Denná technická analýza bitcoinu BTC

  • Bitcoin po bliknutí signálu o predaji v dennom grafe klesol na 27 700 dolárov.
  • BTC teraz našlo podporu v strednom Bollingerovom pásme v štvorhodinovom grafe.

Bitcoin má za sebou búrlivý pondelok, kedy sa popredná kryptomena otvorila na 33 000 dolárov a dosiahla minimum 27 700 dolárov. Od tej doby sa kupujúcim podarilo vrátiť sa späť a stlačiť cenu späť na úroveň 32 700 dolárov.

Bitcoin poklesne pod 30 000 dolárov … A potom sa zotaví

Pri pohľade na denný graf vidíme, že cena prebleskovala predajným signálom v podobe svietnika so zelenou deviatkou v sekvenčnom ukazovateli TD. Potom cena vzrástla na 34 500 dolárov a klesla na 27 700 dolárov.

graf BTC / usddaily 010521

Obrázok: denný graf BTC / USD

Relatívny index sily (RSI) sa stále pohybuje v prekúpenej zóne, čo ukazuje, že majetok je stále predražený. MACD v 4-hodinovom grafe ukazuje pretrvávajúcu medvediu dynamiku. Na druhej strane, cena našla podporu v strednom Bollingerovom pásme po tom, ako sa cena odrazila od dolného pásma.

btc / usd 4-hodinový graf 0010521

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

Veľryby BTC vydržia

Podľa Santimentu, analytickej platformy pre reťazové správanie, sa minulý týždeň počet adries s 10 – 1 000 BTC znížil o viac ako 1 000. Vyzerá to však ako veľryby (adresy majú >1 000 BTC) vzrástli najmenej o 50.

graf adries bitcoinov 010521

Toto je pozitívne znamenie, pretože naznačuje, že veľryby v najbližšej dobe svoje výpredaje nepredávajú.

Retailoví investori väčšinou nie sú zapojení do BTC Bull Run

Bitcoin lámal všetky svoje doterajšie cenové rekordy, pretože sa nedávno pohyboval okolo hranice 34 500 dolárov. Ešte v roku 2017 sa býčí beh BTC vo veľkej miere pripisoval retailovým investorom, ktorí uzatvárali špekulatívne stávky na rodiacom sa trhu kryptomien z dôvodu šialenstva počiatočnej ponuky mincí (ICO).

V tom čase „priemerný Joe“ poháňal zisk BTC nad 1 300%, podľa správy Wall Street Journal Chrisa Westona, hlavného trhového stratéga spoločnosti IG Group. V roku 2020 však boli tvárou zhromaždenia inštitucionálni investori. Od týchto investorov sa väčšinou očakáva, že zaujmú dlhodobé holdingové pozície bez plánov predaja v dohľadnej dobe.

Títo inštitucionálni investori sa tiež hromadia na termínových trhoch s bitcoinmi, kde otvorený záujem na obchodnej burze v Chicagu nedávno prekročil miliardu dolárov. Zdá sa, že skôr posilňujú svoje súvahy pomocou bitcoinu, ako by ho mali nechať hotovosť. Mnoho podnikových gigantov, ktorí teraz podporujú a investujú do bitcoinu, bolo pred pár rokmi urputne proti minci..

Ďalším hlavným rozdielom je to, že cena bitcoinu sa začala v roku 2017 obchodovať na úrovni približne 1 000 dolárov. V roku 2020 sa cena mince začala obchodovať na úrovni 7 200 dolárov. Aktíva sú dnes zjavne oveľa nákladnejšie. Nie všetci retailoví investori si môžu uvedomiť, že na získanie expozície voči aktívu nemusia kupovať celý bitcoin. Na rozdiel od roku 2017 východoázijskí investori údajne tento rok vykladali svoje bitcoiny bezprecedentným tempom.

Mike Novogratz si pripisuje inštitucionálne prijatie za Bull Run

Mike Novogratz, generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital, pripísal inštitucionálnym investorom pokračujúce zdražovanie bitcoinu. V nedávnom rozhovore pre BBC World News Novogratz uviedol, že vlády po celom svete, ktoré tlačia peniaze a „znehodnocujú nekryté peniaze“, sú palivom prebiehajúceho býčieho behu bitcoinov (BTC). Inštitucionálni hráči investujúci do kryptomien však môžu byť podľa jeho názoru väčším príbehom.

Generálny riaditeľ poznamenal, že mnoho veľkých firiem zmenilo v poslednej dobe svoj postoj k kryptomenám, čo môže mať vplyv na ponuku dostupných coinov. Povedal:

Teraz vidíme miesta ako PayPal – na 340 miliónoch zákazníkov – ktoré obsluhujú bitcoiny a predávajú bitcoiny [spolu s] veľkými poisťovacími spoločnosťami v Spojených štátoch. Pretože sa inštitúcie sťahujú, jednoducho nie je veľa ponuky […] Existuje oveľa viac ako 21 miliónov milionárov..

Investor Raoul Pal v reakcii na vyhlásenie spoločnosti Novograt uviedol, že je presvedčený, že je možné, aby BTC dosiahol "medzi 400 000 až 1,2 mil. USD" do konca roku 2021, ak by trendy mali pokračovať. Pal poznamenal, že v novembri bolo 98% jeho čistého čistého imania investovaných do BTC a éteru (ETH), dodal však, že „stále [dostatočne] nevlastní“.

Novogratz tiež zmenil názor na to, aké percento by mali investori prideliť bitcoinu. Pred novembrom vyhlásil, že bitcoineri mali do BTC investovať až 3%. Minulý mesiac sa však zasadzoval za to, aby noví investori pridelili 5% do BTC, pretože „bitcoiny sa nevrátia na nulu“.

Spoločnosť VanEck obnovuje ponuku bitcoinových ETF

Spoločnosť VanEck, ktorá sa zaoberá správou investícií, je pripravená na spustenie bitcoinového ETF. Spoločnosť nedávno požiadala o súhlas s „VanEck Bitcoin Trust“ u Americkej komisie pre cenné papiere (SEC).

V septembri 2019 spoločnosť VanEck stiahla svoj tlak na bitcoinový ETF pomocou SEC. Ako sa navrhovalo v predchádzajúcom spise, ETF by sa obchodovala na burze Cboe BZX. Komisia zatiaľ poprela všetky pokusy o spustenie BTC ETF.

Viacerí odborníci však teraz dúfajú kvôli výkonnosti a prijatiu bitcoinu v roku 2020. Aktíva tento rok zaujala pozornosť inštitucionálnych investorov a zhromaždila sa okolo 34 000 dolárov.

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor uviedol, že firma má v pláne vlastniť bitcoin v hodnote 1 miliardy dolárov. Medzitým ďalšie významné podniky, ako napríklad Square a poisťovací monštrum MassMutual, uzavreli menšie stávky na vlajkovú loď kryptomeny.

Dôsledky bitcoinového ETF by boli pravdepodobne značné. Makroanalytik a investor Raoul Pal tvrdí, že na vznik takejto dôvery čaká prílivová vlna inštitucionálnych investorov.

Kľúčové cenové úrovne na sledovanie BTC

Pokiaľ ide o pozitívny trend, najdôležitejšia úroveň pre bitcoiny zostáva na úrovni 34 500 dolárov. Kupujúci musia prekonať túto psychologickú úroveň, aby mohli pokračovať v útoku. Medvede sa budú musieť prelomiť pod stredným Bollingerovým pásmom (32 000 dolárov), aby zvrátili túto dynamiku rastu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me