Denná technická analýza bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu je zasadená medzi dve silné úrovne.
  • BTC bliká niekoľko nákupných signálov v časovom rámci 4 hodiny.

Cena bitcoinu sa za posledné dva dni zvýšila z 30 300 dolárov na 34 000 dolárov, pretože kupujúci sa vrátili s pomstou. Za súčasného stavu cena uviazla pod 20-dňovou SMA. Pozrime sa bližšie.

Cena bitcoinu sa zastavila na svojej ceste

Za súčasného stavu by cena bitcoinu nemohla ďalej stúpať so svojím býčím pohybom. Kupujúci sa pokúsili otočiť 20-dňovú SMA z odporu na podporu, ale nepodarilo sa im to. Aj keď to kupujúci prekonajú, čelia ďalšiemu silnému odporu na hranici 35 700 dolárov.

denný graf bTC / USD 012921

Obrázok: BTC / USD denne

Keď už hovoríme o linke 35 700 dolárov, predtým 495 000 adries kúpilo na tejto úrovni 285 000 BTC. Ak to kupujúci prekonajú, mali by mať jasnú cestu, ako posunúť cenu bitcoinu nad psychologickú úroveň 36 000 dolárov.

graf objemu BTC / USD 012921

Obrázok: IntoTheBlock

4-hodinový graf cien bitcoinu je stále mimoriadne býčí. Na prvý pohľad môžete vidieť štyri rôzne pozitívne signály pre BTC.

btc / usd 4-hodinový graf 012921

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

  • Bitcoinové býky zostali pod kontrolou päť dní po sebe.
  • Parabolická SAR bola obrátená z medvedej na býčiu.
  • MACD ukazuje vzostupnú dynamiku trhu.
  • 20-barové, 50-barové a 200-barové SMA sa všetky zmenili z odporu na podporu.

To by teda mohlo znamenať, že cena bitcoinu môže urobiť ďalší pokus o hranicu odporu 35 700 dolárov a prevziať kontrolu.

Ari Paul: Inštitúcie hromadiace sa v bitcoinoch, aby zostali bohatí


Ari Paul, spoluzakladateľ investičnej spoločnosti pre kryptomeny BlockTower Capital, nedávno uviedol, že inštitucionálni investori čoraz viac nakupujú bitcoiny, aby chránili svoje bohatstvo. V nedávnom rozhovore pre SALT Talks s Johnom Darsiem Paul uviedol, že veľkí investori sa pri vkladaní svojich peňazí do bitcoinu stavajú defenzívne..

Podľa Pavla došlo v myslení miliardárov k zaujímavému posunu, pretože teraz „myslia defenzívne“. Dodal, že pasívne prideľujú najmenej 10% svojho čistého imania v bitcoinoch „len pre prípad, že držia krok.“ Podľa Paulovho názoru sa títo investori nesnažia zbohatnúť s alokáciou BTC, ale zbohatnúť.

[Miliardy] teraz myslia obranne. Myslia si, že dosť ich miliardárskych kamošov má 10% svojho čistého imania v bitcoinoch. Ak to neurobia, myslia si: „Človeče, ak Bitcoin urobí ďalších 20-násobok, už na tieto večierky nie som pozvaný. Nie som v tom bohatom klube, nech sú v hierarchii kdekoľvek. Takže si teraz myslia: ‚Potrebujem pasívne pridelenie. Potrebujem v tom 10% svojho čistého imania, aby som udržal krok, len pre prípad. ‘Nejde o to, aby som zbohatol, ale teraz to je o to, aby som zbohatol.

Paul dodal, že nová kategória investorov by prispela k dlhodobému zníženiu volatility bitcoinu.

To sú veľmi silní kupujúci. Jedná sa o ľudí, ktorí sa snažia kúpiť viac za dipy. Jedná sa o ľudí, ktorí sa nechystajú predať so zmenou trendu. Volatilita nezmizne. Nemôžete mať rozbúrené behy býkov, ktoré vás dostanú 10x vyššie bez volatility. Volatilita bude postupne klesať, pretože to inštitucionalizuje [so] širšou účasťou na trhu.

Kapitál Q9 a hongkonské finančné giganty expandujú do ponuky bitcoinov

Henyep Group, konglomerát finančných služieb so sídlom v Hongkongu, rozširuje svoje tradičné ponuky súkromného majetku do priestoru digitálnych aktív. Skupina nedávno založila novú dcérsku spoločnosť s názvom Q9 Capital, ktorá oficiálne spustila sprostredkovateľské služby podobné kryptomene. Dcérska spoločnosť je zameraná na jednotlivcov a rodinné kancelárie s vysokou čistou hodnotou.

V tlačovom vyhlásení spoločnosť uviedla, že sa snaží uspokojiť rastúci dopyt po digitálnych aktívach z týchto typov inštitucionalizovaných zdrojov kapitálu. Plánuje spustenie kompletného krypto-over-the-counter (OTC) pracoviska na uľahčenie obchodov klientov a ponúkaním produktov na sporenie kryptomeny a správcovských služieb..

Aaron Chiu, spoluzakladateľ spoločnosti Q9 a výkonný riaditeľ skupiny Henyep, uviedol:

Vidíme to [kryptopriestor] ako jednu príležitosť v živote, pretože je veľmi zriedkavé, keď máte k dispozícii novú triedu aktív. Vidíme obrovskú hodnotu v digitálnych aktívach, ktoré sa stali skutočne globálnou triedou aktív, ako to bolo pred 40 rokmi v prípade zlata.

Chiu uviedol, že cieľom je uplatniť špecializované skúsenosti s obsluhou klientov Henyep (v tradičnom spravovaní majetku) do krypto priestoru. Dodal, že zatiaľ čo skupina Henyep Group inkubovala kapitál Q9 in-house, dlhodobým plánom je jeho vyčlenenie do samostatnej entity.

James Quinn, výkonný riaditeľ spoločnosti Q9, uviedol, že od uvedenia Q9 na trh zaznamenal prudký nárast záujmu zo strany nekryptových domácich investorov.

Asi 90% našich klientov je v oblasti kryptomien úplne nových alebo uskutočnili jednu alebo dve investície predtým, ale neboli aktívne zapojení do vesmíru – všeobecne Bitcoin Class 2021.

Videli sme určitý nárast [pre bitcoiny] s témou okolo príbehu o zabezpečení inflácie a de-globalizácie. To v kombinácii s cenovou akciou vyvolalo záujem o našu skupinu klientov, ktorí si kryptomenu kúpili prvýkrát.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Ak kupujúci prevezmú 20-dňovú SMA a hranicu 35 700 dolárov, cena bitcoinu môže ľahko prekročiť hranicu 36 000 dolárov. Ak tu cena zlyhá, môže klesnúť na podpornú stenu na 30 800 dolárov. Podľa IntoTheBlock je táto úroveň dostatočne silná na to, aby absorbovala veľké množstvo predajného tlaku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector