מאז שהושק הביטקוין בשנת 2009 כמטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון, הייתה לו השפעה גוברת על האופן שבו אנשים רבים עושים עסקים. לאחר הביטקוין נוצרו מאות מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, והמסחר בקריפטו כולל מאות מיליוני דולרים מדי יום. מסחר במטבעות קריפטוגרפיים נעשה בבורסות קריפטו, וישנן חילופי כמעט כמו שיש מטבעות קריפטוגרפיים. חלק מהבורסות הן קטנות, בעוד אחרות אתרים גדולים ומוכרים שמנהלים מאות אלפי עסקאות ביום. מאמר זה יתמקד באחת מההחלפות הגדולות הללו ויענה על השאלה: האם קראקן בטוח?

נתחיל עם היסטוריה קטנה:

לידתו של קראקן:

בשנת 2011 הייתה Mt.Gox בורסת הביטקוין הגדולה בעולם, עם כ- 80% מעסקאות הביטקוין ברחבי העולם. בביקור במשרדיה הבחין ג’סי פאוול בכמה טעויות מטרידות והחליט להתחיל לעבוד על חילופי דברים שלא יושפעו מבעיות הביטחון הנתפסות. זה הוביל להקמתו של קראקן בשנת 2011. הר גוקס עצמו יגיש בקשה לפשיטת רגל בשנת 2014.

מה זה קראקן?

כמובן, קראקן הוא א חילופי מטבעות. במילים אחרות, זהו שירות אינטרנט שבו משתמשים רשומים יכולים לסחור במטבעות קריפטוגרפיים. אך Kraken לא רק מאפשר מסחר בין מטבעות קריפטוגרפיים, אלא שניתן לסחור בנכסים דיגיטליים אלה גם במטבע פיאט (מה שיש אנשים המכנים “כסף אמיתי”; כלומר מטבעות לאומיים כמו דולר אמריקאי, ריאל ברזילאי, ין יפני וכו ‘). נכון לעכשיו קרקן נסחרת ב -20 מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין, את’רום, ליטקוין, ביטקוין מזומנים, ריפל, זקש, דאש, EOS, סטלר, את’ריום קלאסי, מונרו, קטום, אוגור, קרדנו, קוסמוס, דוגקוין, טזוס, גנוסיס, קשירה ואבטיח) וחמישה מטבעות פיאט (דולרים אמריקאים, דולר קנדי, ין יפני, אירו ולירות בריטניה).

Kraken מציעה שירותים שלא נמצאים בדרך כלל בבורסות אחרות, כגון מסחר בבריכה כהה ומסחר ב- OTC, מסחר בשוליים ומסחר עתידי. חלק מהתכונות הללו עשויות להיות מכריע עבור מתחילים חדשים, אך הם זוכים להערכה רבה מצד סוחרים מומחים.

חלק מהבורסות סבלו מצורות שונות של מתקפות סייבר, וחלקן נפרצו, עם הפסדים בסך מאות מיליוני דולרים. אז, אחת הבעיות הראשונות שעומדות בפני חילופי קריפטו היא אבטחה.

כמה בטוח קראקן?

קראקן נבנה עם ביטחון. אחרי הכל, זה נתפס כבעיות ביטחון בהר גוקס שהוביל ליצירתו של קראקן. פאוול הבין שחילופי חילופים מוצלחים צריכים להתחיל להרוויח את אמון המשתמש. קרקן היא אחת מהבורסות הראשונות ששמרו על כספם של לקוחותיהם באמצעות הוכחת עתודות. כן, מסחר בבורסת קרקן הוא בדרך כלל בטוח.

אז אילו תכונות אבטחה קיימות?
 • ארנקים קרים: 95% מכלל הפיקדונות בקראקן נשמרים בארנקים קרים במצב לא מקוון. במקרה של פריצות או כשלים בשרת, מרבית הכספים מוגנים.
 • אבטחת שרתים: שרתי Kraken מאוחסנים בכלובים, תחת פיקוח 24/7 על ידי שומרים חמושים וצגי וידאו. כל הגישה לשרתים מוסדרת ומבוקרת היטב.
 • אבטחת מידע: כל החשבונות ומידע רגיש אחר מוצפנים לחלוטין, הן ברמת המערכת והן ברמת הנתונים.
 • בדיקות: Kraken מקיים צוות מומחים המסור לבדיקת פגיעות המערכת לכל סוג של מתקפת סייבר.
 • חובה 2FA, באמצעות Google Authenticator או YubiKey.
 • אין שחזור חשבון באמצעות טלפון / SMS.
 • אישור בדואר אלקטרוני למשיכות.
 • הודעות דוא”ל חתומות ומוצפנות על ידי PGP.
 • מערכת אימות רב שכבתית (עוד על כך בהמשך).

אך הביטחון אינו הגורם היחיד. כדי להצליח, חילופי דברים צריכים להיות אמינים. המשתמשים צריכים להרגיש שהם יכולים לסמוך על החברה בכסף, בחשבונות, במידע האישי ובנתונים רגישים אחרים.

האם קראקן אמין?

ניתן ליישם אבטחה באמצעות פרוטוקולים מעקב, הצפנה, 2FA ופרוטוקולים אחרים. אבל צריך להרוויח אמון על ידי פעולות שגורמות למשתמשים להרגיש בנוח עם הדרך שבה החברה מטפלת בכספים ובמידע.


מה קראקן עשה כדי לגרום למשתמשים להרגיש שאפשר לסמוך עליהם?

הוכחת עתודות ביקורת:

קראקן נבדק כדי להוכיח שהעתודות שלה עולות על כמות הכספים שיש למשתמשים בפלטפורמה. במילים אחרות, במקרה של התרסקות, פריצה או כשלים קטסטרופאליים אחרים, יש לקרקן מספיק עתודות לכיסוי כל כספי המשתמש. משתמשים יכולים לאמת באופן קריפטוגרפי כי הכספים בחשבונות האישיים שלהם מכוסים ברזרבות הבורסה.

שְׁקִיפוּת:

מנכ”ל קראקן ידוע, כמו גם מטה החברה בסן פרנסיסקו. כמו כן, משקיעי החברה הם ציבוריים.

יחסים:

קראקן מקיים קשרים עם בנקים גרמנים, ממשלת טוקיו והוצג בבלומברג, בניו יורק טיימס ובוול סטריט ג’ורנל..

בקצרה, Kraken היא פלטפורמת חילופי קריפטו מאובטחת ואמינה, המאפשרת עסקאות בין מספר מטבעות פיאט ואסימונים של קריפטו. בהשוואה לחילופים אחרים, קראקן היא אחת האפשרויות הטובות ביותר לאמינות.

האם קראקן בטוח לקנות אדווה?

Kraken מציעה פלטפורמה מאובטחת ואמינה לרכישת כל האסימונים שהיא תומכת בה, כולל Ripple. עם זאת, במדינות מסוימות יש צורך לבצע אימות דרג 3 על מנת לקנות את Ripple. אז האם האם קראקן בטוח לקנות ממנו אדווה? כן.

אימות רב שכבתי של קראקן הסביר:

כאמור לעיל, אימות המשתמשים של Kraken הוא רב שכבתי. לכל נדבך יש מגבלות ודרישות מסוימות. רוב המשתמשים משתמשים באימות דרג 1 או 2, עם דרגות גבוהות יותר עבור משתמשים הסוחרים בנפחים גבוהים יותר או שיש להם דרישות מסוימות. הנה הסבר קצר על כל הדרגים:

 • דרגה 0– נדבך זה דורש רק כתובת דוא”ל. משתמשים בדרג זה, לעומת זאת, יכולים לנווט רק באתר ולראות איך הכל נראה ועובד, אך אינם רשאים לסחור.
 • דרגה 1– משתמשים יכולים לבצע הפקדות ומשיכות רק במטבעות קריפטוגרפיים בלבד. עם זאת, המסחר מופעל הן במטבעות דיגיטליים והן במטבעות פיאט. דרגה זו מחייבת את המשתמשים להזין את שמם המלא, תאריך הלידה, המדינה ומספר הטלפון שלהם. אין מגבלת הפקדה, אך המשיכות מוגבלות ל -2,500 דולר ליום או 20,000 דולר לחודש.
 • דרגה 2– ניתן לקבל פיקדונות, משיכות ומסחר במטבעות דיגיטליים. משתמשי שכבה 2 יכולים להפקיד ולמשוך מטבעות פיאט בהתאם למדינה בה הם גרים. במטבע פיאט, המגבלות הן 2,000 דולר ליום ו -10,000 לחודש. משיכות מטבעות קריפטוגרפיות מוגבלות בסכום של 5,000 דולר ליום ו- 50,000 לחודש.
 • דרגה 3– רמות גבוהות יותר של מימון מטבעות פיאט עומדות לרשות לקוחות דרג 3. נדבך זה דורש תעודה ממשלתית תקפה והוכחת מגורים לאחרונה. פיקדונות ומשיכות פיאט מוגבלים ל 25,000 דולר מדי יום ול 200,000 דולר מדי חודש. משיכות במטבעות דיגיטליים מוגבלות ל 50,000 דולר ליום ול 200,000 דולר לחודש. מדינות כמו ארה”ב, קנדה, יפן וגרמניה דורשות אימות דרג 3 על מנת להפקיד ולמשוך במטבע פיאט.
 • דרגה 4– מאפשר לרמות הגבוהות ביותר של מגבלות מימון. משתמשי דרגה 4 יכולים להיות אנשים פרטיים ותאגידים ומומלץ ביותר לפנות למחלקת התמיכה על מנת להבהיר את דרישותיהם.

אם לאחר קריאת המידע ברצונך להתחיל לסחור בקרקן, הנה הדרכה קצרה כיצד להקים חשבון:

תחילת העבודה בקראקן:

 1. עבור לאתר Kraken ולחץ על “צור חשבון” בפינה השמאלית העליונה.

  דף הבית של קראקן

 2. מלא את המידע הדרוש (דוא”ל, שם משתמש וסיסמה), הסכם לתנאים ולחץ ולחץ על “צור חשבון”. קוד הפעלה יישלח לכתובת הדוא”ל שהזנת.

  צור חשבון קראקן

 3. פתח את הדוא”ל שקיבלת ולחץ על הקישור שסופק. לחץ על התיבה “אני לא רובוט” ב- captcha ואז על “הפעל חשבון”. Kraken ישלח לך דוא”ל נוסף המסביר את השירותים המוצעים במדינתך או באזורך, וכן תועבר לאתר Kraken להגדרת אימות חשבון דו-גורמי שלך.

  הוא בטוח בקרקן

 4. אם תבחר באפשרות התוכנה 2FA, באמצעות יישומים כמו Google Authenticator או Authy, לחץ על הכפתור המתאים, אשר יראה לך את קוד ה- QR שיש לסרוק באמצעות אפליקציית המאמת..

  כמה בטוח קראקן

 5. לאחר הפעלת 2FA, תועבר ללוח המחוונים הראשוני. ברגע זה, חשבונך מאומת שכבה 0. אתה יכול להסתובב באתר, אך לא תוכל לבצע שום מסחר. כדי לאמת את חשבונך לשכבה 2 ולהתחיל לסחור, לחץ על כפתור “קבל אימות”:

  בְּטִיחוּת

 6. תועבר למסך שבו תוכל לבחור את סוג החשבון שברצונך לאמת, בין שלוש אפשרויות: Starter, Intermediate או Pro. מידע על כל סוג חשבון מוצג, כולל אם קיימת מסחר ב- Fiat, מגבלות יומיות וחודשיות עבור Fiat ו- Crypto והמידע הנדרש. לאימות חשבון התחלה, לחץ על הלחצן המתאים, ותועבר למסך הבא.

  סקירה

 7. מלא את המידע הנדרש בשדות המתאימים (שם מלא, כתובת, מספר טלפון ותאריך לידה) ואז לחץ על “שלח”.

  הדרכה

 8. לאחר מסירת המידע שלך, המערכת תודיע לך שתהליך האימות יימשך עד 24 שעות. לאחר סיום האימות, תקבל הודעה בדוא”ל ותהיה מוכן להתחיל לסחור בקרקן.

סיכום

זהו זה. יצירת ואימות של חשבון ב- Kraken היא די מהירה ופשוטה. בהמתנה 24 שעות לאימות, תוכלו לחקור את האתר ולהבין את הממשק. הפלטפורמה יכולה להיות מוחצת מעט עבור מתחילים חדשים; יותר מאשר חילופי דברים אחרים. עם זאת, ברגע שהמשתמש החדש יתרגל לכל זה, הוא יכול לגשת לכמה וכלי מסחר ואפשרויות שאינן זמינות בבורסות רבות אחרות. לאחר אימות החשבון, כל שנותר לעשות הוא להפקיד כמה כספים (באחד מסימני הקריפטו הנתמכים בלבד, עבור חשבונות התחלה) ולהתחיל לסחור באסימונים אחרים או במטבע פיאט. אבל זכור שחשבונות התחלה לא יוכלו למשוך פיאט מקראקן.

אז האם קראקן בטוח לשימוש למסחר בקריפטו? אנו אומרים כן, אך נזהרים בכל התמודדות עם חילופי דברים. הדברים יכולים להשתנות במהירות בעולם הקריפטו, ולכן חשוב להגן על עצמך להתעדכן בענף ובחברות.

השאירו תגובה למטה אם יש לכם שאלות!

ראה גם: העבר ביטקוין מ- Coinbase לקראקן

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector