Denná analýza cien ethereum ETH

  • Cena éteru tento štvrtok poklesla o 70 dolárov.
  • IOMAP vykazuje jednu robustnú podporu na úrovni 1 550 dolárov.

Od pondelka do stredy stúpla cena éteru z 1 310 dolárov na 1 670 dolárov, čím vzrástla o takmer 360 dolárov a dosiahla nové historické maximum. Potom sa ETH dotkla psychologickej úrovne 1 700 dolárov, kým neklesla na 1 598 dolárov. Pozrime sa, čo sa deje v zákulisí.

Cena éteru je späť nad 1 600 dolárov

Býkom sa podarilo vytlačiť cenu éteru späť nad psychologickú úroveň 1 600 dolárov a v súčasnosti má cenu 1 620 dolárov. Touto štvrtkovou korekciou sa relatívny index sily (RSI) z prekúpenej zóny dostal na neutrálne územie.

denný graf eth / usd 020521

Obrázok: ETH / USD denne

Keď uvidíme IntoTheBlock’s IOMAP, môžeme vidieť, že cena Etherea sedí nad úrovňou zdravej podpory na úrovni 1 550 dolárov. Predtým na tejto úrovni 201 000 adries zakúpilo 1,4 milióna ETH tokenov. Táto bariéra podpory sa javí ako dostatočne silná na to, aby absorbovala veľký predajný tlak.

graf objemov eth / usd 020521

Obrázok: IntoTheBlock

Keď vidíme 4-hodinový graf ETH, MACD sa zmenil z býčieho na medvedí, takže to vyzerá, že cena éteru prejde dočasnou korekciou.

eth / usd 4-hodinový graf 020521

Obrázok: ETH / USD 4 hodiny

Spiace étery sú v pohybe

Santimentový graf eth / usd 020521


Obrázok: Santiment

Santiment, popredná analytická spoločnosť zameraná na reťazec, poznamenala, že počet neaktívnych tokenov éteru je v pohybe, zatiaľ čo počet denných aktívnych adries neustále rastie. Táto kombinácia je zvyčajne veľmi pozitívna pre cenu éteru.

Poznámky v odtieňoch sivej k návrhu ceny plynového poplatku za cenu éteru

V nedávnej správe s názvom „Valuing Ethereum“ spoločnosť Grayscale Investments diskutovala o dopade, ktorý by mohla mať EIP-1559 na ekonomiku spoločnosti Ethereum. Spoločnosť uviedla, že zavedenie navrhovaného mechanizmu poplatkov a vypaľovania EIP-1559 by mohlo vytvoriť „slučku pozitívnej spätnej väzby za cenu Etheru“, ak sa sieťová aktivita bude naďalej zvyšovať na Etherea.

Spolutvorca spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin a spoluzakladateľ spoločnosti Ethhub Eric Conner navrhli EIP-1559 v apríli 2019. Cieľom tohto návrhu je implementovať trh poplatkov a mechanizmus spaľovania, aby sa dostali pod kontrolu často vysoké poplatky za plyn spoločnosti Ethereum. V decembri Buterin opäť vyzval Ethereum, aby prijalo EIP-1559. Výsledkom návrhu by mohlo byť spaľovanie ETH vyššou rýchlosťou ako vytváranie nových dodávok. To by významne posunulo dynamiku dopytu a ponuky podporujúcej trhy ETH.

Návrh navrhuje „základný poplatok“, ktorý sa spláca na uľahčenie transakcií, a to okrem prepitné, ktoré dostanú baníci. Základný poplatok sa zvýši alebo zníži na základe toho, či je sieť nad alebo pod 50% kapacity. To umožní peňaženkám lepšie predvídať výkyvy cien plynu a ustanoviť ETH ako jedinú natívnu ekonomickú jednotku siete.

Ak spaľovanie ETH na úhradu transakcií prekoná vytvorenie nových dodávok ETH, v odtieňoch sivej sa špekuluje, že EIP-1559 by mohol byť pre cenu ETH mimoriadne býčí.

Ak sa aktivita zvýši a ponuka éteru poklesne v dôsledku horenia, krivka ponuky a dopytu by naznačovala zvýšenie jednotkovej ceny éteru, pretože každá jednotka by musela uspokojiť väčší podiel ekonomickej činnosti. Ak by bol implementovaný EIP-1559, zaviedol by sa mechanizmus spotreby, ktorý by mal slúžiť ako slučka pozitívnej spätnej väzby pre cenu Etheru.

Odtiene sivej ukazujú, ako veľmi si vážia éter

Spoločnosť Grayscale Investments nedávno vydala správu s názvom „Valuing Ethereum“, ktorá má usmerniť investorov, ktorí chcú začať s Ethereum. Správa charakterizuje metodiku oceňovania ETH ako „nepriehľadnú a meniacu sa“.

Výskumné krídlo spoločnosti Grayscale zverejňuje správy o rôznych aspektoch krypto ekosystému. Pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť vydala podobný článok s názvom „Oceňovanie bitcoinu“.

Nedávny sprievodca naznačuje, že na ETH sa môžete pozerať buď ako na peniaze (ako na druh komodity, ktorá je vlastná sieti Ethereum), alebo ako na „úročené aktívum“ v kontexte Ethereum 2.0. ETH 2.0 bude zahŕňať posun od konsenzu dôkazu o podiele od tradičného modelu dôkazu o práci.

Odtiene šedej naznačujú, že neskoršie štádiá upgradu 2.0 Etherea by mohli byť čistým pozitívom pre hodnotu ETH. Phil Bonello, riaditeľ pre výskum v odtieňoch šedej, uviedol:

Medzi enormným množstvom aktivít na étere, ekonomickými vylepšeniami éteru a prísľubom zvýšenej škálovateľnosti s ethereom 2.0 existuje veľa pre komunitu ethereum, z ktorej treba byť nadšení. Z údajov môžeme pozorovať, že cena éteru má tendenciu sa pohybovať so základnou aktivitou v sieti.

Očakáva sa, že cena éteru dosiahne tieto úrovne

Ak bude naša krátkodobá medvedia hypotéza platná, cena éteru sa pravdepodobne napraví a klesne na podpornú linku 1 550 dolárov, skôr ako sa odrazí späť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector