Vynález internetu zmenil svet na globálnu dedinu. Akákoľvek informácia sa po celom svete presunie za chvíľu. Od začiatku 21. storočia dochádza v oblasti počítačov a technológií k veľkému vývoju. Technológia blockchain je najnovšia forma technológie, ktorá predstavuje revolúciu v podnikoch po celom svete. Vďaka pozitívnym účinkom tejto technológie je svet svedkom digitalizácie takmer vo všetkých oblastiach života. Digitalizácia peňazí priniesla na tejto planéte najmä nebývalú zmenu. To znamená, že finančné informácie sa prenesú po celom svete v priebehu niekoľkých sekúnd. Bolo zavedených veľa digitálnych platforiem, vďaka ktorým sú cezhraničné transakcie bezpečnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie ako v minulosti.

Čo je to internet hodnoty?

hodnotný internet

Zdroj: bankinnovation.net

„Internet hodnoty“ je typ zariadenia, prostredníctvom ktorého sa cezhraničné transakcie uskutočňujú rýchlo rovnako, ako sa prenášajú slová, obrázky a videá. Vyrovnanie digitálnych transakcií po celom svete predtým trvalo pár týždňov. V najvyspelejších krajinách ako Amerika a Anglicko sa trvalo usadiť takmer 3 – 5 dní. Tu je tiež dôležité spomenúť, že transakcie v tých časoch mali percento chýb 5 a stáli 42 dolárov. V dnešnej dobe s pomocou digitálnych platforiem ako Vlnenie, tieto transakcie sa uskutočnia za iba 3 sekundy bez väčších nákladov a takmer bez šance na chybu.

Inými slovami, môžeme povedať, že „Hodnotný internet‘Pomáha pri výmene každého majetku, ktorý má pre niekoho hodnotu. To znamená, že pomáha pri výmene akcií, hlasov, cenných papierov, hudby, vedeckých objavov a duševného vlastníctva. Za výmenou všetkých týchto aktív stojí technológia blockchain. Je to tak preto, lebo to eliminovalo úlohu tretích strán alebo sprostredkovateľov pri uskutočňovaní týchto výmen. Pomocou technológie blockchain sa všetky aktíva vymieňajú medzi odosielateľom a prijímateľom priamo. Odosielateľ aj príjemca poznajú realitu transakcie a jej stav v priebehu procesu.

PREČÍTAJTE SI Ripple Q2 Správa odhaľuje, že XRP je kótovaných na celom svete cez 130 kryptomien

Ripple je na vrchu v zozname platforiem, ktoré v priebehu niekoľkých sekúnd spracúvajú cezhraničné transakcie. Platforma dokončuje transakcie bezpečne, spoľahlivo a okamžite bez potreby tretích strán. To minimalizovalo náklady. Odborníci dúfajú, že v blízkej budúcnosti sa bude hodnota vymieňať po celom svete rovnako, ako sa dostanú informácie. Najnovšia technológia používaná spoločnosťou Ripple sa ukazuje ako veľmi užitočná pri vývoji mnohých ďalších aplikácií na uľahčenie rôznych oblastí života vrátane zdravotnej starostlivosti. Napríklad Nasdaq je jednou z aplikácií vyvinutých pomocou technológie blockchain. Túto aplikáciu používajú firmy z celého sveta na správu svojich akcií.

Hlavné výhody hodnotného internetu

S každým ďalším dňom, kryptomeny získavajú na popularite po celom svete. Zdá sa, že veľa ľudí má o tieto meny záujem, aby maximalizovali svoje aktíva. Hodnotný internet sa ukazuje ako veľmi prospešný pre nás, pretože pomáha peniazom cestovať ako informácie po celom svete, čím znižuje náklady a čas transakcií. Berúc do úvahy všetky tieto veci, môžeme zdôrazniť hlavné výhody „internetu hodnoty“.

1 – minimalizovaný čas transakcie

Úplne prvou a najdôležitejšou výhodou „internetu hodnoty“ je, že nám pomohol minimalizovať čas transakcie v tomto digitálnom svete. Globálne transakcie, ktorých dokončenie trvalo dva týždne, sú teraz spracované v priebehu niekoľkých sekúnd. Ripple je opäť najrýchlejšie rastúcou sieťou, pretože znížila čas transakcie iba na tri sekundy. Preto veľa firiem po celom svete vstupuje do partnerstva so spoločnosťou Ripple za účelom spracovania cezhraničných transakcií.

READ Ripple si najíma hlavného inžiniera pre bezpečnosť informácií na implementáciu ďalších bezpečnostných riešení IT

2-nákladová efektívnosť


Efektívnosť nákladov je druhou najväčšou výhodou „internetu hodnoty“. Odstránením úlohy tretej strany alebo sprostredkovateľa minimalizoval náklady transakcií na cezhraničné transakcie. Táto nákladová efektívnosť prilákala mnoho bánk, finančných inštitúcií a spoločností zaoberajúcich sa prevodom peňazí, aby prijali technológiu blockchain na minimalizáciu transakčných nákladov bez pravdepodobnosti akejkoľvek chyby.

3-Zabezpečenie

„Hodnotový internet“ priniesol aj veľkú bezpečnosť pri prevode peňazí po celom svete. Iba odosielateľ a príjemca vedia hodnotu transakcie a jej stav. Odosielateľ a príjemca majú vlastné súkromné ​​kľúče, aby boli tieto transakcie zabezpečené. Navyše, blockchain technológia tiež používa P2P sieť, ktorá eliminuje pravdepodobnosť úniku informácií.

Na záver môžeme ľahko povedať, že „Hodnotný internet„Sa ukazuje ako veľmi prospešný pre naše každodenné použitie. Denne prebieha veľa rôznych transakcií. Takmer všetky tieto transakcie sa zaznamenávajú v decentralizovanej hlavnej knihe, ktorá je zabezpečená pomocou konkrétnych kľúčov. Ukazuje sa tiež ako veľmi prospešné pre vývoj rôznych aplikácií založených na blockchaine, ktoré sa majú používať v rôznych oblastiach po celom svete.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector