• Bitcoin povzbudzuje povzbudzujúce správy od Fedu, zvyšuje inflačné očakávania USA, je však stále opatrný.
  • Ethereum riskuje pokles na utorňajšie minimum, ak nenájde akceptáciu nad 1650-1700 dolárov.
  • Zvlnenie uviaznuté medzi kľúčovým priemerom v dennom grafe a čaká silný katalyzátor prelomenia rozsahu.

Po tom, ako začiatkom tohto týždňa predniesli hrôzostrašnú šou, sa zdá, že kryptoboti našli svoje nohy, pretože vo štvrtok zavládol príliv optimizmu. Napriek obratu v sentimente trhy stále zostávajú nervózne uprostred nedávnych reflačných hlášok a nie príliš povzbudivých komentárov najbohatších ľudí na svete..

Predtým nasledoval výpredaj kryptomeny, keď investori prehodnotili nedávny rekordný čas po opatrných poznámkach ministerky financií USA Janet Yellenovej, zakladateľa Tesly Elona Muska a spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft Billa Gatesa.

Keďže však americký Federálny rezervný systém (Fed) zverejnil nové predpoklady pre vydávanie digitálneho dolára a rastúce inflačné očakávania, býci opäť zmenili nádej. Predpoklady Fedu naznačovali, že je ešte dlhá cesta do spustenia digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Medzitým sa inflačné očakávania USA zvýšili na najvyššie hodnoty za posledných takmer desať rokov. Boli to najmä vyhliadky na veľký fiškálny balík, pokrok v zavádzaní vakcín a zadržiavaný dopyt spotrebiteľov, vďaka čomu sa hlavná kryptomena Bitcoin stala atraktívnejšou ako zabezpečenie proti inflácii..

Spoločnosť Coinbase Global Inc., ktorá je najväčšou burzou kryptomien S, sa prihlásila k rozšíreniu trhového optimizmu a zároveň sa prihlásila na burzu. Prvý veľký priamy zoznam sa uskutoční na burze Nasdaq. Burzová komisia vo štvrtok.

Uprostred obnoveného optimizmu sa pozrime, či technické grafy odrážajú to isté aj pre niekoľko najdominantnejšie obchodovaných kryptomien.

Bitcoinové býky trvajú na tom, ale zatiaľ nie sú z dreva

Pozornosť sa opäť obracia k hranici 60 000 dolárov, pretože sa zdá, že bitcoiny našli solídnu podporu okolo 45 000 dolárov. Pravdepodobne však bude býci BTC čeliť ťažkej bitke na sever, ako ukazuje štvorhodinový graf.

Uvedený graf ukazuje, že najobľúbenejšie digitálne aktívum na svete získalo medvedí 21-kĺzavý priemerný priemer (SMA) na úrovni 50 899 dolárov, pričom za posledné dve obchodné rokovania pevne obhájilo horizontálnu hodnotu 50-SMA na úrovni 50 094 dolárov..

Aj keď obnovenému nárastu v BTC / USD došla para pod úrovňou 52 000 dolárov, cena sa v čase písania článku bojuje o 51 000 dolárov. Index relatívnej sily (RSI) je na vyššej hranici, ale zostáva pod strednou čiarou, čo naznačuje, že tendencia predaja stále zostáva nedotknutá.

Ak by teda kritická podpora 50-SMA ustúpila, môže byť v nedohľadne prudký pokles smerom k minimu z tohto týždňa, blízko 45 500 dolárov. Ďalší relevantný cieľ pre medvede je 42 569 dolárov, kde je vyrovnaná mierne vzostupná hodnota 200-SMA.

BTC / USD: Štvorhodinový graf


Alternatívne je na získanie ťahu potrebný štvorhodinový svietnik, ktorý sa zatvára nad bariérou 21-SMA. Zaokrúhlená suma 52 000 dolárov by spochybnila záväzky kupujúcich a vodorovná 100-SMA by bola vystavená na 52 733 dolárov.

Prijatie nad posledným menovaným by mohlo zaznamenať obrovský nárast smerom k rekordným maximám 58 367 dolárov. Ďalšou najlepšou stávkou pre býkov je hranica 60 000 dolárov.

Ethereum: Obrana 200-SMA je pre býkov rozhodujúca

Ethereum jazdí vyššie na pozitívnom tóne viditeľnom v krypto komplexe a sleduje trvalý pohyb nad prekážkou 1700 dolárov. Stojí za zmienku, že býci ETH si nedokázali nájsť silnú oporu nad druhou od tej doby, čo sa pokúsili zotaviť z výpredaja z tohto týždňa na úroveň takmer 1350 dolárov.

Z technického hľadiska predajcovia naďalej číhajú na vyšších úrovniach, pretože obchody RSI sa obchodujú pod strednou čiarou, momentálne na úrovni 45,50. Medzitým musia býci presvedčiť, aby prekročili medvediu 21-SMA za 1648 dolárov. Avšak iba trvalý pohyb nad úrovňou 1700 dolárov mohol oživiť býčiu dynamiku.

Hroziaci medvedí kríž v uvedenom časovom rámci s tým, že 50-SMA chce preraziť 100-SMA zhora, tiež podporuje prípadný hroziaci pokles kryptomeny č. 2.

Stredajšie minimum 1 500 dolárov by sa nachádzalo na radare predajcov, ďalší negatívny cieľ by sa mohol pohybovať na úrovni 1 400 dolárov.

ETH / USD: štvorhodinový graf

Na druhej strane čaká silný odpor na úrovni okolo 1 800 dolárov – sútok 1 – a 50-SMA, ak by sa nákupný tlak zrýchlil nad stredajšiu maximu 1714 dolárov.

Neprehliadnite: Predikcia cien éteru

Ripple konsoliduje kolaps tohto týždňa a vznikajú riziká poklesu

Býci XRP sa vo štvrtok pokúsili o vlažný odraz, čím prerušili dvojdňový klesajúci trend, aj keď riziká zostávajú skreslené smerom nadol, pretože technické ukazovatele naďalej uprednostňujú medvede.

V dennom grafe XRP / USD vytvoril doji svietnik, čo naznačuje, že býci nemajú nasledovné zaujatosť potom, čo sa spot začiatkom tohto týždňa zrútil až na 0,4397.

14-RSI tiež smeruje nižšie pod úroveň 50,00, čo naznačuje, že nevýhoda sa zdá byť pre obchodníkov Ripple príťažlivejšia.

Okamžitý pohyb nižšie by mohol strážiť mierne vzostupný 100-SMA na hodnote 0,4293 USD, ak si predajcovia znížia týždenné minimá.

Na juh by mohla stúpajúca 50-SMA na úrovni 0,3992 USD pomôcť býkom XRP. Ak sa predajný tlak zintenzívni, je možné spochybniť kritickú horizontálnu podporu pri 200-SMA vo výške 0,3427 USD.

XRP / USD: Denný graf

Ak sa kupujúcim podarí odolávať nad stredajším (týždenným) minimom, oživenie by mohlo získať dynamiku smerom k psychologickému magnátovi 0,50 USD.

Ďalšou významnou prekážkou pre mincu č. 7 môže byť silný odpor na 21-SMA vo výške 0,5162 USD.

Na záver treba povedať, že je potrebný silný katalyzátor, ktorý pomôže potvrdiť zlom pre XRP / USD v oboch smeroch. Do tej doby bude hra v dosahu pravdepodobne pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.

Vyskúšajte: Ako nakupovať Ripple – Sprievodca pre začiatočníkov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector