Denná analýza ceny bitcoinu BTC

  • Bitcoinové medvede klesli štvrtý deň po sebe.
  • Hodnota MACD v dennom grafe sa zmenila z býčieho na medvedí.

Bitcoinové medvede zostali pod kontrolou štvrtý deň po sebe. Počas tohto úseku cena bitcoinu klesla o 40 000 dolárov na 34 250 dolárov, čím stratila na ocenení takmer 5 750 dolárov. Pozrime sa, čo sa deje v zákulisí.

Bitcoin padá štvrtý priamy deň

Počas tohto krachu cena klesla pod psychologickú úroveň 40 000 a 35 000 dolárov. V dôsledku tohto prepadu sa hybnosť trhu obrátila z býčieho na medvedí, čo dokazuje kĺzavý priemer konvergencie / divergencie (MACD)..

denný graf bTC / USD 011221

Obrázok: denný graf BTC / USD

Podľa IOMAP IntoTheBlock mohla cena bitcoinu klesnúť na 31 000 dolárov skôr, ako sa stretne s výraznou podporou. Predtým na tejto úrovni si 350 000 adries zakúpilo 262 000 BTC tokenov.

graf objemu BTC / USD 011221

Obrázok: IntoTheBlock

Chystajú sa býci obnoviť ceny?

Pri pohľade na 4-hodinový graf je vidieť, že 4-hodinový graf dokázal zvrátiť parabolickú SAR z medvedej na býčiu. Relatívny index sily (RSI) sa pohybuje okolo 42.45. To ukazuje, že kupujúci sú pripravení cenu zvýšiť, ak znovu naberú na obrátkach.

btc / usd 4-hodinový graf 011221

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

V tomto štvorhodinovom grafe blikol signál na nákup červeným-deviatim svietnikom v sekvenčnom indikátore TD v rovnakom časovom rámci. Po bliknutí tohto znaku cena vyskočila z 31 450 dolárov na 35 500 dolárov a potom narazila na odpor pri 50-barovej SMA.


btc / usd 4-hodinový graf 011221

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

Bitcoiny a ďalšie mince likvidované za jeden deň v hodnote 2,4 miliárd dolárov

Aktíva kryptomeny (bitcoin, éter, XRP a ďalšie tokeny) v hodnote viac ako 2,4 miliárd dolárov boli podľa spoločnosti Bybt zlikvidované na burzách derivátov za jeden deň. A to po tom, čo sa cena bitcoinu nedávno prepadla na svoje týždenné minimum 33 447 dolárov, ktoré sa nedávno uskutočnilo na burze Bitstamp.

graf bitových pečiatok btc / usd 011221

Obrázok: Tradingview.com

Bitcoin klesol o 20,5% zo svojho historického maxima 42 000 dolárov (8. januára). Altcoiny zažili ešte výraznejšiu ranu, keď Ether (ETH) klesol na 1 010 dolárov, keď nedosiahol dlhoročné historické maximum 1 448 dolárov.

Z úbytkov v hodnote 2,4 miliárd dolárov tvoria dlhé pozície 88,42% (2,16 miliárd dolárov). Počas 24 hodín bolo zlikvidovaných iba trenírok v hodnote 282,63 milióna dolárov. Binance bol svedkom najvyššieho objemu likvidácie (903,31 milióna dolárov), nasledovaný Huobi (523,53 milióna dolárov) a Bybit (494,55 milióna dolárov).

Podľa správy agentúry Bloomberg Luno’s Vijay Ayyar uviedol, že by to mohol byť začiatok oveľa strmšej korekcie.

Je potrebné zistiť, či je to začiatok väčšej korekcie, ale teraz sme videli zlomenie tejto paraboly, takže by to mohlo byť.

Gab propaguje bitcoiny, pretože platformu zaplavili priaznivci Trumpa

Vďaka 5 000 používateľom, ktorí sa pripoja za deň, a 18 miliónom návštev stránok, Gab – platforma sociálnych sietí – prechádza prirodzeným DDoS útokom. Generálny riaditeľ spoločnosti Gab Andrew Andrew Torba nedávno uviedol, že:

Prevádzka stále rastie a dnes je na ceste ešte viac serverov.

Platforma prevádzkuje svoje vlastné servery a podľa správy Trustnodes sa jej podarilo získať zakázateľnú mobilnú aplikáciu cez Mastodon. Keďže Parler nedávno dostal zákaz od spoločností Google, Apple a Amazon, používateľom platformy (prevažne zloženej z konzervatívcov) nezostáva nič iné, ako vyskúšať Gab.

Keďže spoločnosti Gab bol v roku 2018 zakázaný prístup na mnoho platforiem (vrátane platobných procesorov), nemá bežné služby, ako je cloud Amazon. Platforma prijala bitcoin a v snahe stať sa alternatívou Twitteru si Gab v súčasnosti vyžaduje čas, aby informoval svojich používateľov o tom, kde sa nachádzajú BTC. „Bitcoin sú peniaze za slobodu prejavu,“ píše sa v ňom. Spoločnosť pridala:

Podniky a jednotlivci sú čoraz viac odrezávaní od tradičného spracovania platieb, bánk a ďalších online služieb. Patrí sem spoločnosť Gab.com a náš zakladateľ Andrew Torba, ktorí boli na čiernu listinu spoločností VISA a platobných procesorov ako Paypal. Bitcoin tento problém rieši.

Pokiaľ ide o bitcoin, asi 70 miliónov voličov Trumpa, ktorí prechádzajú do spoločnosti Gab, by mohlo zvýšiť povedomie o bitcoinoch. Platforma vysvetľuje, ako ju môžu používatelia použiť na podporu platforiem, ktoré im teraz poskytujú cestu do verejnej diskusie.

HSBC zakazuje bitcoinery

Jedna z najväčších bánk vo Veľkej Británii, HSBC, neumožní bitcoinerom vyplatiť svoje zisky po rekordnom zhromaždení aktíva, podľa správy The Times. Ostatné veľké banky medzitým odmietajú akceptovať kreditné karty na nákupy kryptomeny.

Mnoho bankových spoločností v Británii je už mnoho rokov proti kryptomenám. Podľa predchádzajúcej správy U.Today spoločnosti HSBC a Barclays zablokovali účty britského cyklistického obchodníka po tom, čo uskutočnil transakciu na burze kryptomien.

Ako dôvod ich neochoty narábať s virtuálnymi aktívami sa väčšinou spomínajú obavy z prania špinavých peňazí. Avšak Danny Scott, generálny riaditeľ burzy kryptomien CoinCorner, tvrdí, že tradične nepriateľské britské banky sa teraz zahrievajú na bitcoin.

Už nejaký čas sme nemali žiadne banky, ktoré by odmietali alebo sťažovali našim zákazníkom likvidáciu ich bitcoinov. Myslím si, že bankám bitcoiny čoraz viac vyhovujú – pokiaľ je zdroj týchto prostriedkov jasný, neexistujú žiadne problémy.

Cenové úrovne BTC na sledovanie

Najdôležitejšou úrovňou na sledovanie bitcoinu je 50-bar SMA (36 000 dolárov) v 4-hodinovom časovom rámci. Ak sa kupujúcim podarí prekonať túto úroveň, v krátkodobom horizonte zvrátia negatívny impulz. Negatívom je, že ak medvede negujú túto krátkodobú býčiu korekciu, budú schopné znížiť cenu až na bariéru podpory vo výške 31 000 dolárov. Kupujúci musia túto úroveň za každú cenu brániť, aby zabránili prelomeniu pod 30 000 dolárov za bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector