פרוטוקול אוריון ($ ORN) מציע צובר נזילות ייחודי המחבר בין בורסות מרכזיות לפלטפורמה אחת פשוטה. אוריון רואה כי סוחרים מתקשים לבצע עסקאות רווחיות מבורסות פופולריות. ולמרות שיש הרבה בורסות לבחירה, הנזילות בבורסות אלה נותרה נושא ולא לכולם יש את הזמן לחקור איזו בורסה מציעה את התשואות הטובות ביותר. מכאן שאוריון רוצה לייחד את עצמו, לא על ידי התחרות בבורסות, אלא על ידי צבירת ספרי ההזמנות שלהם למסוף פשוט אחד..

רקע כללי

אלכסיי קולוסקוב, מנכ”ל ומייסד פרוטוקול אוריון, השיק את הפרויקט בשנת 2020 במטרה להתמודד עם הבעיות של בורסות גדולות המונופולות בשוק ההחלפות. לדעתו, חילופי מרכזים ומבוזרים הם בעלי חלקם ההוגן בהנפקות. חילופי מרכזים פגיעים לפריצות, ואילו חילופי מבוזרים עדיין לא מפותחים יחסית.

מכאן שלפינו, יאנוש עלי, CSO של אוריון פרוטוקול, הפרויקט שלהם הוא בדיוק מה שתעשיית הקריפטוגרפיה זקוקה לו כיום מכיוון שמדובר בפלטפורמה מבוזרת באמת העונה על דרישות העסקים והצרכנים כאחד..

מהו פרוטוקול אוריון?

פרוטוקול אוריון הוא פרויקט מימון פתוח ומבוזר שנוצר בעיקר כדי לצבור נזילות מספקי נזילות גדולים שונים כלומר בורסות. בעיקר, אוריון מסייעת למשתמשים להפיק את התשואה הטובה ביותר מכספם תוך הורדת הסיכונים הכרוכים במעבר למספר רב של מרכזיות (מרכזיות ומבוזרות)..

אוריון פועלת על ידי איסוף הנזילות המוצעת בבורסות מרובות בשוק המטבעות קריפטוגרפיים לממשק API אוניברסלי יחיד. ממשק API זה משלב מספר ספרי הזמנות ממרכזיות במטרה להקל על המשתמשים לבצע שיחות מסחר בכל עת שהם רוצים.

לדוגמא, כאשר המשתמש מבצע הזמנה ומתבצעת שיחת API אחת, אוריון עצמה תתפצל ותנתב פעולה זו למספר מרכזיות בבת אחת. זה מוביל לכך שהם מצליחים למצוא מרווחי קנייה ומכירה נמוכים יותר ובסופו של דבר את מחירי ההחלפה הטובים ביותר למשתמשים.

עם אוריון, סוחרים לא צריכים להטריד את עצמם יותר מדי עם ממשקי API ממרכזיות שונות, פורמטים של נתונים, מצבים וסוגי הזמנות. הם יכולים פשוט להתמקד בביצוע עסקאותיהם או בניהול נכסיהם.

בנוסף, אוריון מבקש להתמודד עם סיכון נוסף מחילופי מרכזים – פריצה. ארנקים חמים המסופקים בדרך כלל על ידי חילופי מטבעות קריפטוגרפיים מקוונים רגישים לפריצה. דיווחים אחרונים כבר חשפו עד כמה חילופי מרכזים פגיעים (ואפילו מבוזרים). ולמשתמשים אין אפשרות אלא להפקיד שם את המטבעות הקריפטוגרפיים שלהם למסחר, מה שבהכרח מסכן אותם. הפתרונות הלא-משמורת של אוריון מנסים לפתור את זה בכך שהם מאפשרים למשתמשים לנהל באופן חופשי את הנכסים שלהם בפלטפורמה, מתי וכמה שהם רוצים, מבלי לוותר על המפתחות הפרטיים שלהם רק לשם כך..

יחד עם הארנק הרב-מטבעי של אוריון, קל יותר לעקוב אחר הביצועים הכוללים של תיק העבודות שלך מכיוון שניתן למצוא אותם רק בממשק API יחיד. הטרחה בשימוש ובתחזוקת ארנקים מרובים רק כדי לסחור בבורסות מרובות מתבטלת.

מכיוון שאוריון היא מקור פתוח, מפתחי צד שלישי יכולים להצטרף לפרוטוקול ולהכין יישומים מבוזרים משלהם..

מוצרי אוריון

אוריון שואפת להיות חנות עצירה, ולכן באופן טבעי יש להם חבילת מוצרים שלמה ומערכת אקולוגית לסוחרים. בואו נסתכל עליהם בתורו.

מסוף המסחר באוריון


מסוף המסחר הוא הפלטפורמה של אוריון המאפשרת לסוחרים ומשקיעים לבצע נוחות עסקאות בממשק ה- API האוניברסלי שלו. בשיחה אחת בלבד, המשתמשים יכולים לבצע הזמנות סחר אשר יבוצעו אוטומטית בפלטפורמות חילופי שונות בחיפוש אחר מחירי הספוט הטובים ביותר.

אם משתמשים רוצים להשקיע ביוזמות הבלוקצ’יין המתעוררות או מעוניינים לרכוש אסימונים חדשים, הם יכולים גם לבצע עסקאות כאלה עם מסוף המסחר של אוריון..

יישום ניהול תיק

במקום שתצטרך לבדוק חשבונות שונים ממספר בורסות אחת אחת רק כדי לפקח על תיק העבודות שלך, אוריון מפשט את התהליך על ידי איסוף כל המידע הרלוונטי יחד בכלי יחיד למשתמש..

אפליקציית ניהול התיקים של אוריון מאפשרת למשתמשים לפקח ולהקליט את פעילותם ברחבי מרכזיות, להגדיר אזעקות להזדמנויות ארביטראז ‘, וליהנות תהליכי ניהול נכסים בין היתר.

כל התהליכים הללו אינם מחייבים את המשתמש לוותר על המשמורת על כספיו מכיוון שהיישום מציע תכונת ניהול תיקים שאיננה משמורת. מסירת המפתחות הפרטיים שלך לצד שלישי כבר אינה נחוצה.

חנות אפליקציות

לאוריון יש שוק של יישומים מבוזרים שמשתמשים יכולים לגשת אליהם לרכוש תוכנה מבוססת אוריון. רבות מתוכנות אלה עשויות להיות פיתוחים של צד שלישי הבנויים על גבי הפרוטוקול. יישומים מסוימים שמשתמשים יכולים לקבל גישה אליהם הם:

 • אפליקציות ארביטראז ‘;
 • בוט למסחר אלגוריתמי; ו,
 • מערכות שילוב תשלומים.

סחר ארגוני

אמנם יכולת פעולה הדדית מהווה דאגה עבור חלק מהמצברים, אך אוריון פיתחה מערכת שנועדה לטפל בכך. לאוריון יש סיומת משלה שחברות וסוחרים יכולים להטמיע בתוכנה משלהם כדי לספק גישה ל- API של אוריון.

תוסף להגברת נזילות לבורסות

לאוריון יש תוסף משלה שחילופי מרכזים ומבוזרים יכולים להציב בפלטפורמות שלהם כדי לתרום לנזילות המצטברת של אוריון. זה גם מסייע להביא את יצרני השוק לבורסות בתשלום סביר.

אוריון מאגר נזילות משותף – מתווכים הם ספקי נזילות המחזיקים כספים בבורסות תוך ביצוע הזמנות מטעם המשתמשים. הם מהווים סכום מינימלי של אסימוני ORN כדי להצטרף למאגר הנזילות. ככל שיש להם יותר אורן, כך הם מקבלים עמלות רבות יותר מביצוע פקודות.

משגר DEX

זו הפלטפורמה שבה המשתמשים יכולים להשיק בורסה מבוזרת משלהם עם גישה לנזילות של אוריון. זו לא רק שיטה פשוטה לפתיחת בורסות חדשות אלא גם מספקת נזילות מיידית.

אסימון אוריון ($ ORN)

אסימון השירות המקורי של פרוטוקול אוריון, $ ORN, הוא אסימון ERC-20. אספקת האסימון מוגבלת ל 100,000,000 אורן וההיצע במחזור הוא סביב 3.8 מיליון מטבעות. אוריון טוענת שהיא מחויבת להבטיח את קיימותה של ORN והם שואפים להשיג זאת בכמה אמצעים:

 • אספקת שימושים לאסימון;
 • היערכות לא אינפלציונית;
 • היצע פוחת;
 • הטבות למחזיקים; ו
 • הזדמנויות להחזר.

שימושים עבור ORN

ניתן להשתמש ב- ORN בכל מוצריה השונים. לדוגמה:

 • מסוף אוריון: משתמשים מקבלים הנחות עמלה בתשלום באמצעות ORN, ויכולים להרוויח עמלות עסקה סופניות וריבית על ידי הימור אסימוני ORN.
 • תיווך מבוזר: מתווכים נדרשים להפקיד ORN על מנת להיבחר לביצוע עסקאות. בעוד שאינם מתווכים יכולים להמר על ORN להצביע למתווך שבחרו.
 • Orion Enterprise: כל עמלות הרישוי שייווצרו ישמשו לרכישת ORN מהשוק ויוסרו מההיצע הכולל.

היערכות לא אינפלציונית

נכון לעכשיו לאוריון יש יוזמה מקדימה של היערכות רב-חילופית ולדבריה היא מניבה אפריל של 39%. כנראה שזה כל כך משתלם ש- 50% מאהובי ה- ORN במחזור כבר הושקעו.

עם השקת Mainnet ברבעון הרביעי של 2020, אוריון תשתמש במודל ההימור המוכיח של DPOB. מודל זה כולל 2 רכיבים: ברוקר סטייקרס וסטייקר שאינו מתווך. המתווכים מפעילים את תוכנת הברוקר אוריון, שמבצעת באופן אוטומטי עסקאות המנותבות לשם ממצטבר הנזילות של אוריון. ככל ש- ORN יושקע יותר על ידי המתווך, כך יגדל הסיכוי שהם יבצעו עסקאות. מתווכים יכולים גם להגדיל את סיכוייהם להיבחר באמצעות סטייקרס שאינו מתווך, אשר מהווה את ORN כדי “להצביע” עבור המתווך שבחר לבצע את העסקאות. גם ברוקר סטייקרס וגם סטייקר שאינו מתווך מקבלים תגמולים. ברוקר סטייקרס מקבל חלק מהעמלות מכל עסקאות שהם מבצעים, בעוד שאינו ברוקר סטייקרס נתח תגמול משתנה המוצע על ידי המתווכים בתמורה להצבעתם.

מודל DPoB להימצאות ORN אינו אינפלציוני מכיוון שבמנגנונים קיימים המשמשים בורסות אחרות, יתרונות הכורים / ההימורים נטבעים בדרך כלל כאסימונים חדשים אשר פוגעים בנכס הבסיס לאורך זמן. אוריון יוצאת מהמנגנון הקיים הזה מכיוון שאוריון לא מנטה אסימונים לצורך מתן תגמולים, במקום זאת, מקבצי DPoB מקבלים תגמולים שנוצרים באמצעות 13 זרמי ההכנסות של אוריון. זה בתורו משמר את הצורך ואת הערך של אסימון ה- ORN.

13 זרמי ההכנסות של אוריון13 זרמי ההכנסות של אוריון

הפחתה בהיצע

אוריון מסיר באופן פעיל את ORN מהמחלה (ובכך מעלה את ערכו לאורך זמן) באמצעים הבאים:

 • ההימור: על פי המודל של DPoB, גם מתווכי ברוקר וגם לא מתווכים מסירים את ה- ORN שלהם מההיצע במחזור. התגמולים שנוצרו מורכבים למניות שלהם מה שמקטין עוד יותר את ההיצע במחזור.
 • דמי רישוי: 100% מדמי הרישוי הנוצרים מפתרונות DeFi של אוריון ישמשו לרכישת ORN מהשוק והוצאתם ממחזור.
 • החזרים כספיים: אסימונים של ORN שיוחזרו באמצעות הצעת המטבע הדינמית (DYCO) יושמדו.

הטבות למחזיקי ORN

כפי שנראה לעיל, משתמשי אוריון טרמינל מקבלים הנחות בתשלום בעת תשלום באמצעות ORN והסטייקטים מקבלים תמריצים נוספים.

הזדמנויות להחזר

אוריון הוא הפרויקט הראשון אי פעם ליישום DYCO. 80% מהכספים שגויסו במהלך מכירת האסימונים הוקדשו לאסימונים של בעלי רכישה חזרה אם ביקשו זאת. אסימונים שהוחזרו יישרפו.

היכן אוכל לסחור ב- ORN?

ניתן לרכוש ORN עם Ethereum (ETH) או USDT במספר בורסות כגון KuCoin, BitMax או Uniswap (v2), אם כי על פי Coingecko, היא נסחרת באופן פעיל ביותר בבורסת בילקסי. אוריון טוען גם כי באמצעות תוכנית רב-חילופי לפני הימור, אסימונים של ORN יכולים להיות הונחה על Bitmax, KuCoin ו- Biki בגין הטבת תגמולים של כ- 39% באפריל.

מפת דרכים של אוריון: למה אנחנו יכולים לצפות?

מכירת האסימונים של אוריון הסתיימה ב- 14 ביולי 2020 וכאמור לעיל אורן כבר רשומה במספר בורסות. ברבעון הרביעי הקרוב 2020 אנו יכולים לצפות להשקת המונטה הציבורית, התיווך המבוזר ואורקל המחירים של אוריון. והכי חשוב עם השקת הרשת הציבורית, מודל ההימור של DPoB יהיה במקום.

הנה מבט על מפת הדרכים של אוריון:

מפת דרכים של אוריוןמפת דרכים של אוריון

סיכום

האתגר של סוחרים ומשקיעים הוא כיצד הם יכולים לוודא שהעסקאות שהם מבצעים עדיין רווחיות. הסיבה לכך היא שמחירי השוק היומיומיים יכולים להתבצע על ידי לווייתני קריפטו ומשקיעים גדולים אחרים מכיוון שהם משפיעים על הנזילות הכוללת..

הנזילות המצטברת של אוריון הבטיחה לפתור בעיה זו ועד כה, היא מתחילה טוב. עם אוריון, אף גורם או משקיע אחד אינם יכולים להשפיע על הנזילות המצטברת שלה. משתמשים יכולים לשקול פלטפורמה זו אם הם רוצים לבצע עסקאות רווחיות הרבה יותר, או אם הם פשוט רוצים לראות טוב יותר את ביצועי התיק שלהם בבורסות שונות..

סדרת מימון מבוזר (DeFi): מדריכים, מדריכים ועוד

עם תוכן למשתמשים מתחילים ומתקדמים יותר, עיין בסדרת DeFi של YouTube המכילה מדריכים על הכלים החשובים שאתה צריך לצורך מסחר במרחב DeFi, למשל. MetaMask ו Uniswap. כמו גם צלילה עמוקה לנושאים פופולריים של DeFi כגון Reef.finance ($ REEF) ו Polkadot ($ DOT)

סדרת DeFi באתר זה מכסה גם נושאים שלא נחקרו ב- YouTube. לקבלת הקדמה על מה זה DeFi, עיין בסקירה כללית על פיננסים מבוזרים (DeFi): מדריך למגמה החמה ביותר בקריפטו

מדריכים ומדריכים למכשירי DEFI חיוניים:

 • מדריך MetaMask: כיצד להקים חשבון? טיפים ופריצות PLUS למשתמשים מתקדמים
 • סקירה והדרכה של Uniswap: מדריך למתחילים וטיפים וטריקים מתקדמים
 • מדריך סריקה DEX ובדיקה
 • הסביר SushiSwap ($ SUSHI)
 • Exchange 1inch, Mooniswap ו- Chi GasToken: הסקירה והמדריך האולטימטיבי

למידע מעמיק על פרויקטים ספציפיים אחרים של DeFi, עיין במדריכי האסימונים שלנו ל- DeFi. הנה כמה מהמדריכים הפופולריים ביותר שלנו:

 • AAVE ($ LEND)
 • סקירת Ampleforth ($ AMPL): המדריך החיוני לפרוטוקול DeFi זה
 • מדריך ChainLink ($ LINK): קישור מפתח בחלל DeFi
 • קרן מימון ($ CREAM): מה זה?
 • מדריך Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): ספק נזילות מהפכני ברשת
 • מימון לינארי ($ LINA): העתיד של פלטפורמות חילופי סינתטיות?
 • פולקדות ($ DOT): כל מה שאתה צריך לדעת על יקיר DeFi של סין
 • RAMP DeFi: כיצד הוא פותח את ערך הנכסים שהוקצו?
 • מימון שונית ($ REEF): פלטפורמת Defi של All-In-One
 • הסבירה סולנה ($ SOL)
 • הגרף ($ GRT) – הרמה הבאה של אפליקציות מבוזרות
 • הסביר Trustswap ($ SWAP) – הדור הבא של עסקאות DeFi
 • משתוקק למימון מיזוג של מערכת האקולוגית של DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – פלטפורמת הלוואות DeFi מבוססת אשראי

סרטונים ומאמרים נוספים יגיעו בקרוב כחלק מסדרת DeFi שלנו, לכן הקפד להירשם למנוי שלנו ערוץ יוטיוב ו (לעת עתה) עלון שבועי בחינם כך שתוכלו לקבל הודעה ברגע שהם יוצאים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector