Denná technická analýza Ethereum ETH

  • Medvede Ethereum zakročili, aby napravili trh po piatich priamych býčích dňoch.
  • Baníci v éteri vypredali svoje tokeny, čo zvýšilo tlak na predaj.

Od 13. januára vyskočilo túto stredu Ethereum z 1 050 dolárov na 1 380 dolárov. ETH sa tento utorok dotkla svojej historicky vysokej úrovne, odvtedy sa však vrátila späť. Tento štvrtok medvede skočili na nasledujúcich päť po sebe idúcich zelených stretnutí.

Medvede Ethereum preberajú kontrolu

Cena éteru klesla z 1 380 dolárov na 1 330 dolárov a na celkovom hodnotení stratila takmer 50 dolárov. V tomto procese sa predajcom podarilo prevrátiť hranicu 1 345 dolárov z podpory na odpor. Relatívny index sily (RSI) bol trendový pozdĺž okraja prekúpenej zóny, predtým ako sa stihol plaziť späť.

denný graf eth / usd 012121

Obrázok: denný graf ETH / USD

Keď uvidíme IOMAP IntoTheBlock, môžeme si predstaviť veľmi zdravú zónu podpory na 1 275 dolárov. Predtým na tejto úrovni si 125 200 adries zakúpilo 6,65 milióna ETH tokenov. Táto zóna vyzerá dostatočne robustne na to, aby absorbovala obrovské množstvo predajného tlaku.

graf objemov eth / usd 012121

Obrázok: IntoTheBlock

Odkiaľ pochádza tento predajný tlak?

S tým, ako cena éteru prechádza obdobím medvedích korekcií, je tu položená životaschopná otázka – odkiaľ pochádza všetok tento negatívny tlak? Zdá sa, že Santiment má pre nás odpoveď.

Santimentový graf eth / usd 012121

Obrázok: Santiment

Vyzerá to, že baníci ETH dosiahli v roku 2021 od 3. januára určitý zisk, ktorý mohol prispieť k tejto negatívnej dynamike.


Ether po dosiahnutí bitcoinu dosiahne ATH

Ether (ETH) nedávno dosiahol nové historické maximum, čiastočne kvôli volatilite ceny bitcoinu. Podľa indexu bitcoinovej volatility (BVIN) spoločnosti CryptoCompare je prudká volatilita bitcoinu medziročne až 51%. To pravdepodobne spôsobilo, že sa investori obrátili na ďalšie digitálne aktíva, ako je ETH.

Vijay Ayyar, vedúci rozvoja podnikania na krypto burze Luno, uviedol:

Bitcoin sa za posledných pár týždňov pohyboval v rozmedzí, ktoré dáva čas rotácii kapitálu [do iných kryptomien].

Na základe úrovní návratnosti Fibonacciho sa viacerí analytici domnievajú, že ďalší krok bitcoinu môže spôsobiť alebo prerušiť jeho býčí beh. Úrovne návratu Fibonacciho sú vodorovné čiary, ktoré naznačujú, kde je pravdepodobné, že dôjde k podpore a odporu. Pokiaľ ide o ETH, historické maximum aktíva prichádza s pokrokom v produkcii Ethereum 2.0.

Sektor decentralizovaného financovania (DeFi) nedávno zaznamenal, že jeho celková hodnota uzamknutá (TVL) presahuje 25 miliárd dolárov. Okrem toho bol ETH blokovaný v stávkovej zmluve Ethereum 2.0 odstránený z obehu, kým nebude spustený upgrade siete proof-of-stake (PoS). Teraz je v ňom uzamknutý ETH v hodnote viac ako 3 miliárd dolárov, čím si získajú záujem svojich držiteľov.

Alex Krüger, populárny ekonóm, spomenul štyri cenové úrovne éteru, na ktoré si treba dať pozor – 1 500, 1 600, 1 920 a 2 000 dolárov. Povedal, že tieto úrovne sú rozšírením Fibonacciho, opčnými štrajkovými cenami a okrúhlymi číslami.

Ethereum, aby ťažilo zo zákona Metcalfe’s

Ethereum (ETH) nedávno dosiahlo historicky najvyšší cenový rekord a prekonalo svoj predchádzajúci vrchol dosiahnutý v roku 2017. Ekonóm a obchodník D H Taylor uviedol, že Ethereum bude čoskoro nasledovať kroky Bitcoinu a zhromaždiť sa na hodnote 20 000 dolárov. V januári 2018, len pár týždňov po tom, čo bitcoin dosiahol svoj vtedajší rekord 20 000 dolárov, dosiahol ETH na Coinbase 1 429 dolárov.

Taylor založil svoj predpovedaný cieľ na „Metcalfovom zákone [sic]“. Podľa súhrnu citovaného v správe bitcoinistov môže Metcalfe’s Law mapovať „rýchlosť rastu siete“ pomocou „štvorca počtu“ jeho používateľov. Na základe tohto zákona analytik tvrdí, že Ether zopakuje „to, čo urobil bitcoin“ a zvýši sa na 20 000 dolárov za ETH.

porovnanie bitcoinu ethereum

Obrázok: Tradingview

Ether bude musieť zo svojich súčasných cien dosiahnuť 1400% zisk, aby dosiahol 20 000 dolárov. Avšak ďalší odborníci, ako napríklad Claude Erb z Národného úradu pre ekonomický výskum v Cambridge, použili tento model na obmedzenie maximálnej ceny bitcoinu iba na 73 000 dolárov za BTC. Ak pôjdeme týmto stropom na BTC, cieľ 20 000 dolárov na Ether sa nejaví ako realistický.

TVL v éteri 2.0 presahuje 4 miliardy dolárov

Ethereum 2.0, niečo vyše mesiaca po uvedení na trh, v súčasnosti vlastní 2,7 milióna ETH (3,8 miliardy dolárov). Zvyšujúci sa počet vkladateľov a nedávna cenová rally ETH pomohli ETH 2.0 stať sa tretím najväčším blockchainom podľa vložených prostriedkov. Sieť nasleduje Polkadot s uzamknutými 10,4 miliardami dolárov a Cardano s 8,3 miliardami dolárov.

V porovnaní so svojimi stávkujúcimi súpermi je percento dodávok spoločnosti Ethereum, ktoré sa zaviazali stávkovať, výrazne nižšie. Zatiaľ čo iba 2% dodávok Etheru sú viazané na vkladovú zmluvu, Cardano a Polkadot vidia viac ako 60% tokenov určených na vklad.

Podľa Beaconcha.in je výťažok stávky približne 9% – čo je relatívne priemerný výkon. Tento výnos je nižší ako odmeny Polkadot a Avalanche, ale vyšší ako väčšina ostatných stávkových blockchainov, ako uvádza stakingrewards.com.

V porovnaní s ostatnými má spoločnosť Ethereum ďalšiu prekážku v tom, že nemôže vyberať svoje prostriedky, kým vývojári nedokončia prechod na sieť proof-of-stake (PoS). Pokiaľ to nie je urobené, vkladatelia môžu získať prístup k svojej likvidite prostredníctvom služieb tretích strán. Niekoľko búrz, ako napríklad Kraken a Binance, ponúka väzobné stávky so schopnosťou predávať na burze ETH.

Očakáva sa, že cenové úrovne éteru dosiahnu túto úroveň

MACD v 4-hodinovom grafe ukazuje zvyšujúcu sa medvediu dynamiku.

eth / usd 4-hodinový graf 012121

Obrázok: ETH / USD 4 hodiny

To nám hovorí, že sa očakáva ďalší pokles ceny. V takom prípade sa pravdepodobne bude testovať bariéra podpory 1 275 dolárov. Ďalším zlomom pod túto úroveň sa v 4-hodinovom grafe posunie ETH k 200-barovému SMA (945 USD).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector