Za posledných osem mesiacov sme sa museli potýkať s medveďmi, ale nebolo to prvýkrát. História mala niečo pre našu referenciu. Niečo podobné sa stalo na kryptotrhu koncom roka 2013. V decembri 2013 sa prehnal tlač s maximom 1250 dolárov. Krátko nato sa trh stabilizoval a poklesol o 90 percent, čo predstavovalo minimá 100 dolárov. Potom bol pokles ceny bitcoinu viac ako 90%. Ako teda vidíte, pred očami sa nám vynára duplikácia, najmä keď na obrázok umiestnite XRP. Aj keď je to jedna z najlepších mincí na krypto trhu, pri súčasných spotových cenách je XRP znížená o 93 percent a podľa odborníkov patrí k „najhorším“ umelcom..

Za týchto okolností nebolo pochýb o tom, že sa ma na rôznych fórach pýtali, čo je podľa mňa najlepší spôsob, ako si počas týchto snažiacich sa a medvedích momentov zarobiť peniaze. Môžeme obchodujte alebo držte XRP spýtali sa, ale ako vždy, dostaneme sa medzi riadky a dáme vám presvedčivé odpovede na základe faktov. Pre zjednodušenie destilujeme a uvidíme, aké sú výhody a nevýhody jednotlivých stratégií a čo môžete urobiť pre prekonanie týchto nenásytných medveďov..

Obchodovanie:

Obchodovanie je prehnane o ziskoch a existujú tri hlavné kategórie obchodovania, ktoré sú väčšinou definované štýlom obchodovania:

– Denné obchodovanie (kde sa obchody konajú medzi jednou hodinou a dňom)

– Krátkodobé obchodovanie (ak sa obchody konajú do jedného týždňa)

– Obchodná hojdačka alebo hojdačka (pre trpezlivých obchodníkov, ktorí obchodujú niekoľko mesiacov)

Tak či onak sme precvičovali jeden alebo rôzne druhy obchodných stratégií spomenutých vyššie. Pred desiatimi rokmi, keď som bol začiatočník, som experimentoval s denným obchodovaním. Lákala ma vábnička rýchlych ziskov. Avšak rýchlo som sa naklonil, že obchodovanie v ten deň nie je vhodné pre tých, ktorí chcú slobodu. V skutočnosti je to dosť ťažké, pretože ste museli zostať prilepení k počítaču celý deň. Aj keď som vyštudoval a využil niekoľko technických ukazovateľov, ktoré iniciovali obchody na základe signálov nákupu a predaja, bolo celý deň namáhavé sledovať graf. Áno, boli tu limitované objednávky, ktoré som využil, ale je pravda, že tieto limity predaja alebo nákupu nie sú nijak zaručené. Ceny mohli dosiahnuť našu stanovenú hodnotu a neskôr klesnúť, čo znamená, že sme nedosahovali zisky a väčšinou sme skončili stratou.

Toto je vysoká volatilita, ktorá prevláda na trhu, čo spôsobuje, že stop loss sú nespoľahlivé a nie sú zárukou. Príliš som občas zarábal peniaze, ale boli to nevyhnutné skúsenosti, ktoré posilnili moju krivku učenia sa.

PREČÍTAJTE SI Ripple Beats Bitcoin s nárastom o 16 000% v tomto roku

Najbezpečnejšia cesta k ziskovosti je stále sledovanie vašich obchodov a ručné otváranie a zatváranie pokynov. Musím však povedať, že som s denným obchodovaním krátko nato skončil, povedzme si to otvorene. Zisky sú nízke a áno, chamtivosť nemôžete úspešne zvládnuť.

Po dennom obchodovaní som vyskúšal krátkodobé obchodovanie a takto som pokračoval v hraní trhu asi jeden rok. Skúsenosti získané z tohto obchodného štýlu boli povedané najmenej definitívne. Skvelá vec na tomto obchodovacom čase je grafistický čas, ktorý bol prerušený, a čo viac, zisky sa rozšírili. To mi nezabránilo v pobádaní a neskôr som sa rozhodol pre swingové obchodovanie. Je to naozaj ľahké a všetko, čo musíte urobiť, je nakúpiť, keď dôjde k významným korekciám trhu s vykonaním exekúcie až po niekoľkých mesiacoch alebo keď budú vaše ciele zasiahnuté. Jedinou stratégiou, ktorá tipuje, že obchodovanie s swingom je na veciach návratnosti investícií, je stratégia nákupu a podržania.

Nákup a podržanie:

Spolu s týmito obchodnými aktivitami som časť svojho portfólia pridelil stratégii nákupu a pozdržania. Táto obchodná stratégia je celkom jednoduchá a taká, aká je. Všetko, čo musíte kúpiť, je, keď sú ceny lacné a spravodlivo ocenené. A to čakanie mi nevadilo, pretože niekedy som musel lacno vstúpiť, musel som čakať pár mesiacov, často medzi 3 alebo 4 mesiacmi.


Môžete si kúpiť všetko, čo chcete, za jednu cenu alebo si môžete zvoliť krok k nákupu stratégie. Konkrétnejšie sú peniaze rozdelené na tri rovnaké časti, pričom nákupné pozície sa otvárajú na dôležitých úrovniach podpory rozložených do troch úrovní. Tento obchodný štýl sa lepšie nazýva rebrík. Po zvýšení vašich dlhov vyžaduje stratégia nákupu a podržania počkať 6 mesiacov až niekoľko rokov, kým získate požadovaný zisk.. 

Warren Buffett je jedným z mnohých obchodníkov miliónov dolárov cez internet kúpiť a držať stratégiu. Warren sa snažil kúpiť lacné akcie, zvyčajne po zlyhaniach trhu, po ktorých čakal roky na predaj svojich akcií.

Závery:

Po analýze našich vlastných obchodných stratégií za posledných desať rokov sme dospeli k týmto záverom:

– nikdy neinvestujte viac, ako si sami dovolíte stratiť.

– Pred nákupom sa vždy snažte prísť lacno. Identifikujte tieto minimá kritickým pohľadom na tabuľky.

– Stratégia Buy and Hold často vracia najvyššiu NI

– Štatistiky podporujú stratégiu nákupu a držania a viac ako 90 percent obchodníkov dosiahlo zisk.

PREČÍTAJTE si hromadné osvojenie Potrebné mosty k bankám – David Schwartz z Ripple

– Vyberte si obchodnú stratégiu, ktorá najlepšie doplní vašu osobnosť

– Obchodovanie na medveďom trhu je pre nováčikov ťažké, často skúsení obchodníci dosahujú zisk.

– Denné obchodovanie je úlohou a návratnosť investícií je nízka

Na základe našich odpočtov je isté, že súčasné trhové podmienky nie sú pre začínajúcich podnikateľov priaznivé. Študenti by mali lepšie naskočiť a vyskúšať si, keď je trh uviaznutý v určitom rozmedzí alebo keď sa kupujúci obúvajú

Keď poviem, že najlepšia stratégia je tá, ktorá sa hodí k vašej osobnosti, myslím tým, že úzkostlivé dieťa si pravdepodobne bude myslieť, že kúpa a držba je pre neho nevhodná stratégia. Ak ale tento investičný štýl nevyskúšal, nemôže vedieť, či mu vyhovuje kúpa a držanie. Všeobecne platí, že mladí ľudia chcú rýchle peniaze a chcú obchodovať, nie nakupovať a držať. Nakoniec záleží na väčšej návratnosti investícií a tento obrovský zisk je možné dosiahnuť iba na XRP nákupom a podržaním.

Takže ich kupujte, držte a zakrývajte s veľkou trpezlivosťou. Čas napokon ukázal, že medvedí trh nemôže trvať večne. Kryptotrh má cykly, ako každý kapitálový trh. Po medvedom cykle nasleduje akumulačné obdobie a potom býčí cyklus. Povzbudivé je, že XRP Fundamentals sa zlepšili v roku 2018. Tento rok bol Xrapid testovaný a niekoľko finančných inštitúcií využíva XRP na svoje cezhraničné platobné riešenia.

Je pravda, že objem týchto prevodov je dosť nízky, nezabudnite však, že nasleduje po SBI a podľa generálneho riaditeľa Ripple Brada Garlinghousea koncom roka 2018 niektoré banky prijmú XRP. Nízka cena XRP v tomto okamihu je spôsobená bublinou, ktorá na konci roku 2017 a začiatkom roka 2018 viedla k kryptotrhu. Z tohto dôvodu nemá tento pokles cien nič spoločné so základnými údajmi XRP..

Postupom času sa ukázalo, že XRP je solídny produkt a s rastúcou adopciou je nepochybné, že ceny budú o palec vyššie. Takéto poklesy cien existovali na iných kapitálových trhoch a viackrát v krypto sfére a v tých zložitých dobách sa kapitálové trhy zotavili. Ak sa chcete stať warrenovým bufetom na kryptomene, musíte mať dostatok trpezlivosti. Bývalého ATH od 3,6 USD sa dosiahne a rozdelí v blízkej budúcnosti alebo ďaleko.                                                           

HODL XRP!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector