Denná technická analýza bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu momentálne sedí na vrchole zdravého podporného múru.
  • 4-hodinový graf sa chystal vytvoriť vzostupný krížový vzor, ​​ale SMA s 20 a 50 barmi sa rozišli.

Cena bitcoinu klesla z 36 000 na 31 000 dolárov po neúspechu na 20-dňovom SMA. Odvtedy sa cena odrazila od bariéry podpory vo výške 31 000 dolárov a pohybuje sa horizontálne nad úrovňou 32 000 dolárov.

Cena bitcoinu pokračuje v horizontálnom trende

Za posledné štyri dni sa cena bitcoinu do značnej miery pohybovala horizontálne nad 32 000 dolárov. Relatívny index sily (RSI) má tiež horizontálny trend okolo 48, čo nám hovorí, že býci a medvede stále bojujú o kontrolu.

denný graf bTC / USD 012621

Obrázok: BTC / USD denne

IntoTheBlock’s IOMAP nám hovorí, že BTC momentálne sedí na vrchole jednej zdravej podpornej steny v hodnote 31 000 dolárov. Predtým na tejto úrovni zakúpilo 469 000 adries niečo málo pod 344 500 BTC tokenov.

graf objemu BTC / USD 012621

Obrázok: IntoTheBlock

Na druhej strane je mierna bariéra odporu okolo 33 000 dolárov, ktorá sa zhoduje s 20-barovým a 50-barovým SMA. Ak sa to býkom BTC podarí prekonať, čaká ich ďalšia silná bariéra odporu na úrovni 35 000 dolárov. Táto úroveň vyzerá dostatočne silná na to, aby prekonala veľké množstvo nákupného tlaku.

btc / usd 4-hodinový graf 012621

Obrázok: BTC / USD 4 hodiny

Pri pohľade na 4-hodinový graf vidíme, že 20-bar SMA bol na pokraji prechodu cez 200-bar SMA, aby vytvoril vzostupný krížový vzor. Tieto dve úrovne sa však odvtedy odlišovali. Za posledné tri zasadnutia poklesol BTC z 34 500 dolárov na 32 200 dolárov, čím sa SMA 20-bar, 50-bar a 200-bar obrátila z podpory na odpor.

Regulácia kryptomeny bude fungovať v prospech bitcoinu – výkonný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy


Micheal Saylor, generálny riaditeľ MicroStrategy, nedávno uviedol, že zvýšené kryptokontrolné opatrenia sa pre bitcoin ukážu ako býčí. V rozhovore pre Salt Talks odpovedal Saylor na komentáre nominovanej ministerky financií Joe Janovej Yellenovej, prezidentky Joe Bidenovej. Vyjadrila znepokojenie nad nezákonným používaním kryptomien.

Saylor uviedol, že zvýšená kontrola urobí dobre a že nové pravidlá urýchlia investície do BTC.

Pokiaľ máme regulované subjekty, ktoré obchodujú s bitcoinmi, myslím si, že to len urýchli prudký pokles inštitucionálnych peňazí do bitcoinu..

Saylor poznamenal, že väčšina investorov už nakupovala bitcoiny prostredníctvom regulovaných búrz, ktoré sú povinné dodržiavať prísne zákony proti praniu špinavých peňazí (AML) a zákonu Know Your Customer (KYC). Uviedol, že tlak vlád sa ukáže ako prospešný pre vlajkovú loď kryptomeny.

Nemyslím si, že je to ničiace zem. Nemyslím si, že to bude pre priemysel negatívne. V skutočnosti si myslím, že je to naopak […] Nemyslím si, že bitcoin musí byť neregulovaný, aby bol úspešný. Myslím si, že aby bol Bitcoin úspešný, musí byť len lepší ako zlato.

SEC a CFTC Pozri vybrané hlavy krypto gramotných

Americký prezident Joe Biden podpísal viac ako 15 výkonných opatrení týkajúcich sa rôznych oblastí politiky len za pár dní po inaugurácii. Niektoré z novo vynútených zmien majú vplyv na orgány spojené s kryptopriemyslom.

Heath Tarbert čoskoro odstúpi zo svojej funkcie predsedu Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Chris Brummer je popredným kandidátom na miesto Tarbertovej náhrady. Brummer je známy vďaka výskumu v oblasti digitálnych technológií, medzinárodných financií a kryptomien. Oficiálne novinky o menovaní sa očakávajú čoskoro.

Bidenova administratíva vymenovala komisárku Allison Leeovú za úradujúcu predsedníčku Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC). Ripple očakával možnosť, že sa Gary Gensler stane predsedom komisie SEC. Je profesorom blockchainu MIT.

Lee však nemá žiadne konkrétne skúsenosti priamo súvisiace s digitálnymi aktívami. Po správach o svojom umiestnení ako úradujúcej predsedníčky SEC uviedla:

Počas svojho pôsobenia vo funkcii komisára som sa zameral na klímu a udržateľnosť a tieto otázky budú pre mňa naďalej prioritou.

Vymenovanie CFTC bude predstavovať pozitívny krok pre bitcoiny a ďalšie kryptomeny. Ale vymenovanie SEC v tomto okamihu nevykazuje žiadny pozitívny alebo negatívny vplyv.

Očakáva sa, že cena bitcoinu dosiahne tieto úrovne

Keďže cena bitcoinu uviazla medzi silnými úrovňami, môžeme očakávať, že bude pokračovať v konsolidácii nad pásmom 32 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector