Kryptomeny a technológia blockchain sa etablovali vo svete bežnej ekonomiky vďaka astronomickému nárastu hodnoty bitcoinu okolo polovice roku 2017. Napriek skutočnosti, že mnohé z potenciálnych použití blockchainu sú pre väčšinu obyvateľov stále záhadou, investori z celého sveta sa zameriavajú na tieto alternatívne aktíva ako prostriedok na vytváranie zisku.

Nie sú to však všetko bitcoiny. Altcoiny alebo alternatívne mince sú formy digitálnej meny, ktoré sú založené na rovnakých technologických princípoch ako bitcoin, aj keď s rôznymi názvami a hodnotami. Kryptomeny ako Litecoin alebo Ethereum môžu poskytnúť dobrú hodnotu za relatívne nízke ceny, potenciálne ešte lepšie ako bitcoin, ktorý od svojho pozoruhodného vzostupu k sláve pred tromi rokmi zaznamenal veľa vzostupov a pádov..

Altcoiny môžu tiež predstavovať príležitosti pre inovátorov a podnikateľov na využitie kryptomien v mnohých finančných oblastiach, ako sú napríklad rýchle medzinárodné prevody. Dobrým príkladom takéhoto altcoinu je Ripple (XRP), ktorý je na trhu s kryptomenami čoraz populárnejší vďaka svojmu potenciálu pri rýchlej realizácii prevodov mien a za veľmi nízke poplatky. V skutočnosti, ak skontrolujete najnovšie Novinky XRP dnes, všimnete si jeho rastúcu popularitu medzi nadnárodnými bankami, ktorá ukazuje, ako ďaleko sa altcoiny dostali, odkedy začala ako novinka zatienená úspechom bitcoinu.

V tomto článku sa pozrieme na najobľúbenejšie altcoiny a na to, ako môžu prispieť k revolúcii v kryptomene, ktorá sa nám odohráva pred očami..

Čo sú to altcoiny?

Predtým, ako sa dostanete k rôznym druhom altcoinov a ich potenciálnej budúcej hodnote, mali by ste pochopiť, čo to vlastne je a ako sa líšia od bitcoinu. V najzákladnejších pojmoch sú altcoiny alternatívou k bitcoinu, rovnako ako iné meny alternatívami k americkému doláru.

Spoločnosť READ BBVA získava najvyššie ocenenie za platformu podnikových pôžičiek blockchain

Na rozdiel od bežných mien, ktoré fungujú podľa viac-menej rovnakých pravidiel, aj keď sú rovnaké naviazaný na americký dolár, každý altcoin má svoju vlastnú samostatnú sadu pravidiel. Líšia sa dobou ťažby, hardvérom potrebným na ich ťažbu a rýchlosťami transakcií a poplatkami. Vďaka týmto rozdielom môžu altcoiny zostať na trhu užitočné a cenné aj napriek ich nízkemu zhodnoteniu v porovnaní s bitcoinmi.

Je pravdepodobné, že žiadny altcoin nikdy nedosiahne takmer ohromujúci trhový strop bitcoinu 120 miliárd dolárov, ale to nemusí byť nevyhnutne taká zlá vec. Rovnako ako sa bitcoin ukázal byť cenným pre investorov ako (vysoko volatilné) aktívum, s ktorým sa dá obchodovať za nedigitálnu menu, altcoiny sa dajú využiť rôznymi spôsobmi, napríklad pomocou kryptomeny na zjednodušenie a zjednodušenie medzinárodných peňazí. prevody.

Druhy altcoinov

Existujú rôzne druhy altcoinov. Určujú ich rôzne potenciálne použitia a pôvodné zámery ich autorov.

Stablecoiny sú typom altcoinov určených na potlačenie šialenej volatility väčšiny kryptomien. Ich hodnota je viazaná na konkrétnu komoditu alebo index. Jedným z najlepších príkladov stablecoinu je Tether – minca naviazaná na americký dolár. Jeden token Tether má vždy hodnotu 1 $, čo z neho robí skvelú voľbu, ak hľadáte rýchly a bezpečný spôsob prevodu peňazí po celom svete..

Digitálne tokeny sú altcoiny podporované alebo založené na už existujúcej minci. Kryptomeny, ako napríklad už spomínaný Tether, možno považovať za digitálne tokeny aj za stablecoiny, pretože Tether je založený na kombinácii blockchainov vrátane ethereum.

PREČÍTAJTE si najstaršiu nemeckú banku Hauck & Spoločnosť Aufhäuser je pripravená na zavedenie kryptofondu v roku 2021


Definícia hodnoty väčšiny kryptomien sa netočí okolo ich cien v skutočných menách, ale skôr od ich potenciálu pre trh a toho, čo ponúkajú ako subjekt, ktorý beží paralelne s desaťročia starými finančnými systémami, ktoré dominujú v našej globálnej ekonomike. . Tiež sa zvyčajne zameriavajú na to, čo sa bitcoinom darilo dobre a čo by sa dalo v tomto modeli vylepšiť, čo z každého nového altcoinu robí zaujímavú prípadovú štúdiu hypotetickej budúcnosti kryptomien..

Spodný riadok

Existuje mnoho ďalších dôvodov, prečo by ste sa mali zamerať na investovanie do altcoinov v roku 2020. Napríklad litecoin, hoci je ocenený len nepatrným zlomkom hodnoty jedného bitcoinu, je mimoriadne atraktívny z hľadiska toho, koľko z nich je možné skutočne vyťažiť. Litecoin blockchain môže vyprodukovať celkom 84 miliónov coinov, na rozdiel od „mizerných“ 21 miliónov bitcoinov. Skombinujte to s 2,5 minúty na mincu času ťažby Litecoinu s 10 minútami za bitcoin a získate kryptomenu, ktorá má lepšie transakčné časy a úžitkovú hodnotu ako samotný kráľ kryptomeny.

Aj zakladatelia bitcoinu sa chytili toho, že niektoré altcoiny robia určité veci lepšie a prišli s vlastnou alternatívou – Bitcoin Cash, ktorá si oproti pôvodnému dizajnu výrazne polepšila. Aj keď sa to nepovažuje za jeden zo „skutočných“ altcoinov, pretože funguje pod záštitou bitcoinu, vysiela jasný signál, prečo tieto nové mince potrebujeme a aký veľký priestor na zlepšenie v priemysle kryptomien zostáva.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector