Denná analýza cien ethereum ETH

  • Ethereum už nie je predražené podľa indexu relatívnej sily.
  • Odpor 1 250 dolárov sa zhoduje s horným Bollingerovým pásmom v 4-hodinovom grafe.

Cena éteru sa od 10. januára do 12. januára prepadla z 1 280 dolárov na 1 050 dolárov. Odvtedy vodca inteligentných kontraktov vyskočil na 1 230 dolárov. Odteraz čelí cena éteru dobrej odolnosti na psychologickej úrovni 1 250 dolárov. Pozrime sa teda, čo sa deje v zákulisí.

Ethereum už nie je predražené

Pred týmto poklesom z 10. januára bol v prekúpenej zóne trend relatívneho indexu sily (RSI) okolo 87,25. Tento medvedí pokles cien však posunul RSI späť do neutrálnej zóny, čo ukazuje, že ethereum už nie je nadhodnotené.

denný graf eth / usd 011521

Obrázok: denný graf ETH / USD

Aby sme teda pochopili, kam môže cena éteru smerovať, pozrime sa bližšie na IOMAP spoločnosti IntoTheBlock. Ako vidno, vopred chýba vysoká úroveň odolnosti. Mierna až slabá bariéra odporu je 1 250 dolárov, pričom 247 000 adries si predtým zakúpilo 500 000 ETH tokenov.

eht / usd objemový graf 011521

Obrázok: IntoTheBlock

Pri pohľade na 4-hodinový graf vidíme, že cena sa dokázala odraziť od podpory stredného pásma Bollinger a prekročila 50-barový SMA. Ako je vidieť, cena éteru našla odpor v hornom Bollingerovom pásme, ktorý sa zhoduje s bariérou odolnosti 1 250 dolárov.

eth / usd 4-hodinový graf 011521

Obrázok: 4-hodinový graf ETH / USD

MACD však vykazuje trvalú býčiu dynamiku, čo znamená, že cena má to, čo je potrebné na to, aby sa prelomila nad hranicu odolnosti 1 250 dolárov.

„Odplata ETH“ Odpor Face Miner

Keďže je kritická implementácia ethereum (EIP-1559) o pár centimetrov bližšie, niekoľko baníkov využívajúcich ethereum vyjadrilo znepokojenie nad aktualizáciou. Diskusie týkajúce sa aktualizácie prebiehali vo vlákne Eth R na trhu s poplatkami # 1559&D Discord kanál tento týždeň. Niektorí baníci proti aktualizácii namietali a poukazovali na riziko centralizácie a útokov.

Aktualizácia EIP-1559 zahŕňa spaľovanie poplatkov za plyn a dúfa, že zníži hroty v prípade preťaženia siete. Podľa správy Crypto Briefing vysvetlil Tim Beiko, koordinátor rôznych implementátorov a výskumníkov pracujúcich na EIP-1559, aký prínos bude mať táto aktualizácia pre sieť..

Uľahčuje zahrnutie transakcií. Po prvé, robí cenu, ktorú by mala transakcia platiť, aby bola zahrnutá výslovne do protokolu, a to tak, že má v záhlaví bloku „základný poplatok“. Umožňuje tiež zaplniť bloky až „200%“, čo znamená, že v priemere majú bloky priestor na marginálne transakcie, čo znamená, že vaša transakcia je zahrnutá rýchlejšie ako dnes.

Je potrebné spáliť aj „základný poplatok“ (minimum, ktoré je potrebné zaplatiť za transakciu, aby bola zahrnutá do bloku), aby sa zabránilo manipulácii. Preto keď sa zvyšuje dopyt po transakciách, zvyšuje sa aj spálená suma. Vytvára deflačný tlak, ktorý Beiko pre držiteľov označuje ako „spätný odkúpenie ETH“.

Baníci sa postavili proti aktualizácii, pretože by prišli o príjmy z časti spálených poplatkov za transakcie. Za týmto účelom Beiko uviedla, že „stále dostane úplné blokové odmeny a„ tipy “pre každú transakciu.“ Niektorí z baníkov tvrdili, že vďaka aktualizácii bude sieť centralizovanejšia. Podľa ich teórie, keď sa ťažba stane pre používateľov menej výnosnou (po spálení poplatkov za plyn), mohlo by jej dominovať malé množstvo subjektov s rozsiahlou banskou infraštruktúrou..

Beiko k tomu poznamenala:

(V analýze Tima Roughgardena) je dokázané, že 1559 neuľahčuje tajné dohody ani útoky. Aj keď by bol problém, keby sa proti aktualizácii postavilo 51% baníkov, sieť dôkazov o práci by tiež stratila bezpečnosť, ak by sa viac ako 51% baníkov dokázalo dohodnúť..

Zdá sa, že veľa členov komunity Ethereum súhlasí s Beiko. Znížením prísunu tokenov pomocou EIP-1559 majitelia ETH profitujú z toho, že sa majetok stáva čoraz vzácnejším a z dlhodobého zabezpečenia, ktoré sieť prináša, podľa správy Crypto Briefing.

Overovatelia Etherea 2.0 prechádzajú cez 60 tis

Podľa spoločnosti Beacon Chain počet validátorov v sieti Ethereum 2.0 prekročil 60 000 za iba šesť týždňov existencie. Josh Stark z ethereovej komunity si všimol tento míľnik a porovnal počty validátorov ETH 2.0 s ostatnými blockchainmi.

Stark použil údaje z Coin98 Analytics na porovnanie počtu validátorov na ETH 2.0 s ostatnými. Z desiatich analyzovaných konkurenčných reťazcov bola Avalanche ďalšia najvyššia s hlásenými 716 validátormi. Zatiaľ čo Tezos má 496 validátorov, Polkadot má 288.

Podľa palubnej dosky Launchpadu je výška ETH, ktorá je v súčasnosti stanovená v depozitnej zmluve na ETH 2.0, 2,46 milióna (2,16% z celej ponuky). Aj keď časť ponuky neznie veľa, je potrebné poznamenať, že tento ETH sa nemôže predať a bol účinne uzamknutý najmenej na rok..

Do obehu sa vráti až potom, keď fáza 1.5 vylepšenia Serenity spojí reťazec ETH 1.0 s ETH 2.0. Stávkujúce spoločnosti v súčasnosti zarábajú 10% ročný výnos z ETH, ktorý sa od spustenia reťaze Beacon Chain zvýšil o 83%. Zdá sa, že pre blockchain, ktorý zatiaľ nič nerobí, je ETH 2.0 už o dosť pred svojimi konkurentmi.

Očakáva sa, že cena éteru dosiahne úroveň?

Ak sa cene éteru podarí prelomiť hranicu odolnosti 1 250 dolárov, chýbajú im silné prekážky na ceste späť k 1 350 dolárom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me