Čína momentálne má jednu z najprísnejších celosvetových politík, pokiaľ ide o kryptomeny. V roku 2013 Čína zakázala všetky bitcoinové transakcie. V roku 2017 čínska vláda ďalej zakázala všetky ICO a kryptomeny. Mnohí však na obchodovanie s kryptomenami používajú zahraničné platformy, ktoré ešte nie sú firewally.

Japonsko, na druhej strane má jeden z najotvorenejších a najprogresívnejších prístupov na svete. Bitcoin sa tam považuje za zákonné platidlo. Zákon prijatý v roku 2017 uznáva kryptomeny ako legálne vlastníctvo v krajine. V reakcii na narušenia a nabúranie do búrz Japonsko tiež schválilo nové nariadenia pre kryptový priemysel, čo si vyžiadalo registráciu búrz u agentúry FSA (Financial Service agency). Akékoľvek zisky z kryptomien sú kategorizované ako „rôzne príjmy“ a investori sú zdaňovaní sadzbami od 15 do 55%.

V Južná Kórea, kryptomeny sa nepovažujú za zákonné platidlo. Výmeny, aj keď sú legálne, sú súčasťou prísne monitorovaného regulačného systému. Zdaňovanie kryptomeny v Južnej Kórei je šedou zónou: pretože sa nepovažujú za menu alebo finančné aktíva, v súčasnosti neexistuje daň zo ziskov z obchodovania s kryptomenami..

V Spojené štáty. kryptomeny sa nepovažujú za zákonné platidlo, ale federálne orgány sa v skutočnosti líšia v definícii pojmu „kryptomena“ a v ich regulačnom prístupe. Komisia pre cenné papiere (SEC) napríklad považuje kryptomeny za finančné cenné papiere. Naopak Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) označuje bitcoin a niektoré ďalšie kryptomeny ako komoditu a umožňuje verejne obchodovať na kryptomenách s derivátmi kryptomeny. Kvôli komplikáciám sa ďalšie zákony, ktoré regulujú výmeny, líšia podľa štátov. Ministerstvo financií USA nedávno zdôraznilo naliehavú potrebu kryptografických predpisov a vytvorilo pracovnú skupinu na preskúmanie možností jasných predpisov.

PREČÍTAJTE SI Čínsku medzinárodnú sieť služieb blockchain integruje Tezos Blockchain

Švajčiarsko má jedno z najpriaznivejších prostredí pre kryptomeny v Európe. Kryptomeny a burzy sú úplne legálne a regulované miestnymi zákonmi. The Švajčiarska federálna daňová správa (SFTA) považuje kryptomeny za finančné aktíva a podliehajú švajčiarskej dani z majetku.

Práve teraz, Spojené kráľovstvo nemá žiadne konkrétne zákony o kryptomene. V roku 2018 však Bank of England odhalila, že predpisy o kryptomene vo Veľkej Británii budú čoskoro k dispozícii. Stále sa však kryptomeny v súčasnosti nepovažujú za zákonné platidlo. HMRC vydala správu o daňové zaobchádzanie s kryptomenami, s tým, že všetky výnosy z obchodovania s kryptomenami podliehajú dani z kapitálových výnosov.

V Gibraltár kryptomena sa nepovažuje za zákonné platidlo, ale burzy sú legálne a fungujú v presne stanovenom regulačnom rámci. Krajina neukladá kryptomenám kapitálové zisky ani daň z dividend a na kryptoburzy sa vzťahuje 10% sadzba dane z príjmu právnických osôb..

nemá žiadne konkrétne právne predpisy týkajúce sa kryptomien. Aj keď nejde o zákonné platidlo v žiadnej z krajín, presné zákony o kryptomene sa v jednotlivých členských štátoch líšia. V Malta, vláda uznáva kryptomeny ako „prostriedok výmeny, účtovnú jednotku alebo uchovávateľ hodnoty“. Estónska vláda považuje kryptomeny za „hodnotu predstavovanú v digitálnej podobe“. V Luxembursko vláda uznáva, že ku kryptomenám by sa malo pristupovať ako k „akceptovanému ako platobný prostriedok za tovary a služby“.

PREČÍTAJTE SI Lygon Blockchain Platformu pre komerčné využitie v Austrálii

Predpisy v celom rozsahu Latinská Amerika sa líšia od legislatívnej podpory po úplné zákazy. V Bolívia existuje jednostranný zákaz kryptomien a búrz dohromady. Zatiaľ čo v Mexiko, Argentína, Brazília, Čile kryptomeny sú všeobecne akceptované ako forma platby. Ekvádor je prvou krajinou, ktorá spustila svoju vlastnú kryptomenu, ale okrem kryptomeny SDE vydanej vládou (Sistema de Dinero Electrónico) zakazuje všetky ostatné kryptomeny. Ekonomická kríza a následný pád bolívaru znamenajú, že kryptomeny sú v roku všeobecne akceptované Venezuela.

Všeobecne to vyzerá, že technológia blockchain a kryptomena rýchlo prekonávajú súčasné zákony a vyžadujú nový právny rámec. Zdá sa, že vlády na celom svete začínajú uznávať potrebu aktuálnych predpisov. Členovia skupiny G20 v júni 2019 zverejnili žiadosť o implementáciu globálneho regulačného rámca pre kryptomeny s cieľom lepšie spravovať výhody, výzvy a príležitosti, ktoré s kryptomenami prichádzajú..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector