Kedy je správny čas začať investovať?

Pokiaľ ide o akciový trh, dobré načasovanie nebude vždy nič znamenať – ale poskytnutie času môže znamenať všetko.

Najčastejšou obavou investorov na začiatku cesty je nákup ich prvých akcií v zlom čase. Je pravda, že investovanie v nesprávnom čase vám môže spôsobiť stratu, ale je dôležité, aby predčasná strata nemala vplyv na vaše odhodlanie.

Kedykoľvek sa rozhodnete investovať, vždy bude na vašej strane jeden aspekt. Je dôležité pozrieť sa na celkový obraz: v priebehu času sa zložité výnosy z dobre umiestnených investícií začnú ukazovať ako skvelá voľba. To nie je relevantné pre pozíciu na trhu, keď kupujete svoju prvú sadu akcií.

Urobte svoj prvý nákup

potenciálna návratnosť investícií

Namiesto toho, aby ste sa obávali, kedy uskutočniť prvý nákup, zvážte, ako dlho na vybranom trhu necháte svoje peniaze. Všetky investície ponúkajú rôznu mieru rizika a potenciálneho výnosu, pričom pri každej z nich zvažujete iný časový rámec.

Ak hľadáte výnos v krátkodobom horizonte, dlhopis zvyčajne ponúkne menšie a spoľahlivejšie výnosy. Podľa Ibbotsona výnosy štátnych pokladničných poukážok USA každý rok predstavovali zhruba 3,7%. Môže sa to zdať ako malý údaj, ale keď vezmeme do úvahy, že inflácia začala rásť až v 60. rokoch, čoskoro sa stane atraktívnym výnosom.

Tí, ktorí investovali do dlhopisov z dlhodobejšieho hľadiska, zaznamenali mierne vyššiu návratnosť; v rovnakom období dosiahli v priemere 5,4% ročne. Počas tohto obdobia zažil trh volatilné obdobia, napríklad v 80. rokoch, keď sa vracali takmer 14% ročne, alebo v 50. rokoch, keď dlhopisy skutočne každý rok stratili zhruba 4%.

Akcie sú tiež skvelou investičnou voľbou, pričom veľké spoločnosti sa každoročne vracajú v priemere medzi rokmi 1926 a 2003 o 10,4%. Aj keď je návratnosť vyššia ako dlhopisy, pri zohľadnení rôznych desaťročí sledovali podobné trendy. V 30. rokoch došlo k miernemu poklesu akciového trhu, po ktorom nasledovalo niekoľko dobre fungujúcich desaťročí, s návratnosťou v 90. rokoch 17,3%.

Nenechajte si ujsť: Top 20 najlepších finančných tipov pre mileniálov

Kedy potrebujete peniaze??

správny čas na investovanie, dlhodobý horizont, dlhodobý vzhľad

Vyššiu mieru rizika budete môcť prijať, ak budete mať na čakanie na návrat dlhší čas, pretože budete schopní prekonať všetky poklesy na trhu..

Ak však budete musieť v priebehu najbližších piatich rokov svoje peniaze z trhu stiahnuť, je vhodné vyhnúť sa podielovým fondom zameraným na jednotlivé akcie a jednotlivým akciám. Ak sa váš časový rámec skráti na tri roky, mali by ste sa vyhnúť fondom na správu nehnuteľností a dlhopisovým podielovým fondom, ktoré by mohli pri poklese úrokových sadzieb poklesnúť.

Zostáva ešte niekoľko rozumných možností, ako napríklad individuálne dlhopisy alebo vkladové certifikáty, ktorých doba platnosti je kratšia ako tri roky. Je tiež možné investovať svoje peniaze do fondu peňažného trhu alebo ich jednoducho vložiť na sporiaci účet. Tieto možnosti vytvoria malý príjem, ale stále zaručia návratnosť vašej hlavnej investície. Je zrejmé, že čím skôr budete musieť z investície odstrániť svoje peniaze, tým menej si môžete dovoliť stratiť.


Ak hľadáte dlhodobú investíciu, ktorá by vás mohla previesť do dôchodku, akcie sú veľmi dobrou voľbou s potenciálom vysokých výnosov.

Čítajte tiež: Zásady Ray Dalio – Ako byť úspešný vo svojom podnikaní a živote

Výber, kedy sa má predať

Keď ste si vybrali svoju investíciu a rozhodli ste sa, kedy vložiť svoje peniaze, mali by ste sa tiež rozhodnúť, kedy ich vezmete. Po splatnosti sa dlhopis predá, takže to platí iba v prípade, že uvažujete o kúpe akcií alebo akciových podielových fondov.

Existujú investori, ktorí veria, že dokážu predpovedať trh. Poradia všetkým, aby predali svoje akcie, keď sa trh chystá prepadnúť, a kúpte ich späť, keď bude na pokraji rastu. Je však potrebné pripomenúť, že investovanie nie je také jednoduché a ich metódy načasovania sú často spojené so šťastím, a nie s načasovaním expertov..

Pokles ekonomiky by mohol mať vplyv na rast spoločnosti, preto je v súčasnosti vhodné predať všetky investície, ktoré sú nadhodnotené. Presný systém pre dokonalé načasovanie investícií je však iba snom.

Investori do podielových fondov často rýchlo vyberú, ak ich výnosy začnú klesať. Existuje však niekoľko akademických prác, ktoré preukázali, že investori, ktorí rýchlo skočia do rôznych podielových fondov, majú často nižšiu návratnosť ako tí, ktorí prepadnú.

Odstránenie zmien na trhu je dobrou radou, s výnimkou aktívne spravovaných fondov. Ak ste využili služby profesionálneho správcu peňazí, fond by mohol byť prevedený na iného správcu, ktorý môže robiť zlé rozhodnutia. Môže dôjsť len k niekoľkomesačnému neuspokojivému riadeniu, kvôli ktorému by sa oplatilo držať sa investície, ale ak nie ste spokojní s rozhodnutiami, možno budete chcieť predať.

Existujú dva hlavné varovné signály, ktoré by mohli predpovedať, že je ideálny čas na predaj. Prvým je zmena obchodných základov, takže už to nie je atraktívne odvetvie. Druhým varovným signálom je, keď dôjde k nadhodnoteniu akcií s akciami na neudržateľnej úrovni. Oba tieto znaky by mohli naznačovať pravdepodobný prepad trhu.

Mohlo by sa vám páčiť: Investičný hororový príbeh!

Skúste novinky ignorovať

novinky ignorovať

Možno ste si všimli, že médiá sa často zameriavajú na jeden konkrétny index za predpokladu, že jeho výkonnosť vypovedá o celom trhu. Existujú investori, ktorí vykonajú technickú analýzu na sledovanie zmien na trhu v snahe predpovedať, kedy by mohol trh vzrásť. Kľúčom k úspešnej investícii je sledovanie celého trhu spolu so slabými a silnými stránkami jednotlivých spoločností. Najlepším spôsobom, ako profitovať z dlhodobých výnosov, je investovať a držať sa svojej investície.

Ľudia si tiež prečítajú: 9 Dokumenty o bitcoinoch si musíte pozrieť

Skontrolujte svoju investíciu

skontrolujte svoju investíciu

Akonáhle urobíte svoje investície, budú si vyžadovať dôkladnú pozornosť. Všetky investície by sa mali pravidelne prehodnocovať, aby sa analyzovala ich pozícia na trhu, aby sa zabezpečila dobrá výkonnosť oproti alternatívnym možnostiam.

Ak urobíte chybu, skontrolujte kroky a poučte sa z nich. Všetci investori každú chvíľu urobia chybu, takže stojí za to sa poučiť a zabezpečiť, aby sa tak už nestalo. Pokúste sa skontrolovať svoje investičné portfólio každé tri mesiace, ak vám chýba čas, aj keď týždenná analýza vám poskytne hlbší prehľad. Nie je potrebné sledovať svoje investície každú hodinu, ale mali by ste rozumieť trendom na trhu.

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Článok je založený na článok od The Motley Fool.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map