Predikcia ceny bitcoinu: BTC sa stiahne po dotyku 40 000 dolárov

Denná technická analýza bitcoinu BTC

  • Bitcoin má zdravú podporu na hranici 35 000 dolárov
  • Počet nových denných adries dosiahol najvyšší bod od decembra 2017.

Tento štvrtok sa bitcoinu podarilo vôbec prvýkrát prekonať psychologickú úroveň 40 000 dolárov. Odvtedy sa ale cena vrátila. Vráti sa BTC v dohľadnej dobe na tieto úrovne? Pozrime sa na to.

Medvede postupujú kvôli oprave

Pred týmto piatkom cena vyskočila z 32 000 na 40 000 dolárov. Medvede teraz ustúpili na trh a upravili ho na 38 300 dolárov. Niekoľko ukazovateľov však naznačuje, že ide iba o dočasnú opravu.

denný graf bTC / USD 010821

Obrázok: denný graf BTC / USD

Kĺzavý priemer konvergencie / divergencie (MACD) vykazuje pretrvávajúcu býčiu dynamiku, čo naznačuje, že celkový sentiment na trhu je pozitívny. Pri pohľade na IOMAP IntoTheBlock vidíme zdravú úroveň podpory na úrovni 35 000 dolárov. Predtým na tejto úrovni si 484 250 adries zakúpilo 308 000 BTC.

graf objemu BTC / USD 010821

Obrázok: IntoTheBlock

V 4-hodinovom grafe sa táto zóna podpory zhoduje s 20-barovým SMA. Dnešná korekcia pomohla indexu relatívnej sily (RSI) ponoriť sa späť do neutrálnej zóny z prekúpenej zóny, čo naznačuje, že táto korekcia je dočasná. Parabolická hodnota SAR stále naznačuje, že celkový sentiment na trhu je býčí.

btc / usd 4-hodinový graf 010821

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

Náš vzostupný výhľad zvyšuje dôveryhodnosť počtu nových adries vstupujúcich do siete. Medzi 1. januárom a 7. januárom sa počet zadávaných adries zvýšil z 445 500 na 685 390.

graf bitcoinových adries 010821

Obrázok: IntoTheBlock


Toto je najvyšší počet nových adries, ktoré vstúpili do protokolu od decembra 2017.

Jim Cramer z CNBC zaobchádza s bitcoinmi ako s akciami

Jim Cramer, moderátor šou „Mad Money“ na CNBC, nedávno uviedol, že pri manipulácii s nedávnym cenovým behom zaobchádza s bitcoinmi ako s akciami. V rozhovore s Katherine Rossovou uviedol Cramer svoje predpovede týkajúce sa aktív v roku 2021, vrátane budúcich výsledkov BTC.

Cramer sa zmienil o tom, že pôvodne kúpil bitcoin skôr ako „aktívum“ ako obchod a uviedol, že má v úmysle držať časť z nich vo svojom portfóliu. Zakúpil BTC potom, čo sa objavil na septembrovom podcaste s Anthonym Pomplianom, keď sa vlajková loď kryptomeny obchodovala okolo 10 000 dolárov.

Cramer uviedol, že jeho počiatočná investícia sa po poslednej cenovej cenovej relácii bitcoinu zdvojnásobila, čo spôsobilo, že nasledoval svoje pravidlo predaja základu nákladov.

Nerobím nič, čo by som neurobil s akciami … poviem, vydrž.

Hostiteľ varoval investorov, že BTC pravdepodobne vstúpil na špekulatívne územie, a nie fungoval ako mena. Dodal, že zváži nákup ďalších BTC, ak by cena klesla späť do rozpätia 14 000 až 18 000 dolárov.

Bitcoinový objem PayPalu prekročil 100 miliónov dolárov

Od novembra objemy nákupu a predaja bitcoinu na PayPale prudko vzrástli 5-násobne, a to z približne 20 miliónov dolárov na súčasnú úroveň 100 miliónov dolárov. Podľa itBit sú objemy teraz až 10-násobné od doby pred spustením služby PayPal.

Platobný gigant tiež čoskoro zavedie platby BTC svojim 26 miliónom obchodníkom. Vďaka tomu budú platby BTC a ETH ľahké a efektívne. Zdá sa, že to tiež podporilo rast cien bitcoinu, pretože to naznačuje, že cenu určujú nielen inštitucionálni investori, ale aj bežná populácia. PayPal uľahčil ľuďom s PayPal účtom vstup na trh s bitcoinmi, pretože si nemusia otvárať nový účet na Coinbase.

Dan Morehead z spoločnosti Pantera Capital povedal:

„Keď služba PayPal začala fungovať, objem [at itBit] začal explodovať. Zvýšenie objemu itBit znamená, že do dvoch mesiacov od spustenia PayPal už nakupuje viac ako 100% novej ponuky bitcoinov. “

Pri súčasnom tempe sa PayPal blíži k týždennej hodnote 1 miliardy dolárov. Nedávno sa zdvojnásobil zo 40 miliónov dolárov na denný objem na 80 miliónov dolárov.

~ 80% dodávok bitcoinu je v súčasnosti nelikvidných

Podľa spoločnosti Glassnode v súčasnosti 78% dodávok bitcoinu držia nelikvidné subjekty, ktoré aktívum ukladajú, bez plánov predaja. Analytická spoločnosť uviedla, že metriky použité na výpočet potenciálnej likvidity bitcoinu berú do úvahy množstvo bitcoinu, ktoré sa ešte musí vyťažiť a koľko bitcoinu sa za posledné desaťročie potenciálne stratilo..

Ak bude pre rastúce publikum k dispozícii menej BTC tokenov, predajný tlak klesá, pretože viac investorov bude chcieť zostať v držbe. To by mohlo mať býčí výsledok, pretože sa zvyšuje dopyt po aktíve.

Keďže ponuka bitcoinu je obmedzená a odmeny za ťažbu sa teraz znižujú na polovicu, je ťažké vygenerovať viac bitcoinu na uspokojenie rastúceho dopytu. Výňatok zo správy znie:

„Kvantifikácia likvidity bitcoinu je nevyhnutná na pochopenie jeho trhu. Ak je veľa bitcoinov nelikvidných, objaví sa kríza na strane ponuky – čo má slabý vplyv na predajný tlak BTC na trhu. Alebo inak: Trvalý nárast nelikvidných bitcoinov je známkou silného sentimentu investorov a potenciálneho býčieho signálu. “

Inštitucionálny záujem bol jedným z najväčších faktorov prispievajúcich k prebiehajúcej bitke býkov. Tento záujem implikuje skôr dlhodobú stratégiu držby ako volatilitu na trhu.

Kľúčové cenové úrovne na sledovanie BTC

Linka podpory vo výške 35 000 dolárov je dostatočne robustná na to, aby absorbovala obrovské množstvo predajného tlaku a zabránila ďalšiemu klesajúcemu trendu. Na druhej strane bude zaujímavé sledovať, ako sa správajú kupujúci, keď BTC opäť dosiahne psychologickú úroveň 40 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map