTheBlock

Prestávka pod týmito dvoma podpornými múrmi spôsobí, že sa popredná kryptomena zníži na 20-dňovú SMA na (20 200 dolárov). Pri pohľade na 4-hodinový graf vidíme, že MACD je trendy hlboko v červenej zóne. To naznačuje, že hybnosť trhu je čoraz viac medvedia. To posilňuje náš krátkodobý medvedí výhľad.

btc / usd 4-hodinový graf 122120

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

Vyzerá to, že generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase si dáva pozor aj na cenovú akciu Bitcoinu.

Generálny riaditeľ Coinbase vydáva varovanie


Po začatí týždňa na 19 000 $ bitcoiny vzrástli asi o 30% a pohybovali sa okolo hranice 24 000 $. Uprostred pôsobivého výkonu mince, generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase Brian Armstrong varoval ľudí pred "riziko" investovania do kryptomien ako bitcoin.

V nedávnom blogovom príspevku Armstrong napísal:

Aj keď je skvelé vidieť trhové zhromaždenia a vidieť spravodajské organizácie, ako upriamujú pozornosť na túto rozvíjajúcu sa triedu aktív novým spôsobom, nemôžeme dostatočne zdôrazniť, aké dôležité je pochopiť, že investovanie do kryptomeny nie je bez rizika.

Generálny riaditeľ zverejnil blog tesne predtým, ako Coinbase oznámila, že podala žiadosť o dlho očakávanú prvotnú verejnú ponuku (IPO) u Americkej komisie pre cenné papiere (SEC). Armstrong dodal:

Kryptomena môže byť volatilná trieda aktív. Často viac ako typy tradičných finančných nástrojov, na ktoré je väčšina investorov zvyknutá. Napríklad to znamená, že trh sa môže pohybovať v oboch smeroch oveľa rýchlejšie ako akciové trhy.

Cena bitcoinu sa v poslednom čase posúva smerom nahor, pretože viac významných investorov označilo BTC za možné zaistenie proti inflácii. Armstrong komentoval nestabilný cenový pohyb mince v roku 2017, keď sa vyšplhala z menej ako 1 000 na začiatku roka na zhruba 20 000 dolárov, len aby sa v roku 2018 zrútila späť na 3 000 dolárov.

Príležitostne uvidíme silné trhové zhromaždenia, kde ceny budú rásť rýchlo a agresívne. Aj keď sme vždy nadšení, keď vidíme zvýšený záujem o kryptomeny, je tiež dôležité zdôrazniť, že nejde len o čas vysokých objemov, ale aj o cenovú volatilitu..

Napriek týmto varovaniam komunita kryptomien oslavuje cenový pohyb vlajkovej lode. Podľa správy spoločnosti Forbes Ian Balina, výkonný riaditeľ spoločnosti Token Metrics, uviedol, že bitcoin v priebehu najbližších rokov dosiahne „50 000 dolárov."

Investičná banka podporuje bitcoin

Jefferies, investičná banka, ktorá má spravované aktíva v hodnote 50 miliárd dolárov (AUM), teraz drží bitcoiny v portfóliu penzijných fondov, ktoré je jediným dlhodobým portfóliom. Podľa správy Trustnodes Christopher Wood, globálny vedúci akciovej stratégie spoločnosti Jefferies, uviedol:

Toto je rok, kedy sa bitcoin stal investovateľným pre inštitúcie, ktoré majú k dispozícii uschovávateľské dohody a pre významných investorov a skutočne inštitucionálnych investorov, ktorí deklarujú, že si ich kúpili.

Bitcoin sa teraz stal súčasťou systému s príležitosťami aj pre retailových investorov, aby do neho nakúpili prostredníctvom kótovaných vozidiel.

Jefferies bol údajne ohromený masívnou investíciou MicroStrategy do bitcoinov. Banka pôsobila ako jediný správca ponuky konvertibilných ponúk vo výške 650 miliónov dolárov od spoločnosti MicroStrategy. Wood uviedol, že ho presvedčil Michael Saylor, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, argumentujúc tým, že BTC „ničí ponuku hodnoty zlata“, pretože minca „dematerializovala zlato“. Wood pripustil, že tento príbeh má určitú hodnotu.

Veľmi konzervatívne portfólio spoločnosti Jefferies malo predtým 70% alokovaných na zlato alebo akcie zlata a 30% na ázijské akcie (okrem Japonska). Teraz je to 45% pre fyzické zlato, 20% pre akcie zlata, 30% akcie a 5% bitcoin.

Kľúčové cenové hladiny, ktoré je potrebné sledovať

Keď bitcoiny prechádzajú krátkodobou korekciou, je potrebné sledovať kľúčové úrovne podpory 23 000 dolárov a 22 500 dolárov. Ak sa cena zníži ďalej, musí zostať silná 20-dňová SMA na (20 200 USD).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector