Dnes sa svet vysiela ďalej 155 biliónov dolárov cez hranice. Monopol v tejto oblasti v súčasnosti vlastní spoločnosť SWIFT. Bankový prevod prostredníctvom systému SWIFT trvá 3 až 5 dní. Ripple, nová spoločnosť s iba 200 zamestnancami, má veľké ambície. Aké sú jej ambície? Tie majú revolučne zmeniť použitie cezhraničných prevodov Technológia blockchain.

Spoločnosť si konkrétne kladie za cieľ používať Digitálne aktívum XRP ako menový vankúš pre cezhraničné platby. Umožní to 4-sekundové prenosové rýchlosti. Mena XRP tiež umožní 1 500 transakcií za sekundu a 60% pokles nákladov na prevod. Ak vezmeme do úvahy tieto technické vlastnosti bitcoinu a ETH siete a skutočnosť, že bolo vytvorených 100 miliárd mincí, je zrejmé, že XRP bol špeciálne navrhnutý pre cezhraničné prevody. V rokoch 2012 – 2013 začala spoločnosť OpenCoin vyvíjať nový platobný protokol s názvom Ripple Transaction Protocol (RTXP) na základe konceptov Ryana Fuggera. Protokol Ripple umožňuje okamžitý a priamy prevod peňazí medzi dvoma časťami.

Web Ripple popisuje protokol open-source ako „základnú technológiu infraštruktúry pre medzibankové transakcie – neutrálny nástroj pre finančné inštitúcie a systémy“. Protokol umožňuje bankám a nebankovým spoločnostiam poskytujúcim finančné služby začleniť protokol Ripple do svojich vlastných systémov, a preto umožňuje svojim zákazníkom využívať túto službu.

V súčasnosti regulovaná finančná inštitúcia „drží finančné prostriedky a vydáva zostatky v mene zákazníkov“. Po druhé, tvorcovia trhu, ako sú hedžové fondy alebo pobočky na obchodovanie s menami, poskytujú likviditu v mene, s ktorou chcú obchodovať. Ripple je v jadre založená na zdieľanej verejnej databáze alebo hlavnej knihe, o ktorej obsahu sa rozhoduje na základe konsenzu..

Na dokončenie navrhovaného plánu vytvoril Ripple tri nástroje:

  1. Xprúd
  2. XRapid
  3. XVia

1. XCurrent je podnikové softvérové ​​riešenie spoločnosti Ripple, ktoré umožňuje bankám okamžité zúčtovanie cezhraničných platieb pomocou komplexného sledovania. Pomocou XCurrent si banky navzájom komunikujú v reálnom čase, aby potvrdili platobné podrobnosti pred uskutočnením transakcie a potvrdili doručenie, keď sa transakcia vyrovná. Zahŕňa knihu pravidiel vyvinutú v spolupráci s RippleNet Poradný výbor, ktorý zaisťuje prevádzkovú konzistenciu a právnu jasnosť pre každú transakciu.

PREČÍTAJTE si skryté dôvody odmietnutia platformy Coinbase pridať Ripple XRP

2. XRapid jedinečne využíva digitálne aktívum XRP na ponúkanie likvidity na požiadanie, čo dramaticky znižuje náklady a súčasne umožňuje platby na rozvíjajúcich sa trhoch v reálnom čase. XRP, postavené pre podnikové použitie, ponúka bankám a poskytovateľom platieb vysoko efektívnu, škálovateľnú a spoľahlivú možnosť likvidity na spracovanie cezhraničných platieb..

xrapid zvlnenie xrp

3. XVia je určená pre podniky, poskytovateľov platieb a banky, ktoré chcú posielať platby do rôznych sietí pomocou štandardného rozhrania. Jednoduché rozhranie API XVia nevyžaduje žiadnu inštaláciu softvéru a umožňuje používateľom bezproblémové globálne odosielanie platieb s transparentnosťou do stavu platieb a s bohatými informáciami, ako sú faktúry, priložené.

V tomto čase, Partneri Ripple používajú nástroj XCurrent. Nástroj XRapid a mena XRP sú momentálne vo fáze testovania. Cuallix bola prvou bankou, ktorá testovala XRapid a XRP. Cuallix uviedol, že testy boli úspešné. Japonské banky Woori a Shinan Bank taktiež tento mesiac oznámia výsledky testov XRapid a XRP. Stojí za zmienku, že použitie XRapid zníži náklady na cezhraničné prevody o 60%.

xrp úspora nákladov

V poslednej dobe máme veľa pozitívnych správ o mene XRP.

MoneyGram a Cuallix oznámili, že budú používať XRP pri cezhraničných prevodoch. To isté oznámili aj MercuryFX, FlashFX a IDT. Selly, West Coast Classic Cougar, BiChip oznámili, že akceptujú platby v mene XRP.


Stále viac partnerov tiež používa xCurrent. LianLian International – popredná čínska spoločnosť poskytujúca peňažné služby s licenciou v Hongkongu so 150 miliónmi registrovaných používateľov v regióne – sa pripojila k sieti RippleNet, ktorá prijíma cezhraničné platby v reálnom čase, platby na faktúry a platby v elektronickom obchode..

PREČÍTAJTE SI OTC Huobi (Over-The-Counter) ohlásil podporu obchodovania XRP

LianLian použije xCurrent – riešenie vyrovnania spoločnosti Ripple, ktoré ponúka end-to-end sledovanie – na zabezpečenie cezhraničných transakcií medzi Čínou, USA a Európou. Spoločnosť LianLian sa pripojila k existujúcej sieti viac ako 100 finančných inštitúcií spoločnosti Ripple s cieľom poskytovať svojim zákazníkom rýchlejšie, lacnejšie a bezporuchové cezhraničné platobné riešenia..

Tento mesiac niekoľko búrz pridá XRP k obchodovaniu:

– XRP je kótovaný na Coinfielde. (15. februára)

– XRP je uvedený na Crypto Emporium (16. februára)

– XRP je uvedený na Bitpoint (18. februára)

– XRP je uvedený na Coinsquare (do 28. februára)

Táto správa nezostane bez povšimnutia. Veľkí investori čakajú na investovanie tohto druhu správ. Táto správa, ako aj ďalší noví partneri, ktorí prijmú riešenia cezhraničnej prepravy Ripple, časom vytvoria kumulatívny vplyv na rast ceny XRP..

Ako vidíte, s Ripple spolupracuje čoraz viac finančných inštitúcií. V blízkej budúcnosti bude použitie XRapid a XRP spoločnosťami MoneyGram a Cuallix logickým a prirodzeným krokom. Implementácia a testovanie s XRapid a XVia bude samozrejme trvať istý čas. V tomto okamihu spoločnosť Ripple robí všetko potrebné pre to, aby cezhraničné transakcie mohli vstúpiť do novej éry. Ak sa spoločnosti Ripple podarí v nadchádzajúcich rokoch zabezpečiť trhový podiel 10% (z celkovej sumy, ktorá sa v súčasnosti prevádza na svet), bude to v poriadku. Ripple zabezpečí rýchlejší obeh peňazí vo svete. Rýchlejší tok peňazí vytvorí väčšie zisky pre spoločnosti využívajúce technológiu Ripple. Peniaze vytvoria viac peňazí za kratší čas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector