Denná technická analýza bitcoinu BTC

  • Bitcoin sedí na vrchole zdravej podpory na úrovni 22 500 dolárov.
  • Počet adries s 1 000 – 10 000 BTC klesol.

Bitcoin naďalej prechádza krátkodobou korekciou ceny, pretože medvede majú kontrolu tretí deň po sebe. V tomto časovom období poklesli BTC z 23 860 dolárov na 22 730 dolárov. Pozrime sa, čo sa deje v zákulisí, pomocou technickej analýzy.

BTC sedí na silnej podpore

Pred touto trojdňovou korekciou sa v prekúpenej zóne pohyboval index relatívnej sily (RSI). Teraz sa usadila späť v neutrálnej zóne, čo naznačuje, že majetok už nie je predražený. BTC v súčasnosti sedí na vrchole zdravej podpory.

denný graf BTC / USD 122220

Obrázok: denný graf BTC / USD

IntoTheBlock’s In / Out of the Money Around Price „IOMAP“ vám môže pomôcť vizualizovať silné zóny podpory a odporu. Ako vidno, zóna 22 500 dolárov je solídna. Na tejto úrovni bolo predtým 478 000 adries zakúpených 562 000 BTC coinov.

graf objemu BTC / USD 122220

Obrázok: IntoTheBlock

Ak sa predajcom podarí prelomiť popod túto stenu, ďalšia zdravá zóna podpory leží na 20-dňovom SMA (20 300 dolárov). Čo teda diktuje tento krátkodobý tlak na predaj? Pozrime sa, ako sa správali veľryby.

graf bitcoinových adries 122220

Obrázok: Santiment

Podľa Santimentu, poskytovateľa údajov o analýze správania, sa nedávno predával počet adries s 1 000 až 10 000 BTC. Aj keď sa skutočný počet môže zdať menší, skutočnosť, že tieto adresy obsahujú BTC v rozmedzí 22 až 220 miliónov dolárov, znamená, že aj najmenšie kroky môžu mať trvalý vplyv na cenu..

Elon Musk a generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy sa zapájajú do dialógu o bitcoinoch


Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, nedávno tweetol mem, ktorý zobrazuje, ako nedávny humbuk láka kritikov a antagonistov bitcoinu, aby prehodnotili svoj postoj k digitálnej mene.

Tento príspevok vyvolal zaujímavý rozhovor medzi ním a Michaelom Saylorom, zakladateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti MicroStrategy. Saylor navrhol, aby Elon mohol urobiť svojim akcionárom láskavosť konverziou meny súvahy Tesly z dolára na bitcoin. Podľa neho, ak ho prijme iný S&P 500 spoločností, tento krok by mohol transformovať priestor kryptomeny.

súvaha bitcoinových spoločností

V reakcii na to sa Musk opýtal, či sú možné veľké objemy transakcií pomocou BTC. Michael odpovedal kladne, pričom sa zmienil o svojich bitcoinových transakciách v hodnote viac ako 1,3 miliardy dolárov, ktoré sa uskutočnili v posledných mesiacoch.

V ďalšom tweete sa Michael Saylor vyjadril k myšlienke pracovať a zarábať v nekrytých menách plných inflácie iba preto, aby výnosy investovali do rizikovejších aktív. Cesta k prosperite podľa neho spočíva v BTC.

JPMorgan predpovedá korekciu ceny

Stratégovia z JPMorgan Chase nedávno uviedli, že šance na korekciu bitcoinu sa zvýšia, ak sa toky do bitcoinového trustu v stupňoch šedej dramaticky spomalia. Podľa správy agentúry Bloomberg by výrazný pokles prílivu do najväčšieho bitcoinového fondu zvýšil pravdepodobnosť cenovej korekcie podobnej korekcii zaznamenanej v druhej polovici roku 2019. Správa citovala poznámky kvantitatívnych stratégov banky vedených Nikolaosom Panigirtzoglou.

Stratégovia dodali, že príliv bitcoinov v odtieňoch sivej je „príliš veľký na to, aby umožnil obchodníkom s hybnou silou akúkoľvek pozíciu, aby vytvorila trvalú negatívnu cenovú dynamiku.“ Posledné údaje zdieľané spoločnosťou Grayscale Investments ukázali, že spoločnosť 18. decembra dosiahla 15,5 miliárd dolárov v správe digitálnych aktív – až o 2 miliardy dolárov menej ako za mesiac. Bitcoin Trust spoločnosti má v súčasnosti hodnotu viac ako 13 miliárd dolárov z tejto celkovej sumy.

Pokiaľ ide o predchádzajúce varovania, že zlato stratí svoje miesto pre BTC, najnovšie zistenia identifikovali nový „trend“ formovaný stupňami šedej podľa správy Cointelegraph. Vystavenie sa bitcoinu môže zahŕňať nákup jednej jednotky v stupňoch šedej a predaj troch jednotiek SPDR Gold Trust jednej osobe. Stratégovia JPMorgan povedali:

Ak sa ukáže, že táto strednodobá až dlhodobejšia téza má pravdu, cena zlata by v nasledujúcich rokoch trpela protivetrom štrukturálneho toku..

Inštitúcie uprednostňujú bitcoin a zlato pred dlhopismi – Weiss Rating

Weiss Ratings nedávno vysvetlil, prečo je pravdepodobné, že veľkí inštitucionálni investori upravia svoje alokácie portfólia znížením expozície štátnych dlhopisov v prospech bitcoinu a zlata. V nedávnom článku ratingová webová stránka poukázala na to, že „štátne dlhopisy už nie sú poistkou proti poklesu cien akcií, aké boli kedysi“, čo je zlá správa pre „dôchodkové fondy, poisťovacie spoločnosti a ďalšie veľké investičné spoločnosti.“

V článku sa ďalej uvádza, že takí veľkí inštitucionálni investori „majú aktíva v hodnote zhruba 100 biliónov dolárov“, ktoré sú investované okolo 30% do štátnych dlhopisov a 70% do akcií. Alokácia do dlhopisov má slúžiť ako zaistenie proti krachom na trhoch s akciami. V článku sa však uvádza, že „zaistenie už nefunguje“ kvôli nulovým (alebo negatívnym) skutočným výnosom štátnych dlhopisov. Aj keď sa iba 10% z 30 biliónov dolárov, ktoré sme spomenuli vyššie, presunie z vládnych dlhopisov a rovnomerne pôjde do bitcoinu a zlata, znamená to, že 1,5 bilióna dolárov pôjde do bitcoinu.

Táto alokácia môže potenciálne zvýšiť cenu bitcoinu vyššie a rýchlejšie ako zlato.

Vďaka oveľa nižšej trhovej kapitalizácii a objemu obchodov má bitcoin potenciál rásť oveľa rýchlejšie ako zlato … keďže sa tu hrnú nové peniaze od dezilúznych investorov do dlhopisov.

Weiss sa domnieva, že ďalším dôvodom toho, že bitcoiny v tomto scenári prekonávajú zlato, je obmedzená ponuka mincí bitcoinom. Článok bol ukončený slovami:

Bitcoin je stále relatívne malá trieda aktív. Takže aj relatívne malý prílev kapitálu môže mať veľmi veľký vplyv na ceny.

Kľúčové cenové úrovne na sledovanie BTC

Momentálne je zóna podpory 22 500 dolárov zásadná. Ak BTC prekoná toto, ďalšia zdravá podpora je na 20-dňovom SMA (20 300 dolárov). Pri pohľade na IOMAP je hore mierna bariéra odporu na úrovni 23 500 dolárov. Ak kupujúci prekonajú túto úroveň, majú cestu späť do zóny 24 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector