Denná analýza cien ethereum ETH

  • Cena éteru je v súčasnosti trendy vo formovaní kanálov smerom nahor.
  • 4-hodinový graf je na pokraji blikania signálu predaja v sekvenčnom indikátore TD.

Cena éteru vyskočila v dnešných ranných hodinách na 1 475 dolárov a dosiahla nové historické maximum. Keď budú mať býci úplnú kontrolu nad celkovým trhom, môžeme očakávať, že ETH čoskoro prekoná psychologickú úroveň 1 500 dolárov. Niekoľko ukazovateľov v štvorhodinovom grafe však ukazuje, že medvedia korekcia by mohla byť za rohom.

Cena éteru stúpa vo vzostupnom formovaní kanála

Cena éteru zaznamenala trend stúpajúcej formácie kanálov. V piatok 22. januára sa ETH podarilo otočiť 20-dňovú SMA z odporu na podporu, pretože býci sa nakoniec podarilo spojiť štyri po sebe nasledujúce býčie stretnutia. Počas týchto posledných štyroch dní sa cena éteru vyšplhala z 1 100 dolárov na 1 425 dolárov.

denný graf eth / usd 012521

Obrázok: ETH / USD denne

IOMAP nám ukazuje, že vopred nie sú známe žiadne úrovne odporu, čo dáva ETH slobodu mapovať nové úrovne. Negatívom je, že najzdravšia podpora je pri 20-dňovom SMA (1 235 dolárov). Predtým na tejto úrovni 935 000 adries zakúpilo 9,5 milióna ETH tokenov.

graf objemov et / usd 012521

Obrázok: IntoTheBlock

4-hodinový cenový graf Etherea nám tiež ukazuje, že vodca inteligentných kontraktov smeruje k vzostupu kanálu. Plus, 20-bar SMA je na pokraji prechodu cez 20-bar SMA, aby vytvoril vzostupný krížový vzor.

eth / usd 4-hodinový graf 012521

Obrázok: ETH / USD 4 hodiny

Denný graf však ukazuje aj dva negatívne znaky, ktoré by mohli naznačovať krátkodobú medvediu korekciu. Po prvé, relatívny index sily (RSI) sa blíži k plazivej zóne prekúpenia. To by mohlo znamenať, že Ethereum je na pokraji nadhodnotenia.

Po druhé, cena ETH je na pokraji blikania predajného signálu vo forme svietnika so zelenou deviatkou v sekvenčnom indikátore TD. Oba tieto ukazovatele by mohli čoskoro spustiť medvediu korekciu.


DeFi je hlavným faktorom za rastom cien éteru – analytici

Po tom, čo sa Ether (ETH) za posledných pár mesiacov dostal na hodnotu viac ako 300%, obchoduje na najvyššom bode za zhruba tri roky. Mnoho odborníkov v odbore sa domnieva, že obrovský rast sektoru decentralizovaného financovania (Defi) posúva cenu etherea vpred.

Brian Norton – prevádzkový riaditeľ spoločnosti My Ether Wallet – v nedávnom rozhovore vysvetlil:

V roku 2020 došlo k výbuchu ekosystému Defi na ethereu – prvý zásah v celkovej hodnote 1 miliardy dolárov sa zastavil vo februári, teraz 20,5 miliárd dolárov iba za 11 mesiacov. Tento rast prilákal mnoho nových používateľov, ktorí hľadajú výnosy, ktoré nie sú k dispozícii v bitcoinoch, s centralizovanými sprostredkovateľmi.

Dodal, že mnoho ľudí od uvedenia ETH 2.0 na sieť Ethereum pridelilo čas, peniaze a zdroje. Po dokončení je aktualizácia nastavená tak, aby bola blockchain škálovateľnejšia a efektívnejšia z hľadiska platieb, transakcií a vytvárania aplikácií. To spôsobilo, že priestor DeFi prudko rástol. Pridal:

To, čo sledujem, je aktivita vývojárov na Ethereum, pretože slúži ako indikátor toho, že prichádzajú nové a lepšie prípady použitia, ktoré zvýšia dopyt po natívnom majetku. Ethereum má viac ako päťnásobný počet aktívnych vývojárov ako bitcoin a každý deň pridáva vývojárov rýchlejším klipom.

Paolo Ardoino, CTO spoločnosti Bitfinex, uviedol, že priestor DeFi spôsobil komunite ETH niekoľko problémov. Je však pravdepodobné, že z dlhodobého hľadiska prinesie sieti ETH úplne novú úroveň sily.

Zatiaľ čo explózia projektov v Defi spôsobila pre Ethereum čoraz väčšie bolesti, v súčasnosti sa pracuje na vrstvení riešení, ktoré pomáhajú sieti rozširovať sa.

Upgrade na ETH 2.0 prebieha hladko – hlavný vývojár spoločnosti Ethereum

Vedúci vývojár spoločnosti Ethereum Danny Ryan nedávno vydal aktualizáciu s podrobnosťami o vývoji ETH 2.0. V blogovom príspevku s názvom „The State of Eth2“ ​​Ryan poznamenal, že v reťazci majákov je teraz vsadených 2,5 milióna ETH.

Niekoľko členov kryptokomunity verilo, že prechod spoločnosti Ethereum od konsenzu proof-of-work (PoW) k proof-of-stake (PoS) spôsobí, že ETH1 bude zastaraný. V súvislosti s tým Ryan objasnil, že ETH 1 aj ETH 2.0 budú naďalej fungovať, pretože tento výraz sa týka iba samostatných vrstiev siete Ethereum..

Pojmy „eth1“ a „eth2“ sú nesprávne pomenovania. Keby som mal svoju cestu, navždy by som ich vyhodil. Tieto označenia – eth1 / eth2 – znamenajú nesprávnu postupnosť. Naznačujú, že et1 bude zastaraný v prospech et2, že jeden zostane pozadu pre druhý. Namiesto toho výrazy v skutočnosti predstavujú rôzne vrstvy zásobníka.

Vývojár ďalej dodal, že ETH 1 zahŕňa činnosť a upgrade používateľskej vrstvy siete (stav, transakcie a účty), pokiaľ ide o koncových používateľov siete Ethereum. Na druhej strane, ETH 2.0 je séria upgradov určených na prepracovanie základného konsenzu Ethereum od súčasného PoW k „udržateľnejšiemu a škálovateľnému dôkazu o podiele“. ETH 2.0 v konečnom dôsledku vylepší používateľskú vrstvu ETH 1.

Ryan poznamenal, že hoci sieť majákov ETH 2 fungovala bez problémov, tím bude pokračovať v jej testovaní, hodnotení a vylepšovaní počas celého roku 2021 pred zlúčením ETH1 a ETH2. Dodal, že vysoké poplatky za plyn v sieti Ethereum by boli stanovené ešte pred alebo po zlúčení, pretože implementácia EIP 1559 je úplne nezávislá od vývoja ETH2.

EIP 1559, veľmi očakávaná aktualizácia trhu s poplatkami spoločnosti Ethereum, je tiež dostatočne nezávislá od platformy eth2 a technicky sa môže stať buď pred alebo po zlúčení et2. To znamená, R&D tejto položky za posledných 12 mesiacov nabral paru a my optimisticky uvidíme v roku 2021 na hlavnej sieti 1559 poplatkových mechanizmov.

Očakáva sa, že cena éteru dosiahne tieto úrovne

Cena éteru by mala mať v súprave dostatok na to, aby prekročila psychologickú úroveň 1 500 dolárov. Aj keby ETH prešiel dočasnou korekciou, mal by tieto úrovne stále porušovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector