Denná analýza ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu stratila na svojom celkovom hodnotení takmer 9 000 dolárov.
  • Parabolická SAR sa zmenila z býčieho na medvedí.

Za posledných 48 hodín cena bitcoinu poklesla z 57 380 dolárov na 48 750 dolárov. Ako sme už poznamenali predtým a ako poznamenal Joseph Young, linka podpory vo výške 48 000 dolárov je absolútne kritická. Pozrime sa, čo sa deje v zákulisí.

Cena bitcoinu klesá

Cena BIcoinov klesla o takmer 9 000 dolárov, pretože predajcovia získali úplnú kontrolu nad trhom. Existujú ďalšie dva znaky, ktoré nám hovoria, že celkový výhľad nevyzerá zvlášť dobre:

  • MACD sa chystá obrátiť z býčieho na medvedí.
  • Parabolická hodnota SAR sa zmenila z pozitívnej na negatívnu.

denný graf bTC / USD 022321

Obrázok: BTC / USD denne

Cena bitcoinu sedí pod silnou úrovňou odporu. Negatívom je výrazne robustná podpora pri 20-dňovom SMA (48 000 dolárov). Táto podpora je kritická, pretože ďalší zlom pod touto hranicou spôsobí, že BTC bude mať 50-dňový SMA (40 000 dolárov).

graf objemu BTC / USD 022321

Obrázok: IntoTheBlock

Janet Yellen: Bitcoin je pre transakcie neúčinný

Janet Yellen, nedávno vymenovaná ministerka financií USA, uviedla, že bitcoiny sa často používajú pri nezákonných transakciách a že ide o neefektívnu formu platby. Na nedávnom podujatí DealBook DC Policy Project sa Yellen vyjadril k opatreniam, ktoré musia USA prijať pri svojom ekonomickom oživení po COVID-19. Prediskutovala predovšetkým úlohu, ktorú v tomto prípade zohrávajú digitálne aktíva, pretože by mohli uľahčiť „rýchlejšie a lacnejšie“ spôsoby platby.

Podľa Yellenovej názoru však súčasné formy kryptomien predstavujú „veľa problémov“, ktoré je potrebné dôkladne preštudovať. Niektoré z týchto problémov zahŕňajú „ochranu spotrebiteľa a pranie špinavých peňazí“. Je zaujímavé, že jej komentáre prišli počas prudkej korekcie ceny bitcoinu.

Ďalej pokračovala v získavaní kryptomeny tým, že je „extrémne neefektívna pri uskutočňovaní transakcií“ a je to vysoko špekulatívne aktívum. Yellen predtým tvrdil, že rozmach kryptopriemyslu zvýšil riziko zraniteľnosti, pretože zločinci majú tendenciu zamestnávať ich za nezákonné činy.

Yellen tiež naznačil, že americký Federálny rezervný systém by sa mohol pridať k ďalším centrálnym bankám pri sledovaní rastúceho trendu digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). USA o tejto myšlienke diskutovali v posledných niekoľkých rokoch, zostali však nerozhodné. Na druhej strane Čína urobila výrazný pokrok a svoju vlastnú verziu aktívne testuje rôznymi skúškami.


Analytik tvrdí, že severoamerický bitcoin ETF by sa mohol čoskoro rozbiť na hodnote 1 miliardy dolárov v správe aktív

Prvý severoamerický fond obchodovaný na burze s bitcoinmi (ETF) podľa analytika agentúry Bloomberg čoskoro dosiahne spravované aktíva v hodnote 1 miliardy dolárov (AUM). V nedávnom tweete hlavný analytik Eric Balchunas predpovedal, že Purpose Bitcoin ETF by mohol držať viac ako dvojnásobok svojho súčasného AUM. Účel Bitcoin ETF sa obchoduje podľa tickeru BTCC na Torontskej burze cenných papierov (TSX).

Bitcoin ETF v Kanade sa dnes obchodovalo s 350 mil. USD (CAD + USD), čo je o 40% viac ako včera (vzdoruje typickému poklesu z druhého dňa) a 3x viac ako akýkoľvek iný ETF (neskutočné). Proporčne povedané, to zodpovedá zhruba 5 miliardám dolárov v objeme v USA (alebo asi 7x viac ako GBTC). Dvojdňové AUM sa odhaduje na 330 miliónov dolárov.

BTCC tiež pravdepodobne dosiahne AUM do konca budúceho týždňa na 1 miliardu dolárov. Najväčší ETF v Kanade je iba 8 miliárd dolárov. Druhá najväčšia je 5 miliárd dolárov. Nebol by som prekvapený, keby to v nasledujúcich pár mesiacoch prešlo jedným alebo oboma (okrem nepríjemného výpredaja, čo je možné).

Emitent fondu, Purpose Investments, oznámil, že bitcoinový ETF dosiahol AUM počas prvých dní od jeho uvedenia na 421,8 milióna dolárov. Tvrdil tiež, že za prvú hodinu na trhu zaznamenal objem obchodovania v hodnote 80 miliónov dolárov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Som Seif tiež predpokladá, že veľkosť ETF výrazne vzrastie a že fond pomôže urýchliť rast sektoru kryptomien ako celku. Poznamenal, že sprístupnením bitcoinov investorom prostredníctvom ETF môže spoločnosť Purpose urýchliť proces „uvedenia kryptomeny do hlavného prúdu“.

Mastercard a Visa sú podkladom pre bitcoin

Spoločnosť MasterCard už skôr oznámila, že do svojej platobnej siete pridáva podporu niekoľkých kryptomien. Spoločnosť poznamenala, že pridanie kryptomien umožní zákazníkom „ukladať, ukladať a posielať peniaze novými spôsobmi“ a zároveň vytvárať nové príležitosti aj pre obchodníkov..

Približne v rovnakom čase spoločnosť Visa tiež opätovne potvrdila svoje plány pokračovať v práci na platbách kryptomenou a na rampách, čo naznačuje, že firma má pre tento sektor dlhodobé plány. Prienik týchto dvoch platobných spoločností do kryptomeny je iba jedným príkladom rastúceho zapojenia bežných technológií a platobných spoločností, ktoré vstupujú do bitcoinu ako investície aj ako forma platby. Podľa správy spoločnosti Cointelegraph analytik bitcoinu Tone Vays uviedol:

Bitcoin ešte nevstúpil na začiatok fázy adopcie, je stále vo fáze špekulácií / investícií. Najväčšie správy, Elon Musk & Tesla nakupuje bitcoiny ako strategickú rezervu namiesto toho, aby držala hotovosť. Mastercard & Spoločnosť Visa sa zaujíma o prvý krok k skutočnému prijatiu pre používateľov, ale akonáhle sa používateľom skutočne stane pohodlným používať / míňať / prijímať bitcoiny prostredníctvom blesku, pomaly začnú postupne ukončovať vízum & Mastercard z ich života.

Oznámenie spoločnosti Mastercard prichádza v čase, keď počet potvrdených platieb za deň v bitcoinovej sieti neustále rastie. Počet platieb v sieti sa meria počtom príjemcov, ktorí dostávajú finančné prostriedky v transakcii.

BTC / USD blockchainový graf 022321

Obrázok: Blockchain.com

Metrika zdôrazňuje hodnotu bitcoinovej siete ako spoľahlivého spôsobu prevodu finančných prostriedkov bez zapojenia tretích strán. Za posledný rok dosiahli potvrdené platby za deň vrchol v priemere okolo 500 000 až 869 000.

Podrobnosti o tom, ako spoločnosti Visa a Mastercard plánujú pristupovať k spracovaniu platieb kryptomenami prostredníctvom svojich sietí, sú stále trochu nejasné. Je však zrejmé, že tieto spoločnosti, ktoré prechádzajú do priestoru kryptomien, posilnia legitimitu odvetvia.

Odkedy PayPal začal umožňovať zákazníkom nakupovať, predávať a držať kryptomeny na svojej platforme, bitcoiny a ďalšie digitálne aktíva sa ďalej legitimovali ako trieda aktív, ktorú dnes akceptujú tradičné finančné spoločnosti. Yavin, riadiaci partner Cointelligence Fund, v komentári k prijatiu hlavného prúdu bitcoinu povedal spoločnosti Cointelegraph, že kryptomeny skutočne „naberajú na obrátkach viac ako kedykoľvek predtým“.

Masívne firemné investície od spoločností ako Tesla a MicroStrategy výrazne zvýšili popularitu bitcoinu. Google Trends však ukázal, že záujem o vyhľadávanie „bitcoinu“ je stále pod úrovňami zaznamenanými v roku 2017, a to aj napriek výraznému zvýšeniu cien a rastúcemu prijatiu zo strany spoločnosti.

To pravdepodobne znamená, že veľryby a korporácie zvyšujú trh, zatiaľ čo retailoví investori zostávajú väčšinou bokom. Prijatie týmito gigantmi však môže zmeniť pohľad maloobchodníkov a jednotlivcov na digitálne aktíva. Podľa Arbel Arif, zakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti Shopping.io, sú veľké firmy fungujúce ako „most, ktorý spája bežného zákazníka s kryptomenami, ako je tento, kľúčové pre celé odvetvie, pretože kryptomeny sa na celom svete berú vážne ako forma platby.“

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Očakávame, že cena bitcoinu klesne na 20-dňovú SMA (48 000 dolárov). To, čo sa stane potom, však úplne závisí od akcií, ktoré kupujúci a predávajúci v tejto zóne podniknú.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector