Denná technická analýza bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu má tri zdravé úrovne podpory na úrovni 49 500 dolárov, 48 000 dolárov a 46 000 dolárov.
  • Motley Fool a Blackrock sa usilujú investovať veľké prostriedky do BTC.

Od 1. februára do 17. februára cena bitcoinu vzrástla z 33 000 dolárov na 52 000 dolárov, čím získala na celkovom zhodnotení takmer 20 000 dolárov. Cena BTC sa však za posledné dva dni trochu znížila. Pozrime sa podrobnejšie na technické analýzy.

Cena bitcoinu čelí miernej korekcii

Tento nedávny rast ceny bitcoinu bol dostatočne robustný, aby tlačil RSI do prekúpenej zóny. Medvedia korekcia za posledné dva dni však posunula BTC späť do neutrálnej zóny. Zdá sa to skôr ako dočasné štikútanie ako nový trend.

denný graf BTC / USD 021921

Obrázok: BTC / USD denne

Cena bitcoinu má tri zdravé úrovne podpory na úrovni 49 500 dolárov, 48 000 dolárov a 46 000 dolárov. Najsilnejšia podpora je 46 000 dolárov, kde predtým 600 000 adries zakúpilo 360 600 BTC tokenov. Tieto úrovne sú dostatočne silné na to, aby absorbovali obrovské množstvo predajného tlaku. Preto neočakávame, že BTC klesne pod 46 000 dolárov.

graf objemu BTC / USD 021921

Obrázok: IntoTheBlock

MACD v 4-hodinovom cenovom grafe bitcoinov sa stal medvedím, takže môže byť na rade ďalšia korekcia. Od tejto chvíle našiel BTC podporu na 20-barovom SMA.

btc / usd 4-hodinový graf 021921

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

Motley Fool kúpi 5 miliónov dolárov bitcoinu za jeho „10-násobný potenciál“

Populárna finančná a investičná poradenská firma The Motley Fool nedávno oznámila, že investuje 5 miliónov dolárov do bitcoinu.


„Máme VEĽKÉ NOVINY! Podľa vlastnej súvahy nakupujeme bitcoiny v hodnote 5 miliónov dolárov. To je správne. 5 miliónov dolárov. “

Minúty po oznámení dosiahla cena bitcoinu 52 400 dolárov – nové historické maximum. Spoločnosť uviedla tri dôvody svojej investície. Najprv uviedol, že bitcoin je z dlhodobého hľadiska lepším uchovávateľom hodnoty v porovnaní so zlatom.

Po druhé, bitcoin by sa mohol stať médiom pre „transakcie, pretože by sa ceny v nasledujúcom desaťročí stabilizovali“. Na záver spoločnosť uviedla, že je presvedčená, že BTC môže slúžiť ako produktívne zabezpečenie proti inflácii.

Motley Fool ďalej uviedol, že je presvedčený, že „bitcoiny môžu hrať rolu v diverzifikovanom portfóliu vybudovanom so zameraním na dlhodobé hľadisko“ a že plánuje držať túto bitcoinovú investíciu „mnoho rokov“.

V nedávnom zverejnenom článku spoločnosť uviedla, že sa rozhodla odporučiť bitcoin ako súčasť svojho „10-násobného portfólia skutočných peňazí“, ktoré je zamerané na hľadanie investičných príležitostí s potenciálom 10-násobného zvýšenia hodnoty v priebehu nasledujúcich piatich až desiatich rokov . Ďalej dodala, že pre svoje súvahy bude zvlášť nakupovať bitcoin

Počkáme nielen na to, kým všetci naši členovia v 10X budú môcť nakupovať, skôr ako si kúpime našu alokáciu 10X, ale taktiež dáme všetkým členom Motley Fool príležitosť preskúmať tieto pokyny skôr, ako vložíme 5 miliónov dolárov do The Motley Fool’s vlastné imanie.

BlackRock do hĺbky BTC

Rick Rieder, hlavný investičný manažér spoločnosti BlackRock – najväčšieho správcu aktív na svete – uviedol, že firma sa púšťa do investícií do bitcoinov. Podľa Riedera je kryptotrh pripravený na vstup nových hráčov.

Začali sme sa tým trochu zaoberať. Mám pocit, že sa vyvinula technológia a predpisy sa vyvinuli do bodu, keď sa mnoho ľudí domnieva, že by to malo byť súčasťou portfólia.

Mnohé krajiny predovšetkým čoraz viac regulujú zdanenie kryptomien a zameriavajú sa na zmierňovanie trestnej činnosti. To pravdepodobne podporilo nové krypto investície. Rieder tiež poznamenal, že investovanie do digitálnych aktív je v súčasnosti veľmi praktické, pretože mnohé tradičné aktíva už nie sú pre investorov také atraktívne.

Pri podaní žiadosti komisii pre cenné papiere a burzy začiatkom tohto roka spoločnosť BlackRock naznačila, že bitcoinové deriváty sa pridajú k dvom jej fondom. Patria sem BlackRock Global Allcoation Fund, Inc. a BlackRock Funds V.

V minulosti veľa prominentných členov vedenia BlackRock hovorilo pozitívne aj o BTC. Rieder tiež ocenil kryptomenu, čo naznačuje, že môže predbehnúť zlato.

V novembri 2020 uviedol:

Myslím si, že je to odolný mechanizmus, o ktorom si myslím, že by mohol do veľkej miery nahradiť zlato? Áno, chápem, pretože je to oveľa funkčnejšie, ako keď okolo míňate zlatú tehlu.

19% lístkov spoločnosti PrivateFly sa kupuje v bitcoinoch

Charterový dopravca so sídlom v Spojenom kráľovstve PrivateFly nedávno uviedol, že 19% jeho ročných výnosov bolo generovaných z predaja leteniek prostredníctvom bitcoinu. Spoločnosť uviedla, že aktivita BTC sa za posledný mesiac zvýšila, pretože ceny mince sa výrazne pohybovali smerom nahor.

Spoločnosť PrivateFly začala dielo ponúkať ako možnosť platby už v roku 2014 pri lete z Belgicka do Francúzska. Spoločnosť uviedla, že 12% všetkých leteniek rezervovaných v decembri 2020 bolo zaplatených za používanie bitcoinu. V januári 2021 sa mierne zvýšil predaj, keď sa 13% všetkých lístkov predalo prostredníctvom BTC. Pre porovnanie, aktíva predstavovali predtým iba 2% z nákupu lístkov.

Spoločnosť zaviedla nový členský program, ktorý umožňuje cestujúcim umiestniť svoje bitcoiny na účet a účtovať im fiat hodnotu v čase rezervácie. Vyhnete sa tak prevodu ďalších BTC, ktorých hodnota sa môže v nasledujúcich dňoch zvyšovať alebo znižovať.

Spoločnosť PrivateFly tiež tvrdila, že zaznamenaný nárast výnosov bol ešte výraznejší, pretože cestujúci platiaci prostredníctvom bitcoinu minuli viac peňazí na drahšie lety. To naznačuje „bohatú“ demografickú skupinu pre priemerného držiteľa BTC.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Očakávali sme, že cena bitcoinu čoskoro dokončí medvediu korekciu a pokles mierne pod 50 000 dolárov. Tento príliv inštitucionálnych investorov však pravdepodobne podporí BTC, aby poskočilo do nových výšin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector