Dnes sa pozrieme späť, aby sme videli, aké boli prvé kroky spoločnosti Ripple a kto stojí za súčasným úspechom tejto spoločnosti. Uvidíme tiež, ako digitálne aktíva Ripple a XRP spôsobia revolúciu v medzinárodných prevodoch peňazí.

Ripple je spoločnosť financovaná zo súkromných zdrojov. Uzatvorila päť kôl financovania, ktoré zahŕňali dve kolá anjelského financovania, jedno kolo počiatočného financovania, dve kolá kola A a jedno kolo série B.

Dátum

Financovanie

typu

Investor

Množstvo

(milióny dolárov)

Apríla 2013

Anjel

Andreessen Horowitz, FF Angel LLC, Lightspeed Venture PartnersHlavné mesto Pantera, Vast Ventures, Bitcoin Opportunity Fund

2.5

Máj 2013

Anjel

Google VenturesIDG Capital Partners


3.0

Novembra 2013

Semienko

Core Innovation Capital, Venture51, Camp One Ventures, IDG Capital Partners

      3.5

Mája 2015

Séria A

IDG Capital PartnersTechnológia SeagateAME Cloud Ventures, ChinaRock Capital Management, China Growth Capital, Wicklow Capital, Bitcoin Opportunity Corp, Core Innovation Capital, Route 66 Ventures, RRE Ventures, Veľké podniky, podniky 51

28

Októbra 2015

Séria A

Santander InnoVentures

         4

September 2016

Séria B

Standard CharteredAccentureSCB Digital VenturesSBI HoldingsSantander InnoVenturesSkupina CMETechnológia Seagate

        55

Ako vidíte, investovalo doň veľa investorov. Niektoré z nich sú dôležité mená. Medzi zdroje príjmu spoločnosti Ripple patrili profesionálne služby poskytované operátorom finančných sietí integrované s Ripple, softvér vytvorený na integráciu starších finančných systémov s Ripple a natívnou menou (XRP). Spoločnosť Ripple je tiež podporovaná niekoľkými etablovanými investormi, ktorí poskytujú ďalšiu vrstvu finančnej stability.

Ryan Fugger vytvoril Ripple v roku 2004. Zámerom bolo vytvoriť decentralizovaný menový systém, ktorý by účinne umožnil jednotlivcom a komunitám vytvárať si vlastné peniaze. V máji 2011 začal Jed McCaleb vyvíjať systém digitálnej meny, v ktorom sa namiesto procesu ťažby používaného bitcoinmi overovali transakcie na základe konsenzu medzi členmi siete..

V auguste 2012 Jed McCaleb angažoval Chrisa Larsena a spolu predstavili Ryana Fuggera so svojim nápadom. Následne opustil tím Ripple Ryan Fugger.

V septembri 2012 Chris Larsen a Jed McCaleb spolu založili spoločnosť OpenCoin. OpenCoin začal vyvíjať Ripple Protocol (RTXP) a platobnú a výmennú sieť Ripple. 26. septembra 2013 spoločnosť OpenCoin oficiálne zmenila názov na Ripple Labs.

Dňa 6. októbra 2015 bola spoločnosť premenovaná z Ripple Labs na Ripple. 13. júna 2016 spoločnosť Ripple získala licenciu na virtuálnu menu od newyorského ministerstva financií, čím sa stala štvrtou spoločnosťou s bitLicense.

Súdny spor PREČÍTAJTE SI a XRP sa rozpadá ako ďalšia burza, OKCoin pozastavuje obchodovanie XRP

23. septembra 2016 spoločnosť Ripple oznámila, že uzavrela dohodu, prvú svojho druhu, s niekoľkými hlavnými bankovými záujmami o vytvorení GPSG alebo globálnej platobnej riadiacej skupiny. Bankové záujmy zapojené do založenia tohto nového podniku boli virtuálne kto-kto. To zahŕňalo Bank of America / Merrill Lynch, Santander, UniCredit, Standard Chartered, Westpac Banking Corporation a Royal Bank of Canada.

V priebehu roku 2017 spoločnosť Ripple oznámila, že viac ako 100 finančných inštitúcií testuje svoju technológiu cezhraničných platieb. Aj v roku 2017 spoločnosť Ripple oznámila vytvorenie troch nástrojov. Boli vytvorené špeciálne pre splnenie Ripple plánu. Tri nástroje sú: XCurrent, XRapid, XVia.

  1. XCurrent je podnikové softvérové ​​riešenie spoločnosti Ripple, ktoré umožňuje bankám okamžite zúčtovať cezhraničné platby so sledovaním medzi koncovými bodmi. Pomocou služby xCurrent si banky navzájom komunikujú v reálnom čase, aby potvrdili platobné podrobnosti pred uskutočnením transakcie a potvrdili doručenie, keď sa transakcia vyrovná. Zahŕňa knihu pravidiel vyvinutú v spolupráci s Poradný výbor pre RippleNet ktorý zaisťuje prevádzkovú konzistenciu a právnu jasnosť pre každú transakciu.
  2. XRapid je určený pre poskytovateľov platieb a ďalšie finančné inštitúcie, ktorí chcú minimalizovať náklady na likviditu a zároveň zlepšiť svoju zákaznícku skúsenosť. Pretože platby na rozvíjajúcich sa trhoch často vyžadujú predfinancované účty v miestnej mene po celom svete, náklady na likviditu sú vysoké. xRapid dramaticky znižuje kapitálové požiadavky na likviditu.

xrapid xrp

3. XVia je určená pre podniky, poskytovateľov platieb a banky, ktoré chcú posielať platby do rôznych sietí pomocou štandardného rozhrania. Jednoduché API xVia nevyžaduje žiadnu inštaláciu softvéru a umožňuje používateľom bezproblémové globálne odosielanie platieb s transparentnosťou do stavu platieb a s bohatými informáciami, ako sú faktúry, priložené.

xvia zvlnenie

Stručne povedané, čo je plán Ripple? V prvej fáze budú finančné inštitúcie používať XCurrent. Druhá fáza zahŕňa použitie XRapidu a Mince XRP. Teraz sme na začiatku druhej fázy tohto plánu. V tejto druhej fáze sa finančné inštitúcie používajúce XCurrent môžu rozhodnúť použiť XRapid. Konkrétne niekoľko testov prístroja XRapid vykonali spoločnosti Money Gram a Western Union. Navyše, Cuallix je prvá finančná inštitúcia, ktorá použila živý XRapid a menu XRP. Používajú sa na cezhraničné prevody medzi Mexikom a USA.

Hlavnými výhodami nástroja XRapid sú nízke náklady a vysoké prenosové rýchlosti. To znamená nižšie náklady o 60% ako súčasný systém prenosu SWIFT. Tiež sa čas prenosu zníži z 3-4 dní pre aktuálny systém prenosu, iba na 4 sekundy. Čo znamená revolúcia v cezhraničných prevodoch peňazí?.

PREČÍTAJTE SI SWIFT Už nie je okamžitá platba, priemysel potrebuje XRP, hovorí Ripple

rýchlosť zvlnenia xrp

V tomto roku je hlavným záujmom spoločnosti Ripple zvyšovanie likvidity XRP. To sa uskutoční zaradením XRP na toľko búrz. Nástroj XRapid potrebuje najlepšiu likviditu v budúcnosti, keď bude objem cezhraničných prevodov značný.

Za účelom vytvorenia a rozvoja platobnej / výmennej siete RIPP a Ripple časopis MIT Technology Review vo svojom vydaní z februára 2014 uznal Ripple Labs ako jednu z 50 najchytrejších spoločností v roku 2014..

12. januára 2016 bola spoločnosť Ripple zaradená do spoločnosti Richtopia so sídlom v Spojenom kráľovstve a zaradila sa na 8. miesto v zozname 100 organizácií s najvplyvnejšími blokmi.

Len veľmi málo ľudí vie, že Ripple získal množstvo cien:

– február 2015 – rýchla spoločnosť. Zvlnenie Zahrnuté v top 10 najinovatívnejších spoločností roku 2015 z hľadiska peňazí.

– február 2015 – americký bankár zo zoznamu 20 spoločností Fintech, ktoré je potrebné sledovať.

– August 2015 – Ripple Labs ocenené Svetovým ekonomickým fórom ako priekopník v oblasti technológií.

– december 2015 – Forbes. Fintech 50.

– december 2015 – H2 Ventures, KPMG. Fintech 100.

– marec 2016 – PYMNTS Innovation Project 2016. Best B2B Innovation Award.

– jún 2016 – spoločnosť Fortune zaradila spoločnosť Ripple do 5 najhorúcejších spoločností spoločnosti Fintech.

V súčasnosti je XRP jednou z najsilnejších spoločností na krypto trhu. V skutočnosti si nemyslím, že preháňam, keď poviem, že je to najspoľahlivejšia spoločnosť na krypto trhu. Vzhľadom na medvedí trh v poslednej dobe súčasná cena 0,50 USD neodráža veľmi dobré základy. Nezabudnime, že XRP mal maximum 3,4 USD. To znamená, že teraz cena klesla o viac ako 80%.

Cena XRP je v súčasnosti podhodnotená. Veľkí investori hľadajú spoločnosti s veľmi dobrým základom a veľmi lacnou cenou. Na nákup a držanie investorov, nákup XRP za súčasné ceny bude neodolateľnou atrakciou. Na druhej strane, tento rok očakávame, že spoločnosti MoneyGram, Western Union alebo SBI ohlásia živé použitie nástroja Xrapid a digitálneho majetku XRP pri cezhraničných prechodoch.

Toto je informačný článok, nie investičné odporúčanie. Pred investovaním do akejkoľvek kryptomeny si prosím urobte vlastný prieskum.

zdroj obrázkov: digitaltrends.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector