מפתחות פרטיים עשויים מספרים ואותיות, הם משמשים לזיהוי משתמשים ייחודי שיאפשר להם לבצע עסקאות מאובטחות.

מפתח פרטי של מטבע קריפטוגרפי מזהה, מאמת ומעניק לך גישה לחשבונך באופן ייחודי, המאפשר לך להוציא או לשלוח את המטבעות הקריפטוגרפיים בארנק שלך. פירוש הדבר שתאבד את הנכסים שלך אם תאבד את המפתח הפרטי שלך. למרבה המזל, ישנן שיטות שיעזרו לך לאחסן את המפתחות הפרטיים שלך כפי שנראה בהמשך.

מפתח פרטי לעומת מפתח ציבורי- מה ההבדל?

מפתחות פרטיים הם לֹא מפתחות ציבוריים. מפתח או כתובת ציבורית מאפשרים למשתמשים אחרים לזהות אותך ואת חשבונך במהלך עסקה.

בדרך של אנלוגיה, מפתח ציבורי הוא כמו מספר חשבון בנק שאחרים יכולים לדעת והם דורשים ממנו לבצע עסקה איתך. מצד שני, המפתח הפרטי הוא קוד ה- PIN שלך שאתה צריך כדי לגשת לחשבון הבנק שלך בכספומט. רק אתה צריך לדעת את קוד ה- PIN הסודי, שכן כל מי שמכיר אותו יכול למשוך כספים מחשבונך.

למידע נוסף על האופן שבו נוצרה טכנולוגיה זו, עיין בראיון שלי עם אחד מחלוצי הקריפטוגרפיה עם מפתח ציבורי – ויטפילד דיפי.

פוסטר יוטיוב אבי הקריפטוגרפיה: ויטפילד דיפי

כיצד נוצרים מפתחות פרטיים? 

הפלטפורמה מייצרת תחילה מפתח פרטי באמצעות רצפים מתמטיים אקראיים. משם, המפתח הציבורי נוצר.

כיצד ניגשים לקריפטוגרפיה שלך באמצעות מפתח פרטי? 

יש שתי דרכים לגשת ל- cryptocurrency שלך ברגע שיש לך חשבון cryptocurrency ומפתח פרטי:

  1. בקר באתר אמין של Digital Ledger Technology (DLT) באמצעות דפדפן האינטרנט והיכנס לחשבונך באמצעות המפתח הפרטי שלך. האתר יאשר כי החשבון תואם למפתח הפרטי ויאפשר לך להציג ולבצע עסקאות באופן מקוון. עם זאת שיטה זו של כניסה ישירה דרך דפדפן אינה נוחה מכיוון שעליך להזין את כל התווים האלפאנומריים של המפתח הפרטי שלך בכל פעם שאתה מעוניין לבצע עסקה; אוֹ
  2. השתמש בארנק קריפטוגרפי. עם ארנק זה, כל המפתחות הפרטיים שלך יאוחסנו ויגשו אליהם באמצעות ביטוי אימות פשוט יותר. הארנק יספק את המפתח הפרטי בעת ביצוע עסקה. ישנם מספר סוגים של ארנקים המאחסנים את המפתחות הפרטיים והציבוריים שלך, למשל. 

• ארנק שולחני למשל. ארנק יציאת מצרים

• ארנקים ניידים למשל ארנק אנג’ין

• ארנק חומרה למשל ספר ספרים ננו X, טרזור ​​דגם טי

• ארנק תוכנה למשל. ארנק אלקטרום


ארנקי חומרה מטבעות קריפטוגרפייםארנקי חומרה מטבעות קריפטוגרפיים

אם כבר מדברים על ארנקים, תוכלו לשמוע אנשים מזכירים “ארנקים חמים” ו”ארנקים קרים “. זה אולי נשמע מבלבל בהתחלה, אבל זה פשוט מתייחס לשאלה אם הם מחוברים לאינטרנט או לא. ארנקים חמים מחוברים לאינטרנט, ואילו ארנקים קרים אינם.

לחץ כאן למידע נוסף על ארנקים חמים וקרים, והיתרונות והחסרונות שלהם.

מהו ביטוי זרע / ביטוי התאוששות? מה הקשר למפתח הפרטי שלך?

בסרטוני ההדרכה של הגדרת הארנק שלנו יהיה שלב שבו אתה צריך לרשום ולשמור על שמירה בטוחה של מילה של מילים. זה מכונה ביטוי הזרע שלך. ביטוי הזרע הוא בדרך כלל 12 מילים באנגלית ומעלה המשמשות להצפנת המפתח הפרטי שלך לפורמט קל יותר להבנה (כלומר במקום מחרוזת אותיות ומספרים). לָכֵן, לכל מי שיש לו גישה לביטוי הזרע שלך יש גישה למפתח הפרטי שלך.

כיצד אוכל לשמור על ביטוי הזרע שלי?

ביטוי הזרע שלך (או ביטוי ההתאוששות) הוא למעשה המפתח הפרטי שלך, אך מוצפן בפורמט קל יותר להבנה. לכן חשוב לשמור על בטיחותו מפני האקרים וגנבים. הנה כמה טיפים וטריקים שתוכל לשקול כדי לשמור על בטיחותם.

הקלטת ביטוי הזרע שלך:

  • רשום את המפתחות הפרטיים שלך באמצעות עטים עם דיו קבוע ונייר שלא יכתמו או יגרמו לדהיית דיו לאורך זמן (למשל נייר שעליו מודפסים הקבלות בדרך כלל)..
  • למינציה של הנייר עליו מתועד ביטוי הזרע שלך כדי למנוע נזק למים.
  • הימנע מהכרטיסים שמספקים לך יצרני הארנקים כדי לרשום את ביטוי הזרע שלך, כלומר אל תשתמש בכרטיסי ההתאוששות המסופקים על ידי נגיד Ledger כדי להקליט את משפט הזרע שלך. זאת כדי לנסות ולהקשות על כך שגנבים יחברו את הפאזל.
  • יתכן ויכוח בעניין זה, אך יש שהציעו להחזיק יותר מעותק אחד של ביטוי הזרע למקרה שהוא ילך לאיבוד.
  • למי שחושש להשתמש בעט ובנייר. חברות מסוימות כגון Cryptosteel שמוכרת עבורכם מכשירים עם אריחי מתכת כדי להקליט את זרעי ההחלמה שלכם.
  • חלקם אפילו העלו את הרעיון לשנן את הביטוי כולו בעצמם, או שהחברים והמשפחה המהימנים שלהם ישננו מספר מילים כל אחד..

אישור ביטוי הזרע שלך: כשיטה מומלצת, לאחר שתעתיק את ביטוי הזרע שלך, עליך לאשר את הביטוי בשלבים הבאים. ראשית כדי לשלוח כמות קטנה של קריפטוגרפי למפתח הציבורי שנוצר, ואז למחוק את החשבון מהמכשיר שלך. לבסוף כדי לייבא את חשבונך למכשיר שלך שוב. אם אתה רואה באותה כמות קריפטוגרפית במכשיר שלך, ביטוי הזרע מתאים כהלכה לחשבונך.

אחסון ביטוי הזרע שלך: אם יש לך כמה עותקים של ביטוי הזרע שלך, אתה יכול לאחסן אותו בכמה מיקומים נפרדים שבטוחים באופן אידיאלי מפני היסודות ואינם ברורים למצוא. שיטה מומלצת נוספת היא גם לשמור את ביטוי הזרע שלך במיקום נפרד מארנק החומרה שלך.

ביטוי הזרע / התאוששות שלך מעניק לך גישה למפתחות הפרטיים שלךביטוי הזרע / התאוששות שלך מעניק לך גישה למפתחות הפרטיים שלך

מה קורה אם אתה מאבד את המפתח הפרטי שלך? 

אם תאבד את המפתח הפרטי שלך, לא תוכל לגשת לכספים בחשבונך. בגלל האופי המאובטח והרצפים המתמטיים האקראיים המשמשים ליצירת המפתח הפרטי, איש לא יוכל לשחזר את המפתח הפרטי שלך וכתוצאה מכך את המטבעות הקריפטוגרפיים.

לכן מומלץ לשמור את המפתח הפרטי שלך בבטחה רבה.  

שימוש בארנק חומרה של קריפטוגרפיה יכול למנוע אובדן של המפתח הפרטי שלך.

בעת הגדרת הארנק וסנכרון עם החשבונות, המשתמשים חייבים להגדיר ביטוי שחזור בן 18 עד 24 מילים. ביטוי התאוששות זה משמש לאחר מכן לשחזור המכשיר שלך וכתוצאה מכך את המפתח הפרטי שלך.  

מפתחות פרטיים במטבעות קריפטוגרפיים ואבטחת סייבר 

כל מי שיש לו גישה למפתח הפרטי שלך יכול לגשת לכספים שלך. זה אותו הדבר עבור ביטוי ההתאוששות.

לכן, היזהר לא לחשוף את המפתח הפרטי שלך לאף אחד. עליכם להיזהר גם שלא לתת בשוגג גישה לגנבים לכספים שלכם על ידי שמירת ביטוי ההחלמה שלכם באופן מקוון או צילום תמונות שלו..

כדי למנוע גניבה, אפשרות אחת בה אנשים משתמשים היא לשמור את המפתח הפרטי במצב לא מקוון בארנק נייר. 

שמירת מפתח פרטי בארנק נייריש אנשים שמדפיסים את המפתחות הפרטיים שלהם על פיסת נייר ושומרים על בטיחותם. זה מכונה “ארנק נייר”

סיכום

מפתח פרטי מטבע קריפטוגרפי הוא מזהה ייחודי המבדיל את חשבון המטבע החופשי שלך מאחרים. זה מייצר את המפתח הציבורי ששותפי המסחר שלך ישתמשו בו כדי לבצע איתך עסק, ומאפשר לך להתחבר ולעסוק איתם..

לכן עליכם לוודא את ביטוי הזרע / ביטוי ההתאוששות שלכם וכך המפתחות הפרטיים שלכם נשארים בטוחים.

עודכן 30 במרץ 2020: נוסף שני סעיפים חדשים “מהו ביטוי זרע / ביטוי התאוששות? מה הקשר למפתח הפרטי שלך? ” ו”איך אוכל לשמור על ביטוי הזרע שלי? “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector