Denná technická analýza bitcoinu BTC

  • Bitcoin klesol za posledných päť dní takmer o 20%.
  • MACD sa počas tejto klesajúcej špirály obrátil z býčieho na medvedí.

Bitcoin za posledných päť dní výrazne poklesol a zrútil sa o viac ako 7 500 dolárov. Odteraz sa cena pohybuje mierne nad úrovňou 32 500 dolárov. Je zlyhanie na kartách pod 30 000 dolárov? Pozrime sa.

BTC poklesne takmer o 20%

Bitcoin úspešne prekonal bariéry 38 000 a 35 000 dolárov z podpory odporu. Odteraz najvyššia kryptomena sedí na vrchole 20-dňovej SMA. Nezdá sa však, že by táto úroveň obstála. MACD sa obrátil zo zelenej na červenú, čo ukazuje, že celková hybnosť trhu je medvedia.

denný graf bTC / USD 011321

Obrázok: denný graf BTC / USD

Keď sa bitcoin prelomí pod 20-dňovú SMA, bude čeliť dvom zdravým podporným múrom na úrovni 31 000 dolárov a 29 000 dolárov. Na pôvodnej úrovni si 337 000 adries zakúpilo 250 000 BTC tokenov. Zdá sa to ako dostatočne silná úroveň na to, aby absorbovala dosť predajného tlaku.

graf objemu BTC / USD 011321

Obrázok: IntoTheBlock

50-bar SMA prešiel cez 20-bar SMA, aby vytvoril medvedí krížový vzor v 4-hodinovom časovom rámci. To by mohlo signalizovať, že na kartách je ďalší pokles. Pokiaľ ide o parabolickú hladinu SAR, celkový sentiment na trhu je na pokraji obrátenia sa od býčieho po medvedí.

btc / usd 4-hodinový graf 011321

Obrázok: 4-hodinový graf BTC / USD

Bitcoinové veľryby nakupujú ďalej

Uprostred náhlej korekcie bitcoinu na niečo vyše 30 000 dolárov sa ukazuje, že tento majetok akumuluje veľa adries veľrýb. Ceny BTC nedávno poklesli o 23% po náraste tokenu na historické maximum, ktoré sa cez víkend blížilo k 42 000 USD. Veľrybie adresy však vykazovali akumulačné správanie, čo naznačuje, že súčasní pokles kupujú veľkí investori.


Podľa údajov predložených výskumníkom Eliasom Simosom adresy peňaženky s viac ako 1 000 BTC naďalej rástli, a to aj napriek náhlemu poklesu ocenenia. Simos dospel k záveru, že veľryby „hltali“ bitcoiny počas panického predaja vyvolaného retailovými investormi.

Údaje z trhu ukazujú, že od 2. decembra stúpajú adresy veľrýb o 4%, zatiaľ čo počet menších adries (menej ako 0,01 BTC) klesol o viac ako 6%.

Analytik Lark Davis nedávno varoval investorov BTC, že by sa počas dipu mali vyhnúť tomu, aby sa z nich stalo „jedlo pre veľryby“. Podľa neho veľkí investori trhom otriasajú a trhujú ho, aby dosiahli zisk.

PayPal hostí 242 miliónov dolárov s kryptoobchodom počas 24 hodín

Platobný gigant PayPal zdvojnásobil svoj doterajší rekord v objeme kryptomeny, pričom na platforme sa nedávno zmenili majitelia virtuálnych aktív v hodnote 242 miliónov dolárov. Zdá sa, že platobná spoločnosť je medzi maloobchodníkmi čoraz obľúbenejšia, keďže nedávny rekord v objeme spoločnosti sa odohráva uprostred pokračujúceho cenového rastu bitcoinu.

Používateľ Twitteru Toomas Zobel špekuloval, že nárast objemu pravdepodobne vyplynul z kapitulácie maloobchodu, podľa správy spoločnosti Cointelegraph.

Mnoho ľudí v komunite kryptomien ocenilo vstup PayPalu do kryptomeny, pretože vedie nových používateľov k digitálnym aktívam. Niekoľko ďalších však kritizovalo PayPal za vytvorenie „uzavretej“ komunity kryptomien, ktorá nepodporuje výberové funkcie.

Používateľ Twitteru Toomas Zobel špekuloval, že nárast objemu pravdepodobne vyplynul z kapitulácie maloobchodu, podľa správy spoločnosti Cointelegraph.

Existuje spôsob, ako zistiť, či išlo o objem nákupu alebo predaja? Na tomto obrovskom smetisku to môžu byť len maloobchodní predajcovia, ktorí skôr kapitulujú, ako vytvárajú nákupný tlak.

Ku krypto službám PayPal sa pristupuje prostredníctvom burzy ItBit od spoločnosti Paxos.

Mark Cuban: Bitcoin Is "Sklad hodnoty"

Mark Cuban, miliardár, podnikateľ a investor, sa nedávno podelil o svoje názory na kryptotrh. Podľa jeho názoru sa niekoľkým digitálnym aktívam ako Bitcoin, Ethereum a niektorým altcoinom podarí prežiť súčasnú špekulatívnu bublinu, rovnako ako startupy ako Amazon a eBay prežili dot-com bublinu, zatiaľ čo ostatné zlyhali.

Kubán poznamenal, že „kryptomena, podobne ako zlato, je riadená ponukou a dopytom.“ Keď sa ho pýtali na bitcoin (BTC), odpovedal, že ho považuje za „uchovávateľ hodnoty“ a dodal, že nemá „žiadny skutočný úžitok“.

V decembri 2020 sa spoločnosť Cuban rozhodla pre Twitter oznámiť, že tí, ktorí používajú BTC na nákup tovaru Dallas Mavericks, dostanú zľavu 25%. Kubánec je väčšinovým vlastníkom profesionálneho basketbalového tímu Dallas Mavericks.

Podľa správy Blitz Weekly Mavs prijímajú bitcoin ako platobný prostriedok za lístky na hry a tovar za posledný rok a pol. Na spracovanie bitcoinových platieb používajú BitPay.

Kľúčové cenové úrovne na sledovanie BTC

Cena bitcoinu na bariére podpory 31 000 dolárov je v celkovom výhľade cenového grafu absolútne zásadná. Ak cena bitcoinu klesne pod túto zónu, parabolická SAR sa v 4-hodinovom grafe obráti z býčieho na medvedí a vyvolá zlom na úrovni 29 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector