לוגו פרוטוקול הרמוניה

ה פרוטוקול הרמוניה (ONE) לוקח על עצמו את האתגר של שינוי גודל הבלוקצ’יין מבלי לוותר על ביזור. זה היה הגביע הקדוש של האתגרים מכיוון שפתרון קנה המידה כרוך בדרך כלל בהקרבת ביזור – אולם הרמוני שומרת על הסכמה גלויה בה כל אחד יכול להצטרף. זה מושג על ידי:

  • הוכחת יתד – בעלי הרמוניה יכולים להשתתף בהסכמה ברשת ולשפר את אבטחת הרשת
  • שריטה עמוקה – הרשת מפוצלת לצוותים שונים או “רסיסים” העובדים יחד ומגבירים את יעילות העסקאות
  • אופטימיזציה לרשת – תקשורת רשת מפוצלת לשברים קטנים ומשותפת (ניתוב Kademlia)

לפרוטוקול הרמוניה יש בלוקצ’יין מבוסס שריטה, ניתן להרחבה, מאובטח ויעיל לחלוטין. המשמעות היא שמנגנון הקונצנזוס יכול לספק את פיתרון הבלוקצ’יין הדרוש לעתיד ה- DApps. למרות שרשתות Proof of Work היו מבוזרות בהתחלה, ניתן לדלל את האלמנט הזה בשימוש גבוה. ככזה, מנגנון ההסכמה של הרמוניה מבטיח שהוא עדיין מבוזר וחסר הרשאות. אלו הם חלקים קריטיים ברלוונטיות וקיימות עתידית.

בדוק את הראיון Boxmining עם מייסד שותף של פרוטוקול ההרמוניה, ניק ווייט להיכרות עם הפרויקט.

ראיון עם מייסד שותף ניק ווייט

תחום המדרגיות התחרותית

מתן מדרגיות הוא מאמץ אצילי ובאופן לא מפתיע, הרמוניה לא תהיה הראשונה לעשות זאת. הסיבה לכך היא שהתחום כבר כולל מגוון של פרויקטים רצים שמטרתם לספק את אותו פתרון. פרויקטים יריבים אלה כוללים: EOS, Zilliqa, Algorand, ואחרים. ההרמוניה מבדילה את עצמה בכך שיש לה מערכת הוכחה יציבה עם רסיסי מדינה. רסיסי מדינה מחלקים את הרשת לצוותים שעובדים יחד. זה מאפשר לרשת לצמוח מהר יותר ככל שנוספים יותר צמתים (במקום להישאר עומדים). שרשרות ועסקאות מתואמות על ידי א שרשרת משואות.

“לאף אחד מהפרויקטים שהוזכרו לעיל אין בלוקצ’יין שיהיה ביצועי, ניתן להרחבה ובעלות נמוכה כמו שבלוקצ’יין של הרמוניה.”

ניק ווייט, מייסד שותף של הרמוניה

מייסד שותף, ניק ווייט, מציג את העובדה שלרמוניה יש יתרונות מעבר לפרויקטים מדרגיים טיפוסיים. אלה הם בצורה של שיפור חוויית המשתמש, הפחתת עלויות ויכולת תמיכה בבסיסי משתמשים גדולים יותר עבור קהילת האפליקציות המבוזרת. זה בתורו ימשוך יותר מפתחים ופרויקטים להיות חלק מקהילת הפרויקטים של הרמוניה.

קונצנזוס פרוטוקול הרמוניהקונצנזוס פרוטוקול הרמוניה

למותר לציין שקהל היעד אינו מוגבל רק למפתחי DApps אלא גם חברות מבוססות עם בסיסי משתמשים גדולים יותר המעוניינים לשלב טכנולוגיית בלוקצ’יין במוצריהן. ווייט טוען כי לאפליקציות כאלה הייתה הבעיה של רשתות איטיות וקיימות. הרמוניה, לעומת זאת, מאפשרת את פעולתם באמצעות פתרונות יעילים ומשתלמים.

האתגר של משיכת צמתים חדשים

משיכת צמתים חדשים לרשת היא בהחלט בעיה עבור הרשת. לעניין זה, מייסד ומנכ”ל משותף שלהם, סטיבן טזה, הצהיר כדלקמן:

“הרמוניה בונה מערכת אקולוגית איתנה ואנחנו במגעים עם כל ההשקעות הגדולות כחברת שירותים שתביא אותם לסיפון ויעזור בהגדלת המערכת האקולוגית של ה- Harmony Valider.”

ככזה, לפרויקט יש הצעה להוריד את המחסום למי שרוצה להשתתף ברשת. זה בצורה של דרישות משאבים נמוכות יותר (באופן ספציפי, 4GB) למצטרפים חדשים. בנוסף, הרמוניה תכתוב סקריפטים שיהפכו את ההתקנה הראשונית לפשוטה וכן יחסמו תגמולים עבור ההימור. המודל הכלכלי שמדגיש שעדיין לא יהיה ברור, אך למתחילים יש הבטחה לתגמולים בגין השתתפות.

שותפות בינאנס

חילופי בינאנס הודיעה לאחרונה על הקרוב פרוטוקול הרמוניה הצעת חליפין ראשונית (IEO). IEO זה יתקיים ב -28 במאי 2019 ומטרתו לגייס כספים לפרויקט שפעולתו דומה מאוד לשמו. הסיבה לכך היא שהרעיון לספק דרישה רלוונטית לקריפטוספירה, להרחבה, הוא דבר שיכול להיעזר בשיתוף פעולה אנושי קולקטיבי בפלטפורמה החדשנית..

הרמוניה Binance Launchpadההרמוניה תהיה על Binance Launchpad

ידוע כי ה- IEO של Binance מהווה דחיפה לפרויקטים המוצגים שלה. זאת בגלל הזרז השיווקי כמו גם משיכת המשקיעים. ככזו, הרמוניה יכולה להגיע למיליונים נוספים באמצעות שותפות Binance. השותפות תואם גם את החזון של הרמוני לספק מדרגיות למיליארדים ברחבי העולם.

ווייט הצהיר כי לצוות יש מוטיבציה מההשקפה העולמית שמספק בינאנס. לטכנולוגיית הבלוקצ’יין יש פוטנציאל לשנות את חייהם של אנשים במדינות מפותחות ומתפתחות. המשמעות היא שחלקים מאפריקה ואמריקה הלטינית, שניהם במסגרת מטרות ההרמוניה, יכולים גם הם להשיג התקדמות משמעותית.

עם זאת בחשבון, ה- Launchance של Binance יתקיים ב -28 במאי 2019. יש לציין כי התהליך יעבור לפי מתכונת ההגרלה האופיינית ל- Binance כעת. מחיר האסימון הוא $ 0.003175 עבור אסימון הרמוניה (ONE) אחד עם כריכה קשה של 5 מיליון דולר..

פְּסַק דִין

מפת הדרכים של הרמוניה 2019מפת הדרכים של הרמוניה 2019

לסיכום הרמוניה תוקעת איתנה בהתמודדות עם יכולת הרחבה של בלוקצ’יין תוך שמירה על קונצנזוס גלוי. גולת הכותרת של הרמוניה היא היכולת לבצע חיתוך מדינה ולא רסיסת עסקאות פשוטה, מה שמאפשר יותר מרחב ראש לשינוי קנה המידה העתידי מבלי להעמיק רשתות משואות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me