Ako Michael Dell premenil 1 000 dolárov na miliardy a čo je kľúčom k úspechu?

Podľa Bloomberg, Michael Dell dosiahol čistú hodnotu 21 miliárd dolárov, vďaka čomu sa dostal na 42. miesto v indexe Bloomberg Billionaires Index s pôsobivou ríšou.

Spoločnosť Dell vo veku 53 rokov vlastní niekoľko luxusných nehnuteľností po celom svete, ktoré pre väčšinu z nás budú iba domovy, o ktorých sa nám môže snívať. V roku 2014 Michael kúpil podkrovný mrakodrap One57 za rekordných 100,47 milióna dolárov, as informoval v The Wall Street Journal. Bola to prvá nehnuteľnosť, ktorá dosiahla predajnú cenu viac ako 100 miliónov dolárov. Extravagantný dom v rade miliardárov na Manhattane sa rozkladá na ploche 10 923 metrov štvorcových a môže sa pochváliť šiestimi honosnými spálňami. Medzi ďalšie pozoruhodné nehnuteľnosti patrí strešný apartmán Four Seasons v Bostone, ktorý bol uvedený na predaj za 40 miliónov dolárov, spolu s bytom 10,9 milióna dolárov v budove Millennium Tower v Bostone..

Michael Dell

So spoločnosťou Dell nedávno robil rozhovor Jon Fortt týždenný podcast Fort Knox. Michael vysvetľuje, ako začal vo svojom pôsobivom technologickom obchode vo veku iba 19 rokov, keď vo svojej internátnej miestnosti na Texaskej univerzite v Austine založil spoločnosť Dell Technologies. Keďže sa zaujímal o počítače, použil na zakúpenie dielcov pre PC úsporu iba 1 000 dolárov a začal objednávaním cez telefón.

Ako vyrastal, spoločnosť Dell vždy prejavovala záujem o technológie a matematiku, ktoré sa pri nástupe na vysokú školu postupne zmenili na počítače. Z tohto koníčka rýchlo vyrástlo rýchlo sa rozvíjajúce podnikanie, pretože začal predávať prispôsobené počítače spolužiakom s diskovými jednotkami a vylepšenou pamäťou.

Mohlo by sa vám tiež páčiť: Zásady Ray Dalio – Ako byť úspešný vo svojom podnikaní a živote

Michael popisuje ďalej Relácia NPR „Ako som to postavil“, že to, čo sa začalo zábavnou formou, ako zarobiť peniaze navyše, sa čoskoro zmenilo na vynikajúci obchodný nápad. Spoločnosť Dell zistila, že rýchlo sa meniace technológie na svete trvalo dlho, kým sa dostali k potenciálnym zákazníkom. Zjednodušením procesu začal rýchlo zarábať 50 000 až 80 000 dolárov mesačne..

Podnikanie si čoskoro získalo pozornosť rovnako zmýšľajúcich ľudí v počítačovom svete, ako napríklad Mark Cuban. Zatiaľ čo Dell rozbiehal svoju vlastnú ríšu, Kubánec si budoval svoju vlastnú prostredníctvom MicroSolutions v Dallase. Kubánčan popisuje, ako navštívil podnik, práve keď sa presťahoval do nových kancelárskych priestorov z pôvodnej internátnej izby. Rast spoločnosti na neho urobil dojem a predpovedal, že Dell je určený pre veľké veci..

Michael Dell na obálke

Michael Dell na obálke "Šťastie" časopis, 7. októbra 1991

Mark Cuban mal určite pravdu, keď si uvedomíte históriu a fenomenálny úspech spoločnosti Dell. V roku 1988 sa spoločnosť Dell Computer stala verejnou a do štyroch rokov od uvedenia na trh dosiahla trhovú kapitalizáciu vo výške 85 miliónov dolárov. Do roku 1992 sa táto pôsobivá firma stala najmladším generálnym riaditeľom spoločnosti Dell, ktorá vlastnila spoločnosť Fortune 500. Cena akcií pokračovala v raste počas 90. rokov, keď sa počas posledných desiatich rokov zdvojnásobila, čo z Dell Computer urobilo jednu z najrýchlejšie rastúcich spoločností vôbec.

Ľudia si tiež prečítali: 5 úspešných podnikateľov, ktorí s ničím nezačali a čo sa dozviete z ich príbehov

Michael je presvedčený, že technológia je zameraná na umožnenie ľudského potenciálu a je známy svojou obchodnou víziou a odvážnymi krokmi. V októbri 2013 spoločnosť Dell oznámila dokončenie akvizície spoločnosťou Michael Dell pre spoločnosť stať sa súkromnou spoločnosťou ešte raz. Spoločnosť sa teraz snaží formovať cloud, veľké dáta, mobil a bezpečnosť, aby priniesla revolúciu v spôsobe života ľudí a podnikania po celom svete.

Michael Dell obchodná vízia

Rýchly úspech spoločnosti Dell je inšpiráciou pre študentov z celého sveta. Počas Rozhovor spoločnosti Dell s Jonom Forttom, vysvetľuje, že pre človeka existuje veľa príležitostí na vybudovanie ďalšieho technologického giganta. Je to neuveriteľný čas pre technológie, keď začneme rozvíjať umelú inteligenciu, hlboké učenie, učenie bez dozoru, strojové učenie, digitálnu transformáciu, celulárnu sieť piatej generácie a internet vecí. Spoločnosť Dell vysvetľuje, ako posledných 30 rokov technológie začne v priebehu nasledujúcich 30 rokov vyzerať ako detská hra.

Michael je presvedčený, že kľúč k úspechu spočíva v skutočnej zvedavosti, vášni a znalostiach pre podnikanie, ktoré chcete rozvíjať. Ak máte nápad na podnikanie, uistite sa, že vás vzrušuje a zaujíma; to sú podľa spoločnosti Dell kľúče k úspechu.

"Oportunom sa nedarí tak dobre ako podnikateľom, najnovšie módne slová nestačia na to, aby priniesli úspech, musíte veriť tomu, čo robíte," vysvetľuje.

Nenechajte si ujsť: Päť najdôležitejších dôvodov, prečo by ste mali diverzifikovať svoje investičné portfólio

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

O tomto článku pôvodne informoval prostredníctvom CNBC Ali Montag tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me