Denná analýza ceny bitcoinu BTC

  • Bitcoin je teraz jedným z 10 najcennejších globálnych aktív.
  • BTC prekonalo signál predaja sekvenčného indikátora TD.

Bitcoin za posledné tri dni vyskočil z 32 000 na 37 250 dolárov, čím ľahko prekonal psychologickú úroveň 35 000 dolárov. Odteraz to vyzerá, že popredná kryptomena je na rýchlej ceste k zóne 40 000 dolárov. Celková kryptotrhová kapitalizácia prekročila hranicu 1 bilión dolárov. Zdá sa, že BTC jazdí na tejto masívnej vlne pozitívnej hybnosti, keď sa vydáva na nové maximá.

Bitcoin prekonáva predajný signál

Štvorhodinový graf bitcoinu rozžiaril signál predaja zeleným deviatim svietnikom. Po miernom poklese z 35 000 na 34 600 dolárov sa však cena dokázala zotaviť nad 37 000 dolárov.

btc / usd 4-hodinový graf 010721

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

Negatívna stránka je chránená tromi zdravými úrovňami podpory, ako je vidieť v IntoTheBlock „In / Out of the Money Around Price“ (IOMAP). Tieto tri úrovne sú na 20-barovej SMA (33 300 dolárov). 32 200 dolárov a 50-bar SMA (31 350 dolárov). Tieto tri podporné steny sa zdajú byť dostatočne silné na to, aby absorbovali veľké množstvo predajného tlaku.

graf objemu BTC / USD 010721

Obrázok: IntoTheBlock

Denný cenový graf dáva ďalšiu dôveryhodnosť nášmu celkovému býčemu výhľadu. Po prvé, konvergencia / divergencia kĺzavého priemeru (MACD) ukazuje rastúci vzostupný trend. Po druhé, parabolická SAR sa zmenila z medvedej na býčiu, čo opäť ukazuje, že býci majú úplnú kontrolu nad trhom.

bct / usd denný graf 010721

Obrázok: BTC / USD denne

Existuje prichádzajúce skládka?

Krypto analytik spoločnosti Panama Crypto urobil zaujímavé pozorovanie. Zdá sa, že počet bitcoinov na burzách sa zvýšil o veľké množstvo.


bitcoinový sentimentový graf 010721

Obrázok: Santiment

To by mohlo znamenať, že kupujúci presúvajú svoje BTC do peňaženiek na burze, aby predali svoje mince a dosiahli zisk.

Bitcoin v budúcom mesiaci dosiahne 45 000 dolárov

CCO spoločnosti BitPay, Sonny Singh, uviedol, že je presvedčený, že bitcoin by mohol v budúcom mesiaci dosiahnuť 45 000 dolárov. V nedávnom rozhovore pre agentúru Bloomberg Singh poznamenal, že gigantické firmy môžu predať svoje digitálne aktíva skôr, ako by ľudia mohli očakávať v snahe dosiahnuť zisk.

Mnoho inštitucionálnych kupujúcich nakúpilo okolo 20 000 dolárov, takže to by bola moja minimálna miera, kam až môžu bitcoiny klesnúť … Všetci kupujúci, ktorí nakúpili, povedali: „Teraz sú bitcoiny v časovom horizonte troch až piatich rokov, „čo je skvelé, ale myslím si, že ak bitcoin dosiahne budúci mesiac zhruba 45 000 dolárov, povedia:„ len sme vytvorili dvojnásobok, viete, ten trojročný horizont už nepotrebujeme, začnime predávať niektoré.

Singh navyše pridal ďalšiu predpoveď, ktorá naznačuje, že keď bitcoin začne dosahovať značnú cenu, vlády a štátni príslušníci začnú dané aktívum kupovať. Pokračoval vo vysvetľovaní, že pred dvoma rokmi sa koncept veľkých spoločností, ktoré do svojich súvah pridávajú bitcoin, javí ako pritiahnutý za vlasy, teraz však bitcoin drží veľké inštitúcie.

Bitcoin je teraz 9. najcennejším globálnym aktívom

Podľa Asset Dash je vlajková loď kryptomeny deviatym najcennejším majetkom na svete. Len pred pár týždňami predbehol bitcoin zoznam VISA. Čoskoro zvýšil svoj trhový strop o 70 miliárd dolárov, aby predbehol Berkshire Hathaway, spoločnosť vedenú bitcoinovým kritikom Warrenom Buffettom. V súčasnosti je na prvom mieste v zozname spoločností Apple (2,23 bilióna dolárov), nasledujú Microsoft (1,65 bilióna dolárov), Amazon (1,62 bilióna dolárov), materská spoločnosť spoločnosti Google Alphabet (1,18 bilióna dolárov) a Facebook (773 miliárd dolárov).

Graf cenných papierov AssetDash 010721

Obrázok: AssetDash

Jasnejšie je, že bitcoin môže predbehnúť spoločnosti na bodoch šesť až osem, ak si dokáže udržať svoju stúpajúcu dynamiku. Akcie v Tencente majú hodnotu 698 miliárd dolárov, Tesla od Elona Muska má trhový strop 697 miliárd dolárov a Alibaba má 650 miliárd dolárov, čo je o 12 miliárd dolárov viac ako trhový strop BTC.

Obchodníci s bitcoinovými futures sú opatrní

Štatistika spoločnosti CryptoQuant naznačila, že obchodníci s futures riskujú každý deň menej peňazí, pretože bitcoiny vstupujú do zóny zisťovania cien. Podľa údajov stránky s metrikami priemerný pákový efekt v bitcoinových futures obchodoch neustále klesá na niekoľkých popredných burzách.

V snahe vysvetliť túto rovnicu vyvinul CryptoQuant indikátor s názvom Odhadovaný pákový pomer. Ten sa získa, keď sa otvorený úrok burzy vydelí rezervou uloženou na burze. CryptoQuant poznamenal, že pákový efekt klesá u spoločností Binance, BitMEX, Bybit, Huobi a OKEx. Tieto burzy náhodou ovládajú väčšinu obchodov v celom ekosystéme kryptomien.

Toto zníženie priemerného pákového efektu by mohlo naznačovať opatrnosť uprostred fázy zisťovania ceny. Obchodníci sú ochotní pri otváraní pozícií riskovať čoraz menej kvôli nedostatku historických odkazov na udržanie akejkoľvek predpovede.

Mnoho obchodníkov sa obávalo aj toľko obávanej opravy. Aktíva, ktoré majú príliš vysoký nárast, majú tendenciu v určitom okamihu ustúpiť späť a BTC nie je pre túto realitu žiadnym cudzincom. Obchodníci, ktorí otvorili pozície, budú nakoniec chcieť inkasovať a zužitkovať svoje realizované zisky. Načasovanie by mohlo byť zlé pre tých, ktorí majú značné stávkové pozície využívajúce pákový efekt na pokračovanie býčieho trhu.

CryptoQuant verí, že odhadovaný pákový pomer je dobrý spôsob, ako merať riziko, ktoré sú obchodníci ochotní podstúpiť. Z tohto dôvodu by štatistika mala odrážať všeobecný sentiment na trhu:

ELR pre derivátovú burzu nám hovorí, koľko pákového efektu používatelia v priemere využívajú. Tieto informácie merajú sentiment obchodníkov, či sú vystavení vysokému alebo nízkemu riziku. Ak je hodnota ELR v porovnaní s poslednými dňami vysoká, znamená to, že obchodníci sú si svojimi pozíciami dosť istí. Údaje o financovaní, ako napríklad sadzby financovania, môžu obchodníkom pomôcť pri budovaní robustnej obchodnej stratégie s týmito informáciami.

Čísla poskytnuté CryptoQuantom sa snažia ponúknuť objektívny dohľad nad trhmi, berúc do úvahy jednoduchý predpoklad týkajúci sa rizík – keď je vysoký pákový efekt, obchodníci sa domnievajú, že trend je silný. Ak je nízka, obchodníci si nie sú istí, čo sa môže stať.

Kľúčové cenové úrovne na sledovanie BTC

Pre BTC je to všetko o úrovni 40 000 dolárov. Ako budú kupujúci reagovať, keď dosiahnu túto úroveň? Presunuli sa mince na burzy pre majiteľov, aby sa predali v okamihu, keď BTC dosiahne 40 000 dolárov? Budeme musieť počkať a uvidíme, ako to vyjde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector