Bitcoinová technická analýza: BTC sa láme pod kľúčovou úrovňou

Denná analýza ceny bitcoinu BTC

  • Tempo trhu sa v štvorhodinovom grafe čoskoro obráti z býčieho na medvedí.
  • Dvadsaťdňová SMA v dennom grafe sa zmenila z podpory na odpor.

Medvede dosiahli tento utorok veľké víťazstvo zlomením ceny bitcoinu pod 20-dňovú SMA. Premiérová kryptomena má v súčasnosti trendy niečo pod 36 000 dolárov. Pozrime sa podrobnejšie na technické analýzy.

Trendy BTC pod 36 000 dolárov

Po poklese z úrovne 38 500 dolárov BTC za posledné 4 dni horizontálne smeroval okolo 36 000 dolárov. Počas tohto horizontálneho pohybu sa cene bitcoinu podarilo otočiť 20-dňovú SMA z podpory na odpor.

denný graf bTC / USD 012021

Obrázok: BTC / USD denne

Ak zaškrtnete IOMAP IntoTheBlock, uvidíte, prečo to bolo pre medvede veľká výhra. 20-dňový SMA sa zhoduje s bariérou odporu 36 000 dolárov. Predtým na tejto úrovni si 688 000 adries zakúpilo 303 000 BTC tokenov.

Okrem toho bude ďalšia silná bariéra predstavovať 38 500 dolárov. Na tejto úrovni si 553 000 adries zakúpilo 330 000 BTC tokenov. Ak sa cena bitcoinu nejako prelomí nad 20-dňovú SMA, čaká ich obrovská prekážka na úrovni 38 500 dolárov.

graf objemu BTC / USD 012021

Obrázok: IntoTheBlock

4-hodinový graf zvyšuje dôveryhodnosť nášho celkového medvedieho výhľadu. Po prvé, konvergencia / divergencia kĺzavého priemeru (MACD) sa čoskoro zmení zo zelenej na červenú. Po druhé, 50-bar SMA prešiel cez 20-bar SMA, aby vytvoril medvedí krížový vzor.

btc / usd 4-hodinový graf 012021

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

Tieto ukazovatele nám hovoria, že celkový sentiment v štvorhodinovom časovom rámci je negatívny a dalo by sa očakávať ďalší pokles ceny.


Odtiene šedej zvyšujú 700 miliónov dolárov za pouhých 24 hodín

Gigant správy investícií, spoločnosť Grayscale Investments, nedávno získala v priebehu 24 hodín viac ako 700 miliónov dolárov. Generálny riaditeľ spoločnosti Michael Sonnenshein sa rozhodol potvrdiť správu na Twitteri.

"Včera @Grayscale zvýšil na sever 700 miliónov dolárov do svojej rodiny produktov … Zdá sa, že hybnosť od Q4 zvyšuje rýchlosť do nového roka."

Sonnenshein poznamenal, že ide o významný míľnik, pretože naznačuje rastúci záujem inštitucionálnych investorov o diverzifikáciu ich investícií výberom iných digitálnych aktív ako bitcoin. Podľa správy spoločnosti Grayscale z roku Q4 pre rok 2020 bol tento štvrťrok pre spoločnosť neuveriteľne prosperujúci, pričom do viacerých produktov boli zaznamenané investície v celkovej hodnote 3,3 miliárd dolárov..

Navyše, digitálny veľkokapacitný fond spoločnosti Grayscale investoval priemerne týždenne 1,6 milióna dolárov. Produkty v odtieňoch sivej bez bitcoinovej dôveryhodnosti boli vo štvrtom štvrťroku svedkom priemernej týždennej investície vo výške 33,6 milióna dolárov.

Eric Balchunas, senior analytik ETF v Bloomberg, porovnával odtiene šedej ako "ARK" kryptomien. Načrtol podobnosti medzi týmito dvoma entitami.

"Podobnosti sú dosť úžasné. Myslím si, že obaja viseli v relatívnom zabudnutí po dobu 3 – 4 rokov, pred 2 mesiacmi mali napríklad 2 miliardy dolárov a potom boom, 10-násobný nárast. Obidva vzdorujú trendom: ARK s výberom akcií a stupňami šedej s veľmi vysokými poplatkami a 20% + prirážkami. “

Vlajkovou loďou spoločnosti ARK Investment Management je ARK Innovation ETF (ARKK). Za posledný rok sa ARKK vrátila na viac ako 171%, pričom celkový objem spravovaných aktív (AUM) sa zvýšil desaťkrát na 21,8 miliárd dolárov.

Naopak, názor Sonnensheinu, generálny riaditeľ spoločnosti New York Digital Investment Group (NYDIG), Robert Gutmann, uviedol, že z posledných 100 rozhovorov, ktoré NYDIG viedol s investormi, všetky „boli o bitcoinoch a 0% z nich sa týkalo iného kryptomeny. “

Jonathan Ruffer: Bitcoin je „jedinečné zviera“

V nedávnom preskúmaní investícií sa Jonathan Ruffer, predseda investičnej spoločnosti Ruffer, podelil o svoje názory na bitcoin. Ruffer, ktorý tento majetok nazval „jedinečnou šelmou“, uviedol, že vlajková loď mince čoraz viac vyzýva na zlato ako na svoje dielo.

Bitcoin je jedinečné zviera ako rozvíjajúci sa uchovávateľ hodnoty, v ktorom sa spájajú niektoré výhody technológie a zlata. [Bitcoin sa] stáva vyzývateľom postavenia zlata ako jednej nadmeny.

Ruffer predtým prezradil podrobnosti o svojej vlastnej bitcoinovej investícii. V decembri spoločnosť vynaložila na BTC 744 miliónov dolárov, čo predstavuje 2,7% jej celkových spravovaných aktív – AUM – 27,3 miliárd dolárov. Investícia do bitcoinu bola pre spoločnosť Ruffer drastickým krokom, pretože členovia predstavenstva o investícii starostlivo uvažovali.

V recenzii tohto mesiaca Jonathan Ruffer uviedol, že firma sa „nervózne uspokojila“ s tým, že BTC má pri jej činnostiach dôležitú úlohu. Predseda poznamenal, že podobne ako zlato, aj bitcoin je investíciou, keď sú USD a ďalšie nekryté meny „kerplunked“ – keď hodnota týchto mien klesá kvôli inflácii.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Ak je von hypotéza správna, potom môžeme očakávať pokles ceny na psychologickú úroveň 34 000 dolárov. Ďalší zlom pod ním by mohol byť katastrofický, pretože to bude trvať BTC na 50-dňovú SMA (27 600 dolárov).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map