Denná technická analýza bitcoinu BTC

  • Spoločnosť BTC túto stredu prekonala hranicu 21 000 dolárov.
  • Itoap IntoTheBlock ukazuje dve zdravé úrovne podpory na 19 250 $ a 19 000 $.

Bitcoin je celosvetovo populárna téma číslo jeden na Twitteri, a to z dobrého dôvodu. Premiérová kryptomena prekročila hranicu 20 000 dolárov, dosiahla svoje historické maximum a odvtedy prekročila hranicu 21 000 dolárov. Celkovo to bolo pre bitcoiny dosť historických dní.

Bitcoin ide hore, hore a preč

Za posledné dva dni vyskočili BTC z 19 400 dolárov na 21 800 dolárov. Cena sa pohodlne pohybuje nad 20-dennými, 50-dennými a 200-dennými SMA. Relatívny index sily (RSI) sa vyšplhal nad 70, čo ukazuje, že aktívum môže byť mierne predražené.

denný graf BTC / USD 121720

Obrázok: denný graf BTC / USD

BTC v súčasnosti spočíva na úrovniach zdravej podpory, ktoré je možné vizualizovať pomocou nástroja IntoTheBlock In / Out of the Money Around Price (IOMAP).

bitcoin adresy objemový graf

Obrázok: BTC IOMAP

Podľa IOMAP existujú dve zdravé podporné zóny v hodnote 19 250 dolárov a 19 000 dolárov. Na pôvodnej úrovni si 987 000 adries zakúpilo 470 270 BTC. Podobne na úrovni 19 250 dolárov si niečo menej ako 595 000 adries zakúpilo ~ 430 000 BTC. Ak teraz dôjde k výpredaju, mali by byť tieto dve úrovne dostatočne robustné, aby absorbovali medvedí tlak.

Pozrime sa na kratší časový rámec prostredníctvom 4-hodinového grafu.

btc / usd 4-hodinový graf 121720

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

Kratší časový rámec vám dáva lepšiu predstavu o vysokej volatilite, ktorou BTC práve prechádza. Čeľusť Bollingerovho pásma sa značne rozšírila, čo naznačuje vyššiu volatilitu. MACD tiež ukazuje zvyšovanie dynamiky trhu. Preto by BTC malo byť schopné tlačiť sa nad 22 000 dolárov.


Bitcoin sa stáva tretím „najviac preplneným obchodom“

Nedávny prieskum, ktorý uskutočnila Bank of America, ukázal, že bitcoiny sa nachádzajú v rebríčku „najľudnatejšieho obchodu“. Vlajková loď meny prekonala tradičné investície ako zlato a dlhopisy.

Bitcoin, ktorý je uvedený na treťom mieste, označuje za najrušnejšie obchodovanie 15% respondentov prieskumu. Tech akcie (52%) a krátke dolárové pozície (18%) sa umiestnili na vyššej priečke ako vlajková loď kryptomeny.

bitcoinový tweet

Prieskum sa uskutočnil od 4. do 10. decembra a kládol otázky týkajúce sa trendov v správaní investorov. Na prieskume sa zúčastnilo 217 správcov fondov kolektívne zodpovedných za aktíva vo výške 534 miliárd dolárov. Na otázku, či si držali dlhé pozície v bitcoinoch, 15% odpovedalo kladne.

V dôsledku masívnej inflácie je vo výsledkoch prieskumu jasne viditeľný trend od hotovosti k nekorelovaným aktívam, ako sú bitcoiny. Niekoľko investičných manažérov sa teraz teší na nákupy bitcoinu po tom, čo giganti z tohto odvetvia ako MicroStrategy a Square získali veľké množstvo bitcoinu.

Prieskum Bank of America tiež zistil, že správcovia fondov majú podváženú hotovosť po prvýkrát od roku 2013, keď za posledných pár mesiacov nakúpili neprimerané množstvo akcií, komodít a ďalších aktív vrátane bitcoinu..

Bitcoinová likvidita je o palcov bližšie ako kedykoľvek predtým

Niekoľko významných spoločností ako MicroStrategy a GrayScale tento rok zmenšilo svoju expozíciu voči bitcoinu. V súvislosti s tým CEO CoinCorner nedávno tweetoval, že kríza likvidity pre bitcoiny by sa mohla blížiť.

Podľa údajov zdieľaných Messarim Ryanom Watkinsom má MicroStrategy v súčasnosti vo svojom úložisku 40 824 bitcoinov. Táto suma má hodnotu neuveriteľných 797 miliónov dolárov a spoločnosť dosiahla zisk 322 miliónov dolárov, pričom do hlavnej kryptomeny vložila iba 475 miliónov dolárov.

Pred niekoľkými dňami spoločnosť MicroStrategy dokončila získavanie prostriedkov akcionárov na získanie ďalších bitcoinov. Spoločnosť získala od investorov 650 miliónov dolárov. Generálny riaditeľ CoinCorneru Danny Scott je presvedčený, že bitcoinová kríza likvidity je za rohom. Poznamenal, že spoločnosť GrayScale Investments tento rok položila ruky na 115 236 BTC, čo je v prepočte 2,2 miliardy dolárov.

Nedávno tweetol, že bitcoiny v hodnote 700 miliónov dolárov boli vybrané z búrz kryptomeny, pretože používatelia (vrátane finančných inštitúcií) dlhodobo skladujú BTC v chladiarenských trezoroch.

Raoul Pal: Bitcoin žerie svet

Investičný stratég Raoul Pal nedávno uviedol, že bitcoiny „žerú svet“ kvôli 10-ročným výnosom nad 6 200 000% a ročným výnosom zhruba 200% ročne. V nedávnom tweete Pal vyjadril svoje názory na bitcoin, pretože nové údaje odhalili pôsobivý výkon mince.

Investícia BTC uskutočnená v roku 2011 priniesla výnosy 6 271 233%, ako poznamenal Charlie Bilello, generálny riaditeľ spoločnosti Compound Capital Advisors. Dodal, že odvtedy sa tomuto výkonu nič nevyrovná. Ďalšou najlepšou stávkou je podľa neho Nasdaq, ktorý ponúka úbohých 512%.

Rok 2020 bol pre bitcoiny plodným rokom, pretože prekonal akcie, zlato a ďalšie makro stávky. Proti minimu 3 600 dolárov v marci je BTC / USD hore o 440%. V nedávnom tweete makroanalytik Alex Krueger uviedol, že súčasná cenová akcia jednoducho znamená, že sa bitcoin pripravuje na expanziu na nové maximá.

Čím viac času BTC strávi pod 20 tis. A čím nižšia je báza financovania a termínových obchodov, keď sa cena blíži k 20 tis., Tým silnejšia je zlomová hranica, akonáhle to príde.

Bitcoinové býky predpovedajú ďalšiu dynamiku rastu v dôsledku hromadenia vlajkovej lode niekoľkými inštitucionálnymi kupcami.

Autor bestsellerov: Bitcoin má v roku 2021 dosiahnuť 50 000 USD

Robert Kiyosaki, autor knihy Rich Dad Poor Dad, nedávno predpovedal, že bitcoiny v roku 2021 dosiahnu 50 000 dolárov. Kiyosaki, ktorý sa v uplynulom roku vyjadril voči BTC, uviedol, že nákup bitcoinu skôr, ako sa vyšplhá nad 20 000 USD, je ideálny skôr, ako zasiahne jeho predpokladaná hodnota 50 000 USD.

Vďaka masívnej inflácii a pozitívnemu sentimentu okolo bitcoinu sa zdá, že trh s kryptomenami má prudký nárast. Ako povedal Kiyosaki, zvýšený záujem o inštitucionálne investície viedol trh s kryptomenami k býčemu vývoju.

Keďže inštitúcie ako Grayscale, Square, MicroStrategy a CME nakupujú čoraz viac BTC, dopyt po minciach vzrástol. To zvýšilo cenu a na trh privedlo nových investorov. Ak sa predpovede Kiyosaki naplnia, cena bitcoinu smeruje k masívnemu nárastu, ktorý v budúcom roku získa viac ako 250%.

Kľúčové cenové hladiny, ktoré je potrebné sledovať

BTC sa momentálne nachádza na nezmapovanom území, takže bude zaujímavé sledovať, ako sa držitelia budú správať, ak cena dosiahne psychologickú úroveň 22 000 dolárov..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector